صفحه 5 از 49 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 486
Like Tree1782تشکر

موضوع: Nikon D7100 VS Canon 70D

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    از کیفیت فیلمبرداریش هم راضی بودید ؟فیلمبداریش چطوره ؟
    اگه تونستید 2 سال با این لنز کار کنید پس حتما نیاز ها رو براورده میکنه
    من هم همینطور باید مدتی باهاش کار کنم و سپس بعد از مدتی لنز رو عوض کنم ولی دوست ندارم بادی قدیمی بشه.
    از کیفیت فیلمبرداریش هم راضی بودم. توی عکاسی این لنزه که ارزش یک عکس رو می بره بالا و بادی هم تو این امر دخیله و به نظر من نسبتشون 80-20 هست. همیشه میگن لنزهای با ارزش یعنی چیزی که به مرور زمان به ارزشش اضافه میشه. همین لنز 85-16 سال ساختش 2008 هستش و نیکون از اون موقع حتی این لنز رو update هم نکرده چون نیازی نبوده. اما از اون موقع چند تا بادی قطع dx تولید کرده؟ D7000-D5100-D3100-D3200-D7100-D5200,... و احتمالا چند ماهه دیگه یکی دیگه میده بیرون. شما دوربین D3X هم داشته باشین یک لنز بد روش بندازین کیفیت عکسهاتون یه هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود. اما دوربین D90 داشته باشید که یک دوربین قدیمیه و یک لنز خوب روش بندازین کیفیت عکستون از مورد اول به مراتب بیشتر خواهد بود.

خلاصه کلام اینکه این لنزه که کیفیت عکس رو تضمین میکنه نه بادی. و همیشه بیشتر از اینکه به فکر ارتقا بادی باشید به فکر ارتقا لنزهاتون باشد.
    yaghoobi، MEHRDAD.D، Amin.S و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

از نظرات دوستان خیلی ممنونم خیلی کمک کردید و دید منو اصلاح کردید یه جورائی.
    واقعا درسته.
    ولی خوب قیمت لنز ها هم یکم مقدار خیلی گرونه.اصلا بعضی هاش که نمیشه حتی راجب بهشون فکر کرد ! ای کاش جائی بود مثل CLUB LENS ها در خارج از کشور که میشد لنز کرایه کرد.ولی متاسفانه من که قصد خرید این بادی رو دارم حتی فرصت تست قبل از خرید هم ندارم که حداقل یک بار بادی رو لمس کنم !
    این که من الان بخوام لنز گرون انتخاب کنم به خاطر اینکه شناختی از لنز ها و فاصله های کانونی و حتی زمینه های عکاسی مورد علاقه ام ندارم ممکنه به انتخاب درستی منتهی نشه و بعدا به کارم نیاد یا نظرم عض بشه.
    برای همین دوست دارم این لنز 18-105 رو بگیرم که یه جورائی لنز همه کاره هست تا در آینده به لنزی که مورد نیازم هست برسم. برای همین هم تمرکزم الان بیشتر روی بادی بوده و سعی کردم این بادی رو انتخاب کنم که در زمینه فیلم برداری کمی قوی تر باشه و امکانات بیشتری داشته باشه و حداقل تا چند سالی بروز باشه تا بعد ان شا الله برم سراغ لنز.

و در ابتدا نظرم روی 60d و 70d بود و مقداری که پیش رفتم متوجه نیکون شدم و با دیدن نمونه عکسهای هر مدل به این نتیجه رسیدم که نیکون یه جورائی یک مرتبه از کنون ها بالاتره.و کیفیت عکسها خیلی به دلم نشست.هر چند اینها رو عکاسان حرفه ای گرفتند و با لنز های خیلی خوب ولی خوب مسلما در مورد نمونه عکسهای مثلا 70دی هم قضیه همین منوال بوده و بدنه منیزیومی هم که این مدل داره خیلی خوشم اومد و مگاپیکسلش هم و ... همه راضی کننده بود. بدنه های نیکون هم مهر و موم تر هستند. چون من جایی کار میکنم که از همه جای ایران مرطوب تره و یکی از همکاران با دوربین 60D اخیرا نتونست عکاسی کنه.
    به نظر شما مهر و موم بدنه نیکون بهتر از کنون نیست . در همین رده D7100 , 70D,60D
    دوربین اصلا نه فوکوس میکرد و نه عکس میگرفت.
    فقط یک سری امکانات جید در بدنه 70D هست که فکر نکنم زیاد تاثیر گذار باشه. و البته قیمت 70D با یک لنز همه کاره مثل 18-135 هم برای من خیلی بالاست و به نظرم همه جوره 7100 به صرفه تره. اگه هم میتونستم از فکر 7100 در بیام و به گفته دوستمون
    D7000 و 18-105 و 35 F/1.8 رو بگیرم به هر حال باز هم خیلی خوبه .
    به هر حال باید کمی منتظر باشم و 70D رو هم در نظر داشته باشم و در مورد لنز ها هم باید بیشتر اطلاعات کسب کنم.
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

تا جایی که من می دونم 85-16 به اندازه ی اختلاف قیمتش با 105-18 بهتر از این لنز نیست یعنی از نظر ارزش در برابر قیمت 105-18 بهتر است.
    Nima Sadigh، saeed2vfx، MEHRDAD.D و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

مورد دیگری که میتواند در تصمیم گیری شما تاثیر گذار باشد، بحث هزینه هاست. اینکه لوازم کنونی به مراتب ارزانتر و در دسترس تر از لنز و لوازم نیکونی است. در آینده نیازهای شما مشخص میگردد و لاجرم مجبور به خرید لوازم هستید. به نظر من بهتر است در بین محصولات مشابه کنونی و نیکونی مقایسه ای از لحاظ قیمتی انجام دهید. ضمن اینکه از همین حالا به فکر خرید سه پایه، فیلتر های محافظ و پلاریزه، ریموت و یک سری لوازم دیگر باشید. همانطور که عزیزان بزرگوار فرمودند، این لنز ها هستند که روی کیفیت تصاویر شما تاثیر مستقیم دارند و بهتر است از همین الان به این موارد نیز فکر کنید.
    این را هم بگویم که کیفیت خروجی دوربین کنون طوری نیست که قابل مقایسه با مدل نیکونی مد نظرتان نباشد و یک پله پایینتر قرار بگیرد! (به عنوان یکی از هواداران کنون!!) هر دو دوربین کیفیت تصویر بسیار خوبی دارند.
    دوست عزیز. پیشنهاد میکنم بیشتر درمورد علاقه مندی های خودتان تحقیق کنید. علاقه مندی ها به شدت روی انتخاب لوازم و لنز های آینده تان (یا همین الان!) تاثیرگذارند. 135-18 stm کنون و 105-18 نیکون هر دو لنز هایی هستند که نیاز شما را در یک بازه مناسب برطرف میکنند اما به مرور به زوایای وایدتر و یا تله تر نیاز پیدا خواهید کرد.
    yaghoobi، MEHRDAD.D و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3379

بله درسته. حتما باید بیشتر هم تحقیق کنم.
    قایسه من از ابتدا مابین 70d و d7100 بود که فعلا نتیجه این شد که اگر بخوام 70d بخرم با لنز 18-135 باید در حدود 5.400 هزینه کنم. ولی در صورتی که این نیکون d7100 رو بگیرم با کیت لنز همراهش 18-105 قیمت 4 تومن تمام میشه که از این نظر برام به صرفه تره. دو دوربین تقریبا یکم سبک سنگین بشه با لنز های همراهشون یکسان هستند.

70دی هم دوربین خوبیه. منتها کمی زمان لازمه تا بیاد داخل بازار همه تست کنند و ببینیم که عملکردش چطوره.برای همین باید مقداری صبر کنم تا 70 دی هم وارد بازار بشه و جواب بده.
    الان خرید نیکون برای من به صرفه تره ولی در آینده کنون تجهیزات ارزان تر و در دسترس تری به من خواهد داد. یکی از مشکلات انتخابم همین هست
    (من هم کنونی بودم و هستم ولی چون لوازم ندارم روی برند تعصبی ندارم و دوست دارم از همین ابتدا درست انتخاب کنم که در آینده دیگر نمیتونم برند رو عوض کنم. هر برندی بگیرم همین رو باید ادامه بدم)
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

دوست عزیز آقا مهرداد

منم دقیقاً در شرایط شما هستم یعنی با بودجه 4.5 تا فوقش 5 تومن بین این دو مدل مردد موندم. بحث ها و تبادل نظرهای زیادی با دوست عزیزم ata_m3 داشتیم و با D7000 ایشون چند ساعتی کار کردم که اتفاقاً تجربه لذت بخشی بود.

من مطالعاتم رو از 20 روز پیش شروع کردم و تقریبا همه review های اینترنت و همه ویدیوهای تست و بررسی در یوتیوب رو که به مقایسه D7100 و 70D پرداخته شده همه رو دیدم.

در تفاوت کیفیت عکس ها این نقطه رو تو اکثر بررسی ها اشاره کردن که نیکون مختصر داینامیک رنج بهتری داره و به دلیل عدم وجود فیلتر low pass عکسهاش شارپ تر هست .
    در عوض کانن تو ایزو های بالاتر نویز نسبتا کمتری داره، سیستم فوکوسش کمی بهتره و در عکاسی پیاپی هم سرعت بیشتری داره و هم بافرش خیلی دیرتر از بافر نیکون پر میشه.
    و اون ال سی دی چرخان تاچ اسکرین به شما این امکان رو میده که از زاویه های مختلف امکان عکسبرداری یا فیلمبرداری رو داشته باشید.

مساله اصلی اینجاست که در خیلی از مقایسه ها گفته شده که کیفیت تصویری بین این دو دوربین در اون حدی نیست که فورا بشه تشخیص داد کدوم بهتره ولی اگر انتخابتون صرفا برای عکاسی هست بسته به نوع عکاسیتون اون مزیت ها هر کدوم برای یک نوع عکاسی مناسبتر هستند.

مثلا اون مختصر داینامیک رنج بهتر و شارپتر بودن نیکون ایده آل برای عکاسی از مناظر و طبیعت هست در عوض برای عکاسی از سوژه های ورزشی و متحرک و حیات وحش کانن بهتره چون تو عکاسی پیاپی عملکرد بهتری داره .

ولی بازم میگم این به این معنی نیست که نیکون برای عکاسی پیاپی یا نویز بالا خوب نیست یا کانن برای طبیعت و منظره خوب نیست، اصلا اینطور نیست. چون تفاوت ها در حدی هست که فقط برای حرفه ای ها قابل تشخیص هست. ولی اگر یک فرد واقعا ایده الیست هستید طبق اون شرایط مثلا نیکون برای مناظر و طبیعت بهتره.

تقریبا در همه بررسی های مقایسه ای بین این دو دوربین هیچ گزینه ای رو برنده اعلام نکردن و توصیه شده اول نیاز ها و خواستتتون از دوربین رو مشخص کنید بعد تصمیم بگیرید.

مزیت ها و برتری ها و نقص های هر دو دوربین رو روی دو کفه ترازو بگذارید، سبک سنگین کنید و بعد تصمیم بگیرید.

مثلا ببینید آیا وای فای داخلی و صفحه نمایش چرخان چقدر براتون مهمه؟ (برای من خیلی جذاب و مهمه)
    امکان کار با دو تا کارت اس دی به طور همزمان و 4 مگاپیکسل بیشتر چقدر مهمه؟ (برای من اصلا مهم نیست)

یکی از بهترین ویدیو های مقایسه اینه، توصیه میکنم اینو حتما ببینید :

کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=bOM4r1gxsbs
    من شخصا منتظر نتیجه review مفصل سایت dpreview هستم . اگر کانن 70D امتیاز خوبی بگیره اولویتم کانن هستش.
    yaghoobi، Nima Sadigh، saeed2vfx و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

در مورد قیمت 70D هم عرض کنم که اون قیمت کاذب 5450 مربوط به یک فروشگاه مجتمع پایتخت هستش در حالی که یک سایت معروف دیگه بدنه خالی رو 3500 قیمت زده و با کیت لنز 4800. با این وجود در عرض یک ماه آینده میشه گفت که قیمت 70D با لنز کیت به زیر 4500 هم میرسه.
    yaghoobi، saeed2vfx، MEHRDAD.D و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Niaz نمایش پست ها
    دوست عزیز آقا مهرداد

منم دقیقاً در شرایط شما هستم یعنی با بودجه 4.5 تا فوقش 5 تومن بین این دو مدل مردد موندم. بحث ها و تبادل نظرهای زیادی با دوست عزیزم ata_m3 داشتیم و با D7000 ایشون چند ساعتی کار کردم که اتفاقاً تجربه لذت بخشی بود.......
    در ادامه صحبتهای دوست عزیزمون، یک یادآوری دوباره میکنم. اگه فرض بگیریم که شما عکاسی طبیعت براتون در اولویته و نیکون مدنظرتونه، یک مزیت دیگه نیکون ( فقط به علت اختلاف قیمت اولیه ) اینه که شما دستتون بازه تره برای خرید سه پایه مناسب تر یا فیلتر های مناسب.
    پ.ن: خط رو خط شدیم. درسته اگه قیمت واقعیش هم قیمت نیکون در بیاد باز جای تامل بیشتر داره
    Niaz، MEHRDAD.D و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3379

سه پایه که مسلما باید بخرم. منتها 1 ماه بعد میتونم یه سه پایه معمولی تر بخرم. و همینطور مموری کارت کلاس 10

عجب داستانی شد.
    LCD چرخان و لمسی جداً برام مهم و همینطور WIFI داخلی. ولی بدنه منیزیومی نیکون نیز چیزی نیست که بشه ساده ازش رد شد.WIFI نیکون چقدر هزینه داره تا راه اندازی بشه ؟ منظور خرید کیت اون. هر چند برنامه EOS REMOTE رو همین الان روی آیفونم نصب دارم .
    فوکوس 51 نقطه ای نیکون نیز مزیته . این طور نیست ؟ 15 تائیش هم از نوع کراس هست دیگه. اینها کارائیش دقیقا چیه ؟

من شخصا منتظر نتیجه review مفصل سایت dpreview هستم
    این نتیجه کی منتشر میشه ؟ ما رو هم بی خبر از انتخابتون نگذارید. البته امیدوارم قیمت 70D هم کمی نرمال تر بشه تا شاید اون رو انتخاب کنم.
    امکانات بیشتر و بروز تر و عکاسی سریع تر و لنز های ارزان تر و فراوان تر کنون هم مزیت بزرگی به حساب میاد.
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Niaz نمایش پست ها

چون تفاوت ها در حدی هست که فقط برای حرفه ای ها قابل تشخیص هست.
    سلام
    به نظر من یکی از مهمترین دلایل برای رفتن به سمت دوربینهای dslr سرعت بالای فوکوس می باشد.
    سرعت فوکوس 70d با کیت لنزش(18-135 stm) بیش از سه برابر! سریعتر از نیکون با کیت لنزش(18-105) است(هر دو با کمک فایندر و با سیستم فوکوس phase detect). این مسئله قبلا در d7000 هم دیده می شد. متاسفانه در بسیاری از ریویو ها(از جمله آن سایت محبوب) به این مسائل اشاره ای نمی شود. و یا شاید در ریویو از لنزهای با سرعت فوکوس بالاتر استفاده می کنند!(با لنز 35 1.8 هم این کندی را دیده ام). خیلی از کابرهای d7000 و d7100 هم توجهی به آن نمی کنند؛ من تعجب می کنم! احتمالا نیازی به سرعت بالای فوکوس ندارند. متاسفانه این اختلاف در سرعت فوکوس برای من کاملا محسوس است(شاید حساسیت بنده روی سرعت فوکوس بالاست). به هر شکل ترتیب اولویتها برای هر شخصی به یک شکل است.

در لینکهای زیر تست سرعت فوکوس(shutter lag) را می توانید ملاحظه نمایید:
    Canon 70D Review - Performance
    Nikon D7100 Review - Performance

Canon EOS 70D DSLR Review
    Nikon D7100 DSLR Review

موفق باشید
    Niaz، masoudrejae، saeed2vfx و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

صفحه 5 از 49 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین