صفحه 25 از 49 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 486
Like Tree1782تشکر

موضوع: Nikon D7100 VS Canon 70D

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

در مورد تعداد نقاط فوکوس کراس در بعضی از مباحث می بینم به اشتباه تعبیر می شه،
    اینکه گفته می شه کنون 19 نقطه فوکوس داره و نیکون 15 نقطه! پس فلان مدل بهتره! عبارت درستی نمی تونه باشه.
    اینطور می شه گفت: 19 نقطه از 19 نقطه فوکوس فلان مدل کراس فوکوس هست
    یا 15 نقطه از 51 نقطه فوکوس فلان مدل کراس فوکوس هست.

تعداد نقاط فوکوس بیشتر در واقع می شه گفت یه پیش فرضی هست که از طرف شرکت یه اون مدل دوربین معرفی شده، البته خب بی تاثیر نیست،
    ولی این که، 51 نقطه فوکوس برای فلان مدل تعریف شده باشه و 15 تاش همیشه آمده به خدمت و فعال باشن قابلیت بهتری می تونه باشه، تا اینکه برای یه مدل دوربینی 19 نقطه تعریف شده باشه، که اگر در لحظه، سوژه در محدوده ی اون 19 نقطه قرار نداشته باشه، شاید سرعت فوکوس و یا کادر بسته شده کمی دچار تغییر بشه.
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر همراه maziyarsh آواتار ها
    تشکر کرده
    763

سلام

مگر قبلا برای عکاسی از بقول شما لونه مورچه و یا اینجور شرایط از صفحه چرخشی و صفحه لمسی استفاده میشد. عکاسی که بخواد در این شرایط عکاسی کنه قطعا راه حل اینکارها رو بلده ....
    Shafy و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    Nikon D300

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    سلام

مگر قبلا برای عکاسی از بقول شما لونه مورچه و یا اینجور شرایط از صفحه چرخشی و صفحه لمسی استفاده میشد. عکاسی که بخواد در این شرایط عکاسی کنه قطعا راه حل اینکارها رو بلده ....
    مازیار جان درسته عکاسی که بخواد همچین عکسی بگیره راه حلش پیدا میکنه چه سخت چه آسون ولی همین تجهیزاتو روز به روز بیشتر میکنن که تو همین شرایط هم کار راحت تری داشته باشیم. با وجود اینکه خودم نیکون قلبا بیشتر دوست دارم ولی داشتن صفحه چرخشی و لمسی تو این شرایط رو یک مزیت میدونم و به نظرم اینکه در قدیم چکار میکردن بیشتر توجیه خودمونه تا قبول واقعیت. البته این نظر شخصیه منه.
    بازم تاکید میکنم خودم اگه قرار باشه بین این دو انتخاب کنم صد در صد نیکون انتخاب میکنم چون مزایای کنون برام خیلی کاربردی نیست.
    یا حق
    Shafy، maziyarsh، mSafdel و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    سلام

درسته مازیار جان،
    عکاسی که نیت کرده باشه که عکس بگیره، اگر دوربینش مموری هم نداشته باشه، عکسشو می گیره
    البته برای عکاسی و فیلم برداری از لونه مورچه مانیتور گردان خیلی کاربرد نداره، بهتره گزینه ی مانیتور گردان رو از انتخاب حذف کرد و به جاش یه لنز چند میلیونی ماکرو واسه دوربین گرفت! اینطوری مورچه ها تو عکس خوشگل تر می افتن!
    خیلی هم نباید سر این جزئیاتی که بهمون تحمیل می کنن حساس شد،
    بعضی از امکانات می شه گفت فقط چون مد روز هست باید باشه، مثل GPS روی دوربین،
    بعله ممکنه الان بعضی از دوستان بگن، نه چیزه خیلی خوبیه و فلان و ...
    خودم دیدم از دوستانی که دوربینشون GPS داره، فقط یه ماه اول GPS رو روشن می کردنو با ذوق و شوق موقعیت جغرافیایی عکس رو روی عکس ثبت می کردن، بعدش می دیدن خیلی و همیشه کاربرد نداره، جز اینکه به سرعت مصرف برق باطری رو افزایش بده.
    یا همون وا فای که بحثش شد، عین همین قضیه ست ...
    دوربین 70D همون طور که گفتم واسه خانواده خیلی عالیه یا کسانی که می خوان از لایک ها با دو پله ارتقا بپرن بالاتر ویا همه عکاسان حرفه ای!
    ویرایش توسط Shafy : Monday 17 February 2014 در ساعت 13:28
    maziyarsh، MEHRDAD.D و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

دلیل این بحث های دوستان را متوجه نمی شوم. برای یک عکاس صنعتی وجود وای فای برای دیدن بلافاصله عکس ها، برای یک عکاس منظره وجود GPS برای ثبت دقیق مختصات یا مسیر پیمایش، برای یک ماکرو کار یا تصویر بردار وجود مونیتور چرخان و ... می تواند حیاتی باشد. حال اگر منِ نوعی به یک یا چندتا از این Option ها احتیاجی ندارم، دلیلی برای بد بودن بدنه نیست. صرفا می توان گفت بدنه مناسب منِ نوعی نیست.
    yaghoobi، Shafy، Navid7h و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    1.این ادبیات حال ندارم و اینها رو کنار بگذارید.اینجا از این ادبیات استقبال نمیشه.
    2.اگر میدونید اطلاعات فنی تون کامل نیست و نیاز به اصلاح داره و به قول خودتون آماتورید، چه اصراری دارید این اطلاعات ناقص و نیازمند به اصلاح رو منتشر بکنید که بعد نیاز به اصلاح اون باشه؟ اون هم در تاپیک راهنمایی که کاربر میخواد بر اساس این گفته ها انتخاب انجام بده.
    به خاطر ادبیات به کار رفته پوزش می طلبم.نه تنها در این تاپیک بلکه در هیج جای دیگری اگر برداشت جدی از آن شود ،درست نبوده و از آن استقبال نمی شود. بنده با این عنوان از آن استفاده نکردم.به تازه وارد بودنم ببخشید.
    باز هم پوزش می خواهم.

اطلاعات بنده هم مثل تمام دوستان از بررسی سایت های مختلف فارسی و انگلیسی (اما تخصصی)کسب شده و برگرفته از تحقیقات دقیق آزمایشگاهی و تجربی نیست.ولی کمک برای اصلاح و بهبود دلیل بر غلط بودن و بی ارزش بودن آنها نیست.این موارد شاید برای خریداران شبه ایجاد کند ولی این شبه آنها را منصرف نمیکند که هیچ، دریچه ای برای تحقیقات دقیق تر را می گشاید.

استاد گرانقدر maziyarsh هم درست میفرمایند.عکاس برای اون شرایط راهکاری پیدا می کند.و کنون نیز سعی کرده برای ما این راهکار را پیدا کند و در چند میلی متری انگشتانمان قرار دهد.

نظر بنده با استاد SHAFY در مورد نقاط فوکوس یکسان است.و عرض قبلی بنده معطوف به سرعت و قابلیت استفاده بهتر از نقاط موجود در کنون بوده که اصلاح میکنم.

در مورد عکاسی پیاپی این امر برای هر دو مدل صادق است.پس بهتر است به اطلاعات ارائه شده توسط آزمایشگاههای شرکت سازنده اطمینان کنیم.

آدم نباید کاری بکند یا حرفی بزنه که نیاز باشه پوزش بطلبه
    خوب اکنون بنده از این قائده مستثنی هستم و باید از همه عزیزانی که لحن شوخی مرا جدی پنداشتند عذر خواهی کنم
    یا علی
    yaghoobi، Shafy، mSafdel و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

ممنونم که منطقی برخورد کردید و قضیه رو شخصی نکردید.
    ببینید دوست عزیز وقتی قصد راهنمایی کسی رو دارید بهتره که نظر شخصی خودتون رو تا حد امکان دخیل نکنید و اگر هم دخیل میکنید قید کنید که نظر شخصی است.همینطور برای مواردی که میفرمایید بهتره منبع معتبر ذکر کنید.
    نگفتم که صحبتهای شما بی ارزشه،اما قبول دارید که باید وسواس بیشتری به خرج بدید و از صحت گفته هاتون مطمئن باشید؟
    مثلا فرمودید در سایز ای پی اس سی بیشتر از 24 مگاپیکسل ممکن نیست.خب بر چه اساسی این رو میفرمایید؟ الان دوربینهای کامپکت و حتی موبایل چگالی پیکسل خیلی بالاتری دارند.
    یا مثلا گفتید سنسور 70دی عمر بیشتری داره...این هم نیاز به منبع معتبر و علمی داره.
    یا اینکه مثلا گفتید امکانات 70دی بیشتر فانتزی است اما در خط بعدی تکذیب کردید و فرمودید کاربردی است.بالاخره کاربردی است یا فانتزی؟
    کلیت حرفهای شما درسته اما برای نتیجه گیری و راهنمایی نیاز به دقت و وسواس بیشتری هست.

نا گفته نماند که 70دی جی پی اس نداره.
    ویرایش توسط lamagra : Monday 17 February 2014 در ساعت 14:18
    yaghoobi، Shafy، HajiMahdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    درسته مازیار جان،
    عکاسی که نیت کرده باشه که عکس بگیره، اگر دوربینش مموری هم نداشته باشه، عکسشو می گیره
    البته برای عکاسی و فیلم برداری از لونه مورچه مانیتور گردان خیلی کاربرد نداره، بهتره گزینه ی مانیتور گردان رو از انتخاب حذف کرد و به جاش یه لنز چند میلیونی ماکرو واسه دوربین گرفت! اینطوری مورچه ها تو عکس خوشگل تر می افتن!
    خیلی هم نباید سر این جزئیاتی که بهمون تحمیل می کنن حساس شد،
    بعضی از امکانات می شه گفت فقط چون مد روز هست باید باشه، مثل GPS روی دوربین،
    بعله ممکنه الان بعضی از دوستان بگن، نه چیزه خیلی خوبیه و فلان و ...
    خودم دیدم از دوستانی که دوربینشون GPS داره، فقط یه ماه اول GPS رو روشن می کردنو با ذوق و شوق موقعیت جغرافیایی عکس رو روی عکس ثبت می کردن، بعدش می دیدن خیلی و همیشه کاربرد نداره، جز اینکه به سرعت مصرف برق باطری رو افزایش بده.
    یا همون وا فای که بحثش شد، عین همین قضیه ست ...
    دوربین 70D همون طور که گفتم واسه خانواده خیلی عالیه یا کسانی که می خوان از لایک ها با دو پله ارتقا بپرن بالاتر ویا همه عکاسان حرفه ای!
    با سلام
    هر عکاس با توجه به ژانر کاری خود نیاز به لنز های تخصصی و تجهیزات مختلف داره و این تجهیزات حتما به کیفیت تصاویر ثبت شده کمک شایانی می کند.
    عرض بنده پوزیشن(حالت) عکاسی بود و امکان فوق العاده ای که نمایشگر لمسی و چرخشی برای پوزیشن های مختلف فراهم می کند .(در تائید فرمایش آقا امیر عرض کردم)

وای فای داخلی امکان فوق العاده است که به هیچ وجه جز جزئیات تحمیلی قرار نداشته و قابل مقایسه با سطح کاربرد GPS نیست.ریموت اپلیکیشن آندروید و ارتباط مستقیم با تلویزیون هوشمند جزئی از کاربرد های آن است.نیکون هم به زودی و در DSLR سطح متوسط بعدی خود از این امکان بهره میگیرد.حال اینکه در همین دوربین قابلیت نصب آداپتور وای فای وجود داشته و همچنین در D5300 از کنون هم جلو زده است.
    یا علی
    تا بعد
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

... اگر هدف، تخصصی عکاسی و به چالش کشوندن عکسبرداری باشه به نظرم نیکون باید مناسب تر باشه. ولی اگر هدف عکسبرداری راحت تر و امکانات جانبی بیشتر باشه یا یه دوربینه حرفه ای برای خانواده باشه، کنون انتخاب بهتری هست...
    به هيچ وجه موافق اين گفته نيستم. 70D هم در عكاسي تخصصي كاملا با D7100 رقابت مي كند و نمي توان با اين قطعيت گفت براي فعاليت در زمينه عكاسي حرفه اي D7100 مناسبتر از 70D است. خروجي دو دوربين بسيار نزديك به هم است، تا جايي كه ممكن است در برخي موارد نتوان تشخيص داد كه كدام تصوير مربوط به كدام دوربين است. ويديوي زير را ببينيد:
    http://www.youtube.com/watch?v=bOM4r1gxsbs
    هدف، دستيابي به بهترين خروجي ممكن است. آيا اينكه منو پيچيده باشد يا ساده تاثيري در اين امر دارد؟ پيچيده تر بودن منو دليلي بر حرفه اي تر بودن است؟ من تجربه اي با هيچ يك از اين دو بادي نداشته ام. اما دوست دارم بدونم نيكون چه موارد جزئي تري رو در منوش قرار داده كه در دستيابي به خروجي بهتر موثر است، اما كانن اين كار رو نكرده.
    دوربین 70D همون طور که گفتم واسه خانواده خیلی عالیه یا کسانی که می خوان از لایک ها با دو پله ارتقا بپرن بالاتر و ...
    واسه خانواده يه خورده زيادي عاليه و از لايك ها مقداري بيش از دو پله بالاتر ...
    mSafdel و HajiMahdi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    ممنونم که منطقی برخورد کردید و قضیه رو شخصی نکردید.
    ببینید دوست عزیز وقتی قصد راهنمایی کسی رو دارید بهتره که نظر شخصی خودتون رو تا حد امکان دخیل نکنید و اگر هم دخیل میکنید قید کنید که نظر شخصی است.همینطور برای مواردی که میفرمایید بهتره منبع معتبر ذکر کنید.
    نگفتم که صحبتهای شما بی ارزشه،اما قبول دارید که باید وسواس بیشتری به خرج بدید و از صحت گفته هاتون مطمئن باشید؟
    مثلا فرمودید در سایز ای پی اس سی بیشتر از 24 مگاپیکسل ممکن نیست.خب بر چه اساسی این رو میفرمایید؟ الان دوربینهای کامپکت و حتی موبایل چگالی پیکسل خیلی بالاتری دارند.
    یا مثلا گفتید سنسور 70دی عمر بیشتری داره...این هم نیاز به منبع معتبر و علمی داره.
    یا اینکه مثلا گفتید امکانات 70دی بیشتر فانتزی است اما در خط بعدی تکذیب کردید و فرمودید کاربردی است.بالاخره کاربردی است یا فانتزی؟
    کلیت حرفهای شما درسته اما برای نتیجه گیری و راهنمایی نیاز به دقت و وسواس بیشتری هست.

نا گفته نماند که 70دی جی پی اس نداره.
    سلام
    خوشحالم سوءتفاهم ایجاد شده مرتفع گردید

هیچ کدام از نظرات بنده شخصی نبود و برگرفته از مطالبی بوده که مطالعه کردم(چون این هیچ یک از دوربین ها رو تا حالا دستم نگرفتم تا نظر شخصی بدم)
    در فرصت مناسب منابع رو ذکر میکنم انشاالله
    بنده با لحن ملایم گفتم امکان ندارد که بهتر بود میگفتم لازم نیست.دلیل این است که تصویر دچارنویز و اثر MOire نا خواسته می شود.و این امر در بررسی های تخصصی سنسور ها در اکثر سایت های معتبر ذکر شده و مربوط به این نوع سنسور هاست و نیکون مربوط نمیشه.و به طور مثال در لومیا نوکیا چند تا از این 40 میلیون پیکسل بی خودی به هدر میره خدا میدونه.یک باریکه نور تک رنگ 20 میلیونم تقسیم بر 1.5 بشه چی ازش میمونه.یه پست در مورد پیکسل گفتم قبلا مبین این حرف بنده است.

کارشناسان محترم تولید سنسور کنون به خاطر تکنولوژی جدید ساخت سنسور اینو گفتن.بنده نه تکذیب میکنم نه تایید.

امکاناتی همچون وای فای و صفحه نمایش لمسی و چرخشی و فوکوس زیبا تر در فیلم برداری رو گفتم فانتزی نه کلیت 70d رو.کلمه فانتزی هم یه تشبیه بود.
    منظور این بود که برخی میگن این امکانات قابل چشم پوشیه ولی بنده میگم کاربردی اند.

من نگفتم چی پی اس داره.

با علی آقا 6262 کاملا موافقم.آدم فکر میکنه 70d کامپکته و d7100 یه فول فریم

خداییش این طور نیست.70d سطح بالایی از امکانات و دقت را برای ایجاد یک خروجی مناسب داراست و d7100 نیز در همان سطح و خانواده بوده)DSLR سطح متوسط)که نگاه جزئی تری (به میزان خیلی کم) به دنیای بیرون دارد ولی در لباس و قواره بابای خوبش d7000 ظاهر شده و آپشن های کاربری خود را ارتقاء نداده است.
    mSafdel و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

صفحه 25 از 49 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین