صفحه 33 از 49 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 321 تا 330 , از مجموع 486
Like Tree1782تشکر

موضوع: Nikon D7100 VS Canon 70D

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط nautilus_214 نمایش پست ها
    تو سفر اخیرم یکی از دوستان D7100 داشتن. فرصتی بود تا کامل با دوربیت کار کنم و آشنا بشم. کنترل های سخت افزاری بسیار کامل بودن. مخصوصا با دو تا دیال که با دست راست کنترل میشدن. به راحتی میشد کلید سخت افزاری یک پارامتر رو نگه داشت و با چرخوندن دیال ها اونو تغییر داد. هیچ نیازی به منوها نبود.
    از اونجایی که روی 70D فقط یک دیال وجود داره و کلیدهای سخت افزاری هم به لحاظ تعداد کمتر هستن، آیا میشه گفت تو این زمینه به کاملی نیکون نیست؟
    اگه دوستان یه راهنمایی درخصوص مقایسه سرعت فوکوس این دو تا دوربین هم بهم بدن مممنون میشم. یه خورده سرعت فوکوس دوربین رو تو تغییر از حالت ماکزیمم به مینیمم، پایین دیدم.
    خب خودم یه چند تا جواب برا سوالام ÷یدا کردم. اول اینکه کانن هم دو تا دیال داره. اونی که کنار مانیتورشه هم برای تنظیمات بگار میره در کنار اونی که کنار دکمه ی شاتره. ولی فکر میکنم امکان کار همزمان با دوتاشون به خاطر جای این دومی به راحتی نیکون نباشه.
    دوم اینکه سیستم اتوفوکوس فازی کانن که با استفاده از 80 درصد پیکسل های سنسور انجام میشه فقط تو حالت استفاده از لایو ویو کاربد داره. و وقتی داری از ویزور استفاده میکنی همون سنسور معمول دوربین با تعداد 19 یا 15 تا سنسور کراس تایپ کار فوکوس رو انجام میدن و تفاوت تکنیکال خاصی بین این دو تا دوربین نیست. حالا باید شنید که در عمل کارکردشون تفاوتی با هم داره یا نه.
    اگه جایی اشتباه کردم بگید.
    علي يارقلي

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

خب خودم یه چند تا جواب برا سوالام ÷یدا کردم. اول اینکه کانن هم دو تا دیال داره. اونی که کنار مانیتورشه هم برای تنظیمات بگار میره در کنار اونی که کنار دکمه ی شاتره. ولی فکر میکنم امکان کار همزمان با دوتاشون به خاطر جای این دومی به راحتی نیکون نباشه.
    دوم اینکه سیستم اتوفوکوس فازی کانن که با استفاده از 80 درصد پیکسل های سنسور انجام میشه فقط تو حالت استفاده از لایو ویو کاربد داره. و وقتی داری از ویزور استفاده میکنی همون سنسور معمول دوربین با تعداد 19 یا 15 تا سنسور کراس تایپ کار فوکوس رو انجام میدن و تفاوت تکنیکال خاصی بین این دو تا دوربین نیست. حالا باید شنید که در عمل کارکردشون تفاوتی با هم داره یا نه.
    همونطور که گفتید سیستم فکوس جدید کنون در مد لایو ویو کار میکند. فعلا هم با آنچه در دوربینهای دیگر است قابل قایسه نیست.
    اما فکوس معمولی توسط بعضی سایتها برسی میشود. ریویوهای سایت imaging-resource.com را بررسی کنید. کارایی سیستم فکوس هر دو بدن با جزءیات خوبی بررسی شده است.
    nautilus_214، Dariush Chegini و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

مقايسه دو دوربين بر اساس خوشدستي و نحوه ي تغيير تنظيمات و انتخاب بر اساس همين فاكتور كار بسيار پسنديده اي است. چون بعد از مدتي كار با دوربين تنها چيزي كه براي يك عكاس همچنان مهم حس مي شود همين چيزها است و نه 5 درصد نويز كمتر يا بيشتر سنسور!

و اما در مورد اتو فوكوس d7100:
    اتوفوكوس نيكون d7100 نسبت به ميانگين ديگر dslrها كند است. اگر طالب سرعت بالا در اين زمينه هستيد بايد از اين دوربين دوري كنيد. در d7000 هم اين كندي ديده مي شود.
    من حدس ميزنم الگوريتم فوكوسش زيادي پيچيده است و پروسس اين پيچيدگي براي اين دوربين مشكل است.
    msh2200، nautilus_214، 47amir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    همونطور که گفتید سیستم فکوس جدید کنون در مد لایو ویو کار میکند. فعلا هم با آنچه در دوربینهای دیگر است قابل قایسه نیست.
    اما فکوس معمولی توسط بعضی سایتها برسی میشود. ریویوهای سایت imaging-resource.com را بررسی کنید. کارایی سیستم فکوس هر دو بدن با جزءیات خوبی بررسی شده است.
    از لحاظ عددي كه تو اين سايت تفاوت فاحشي بين اين دو دوربين هست. واقعا تو انتخاب بين اين دو به مشكل برخوردم. :)

اين از برتري هاي 70D به D7100 هست كه تو imaging-resource اومده:

Less shutter lag
    0.075 vs 0.251 sec
    Focus and take a photo quickly (wide angle)

الان اين دقيقا سرعت فوكوسه ؟؟؟
    علي يارقلي

تشکر کرده
    1982

از لحاظ عددي كه تو اين سايت تفاوت فاحشي بين اين دو دوربين هست. واقعا تو انتخاب بين اين دو به مشكل برخوردم. :)

اين از برتري هاي 70D به D7100 هست كه تو imaging-resource اومده:

Less shutter lag
    0.075 vs 0.251 sec
    Focus and take a photo quickly (wide angle)

الان اين دقيقا سرعت فوكوسه ؟؟؟
    خیر این یکی از مراحل فکوس است.
    بررسی این مورد خیلی راحت نیست چون سرعت و دقت فکوس به لنز هم مربوط میشود. بنظر من اگر میخواهید از لنز 18-105 یا 18-135 و امثال آن استفاده کنید خیلی نگران سرعت فکوس نباشید. این اختلافها وقتی از لنزهای بلند با روزنه باز استفاده شود معنی پیدا میکند.

انتخاب بین این دو کار سختی نیست. اول لیست لنزهایتان را بر اساس نیاز و بودجه انتخاب کنید (لزوما همه را روز اول نمیخرید) بعد بدنه مشخص میشود. اگر هم به هر دلیلی فقط یک لنز همه کاره (هیچ کاره)میخواهید اصلا مهم نیست که کدام بدنه باشد. این را هم در نظر بگیرید بشرط جدی بودن در عکاسی وقتی برتریهای این دو بدنه برایتان معنی دار میشود که کم کم موقع اپدیت به بدنه های بالاتر ( دی90 یا 7300دی) شده است.
    nautilus_214، abehrooz، MEHRDAD.D و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    644

انتخاب بین این دو کار سختی نیست. اول لیست لنزهایتان را بر اساس نیاز و بودجه انتخاب کنید (لزوما همه را روز اول نمیخرید) بعد بدنه مشخص میشود. اگر هم به هر دلیلی فقط یک لنز همه کاره (هیچ کاره)میخواهید اصلا مهم نیست .
    دوربین قبلی من Olympus SP570 بود که یه بریج هستش. از انتخابم راضی بودم چون بدنه بسیار خوشدست با کنترل های بسیار عالی در حد خودش داشت. رنگ های تصاویر بسیار عالی بودن و فرمت دوربین خیلی شبیه به حرفه ای بود. تنها وقتی سری G کانن رو در کنارش میدیدم به سرعت فوکوس درحالت کلی و علی الخصوص توان فوکوس در نور کمش غبطه میخورم. همینطور به سرعت و توانش در بازببنی عکسها در نمایشگر خود دوربین. وگرنه با تمام وجود زنده و طبیعی بودن عکسهای دوربین خودم رو بیشتر دوست داشتم.
    حالا تو انتخاب الانم ظاهر نیکون و فرمت بدنه و توانایی های عکاسی اش رو می پسندم. فقط نگرانم که دقیقا همون ارجحیت های رده پایین کانن به الیمپوس اینجا هم تو موضوع مقایسه بین کانن و نیکون صادق باشه. یعنی به خوبی کانن فوکوس نکنه و سخت افزار الکترونیکیش به قدرت کانن نباشه. و از طرفی خوشبینم که نیکون مثل الیمپوس خودم تصاویر طبیعی تری داشته باشه. ( کلا با خروجی هایی که از رده های پایینتر کانن دیدم حال نکردم. نظر شخصی هم حساب بشه رنگهاش به دلم نمیشینه)
    اگه بدونم این نگرانی بی مورده نیکون میگیرم. اگه نه باز تو لوپ میفتم . با اینکه ژانرهای مورد علاقه ام رو شناختم ولی فعلا برای شناخت Dslr از لنز کیت استفاده میکنم.
    ممنون میشم ابهام ذهنیم رو برطرف کنید.
    abehrooz تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

سرعت فوکوس دوربین‌های بریج ، با دوربین‌های SLR ، فارغ از برند ، قابل مقایسه نیست ...
    هر چند بین خود دوربین‌های SLR ، بسته به رده و لنزهای مورد استفاده ، اندکی اختلاف در سرعت هست ...که البته این اختلاف گاه در حد چند صدم ثانیه است که البته فقط برای عکاسان ورزشی شاید خیلی مهم باشد ...
    یا در عکاسی پیاپی ...
    عکاسی پیاپی 70D ، هفت فریم در ثانیه و D7100 ، شش فریم است ...
    نقاط فوکوس D7100 ،
    51 نقطه فوکوس است ، در برابر 19 نقطه فوکوس که در اولی 15 تای آنها کراس تایپ هستند و در دومی 19 عدد آنها ...
    .
    در مورد منوها و سخت افزار این دو دوربین، هرگز اینگونه نیست که آنها کاستی ای داشته باشند ...
    فقط برخی منوهای کانن را می‌پسندند ...
    و برخی با منوهای نیکون راحت‌ترند ...
    Persian، Dariush Chegini، Hossein Arabi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1982

اختلاف بین فکوس یک سوپر زوم و کامپکت کاملا منطقی و قابل قبول است. در اس ال ار ها هم اوضاع بهمین منوال است، اگر دو لنز متفاوت را مقایسه کنید نتیجه متفاوتی میگیرید. فرضا لنز فیکس 85 اف 1/2 چند برابر از 70-200ها روی همان بدنه کندتر است! بهمین خاطر در پست قبلی در مورد لنز پرسیدم و گفتم با لنز کیت اصلا به اختلاف سرعت فکوس فکر نکنید! هر دو برابر هستند.
    در مورد رنگ بندی خروجی هم برداشت شما نادرست است! خروجی سنسورها عملا تفاوتی ندارند. یعنی تفاوتی که چشم من و شما انرا تشخیص دهد وجود ندارد. اختلافی که بین مانیتورها، پرینترها، کالیبره نبودن مانیتور و ... وجود دارد خیلی بیشتر از تاثیر خطای رنگی است که در سنسورها وجود دارد. اما در خروجی فایل jpg اختلاف دیده میشود که به دلیل متفاوت بودن پرداژش فایل خام (خروجی سنسور) است. این پردازش بر اساس یکسری پیشفرضا انجام میشود. ممکن است در یک شرایط نیکون خروجی بهتری بدهد در یک شرایط دیگر کنون. شما که اینقدر به این جزءیات حساس هستید باید خودتان فایل خام را پردازش کنید پس عملا اختلافی نخواهد بود. در پردازش فایل خام هم شما انقدر متغییر خواهید داشت که عملا اختلاف خروجی رنگ سنسورها در مقایسه با تغییراتی که در پردازش ایجاد میکنید هیچ است. ولی شما با مقایسه عکسها چطور به این نتیجه رسیدید که نیکون خروجی طبیعیتری میدهد؟! مگر شما خود سوژه را از نزدیک دیده بودید که تشخیص دهد کدام به واقعیت نزدیکنر است؟! شاید منظورتان از رنگ طبیعیتر رنگهای زیباتر است که لزوما بهتر تیست ...

ببین دوست عزیز این دو بدنه هر و خوب هستند و انقدر به هم نزدیک هستند که اختلاف بین عملکرد و خروجی قابل تشخیص نیست. پس نگران نباشید.
    nautilus_214، Mehrdad-PL، unforgiven و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر آشنا javadm123 آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

با سلام

اختلاف بین فکوس یک سوپر زوم و کامپکت کاملا منطقی و قابل قبول است. در اس ال ار ها هم اوضاع بهمین منوال است، اگر دو لنز متفاوت را مقایسه کنید نتیجه متفاوتی میگیرید. فرضا لنز فیکس 85 اف 1/2 چند برابر از 70-200ها روی همان بدنه کندتر است! بهمین خاطر در پست قبلی در مورد لنز پرسیدم و گفتم با لنز کیت اصلا به اختلاف سرعت فکوس فکر نکنید! هر دو برابر هستند.
    البته فکر میکنم که با توجه به اینکه لنز فیکس اشاره شده در بالا لنز سریعی می باشد عکس مطلب بالا باید صحیح باشد.

ببین دوست عزیز این دو بدنه هر و خوب هستند و انقدر به هم نزدیک هستند که اختلاف بین عملکرد و خروجی قابل تشخیص نیست. پس نگران نباشید.
    به شدت با صحبت ایشان موافق هستم.مدتی پیش فرصتی دست داد تا هر دو بدنه را از نزدیک در دست بگیرم و مورد بررسی هر چند اندک اینجانب قرار بگیرد, برای من که خود نیز قبلا با دوربینهای بریج کار کرده بودم تفاوت قابل اعتنایی مشاهده نشد و هر دوبدنه بسیار خوب هستند.ضمن اینکه با لنز 18-105 مشکلی در سرعت فکوس 7100 مشاهده نکردم.ولیکن بدنه نیکون توی دست من راحتتر بود .
    nautilus_214، Dariush Chegini و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1982

لنزهای فیکس از این جهت سریعتر هستند که به دلیل روزنه بازتر نور بیشتری میگیرند و شما با سرعت شاتر سریعتری میتوانید عکاسی کنید.
    اینجا صحبت از سرعت شاتر نیست. منظور سرعت فکوس است.
    مهدی دانش‌پایه

صفحه 33 از 49 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... آخرینآخرین