صفحه 32 از 49 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 311 تا 320 , از مجموع 486
Like Tree1782تشکر

موضوع: Nikon D7100 VS Canon 70D

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط nautilus_214 نمایش پست ها
    تو مقایسه این دو تا دوربین برای خود من مهمترین دلیل برای حذف کانن طبیعی نبودن رنگ تصاویره. این نمونه مقایسه ای رو ببینید:
    http://i1.ytimg.com/vi/y1TScZG8ByE/maxresdefault.jpg
    سفیدی خطوط روی آسفالت و رنگ آبی آسمون رو مقایسه کنید. تو هر نمونه ای که از این دو تا دوربین دیدم این موضوع مشهوده. واقعا این تفاوت به تمام امکانات کانن می ارزه. نمی ارزه؟
    به نظر شما با تنظیمات روی 70D میشه این موضوع (مشکل وایت بالانس و تونالیته رنگ) رو تصحیح کرد؟
    معمولا در اين سطح از دوربينها، كاربر در مرحله ويرايش فايلهاي خام، وايت بالانس و ته رنگ عكسايش را در حالت ايده آل (با نظر خودش) تنظيم مي كند.
    تستي كه ارايه كرديد معتبر نيست چون رنگ درست مشخص نيست چه رنگي است! براي تست علمي تر وايت بالاتس و دقت رنگها رجوع كنيد به:

Canon 70D Review - Exposure
    Nikon D7100 Review - Exposure
    msh2200، Amin Zarif، nautilus_214 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من بعد از چند ماه هنوز با مشکل گردوغبار روبرو نشده‌ام و فکر هم نمی‌کنم اگر پیش بیاید مشکل مهمی باشد ...
    گردوغبارهای خشک به سادگی با دمنده برطرف می‌شوند ، و به هر حال همه دوربین‌های اس ال آر ، بعد از مدتی غبار می‌گیرند و باید تمیز شوند ...
    .
    اما در مورد تفاوت رنگ و وایت بالانس ، نیاز به مقایسه‌های بیشتر و تحقیقات بیشتری هست تا صرف بررسی دو نمونه ...
    .
    با این حال هر دو دوربین خوبی هستند ...
    Persian، S_Mahdi، Pedram.m و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط nautilus_214 نمایش پست ها
    تو مقایسه این دو تا دوربین برای خود من مهمترین دلیل برای حذف کانن طبیعی نبودن رنگ تصاویره. این نمونه مقایسه ای رو ببینید:
    http://i1.ytimg.com/vi/y1TScZG8ByE/maxresdefault.jpg
    سفیدی خطوط روی آسفالت و رنگ آبی آسمون رو مقایسه کنید. تو هر نمونه ای که از این دو تا دوربین دیدم این موضوع مشهوده. واقعا این تفاوت به تمام امکانات کانن می ارزه. نمی ارزه؟
    به نظر شما با تنظیمات روی 70D میشه این موضوع (مشکل وایت بالانس و تونالیته رنگ) رو تصحیح کرد؟
    سلام
    1- من تا به حال ندیده ام مرجع معتبری اشکال در وابت بالانس دوربین 70d را گزارش کرده باشد.
    2- معمولاً کمتر با این رده دوربین ها JPG عکاسی می کنند. در عکاسی raw هم که اصلاح وایت بالانس به راحتی انجام می شود.
    3- تنظیم دلخواه وایت بالانس در این دوربین وجود دارد (مانند تقریباً همه دوربین های dslr).
    msh2200، yaghoobi، Amin Zarif و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mehrdad-PL آواتار ها
    تشکر کرده
    2215

البته در مقایسه این دو دوربین در سایت dpreview هم ظاهرا این تفاوت ته رنگ در مود auto white balance در حالت jpeg مورد توجه قرار گرفته !
    11.jpg
    nautilus_214 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    1- من تا به حال ندیده ام مرجع معتبری اشکال در وابت بالانس دوربین 70d را گزارش کرده باشد.
    2- معمولاً کمتر با این رده دوربین ها JPG عکاسی می کنند. در عکاسی raw هم که اصلاح وایت بالانس به راحتی انجام می شود.
    3- تنظیم دلخواه وایت بالانس در این دوربین وجود دارد (مانند تقریباً همه دوربین های dslr).
    imaging resource به تمايل زياد اتو وايت بالانس اين دوربين به سمت رنگهاي گرم در حالت اتوماتيك و Incandescent اشاره كرده است. باز هم مي گويم اگر عكس raw بگيريم و عكس ها را پروسس كنيم وايت بالانس مفهومش عوض مي شود و كاملا تحت كنترل ما خواهد بود. ولي براي افراد تازه كار(عكاسي jpeg ) اين مشكل مي تواند عكسهايشان را تحت تاثير قرار دهد. اين مسئله معمولا در عكاسي indoor و زير نور لامپهاي تنگستني رخ مي دهد. البته اكثر دوربينها تمايل به سمت رنگهاي گرم در زير نور اين لامپها را نشان مي دهند. d7100 اندكي بهتر از كنون است ولي باز هم رنگها كاملا از نظر WB ايده آل نيستند.
    در كنون هاي 40d، 50d ،60d، 700d هم اين تمايل تقريبا با همين شدت ديده مي شود:
    Canon 60D Review: Full Review - Imaging
    Canon 50D Review: Full Review - Imaging
    Canon EOS 40D Review: Full Review - Imaging
    Canon T5i Review - Exposure
    yaghoobi، nautilus_214، Mehrdad-PL و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    imaging resource به تمايل زياد اتو وايت بالانس اين دوربين به سمت رنگهاي گرم در حالت اتوماتيك و Incandescent اشاره كرده است. باز هم مي گويم اگر عكس raw بگيريم و عكس ها را پروسس كنيم وايت بالانس مفهومش عوض مي شود و كاملا تحت كنترل ما خواهد بود. ولي براي افراد تازه كار(عكاسي jpeg ) اين مشكل مي تواند عكسهايشان را تحت تاثير قرار دهد. اين مسئله معمولا در عكاسي indoor و زير نور لامپهاي تنگستني رخ مي دهد. البته اكثر دوربينها تمايل به سمت رنگهاي گرم در زير نور اين لامپها را نشان مي دهند. d7100 اندكي بهتر از كنون است ولي باز هم رنگها كاملا از نظر WB ايده آل نيستند.
    در كنون هاي 40d، 50d ،60d، 700d هم اين تمايل تقريبا با همين شدت ديده مي شود:
    Canon 60D Review: Full Review - Imaging
    Canon 50D Review: Full Review - Imaging
    Canon EOS 40D Review: Full Review - Imaging
    Canon T5i Review - Exposure
    اتفاقا من اولین باری که با این دوربین عکس گرفتم حس کردم که عکس ها کمی سرد تر هستند نسبت به 6دی!!!!
    بر چه اساسی این سایت میگه که گرم تره!!!
    nautilus_214، Nima Sadigh، filtrmiltr و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    اتفاقا من اولین باری که با این دوربین عکس گرفتم حس کردم که عکس ها کمی سرد تر هستند نسبت به 6دی!!!!
    بر چه اساسی این سایت میگه که گرم تره!!!
    دقيقا به اين مسئله اشاره كرده است كه رنگها در نور روز آفتاب سرد تر هستند(بخش Outdoors, daylight). ولي در نور مصنوعي تنگستني(نور معمول چراغ هاي منازل) هر دو 6d و 70d تمايل شديد به گرمي دارند.(تستهاي اين سايت واقعا ارزشمند هست)
    Canon 6D Review - Exposure
    Canon 70D Review - Exposure
    ياد آور مي شوم كه در مورد همه ي دوربين ها اين مواردي كه صحبت از آنها شد وجود دارد و واقعا اين دوربينها مشكل حاد خاصي در اين زمينه ندارند.
    msh2200، nautilus_214، morteza khademy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

جناب چگنی درسته... واقعا اشکال به حساب نمیاد. یه موضوع مقایسه ای بود که مطرح کردم که کلا عکس های کانن به سمت گرمی هستن.
    اصلاح هم درسته که قابل انجامه. ولی یه وقتایی از دوربین استفاده خاطراتی!!!هم میکنم. مثلا تو سفرها یا دورهمی ها. دیگه حسش نیست این عکسارو هم ویرایش کنی.
    تنظیم وایت بالانس هم بصورت دستی فقط تو همون صحنه که داری عکس میگیری میسره )لااقل تو دوربین سابق من( بنظرم نمیرسه بشه ستینگ کلی دوربین رو برای اتو وایت بالانس یه درجه به سمت سردی برد. منظورم یه جور کالیبره کردنه.

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

کالیبره کردن به وسیله وایت بالانس شیفت/برکتینگ در تمامی دی اس ال آر های فعلی کنون امکان پذیر هست.
    msh2200، yaghoobi، nautilus_214 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

تو سفر اخیرم یکی از دوستان D7100 داشتن. فرصتی بود تا کامل با دوربیت کار کنم و آشنا بشم. کنترل های سخت افزاری بسیار کامل بودن. مخصوصا با دو تا دیال که با دست راست کنترل میشدن. به راحتی میشد کلید سخت افزاری یک پارامتر رو نگه داشت و با چرخوندن دیال ها اونو تغییر داد. هیچ نیازی به منوها نبود.
    از اونجایی که روی 70D فقط یک دیال وجود داره و کلیدهای سخت افزاری هم به لحاظ تعداد کمتر هستن، آیا میشه گفت تو این زمینه به کاملی نیکون نیست؟
    اگه دوستان یه راهنمایی درخصوص مقایسه سرعت فوکوس این دو تا دوربین هم بهم بدن مممنون میشم. یه خورده سرعت فوکوس دوربین رو تو تغییر از حالت ماکزیمم به مینیمم، پایین دیدم.
    علي يارقلي

صفحه 32 از 49 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 ... آخرینآخرین