صفحه 24 از 49 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 486
Like Tree1782تشکر

موضوع: Nikon D7100 VS Canon 70D

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    اول این که فوکوس دوربین ها موقع فیلمبرداری با فوکوسشون موقع عکاسی متفاوت هست موقع فیلمبرداری از فوکوس لایو ویو استفاده میشه
    :
    بحث ما در حال حاضر فوکوس داخلی و تعداد نقاط فوکوس نیست، فعلا مشکل اون چیزیه که عیان است! یعنی وقتی با دوربین D7100 فیلم می گیرم و در حین فیلمبرداری فوکوس می کنم، صدای موتور فوکوس لنز تو فیلم ضبط می شه، و فوکوس خیلی سریع انجام می شه دقیقا عین فوکوس در حالت عکاسی.
    ولی کنون این مشکل رو تا حد زیاد رفع کرد. با تولید لنز های STM
    خیلی نرم تر و کم صدا تر فوکوس می کنه.

اطلاعات بیشتر در مورد STM
    STM چیست؟ | تصویر، زندگی و باقی قضایا
    Nima Sadigh، a.g g.a و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    بحث ما در حال حاضر فوکوس داخلی و تعداد نقاط فوکوس نیست، فعلا مشکل اون چیزیه که عیان است! یعنی وقتی با دوربین D7100 فیلم می گیرم و در حین فیلمبرداری فوکوس می کنم، صدای موتور فوکوس لنز تو فیلم ضبط می شه، و فوکوس خیلی سریع انجام می شه دقیقا عین فوکوس در حالت عکاسی.
    ولی کنون این مشکل رو تا حد زیاد رفع کرد. با تولید لنز های STM
    خیلی نرم تر و کم صدا تر فوکوس می کنه.

اطلاعات بیشتر در مورد STM
    STM چیست؟ | تصویر، زندگی و باقی قضایا
    بله با لنزهای STM آشنایی دارم

بحث این جا بیشتر به تفاوت فیلمبرداری بدنه 70D و D7100 هست نه کلا برند کنون و نیکون من هم گفتم علاوه بر تفاوت لنزها و تفاوت لنزها رو منکر نشدم

بحث ما در حال حاضر فوکوس داخلی و تعداد نقاط فوکوس نیست،
    من هم همینو گفتم :

اول این که فوکوس دوربین ها موقع فیلمبرداری با فوکوسشون موقع عکاسی متفاوت هست موقع فیلمبرداری از فوکوس لایو ویو استفاده میشه
    تو اون پستی هم که نقل قول کردم از آقای غفوریان هم همین گفته شده :

البته این تکنولوژی فقط مخصوص حالت نمایش زنده تصویر هست و در حالت عکاسی با چشمی همچنان از سنسورهای phase detection جداگانه استفاده میشه. که در این دوربین ۱۹ نقطه cross-type هست
    حرف من اینه که تفاوت فوکوس این دو دوربین علاوه بر تفاوت لنزها به سیستم فوکوس لایوویوی 70D هم مربوطه که کنون برای اولین بار استفادش کرد و ابداع خودش بود و بعضی ها هم اونو یک نیمچه انقلاب در فیلمبرداری دوربین های حرفه ای می دونستن !

پیشنهاد می کنم یک نگاه به صفحات اول تایپیک این دوربین بکنید
    Shafy و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

تشکر کرده
    414

بله درسته.
    کل این مباحث دست به دست هم داده تا کنون در حالت فیلمبرداری بهتر عمل کنه.
    سپاس از توضیحاتتون.
    a.g g.a و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

با سلام
    به نظر من (البته اگه قابل بدونيد) كنون سطح بهتري از مجموعه امكانات نوين وضروري را ارائه كرده كه مي تواند بسيار كاربردي تر عمل كند(در بررسي و جمع بندي همه موارد موجود عرض ميكنم)
    سنسور 24 مگاپيكسلي نيكون(كه بيش از اين هم در APS- C ها امكان ندارد) كه low pass filter حذف شده ؛كمك شاياني به ثبت تصوير با شارپنس بالا تر كرده.ولي دوستان دقت بفرمايند در مورد بيش از 20 ميليون پيكسل و اختلاف تنها 4ميليون پيكسل اضافي (البته با ضريبي در مساحت سنسور) صحبت مي كنيم.به نظر من اين مقدار بسيار بسيار ناچيز حتي براي دوستاني كه به فيلم برداري فكر نميكنند و دنبال عكاسي هستند مفيد نخواهد بود.(شك نكنيد در ثبت نهايي اصلا مفيد نيست.يعني مهمه ها ولي تفاوت چنداني ندارد)

اين مقدار ناچيز ارزش از دست دادن دنياي واي فاي داخلي،صفحه چرخشي و لمسي همزمان فعال ،لذت فيلم برداري به بهترين شكل ممكن،سبك تر بودن، وجود DUAL pixel و سنسور هيبريدي با طول عمر بالا تر و پردازنده قدرتمند و نازنين ديجي فايو و ... رو دارد.درسته اين امكانات فانتزي اند ولي قبول كنيد بسيار كربردي هستند.
    و مطمئن باشيد 70d نازنين ما مدت بيشتري كه از عمر گهر بارش رو كه سپري كنه به جمع ما فقير فقرا نزديك تر ميشه و شايد تصميم بگيره بياد زير خط فقر.اونوقت ديگه درنگ نميكنيد و با كنون آشتي خواهيد كرد.
    البته چيزي از ارزش هاي نيكون d7100 با صلابت هم كم نميشه و اميد وارم سربلند به راهش ادامه بده.

دل نوشته هاي يك عاشق عكاسي در شبي باراني

به اميد پيشرفت ايران و ارزان شدن تجهيزات عكاسي به وسيله تدبير و اميد
    يا علي
    تا بعد
    خدانگهدار
    Niaz، Behzad43 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

بازم سلام
    يه چيزي پايين گفتم
    براي مرور و درس پس دادن خودم بيشتر توضيح ميدم
    فرض كنيد 3 دوربين 2و4و8 مگاپيكسلي داريم
    سوال آيا هر كدام از اينها نسبت به مدل قبلي دو برابر كيفيت دارند
    جواب خير است
    دليل اين است كه اعداد فوق تعداد پيكسل در مساحت را بيان ميكند و ارتباط مستقيم با ضريب طول عرض ندارد
    فهميديد دوستان
    اگه نه بگيد تا دوباره درس هام رو مرور كرده و خدمت شما اساتيد محترم ارائه بدم

يا حق
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط HajiMahdi نمایش پست ها
    با سلام
    به نظر من (البته اگه قابل بدونيد) كنون سطح بهتري از مجموعه امكانات نوين وضروري را ارائه كرده كه مي تواند بسيار كاربردي تر عمل كند(در بررسي و جمع بندي همه موارد موجود عرض ميكنم)
    سنسور 24 مگاپيكسلي نيكون(كه بيش از اين هم در APS- C ها امكان ندارد) كه low pass filter حذف شده ؛كمك شاياني به ثبت تصوير با شارپنس بالا تر كرده.ولي دوستان دقت بفرمايند در مورد بيش از 20 ميليون پيكسل و اختلاف تنها 4ميليون پيكسل اضافي (البته با ضريبي در مساحت سنسور) صحبت مي كنيم.به نظر من اين مقدار بسيار بسيار ناچيز حتي براي دوستاني كه به فيلم برداري فكر نميكنند و دنبال عكاسي هستند مفيد نخواهد بود.(شك نكنيد در ثبت نهايي اصلا مفيد نيست.يعني مهمه ها ولي تفاوت چنداني ندارد)

اين مقدار ناچيز ارزش از دست دادن دنياي واي فاي داخلي،صفحه چرخشي و لمسي همزمان فعال ،لذت فيلم برداري به بهترين شكل ممكن،سبك تر بودن، وجود DUAL pixel و سنسور هيبريدي با طول عمر بالا تر و پردازنده قدرتمند و نازنين ديجي فايو و ... رو دارد.درسته اين امكانات فانتزي اند ولي قبول كنيد بسيار كربردي هستند.
    و مطمئن باشيد 70d نازنين ما مدت بيشتري كه از عمر گهر بارش رو كه سپري كنه به جمع ما فقير فقرا نزديك تر ميشه و شايد تصميم بگيره بياد زير خط فقر.اونوقت ديگه درنگ نميكنيد و با كنون آشتي خواهيد كرد.
    البته چيزي از ارزش هاي نيكون d7100 با صلابت هم كم نميشه و اميد وارم سربلند به راهش ادامه بده.

دل نوشته هاي يك عاشق عكاسي در شبي باراني

به اميد پيشرفت ايران و ارزان شدن تجهيزات عكاسي به وسيله تدبير و اميد
    يا علي
    تا بعد
    خدانگهدار
    سلام دوست عزیز
    بهتره در مسائل فنی انسان ها، از رو احساس نظری رو ارائه ندن
    من نه میگم کنون بهتر از نیکونه و نیکون از کنون بهتره
    هر دوی این دوربین ها از نوین ترین امکانات در رده ی خودشون استفاده میکنن
    اما همه ی امکانات بجز سیستم فکوس که گفتین بیشتر جنبه آماتوری داره (نمیگم امکاناتش بی فایده و بلا استفاده هستش)
    شما رده ی دوربین رو نگاه کنین و بعد از امکاناتش صحبت کنین
    بله
    نیکون با ارائه دوربین دی 5200 توانایی پشتیبانی از وای فای توسط دوربین رو فراهم کرد. اما بجز بعضی موارد خواص فکر نکنم ارزش دیگه ای داشته باشه
    اگر امکانات کاربردی این دو دوربین رو در کنار هم قرار بدیم در بعضی از نقاط نیکون سر تر هستش و در بعضی نقاط کنون
    بزرگترین مزیت کنون نسبت به نیکون فیلمبرداریشه که فکوس بهتری رو در فیلمبرداری ارائه میده

موفق و پایدار باشید
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    414

70D امکانات خوبی داره ولی بعضی از امکاناتش به نظرم خیلی نمی تونه قابل قیاس باشه،
    هر دو دوربین، امکاناتی دارن که دیگری نداره، کنون بیشتر تلاش کرده تا یه دوربین دلبرانه تر برای قشر عمومی جامعه ارائه داده، مثل همون امکاناتی که دوستمون فرمودن
    اين مقدار ناچيز ارزش از دست دادن دنياي واي فاي داخلي...
    که ممکنه بعضی از این امکانات خیلی هم واسه کسی که بخواد تخصصی رو عکاسی کار کنه کاربردی نباشه!
    وای فای داخلی برای ارسال تصاویر برای یه عکاس چقدر کاربرد داره؟
    حتی امکان پخش زنده، و دیدن سوژه از صفحه نمایش دوربین خیلی باب میل خیلی از عکاسان نیست، چون تصاویر پردازش شده و غیر واقعی رو به عکاس نشون میده، حالا صفحه نمایش گردان دیگه جای خودشو داره.
    من یکی که اصلا با عکاسی از طریق صفحه نمایش هیچ لذتی نمی برم، و ممکنه خیلی از دوستان اینطوری باشن...
    با منوی نیکون و کنون کار کردم، کنون منو های ساده تر و دلبرانه تری داره، ولی نیکون منوهاش پیچیده تر و با توجه به جزئیات بیشتری طراحی شده...
    در کل به نظرم انتخاب این دوربین ها صلیغه ست، بستگی به خواسته عکاس از دوربین داره، اگر هدف، تخصصی عکاسی و به چالش کشوندن عکسبرداری باشه به نظرم نیکون باید مناسب تر باشه. ولی اگر هدف عکسبرداری راحت تر و امکانات جانبی بیشتر باشه یا یه دوربینه حرفه ای برای خانواده باشه، کنون انتخاب بهتری هست.
    ویرایش توسط Shafy : Monday 17 February 2014 در ساعت 11:18
    ehssanehs و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

سلام دوباره به اساتید
    به خاطر وجود غلط املایی در پست های قبل پوزش می طلبم.

من احساسی در مورد مسائل فنی صحبت نکردم.خیلی منطقی قصد قیاس بین تفاوت های جزئی در ثبت تصویر رو داشتم.که البته کسی منکر توانمندی جزئی d7100 نیست.
    در کل نیتم این بود که فردا روز برای استفاده از وای فای توی نیکون نخواهیم پول اضافی برای پورت بدیم

یا وقتی توی طبیعت از یه لونه مورچه کنار یه صخره خواستی عکس بندازی و زاویه دوربین با بدن تفاوت داشت ،انگشت به دهان بگیریم و بگیم کاش صفحه چرخشی و لمسی وجود داشت تا بتونیم با هاش تنظیمات رو انجام بدیم.
    یا بعد چند وقت فامیل دور هم جمع بشن برای تولدیا هرچیز دیگه و شما با dslr که داری فیلم بگیری ،وقتی میخوای نگاش کنی صدای لنز رو اعصابت راه بره.
    ما آماتور های که هیچ ولی فکر کنم قابلیت فوکوس 19 نقطه کنون بیشتر از 15 نقطه نیکون (در کراس تایپ عرض میکنم)بدردتون بخوره.
    یا سرعت عکاسی پیاپی 16 فایل RAW کنون نسبت به 9.6 نیکون که به دلیل بافر بالاتر کنون هست و این اختلاف در Jpg نیز صادق می باشد بیشتر به کار بیاد.
    طتبیق و پردازش کنون هم در طیف نور و ایزو (گستره دینامیکی و ...)و دیگر شاخص ها به طور میانگین بهتر از نیکون هست(البته اگر با نیکون در حالت 20 مگا عکس بگیری)(به خاطر دیجی فایو و دوال پیکسل)

احساسات فنیم داره فوران میکنه دیگه حال ندارم بعدا شاید بیشتر نوشتم

اساتید اصلاح بفرمایند

ممنون از وقتی که میزارید برای مطالعه و اصلاح

دوستان دوستون دارم
    یاعلی
    mSafdel، mohammadme و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط HajiMahdi نمایش پست ها

احساسات فنیم داره فوران میکنه دیگه حال ندارم بعدا شاید بیشتر نوشتم

اساتید اصلاح بفرمایند

ممنون از وقتی که میزارید برای مطالعه و اصلاح

1.این ادبیات حال ندارم و اینها رو کنار بگذارید.اینجا از این ادبیات استقبال نمیشه.
    2.اگر میدونید اطلاعات فنی تون کامل نیست و نیاز به اصلاح داره و به قول خودتون آماتورید، چه اصراری دارید این اطلاعات ناقص و نیازمند به اصلاح رو منتشر بکنید که بعد نیاز به اصلاح اون باشه؟ اون هم در تاپیک راهنمایی که کاربر میخواد بر اساس این گفته ها انتخاب انجام بده.
    yaghoobi، Shafy، maziyarsh و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    414

یه مسئله ی دیگه ای که همیشه باید بهش توجه کرد!
    همیشه و به اطمینان می شه گفت، ادعایی که شرکت های تولید کننده دوربین در مورد هر مدلی دارن، حالا چه از نظر سرعت عکاسی باشه، یا کیفیت عکسبرداری و ...
    همیشه هیچ وقت اونطوری نیست از جانب شرکت معرفی می شه! این مسئله در خیلی از بررسی های فنی اثبات شده! مثلا شرکتی ادعا می کنه فلان مدل دوربینش 20 فریم در ثانیه عکس می گیره، ولی نگفته این ادعا بر چه اساسی هست، در چه شرایطی هست! چون خودمون هر جور آزمایش می کنیم، کمتر از این حرفا عکس می گیره!
    یا در مورد فوکوس! هر سال شرکت ها ادعا می کنن یه تکنولوژی جدید برای فوکوس بهتر و دقیق تر اختراع کردن، ولی باز هم وقتی اون تکنولوژی روز رو می خری می بینی از 10 تا عکس 1 عکس فوکوس نشده، 3 تا عکس هم فوکوسی نداره که ادعا شده...
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

صفحه 24 از 49 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین