صفحه 26 از 49 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 486
Like Tree1782تشکر

موضوع: Nikon D7100 VS Canon 70D

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    به هيچ وجه موافق اين گفته نيستم. 70D هم در عكاسي تخصصي كاملا با D7100 رقابت مي كند و نمي توان با اين قطعيت گفت براي فعاليت در زمينه عكاسي حرفه اي D7100 مناسبتر از 70D است. خروجي دو دوربين بسيار نزديك به هم است، تا جايي كه ممكن است در برخي موارد نتوان تشخيص داد كه كدام تصوير مربوط به كدام دوربين است. ويديوي زير را ببينيد:
    http://www.youtube.com/watch?v=bOM4r1gxsbs
    هدف، دستيابي به بهترين خروجي ممكن است. آيا اينكه منو پيچيده باشد يا ساده تاثيري در اين امر دارد؟ پيچيده تر بودن منو دليلي بر حرفه اي تر بودن است؟ من تجربه اي با هيچ يك از اين دو بادي نداشته ام. اما دوست دارم بدونم نيكون چه موارد جزئي تري رو در منوش قرار داده كه در دستيابي به خروجي بهتر موثر است، اما كانن اين كار رو نكرده.

واسه خانواده يه خورده زيادي عاليه و از لايك ها مقداري بيش از دو پله بالاتر ...
    علی آقا،
    منظورم این نبود که 70D یه دوربین خونگیه! یا ... سوء برداشت شد.
    در نوشته های دیگه ام گفتم کنون هم حرفه ای هست، ...
    اصلا شکی نیست که خروجی ها شباهت های خیلی زیادی به هم داره...
    منظور از پیچیدگی ... خیلی واضح و مبرهنه!
    در نگاه اول! به دکمه های کنترلی روی بدنه ی هر دو مدل توجه کنید! تعداد دکمه ها، جایگاهشون روی بدنه، نوع کاربردشون، در نیکون پیچیده تره، مثلا برای اعمال فلان تغییر باید یه دکمه به همراه یه دکمه دیگه فشار بدیم، عین دکمه شیفت در کیبورد، یا گردونه مود های عکاسی ضامن حرکت داره که زیر اون گردونه یه گردونه دیگه هست که اون هم ضامن حرکتی داره!
    من در کنون به چنین مواردی برخورد نکردم، یا اگر هم باشه کمی ساده تر هست، حالا شما خودت فکرشو بکن همچین دوربینی رو بدی دست خانواده!
    به همین تناسب منوی های نرم افزاری دوربین پیچیدگی داره، و از اونجا که صفحه نمایشش لمسی نیست، کار رو کمی دشوار تر می کنه.
    یا مثلا واسه تنظیمات واید بالاست D7100 چند حالت Auto معرفی شده، Auto-1 Auto -b Auto -a auto-b1 Auto -a1 و ... ولی همچین تنظیماتی رو در کنون ندیدم، یا وجود داره و به شکل دیگه ای معرفی شده.
    حتی اگر بررسی فنی DP رو ببینیم، چندین صفحه رو اختصاص داده معرفی و بررسی منوی نرم افزاری این مدل
    Nikon D7100 In-Depth Review: Digital Photography Review
    ولی منوی نرم افزاری کنون رو خیلی ساده و خلاصه معرفی کرده، که نشون از تفاوت نرم افزاری این دو مدل می تونه باشه.
    البته اینکه منو های D7100 پیچیده تر هست، دلیل بر بهتر بودن این مدل نیست، می تونه یکی ضعف های این مدل هم محسوب بشه، چون کاربر رو به چالش می کشونه!!!
    اینکه بنده گفتم دوربین 70D برای خانواده مناسبه، منظورم این نبوده که سطح ساده تر و مبتدی تری داره، نه!!! رابط کاربری 70D دلبرانه و ساده تر هست.
    از طرفی هم در خیلی از مقایسه های فنی سایت های مختلف، D7100 امتیاز بیشتری کسب کرده، که شاید دلیل بر عملکرد بهترش در عکس برداری باشه.
    HajiMahdi، Ali M.Rezaei و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    علی آقا،
    منظورم این نبود که 70D یه دوربین خونگیه! یا ... سوء برداشت شد.
    در نوشته های دیگه ام گفتم کنون هم حرفه ای هست، ...
    اصلا شکی نیست که خروجی ها شباهت های خیلی زیادی به هم داره...
    منظور از پیچیدگی ... خیلی واضح و مبرهنه!
    در نگاه اول! به دکمه های کنترلی روی بدنه ی هر دو مدل توجه کنید! تعداد دکمه ها، جایگاهشون روی بدنه، نوع کاربردشون، در نیکون پیچیده تره، مثلا برای اعمال فلان تغییر باید یه دکمه به همراه یه دکمه دیگه فشار بدیم، عین دکمه شیفت در کیبورد، یا گردونه مود های عکاسی ضامن حرکت داره که زیر اون گردونه یه گردونه دیگه هست که اون هم ضامن حرکتی داره!
    من در کنون به چنین مواردی برخورد نکردم، یا اگر هم باشه کمی ساده تر هست، حالا شما خودت فکرشو بکن همچین دوربینی رو بدی دست خانواده!
    به همین تناسب منوی های نرم افزاری دوربین پیچیدگی داره، و از اونجا که صفحه نمایشش لمسی نیست، کار رو کمی دشوار تر می کنه.
    یا مثلا واسه تنظیمات واید بالاست D7100 چند حالت Auto معرفی شده، Auto-1 Auto -b Auto -a auto-b1 Auto -a1 و ... ولی همچین تنظیماتی رو در کنون ندیدم، یا وجود داره و به شکل دیگه ای معرفی شده.
    حتی اگر بررسی فنی DP رو ببینیم، چندین صفحه رو اختصاص داده معرفی و بررسی منوی نرم افزاری این مدل
    Nikon D7100 In-Depth Review: Digital Photography Review
    ولی منوی نرم افزاری کنون رو خیلی ساده و خلاصه معرفی کرده، که نشون از تفاوت نرم افزاری این دو مدل می تونه باشه.
    البته اینکه منو های D7100 پیچیده تر هست، دلیل بر بهتر بودن این مدل نیست، می تونه یکی ضعف های این مدل هم محسوب بشه، چون کاربر رو به چالش می کشونه!!!
    اینکه بنده گفتم دوربین 70D برای خانواده مناسبه، منظورم این نبوده که سطح ساده تر و مبتدی تری داره، نه!!! رابط کاربری 70D دلبرانه و ساده تر هست.
    از طرفی هم در خیلی از مقایسه های فنی سایت های مختلف، D7100 امتیاز بیشتری کسب کرده، که شاید دلیل بر عملکرد بهترش در عکس برداری باشه.
    با همه اين تفاسير متوجه نشدم از اينكه نيكون منوي پيچيده تري داره مي خوايد چه نتيجه اي بگيريد؟ نميدونم شايد منظورتون اينه كه كار كردن با 70D براي خانواده راحت تر از D7100 هست. ولي مگه قراره همچين دوربينهايي رو بديم دست خانواده؟ فكر ميكنم براي استفاده خانواده دوربين هاي مناسب تري وجود داشته باشه ...
    mSafdel و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

سلام
    وای فای شده دغدغه من امروز(نمیدونم چرا ولی ایشالله خیره)
    به این تاپیک و لینک زیر برید و بخونید تا ارزش یک ریموت اپلیکیشن در موبایل آندرویدی تون را برای DSLR تون بیشتر درک کنید.
    بدون هزینه اضافی یه ریموت سطح بالا خواهید داشت و این به لطف وای فای است.که کنون در دل خود جای داده

ریموت کنترل برای دوربینهای نیکون

ابزارهای کنترل از راه دور دوربین نیکون – قسمت اول | عکاسی

برای اندروید از مایکت EOS Remote دانلود برنامه

راستی با این اپلیکیشن میتونی عکسایی را که گرفتی در تبلت لب تاپ و موبایل ببینی و شارژ دوربینت رو حفظ کنی(شایدم مقدار شارژی که برای وای فای هدر میدیم به اندازه مصرف ال سی دی باشه ولی خوب وب نویسای محترم می نویسن و بنده انتقال دادم).در ورژن جدید نرم افزار عکس ها رو ادیت کنی یا حتی برای خبرگزاری مورد نظر ارسال کنی.(خبرنگاران محترم می دونن یعنی چی و این سرعت در انتقال داده به چه دردی میخوره)
    mSafdel و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط HajiMahdi نمایش پست ها
    سلام
    خوشحالم سوءتفاهم ایجاد شده مرتفع گردید

هیچ کدام از نظرات بنده شخصی نبود و برگرفته از مطالبی بوده که مطالعه کردم(چون این هیچ یک از دوربین ها رو تا حالا دستم نگرفتم تا نظر شخصی بدم)
    در فرصت مناسب منابع رو ذکر میکنم انشاالله
    بنده با لحن ملایم گفتم امکان ندارد که بهتر بود میگفتم لازم نیست.دلیل این است که تصویر دچارنویز و اثر MOire نا خواسته می شود.و این امر در بررسی های تخصصی سنسور ها در اکثر سایت های معتبر ذکر شده و مربوط به این نوع سنسور هاست و نیکون مربوط نمیشه.و به طور مثال در لومیا نوکیا چند تا از این 40 میلیون پیکسل بی خودی به هدر میره خدا میدونه.یک باریکه نور تک رنگ 20 میلیونم تقسیم بر 1.5 بشه چی ازش میمونه.یه پست در مورد پیکسل گفتم قبلا مبین این حرف بنده است.

کارشناسان محترم تولید سنسور کنون به خاطر تکنولوژی جدید ساخت سنسور اینو گفتن.بنده نه تکذیب میکنم نه تایید.

امکاناتی همچون وای فای و صفحه نمایش لمسی و چرخشی و فوکوس زیبا تر در فیلم برداری رو گفتم فانتزی نه کلیت 70d رو.کلمه فانتزی هم یه تشبیه بود.
    منظور این بود که برخی میگن این امکانات قابل چشم پوشیه ولی بنده میگم کاربردی اند.

من نگفتم چی پی اس داره.
    وقتی مینویسید شک نکنید برتری دی7100 کاربردی نیست و مفید نخواهد بود،مطمئن باشید که به سمت کنون خواهید اومد و جملات این چنینی این یعنی نظر شخصی.
    از یک عبارت ممکن نیست بدون هیچ توضیحی لحن شما مشخص نمیشه.مواردی هم که در مورد نویز و گالی پیکسل میگید بدیهی است،مربوط به بدنه خاصی هم نیست.ولی مطمئن باشید رزولوشن بر روی 24 توقف نخواهد کرد و نسلهای بعدی افزایش رزولوشن خواهند داشت.درباره اینکه لازم نیست هم اصلا میشه نسخه مطلق پیچید.شاید کسی به رزولوشن بالاتری نیاز داشته باشه.
    یعنی کارشناسهای کنون گفتند سنسور 70دی بیشتر از دی7100 عمر میکنه؟ کجا چنین چیزی گفتن؟
    درباره اون کلمه فانتزی هم در اون پستتون اصلا به این موارد اشاره نکردید و گفتید امکانات .
    به هر حال از طرف من این بحث ادامه نخواهد داشت ولی بهتره که در نوشتنتون دقت بیشتری به خرج بدید.
    nejadi، HajiMahdi، MEHRDAD.D و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    با همه اين تفاسير متوجه نشدم از اينكه نيكون منوي پيچيده تري داره مي خوايد چه نتيجه اي بگيريد؟ نميدونم شايد منظورتون اينه كه كار كردن با 70D براي خانواده راحت تر از D7100 هست. ولي مگه قراره همچين دوربينهايي رو بديم دست خانواده؟ فكر ميكنم براي استفاده خانواده دوربين هاي مناسب تري وجود داشته باشه ...
    علی آقا! پیچیده اش نکن شما!
    اینجا عبارت (خانواده) یک معیار هست! یک معیار برای سهل الوصول بودن و ارتباط برقرار کردن سریع با یک دوربین!
    مثلا به تمام اعضای خانواده ثابت شده ست که برای جواب دادن گوشی همراه، دکمه سبز رنگ رو بزنن و برای رد تماس دکمه قرمز رو فشار بدن، حالا یه شرکت موبایل سازی اومده تو گوشیش دو تا دکمه قرمز طراحی کرده یکی زیرش نوشته b1 یکی نوشته a3 حالا به نظرت برای رد تماس باید کدوم دکمه رو فشار داد؟
    نتیجه گیریه خارق العاده ای نمی خوام بگیرم، نتیجه در صحبت های قبلی گرفته شده!
    شنیدین می گن یارو آدمه پیچیده ایه! و اخلاقای خاصی داره؟ خب این به اون معنا نیست که یارو آدم بدیه یا ادمه خوبیه! یعنی شناخت یارو زمان می خواد!!!
    ولی با بعضیا که حرف می زنی کمتر از چند ساعت می شه خصوصیات فردیشو فهمید! به همین راحتی! حالا قابل درک بود!؟

دوربین قبلی من سونی آلفا بود، 6 سال باهاش کار کردم، تا یکی دو ماه پیش رفتم نیکون گرفتم، همون هفته اول یکی از دوستام هم کنون گرفت! هر دو دوربین رو گرفتم دستم با منو هاش ور رفتم، با اینکه یه هفته بود که داشتم با نیکون کار می کردم، مات و مبهوت بودم، ولی به محض اینکه کنونی که تا حالا دستم نگرفته بودم گرفتم دستم با ذهنیت و تجربه ی تجربیم می دونستم تنظیفات فلان قابلیت کجای دوربین هست!
    yaghoobi، HajiMahdi، MEHRDAD.D و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    وقتی مینویسید شک نکنید برتری دی7100 کاربردی نیست و مفید نخواهد بود،مطمئن باشید که به سمت کنون خواهید اومد و جملات این چنینی این یعنی نظر شخصی.
    از یک عبارت ممکن نیست بدون هیچ توضیحی لحن شما مشخص نمیشه.مواردی هم که در مورد نویز و گالی پیکسل میگید بدیهی است،مربوط به بدنه خاصی هم نیست.ولی مطمئن باشید رزولوشن بر روی 24 توقف نخواهد کرد و نسلهای بعدی افزایش رزولوشن خواهند داشت.درباره اینکه لازم نیست هم اصلا میشه نسخه مطلق پیچید.شاید کسی به رزولوشن بالاتری نیاز داشته باشه.
    یعنی کارشناسهای کنون گفتند سنسور 70دی بیشتر از دی7100 عمر میکنه؟ کجا چنین چیزی گفتن؟
    درباره اون کلمه فانتزی هم در اون پستتون اصلا به این موارد اشاره نکردید و گفتید امکانات .
    به هر حال از طرف من این بحث ادامه نخواهد داشت ولی بهتره که در نوشتنتون دقت بیشتری به خرج بدید.
    من هم موافقم و به این بحث ادامه نخواهم داد نتیجه ای ندارد و وقت دوستان گرفته میشه
    برای آخرین توضیح
    برداشت من از نظر شخصی با معیار های اشاره شده متفاوت هست.نظر شخصی برگرفته از تحقیق و تفکر علمی و ارائه آن به عنوان نظریه است خواه این موضوع کوچک بزرگ مهم یا غیر مهم باشد.

در مورد امکانات نام برده شده برتری با 70d است.بقیه امکانات نیاز به بررسی موازی دارد.امیدوارم واضح گفته باشم
    چون موضوع در مورد سنسور نبود (انتخاب دوربین مد نظر است)و اینکه کاربران DSLR با این موضوعات آشنایی دارند توضیح اضافه ندادم.

مگاپیکسل بالاتر در آینده بدیهی می باشد و مطمئن باشید برای رفع پدیده نویز و گالی پیکسل هم در پردازش تصویر ترفند های خلاقانه ای به کار خواهد رفت.اصل اشاره بنده در پست اول هم مشخص است که به تفاوت مگاپیکسل و دقت آن در جذب نور بین این دو مدل اشاره داشتم نه آینده سنسور ها(این رو خداییش واضح گفته بودم)

با پردازش گر های فعلی تصویر بازم میگم لازم نیست.

در مورد عمر سنسور و یا حفظ کیفیت در طول عمر بیشترحتما بیشتر تحقیق کرده و نتایج مستند را خواه تایید باشد یا تکذیب در همین جا ارائه خواهم داد

در خط قبل همون پست این امکانات را بر شمردم و به آنها اشاره شده بود.

از حسن نظر جنابعالی و تلاشتان برای ارائه مطالب صحیح و قابل استناد به کاربران کمال تشکر را دارم.
    به امید اینکه بیشتر و بیشتر از شما و از فروم عکاسی بیاموزم
    در پناه حق موفق و موید باشید
    ویرایش توسط HajiMahdi : Monday 17 February 2014 در ساعت 17:47
    mSafdel، lamagra و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

یه مسئله ی دیگه ای که همیشه باید بهش توجه کرد!
    همیشه و به اطمینان می شه گفت، ادعایی که شرکت های تولید کننده دوربین در مورد هر مدلی دارن، حالا چه از نظر سرعت عکاسی باشه، یا کیفیت عکسبرداری و ...
    همیشه هیچ وقت اونطوری نیست از جانب شرکت معرفی می شه! این مسئله در خیلی از بررسی های فنی اثبات شده! مثلا شرکتی ادعا می کنه فلان مدل دوربینش 20 فریم در ثانیه عکس می گیره، ولی نگفته این ادعا بر چه اساسی هست، در چه شرایطی هست! چون خودمون هر جور آزمایش می کنیم، کمتر از این حرفا عکس می گیره!
    یا در مورد فوکوس! هر سال شرکت ها ادعا می کنن یه تکنولوژی جدید برای فوکوس بهتر و دقیق تر اختراع کردن، ولی باز هم وقتی اون تکنولوژی روز رو می خری می بینی از 10 تا عکس 1 عکس فوکوس نشده، 3 تا عکس هم فوکوسی نداره که ادعا شده...
    سلام
    جسارتاً آیا شما برای صحبت هایتان مستنداتی هم دارید؟ تا جائی که می دانم تولید کنندگان معتبری مانند کانن و نیکون اطلاعات فنی دروغ یا اغراق شده در مورد محصولاتشان (خصوصاً DSLR ها) اعلام نمی کنند چون بلافاصله مصرف کنندگان (که بسیار از آنان عکاس حرفه ای هستند) متوجه دروغ بودن ادعاها می شوند و با اعلام موضوع، به برند سازنده لطمه وارد می شود . مثلاً مستندی دارید که سرعت عکاسی پیاپی 7D برابر آنچه که کانن اعلام کرده نیست؟ (من با 60D با همان سرعت پیاپی اعلام شده عکاسی کرده ام) یا در خصوص تکنولوژی جدید فوکوس که فرموده اید از 10 عکس 3 تا هم فوکوس نیست مستند یا شواهدی دارید؟ برای نمونه تکنولوژی پیکسل های دوگانه 70D که باعث دستیابی به فوکوس Phase Detection در سطح پیکسل می شود کاملاً کاربردی و عملی است و مطلقاً جنبه تبلیغاتی ندارد. یکبار که خودتان امتحان کنید متوجه توانائی و اختلاف فاحش آن با تکنولوژی های قدیمی می شوید.

70D امکانات خوبی داره ولی بعضی از امکاناتش به نظرم خیلی نمی تونه قابل قیاس باشه،
    هر دو دوربین، امکاناتی دارن که دیگری نداره، کنون بیشتر تلاش کرده تا یه دوربین دلبرانه تر برای قشر عمومی جامعه ارائه داده، مثل همون امکاناتی که دوستمون فرمودن

که ممکنه بعضی از این امکانات خیلی هم واسه کسی که بخواد تخصصی رو عکاسی کار کنه کاربردی نباشه!
    وای فای داخلی برای ارسال تصاویر برای یه عکاس چقدر کاربرد داره؟
    حتی امکان پخش زنده، و دیدن سوژه از صفحه نمایش دوربین خیلی باب میل خیلی از عکاسان نیست، چون تصاویر پردازش شده و غیر واقعی رو به عکاس نشون میده، حالا صفحه نمایش گردان دیگه جای خودشو داره.
    من یکی که اصلا با عکاسی از طریق صفحه نمایش هیچ لذتی نمی برم، و ممکنه خیلی از دوستان اینطوری باشن...
    با منوی نیکون و کنون کار کردم، کنون منو های ساده تر و دلبرانه تری داره، ولی نیکون منوهاش پیچیده تر و با توجه به جزئیات بیشتری طراحی شده...
    در کل به نظرم انتخاب این دوربین ها صلیغه ست، بستگی به خواسته عکاس از دوربین داره، اگر هدف، تخصصی عکاسی و به چالش کشوندن عکسبرداری باشه به نظرم نیکون باید مناسب تر باشه. ولی اگر هدف عکسبرداری راحت تر و امکانات جانبی بیشتر باشه یا یه دوربینه حرفه ای برای خانواده باشه، کنون انتخاب بهتری هست.
    استفاده از Wifi و GPS بستگی به نیاز عکاس دارد و به نظر من مطلقاً جنبه مد یا فانتزی ندارد. برای مثال اگر ماکروگراف باشید می توانید با نرم افزار DSLR Controller و دوربین دارای wifi و یک تبلت "7 به راحتی دوربین را روی سه پایه بگذارید و از طریق تبلت با بزرگنمائی زیاد و بدون اینکه به دوربین دست بزنید فوکوس را با دقت دهم میلیمتر جلو و غقب کنید تا به فوکوس کاملاً دقیق برسید و باز بدون لمس دوربین عکس را ثبت کنید یا از آن بهتر به طور اتوماتیک و به تعداد عکس دلخواه و فواصل فوکوس دهم میلیمتر، فوکوس استکینگ کنید و ده ها قابلیت دیگر.
    در خصوص LCD گردان هم در بعضی مواقع کاملاً کار راه انداز و در بعضی شرایط خاص تنها راه عکس گرفتن است.
    ارادتمند
    yaghoobi، Shafy، Kasra.H و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    جسارتاً آیا شما برای صحبت هایتان مستنداتی هم دارید؟ تا جائی که می دانم تولید کنندگان معتبری مانند کانن و نیکون اطلاعات فنی دروغ یا اغراق شده در مورد محصولاتشان (خصوصاً DSLR ها) اعلام نمی کنند چون بلافاصله مصرف کنندگان (که بسیار از آنان عکاس حرفه ای هستند) متوجه دروغ بودن ادعاها می شوند و با اعلام موضوع، به برند سازنده لطمه وارد می شود . مثلاً مستندی دارید که سرعت عکاسی پیاپی 7D برابر آنچه که کانن اعلام کرده نیست؟ (من با 60D با همان سرعت پیاپی اعلام شده عکاسی کرده ام) یا در خصوص تکنولوژی جدید فوکوس که فرموده اید از 10 عکس 3 تا هم فوکوس نیست مستند یا شواهدی دارید؟ برای نمونه تکنولوژی پیکسل های دوگانه 70D که باعث دستیابی به فوکوس Phase Detection در سطح پیکسل می شود کاملاً کاربردی و عملی است و مطلقاً جنبه تبلیغاتی ندارد. یکبار که خودتان امتحان کنید متوجه توانائی و اختلاف فاحش آن با تکنولوژی های قدیمی می شوید.

استفاده از Wifi و GPS بستگی به نیاز عکاس دارد و به نظر من مطلقاً جنبه مد یا فانتزی ندارد. برای مثال اگر ماکروگراف باشید می توانید با نرم افزار DSLR Controller و دوربین دارای wifi و یک تبلت "7 به راحتی دوربین را روی سه پایه بگذارید و از طریق تبلت با بزرگنمائی زیاد و بدون اینکه به دوربین دست بزنید فوکوس را با دقت دهم میلیمتر جلو و غقب کنید تا به فوکوس کاملاً دقیق برسید و باز بدون لمس دوربین عکس را ثبت کنید یا از آن بهتر به طور اتوماتیک و به تعداد عکس دلخواه و فواصل فوکوس دهم میلیمتر، فوکوس استکینگ کنید و ده ها قابلیت دیگر.
    در خصوص LCD گردان هم در بعضی مواقع کاملاً کار راه انداز و در بعضی شرایط خاص تنها راه عکس گرفتن است.
    ارادتمند
    ممنون آقای چگینی!
    من نمی خواستم کل مکتب تکنولوژیسم دوربین ها رو زیر سئوال ببرم، دقت بفرمایید این نوشته در جواب نوشته ی بعضی از دوستان مطرح شد!
    من نگفتم ادعای شرکت کنون در خصوص 9 فریم در ثانیه اشتباه است! یه مثال کلی بود، البته در مورد سرعت واقعی عکسبرداری دوربین کنون آزمایشی انجام ندادم، ولی مثلا مصرف باطری و تعداد شات بله امتحان کردم!
    البته این موضوع در مورد ادعای شرکت ها، در خیلی از محافل مطرح شده، بخصوص در مورد شرکت هایی معتبر تر و با سابقه تر از شرکت نیکون و کنون و ... در مورد خودروها! محصولات بنز و بی ام وی، و دیگر شرکت ها، که ادعا می کنن سرعت صفر تا صد فلان خودرو 4 ثانیه هست، بار ها توسط رانندگان حرفه آزمایش شده و زمان به دست اومده بیشتر از ادعای شرکت بوده، که البته شرکت هم به این موضوع پاسخ داد، تمام این آزمایشات در شرایط متعادل و مساعد آزمایشگاهی انجام می شه، نه در فضای آزاد و در جاده های شهری! در این مورد خیلی از وب سایت های خارجی بحث کردن!
    واینکه منظورم از غیر واقعی بودن آمار ها و ارقام ها، نه اینکه به کل دروغ باشه، نه! مثلا از کجا معلوم یه دوربین در ثانیه به جای اینکه 9 فریم ثبت کنه، شاید هشت و هفت صدم فریم ثبت کنه!؟ می تونید این موضوع رو ثابت کنید؟

در مورد امکانات جانبی دیگه مثل وای فای و ... بله کاملا درسته، کسی منکر این قضیه نیست که این امکانات به هیچ دردی نمی خوره، خیلی هم خوبه، و همون طور که گفتم صلیغه ای هست!
    ویرایش توسط Shafy : Monday 17 February 2014 در ساعت 20:39
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

با سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    ميخواستم همينا رو بگم كه استاد چگيني در اين مورد پيش دستي كردن و اين موضوع را به وضوح بيان كردند و از ايشان تشكر ميكنم

من نمی خواستم کل مکتب تکنولوژیسم دوربین ها رو زیر سئوال ببرم، دقت بفرمایید این نوشته در جواب نوشته ی بعضی از دوستان مطرح شد!
    بنده عرض كرده بودم به دليل بافر بيشتر كنون قابليت عكاسي پياپي و ذخيره عكس بيشتري در يك فاصله زماني مشخص دارد.حالا اگر فرض كنيم فرمايش جنابعالي صحيح باشد باز برتري با كنون است چون با بالا رفتن تعداد عكسها ، تعداد عكس هاي سالم گرفته شده در يك زمان مشخص طبيعتا بيشتر هست.

استفاده از Wifi و GPS بستگی به نیاز عکاس دارد و به نظر من مطلقاً جنبه مد یا فانتزی ندارد. برای مثال اگر .....
    منم تا حالا داشتم همينو ميگفتم ديگه.الان حرف استاد چگيني شد سند بنده.
    در زمينه نقاط فوكوس هم صحت موارد ارائه شده توسط SHAFY عزيز را دوباره تاييد ميكنم اما خالي از لطف نيست به ترجمه نقد سايت DP توسط ديجي كالا(تبليغ نيست چون خودشون ترجمه كردن نام ميبرم) دقت فرماييد.به نظرم كيفيت و موٍثر بودن فوكوس در كنون به نيكون ميچربه.

در مورد مسئله پيكسل و ثبت جزئيات و عمر آن كه ي مقدار جنجالي شد هم يه سند عقلاني محاسباتي ارائه مي دم.

نيكون يك سنسور APS-C -23.5X15.6 را به 6000X4000 در طول و عرض تقسيم كرده.24.1 مگاپيكسل

كنون يك سنسور APS-C 22.5 x 15 mm را 5472x 3648 در طول و عرض تقسيم كرده.20.2 مگاپيكسل

و نوكيا لوميا 1020 يك سنسور 1/1.5 BSI رو به 5368 × 7152 در طول و عرض تقسيم كرده.41 مگاپيكسل (اين عكسو ببينيد)

Nokia-Lumia-1020-camera-sensor-detailed.jpg

حالا يه سوال كه جوابشو همه مي دونيم،عكس كدام يك از سنسور ها بهتر(يعني در همه شاخصه هاي يك تصوير) است؟BSI 40 مگاپيكسلي يا APS-c
    نوكيا از OIS یا Optical Image Stabilization و Super Sampling و شش لايه كردن سنسور هاي سوپر پرو خود بهره ميگيرد.به طور خلاصه از يك ميانگين گيري از پيكسل هاي اضافي كه گذاشته شده به رنگ هاي زنده تر و دقيق تر دست ميابد.خوب اين عكس 41 مگاپيكسلي سنسور كوچولو ،چه كيفيتي داره كه سنسور هاي نسل قبل ندارند و DPI موثر آن چند هست.اين ولد خلف نوكيا چند تا پيكسل هم رنگ در مكان هاي شارپ دارد.حال آن كه مي دانيم اين سنسور كوچك توان تشخيص يك باريكه نور نزديك به نانو متر را ندارد.(واضح هست كه انشالله)

كامپكت ها هم با سنسور هاي 6*4 ميلي متري خودشون انتظار بيشتري ازشون نميره و از اين قاعده مستثني نيستند.
    نكته مهم: يه مربع با نسبت 1/1.5 اينچ به 41 ميليون مربع كوچك تر تقسيم شده و در كامپكت ها و DSLR ها هم به همين منوال.پس نتيجه ميشه در مگاپيكسل هاي مساوي سنسور هاي مختلف يك پيكسل DSLR از يك پيكسل كامپكت بزرگتره و يك پيكسل كامپكت هم از يك پيكسل موبايل بزرگ تره.
    پس در كل تعداد پيكسل بالا نشانه بهتر بودن سنسور نيست ولي نشانه خوبي براي تفكيك و تلفيق رنگ هاي موجود در هر پيكسل كنارهم هست.

حالا سنسور هاي دوربين هاي مورد بحث
    نيكون
    تقسيم طول و عرض سنسور به تقسيمات پيكسلي
    23.5/6000=0.003916 م م طول هر پيكسل
    15.6/4000=0.0039 م م عرض هر پيكسل
    حالا كنون
    22.5/5472=0.004111 م م طول هر پيكسل
    15/3648=0.004111 م م عرض هر پيكسل

خوب ديديم پيكسل هاي كنون قوي ترند.(ميدونم الان ميخوايد يه چيزي بگيد كه درست هم هست،و اون اينكه بزرگ بودن پيكسل كه دليل خوبيش نيست.ولي داريم از بيست ميليونيم از 0.0041 ميلي متر يعني 4 ميكرومتر صحبت ميكنيم ، و نياز به قدرت پيكسل داريم تا نسوزه و ايجاد نويز نكنه يا با همسايه بغلي رفيق نشه و گالي ايجاد نكنه دوستان)
    (البته چون نياز به پيكسل بيش از اين نيست و اندازه آن به مقدار كافي كوچك مي باشد عرض ميكنم،در عكس هايي با اين رزولوشن هزاران هزار از اين پيكسل ها در مرز رنگها و جايي كه شارپ ايجاد مي شود با هم ،هم رنگ بوده و بود و نبودشان تفاوتي نمي كند)

خوب پيكسل قوي تر عمر بيشتري داره مگه نه. تازه اگه LOW PASS فيلتر داشته ياشه و تكنيك تقسيم بر دو پيكسل و هيبريدي هم باشه كه ديگه هيچ(نظر شخصي بنده)

خوب حالا مزيت نيكون گرانقدر در اين ضرب تقسيم اينه كه پيكسل هاي نيكون براي رسيدن به فول فريم و عكس ايده آل نياز به بزرگ نمايي كمتري دارند(خوب چون تعدادشون بيشتره و يه خورده هم اندازه كل سنسور بزرگتره ).و اين به لطف اضافه اندازه 1ميليمتر در طول و 0.6 ميلي متر در عرض مي باشد كه گويي نيكون دقلي كرده و پاشو از گليمش دراز تر كرده تا در پردازش محاسبات كمتري انجام بده و سريع تر و بهتر از كنون تصوير رو پردازش كنه.اون مقدار جزئي (خيلي جزئي) كيفيت بهتر در بعضي از شرايط نوري خاص، خوب به همين دليله.

البته ديجي فايو كنون دست نيكون رو خوند و ديگه اين اجازه رو بهش نميده و پيكسل هاي0.0002 ميلي متر بزرگ تر خودشو زود تر از اكسپيد 3 نيكون تحويل مشتري ميده.

حالا باز سوال. 200 نانو متر بزرگ تر بودن پيكسل هاي كنون بهترند يا برزگ نمايي كمتر براي رسيدن به عكس نهايي نيكون.ساده تر بپرسم 200نانو متر در طول و عرض (ميشه 4 ميكرو متر در مساحت) كوچك تر بودن و جزء نگر بودن نيكون بهتره يا 4 ميكرومتر قوي تر بودن پيكسل كنون؟

يه حساب ديگه رو خودتون انجام بديد سنسور نيكون رو فرض كنيد اندازه سنسور كنون هست(22.5*15)حالا تقسيم كنيد ببينيد طول عرض هر پيكسل چه قدر هست.
    شايد ماشين حساب دم دست نداشته باشيد .ولش كن من حساب ميكنم.
    22.5/6000=0.00375 م م طول هر پيكسل
    15/4000=0.00375 م م عرض هر پيكسل
    خوب حالا به نويز ها و گالي پيكسل ها بايد با روي گشاده خوشامد بگيم(چون اندازه پيكسلتون خيلي كوچيك شده و در مواجه با نور زياد و ايزوي بالا ميسوزه).اختلاف به 5 ميكرو متر در طول و عرض و 25ميكرو متر در مساحت پيكسل رسيد.نيكون عزيز دقليت در اومد.
    خوب به زبان ما ايراني ها ميشه شما با خريد نيكون داريد سنسور 1*0.6 ميلي متر بزگتري رو مي خريد و اين شرايط برابري براي مقايسه تصاوير خروجي نيست.ارجاع دوباره به توضيحات بالا.

با مدل هاي محاسباتي ديگر نيز به اين نتيجه مي توان رسيد.

قدرت پيكسل يا كمي جزء نگر بودن(0.0002 قدرت يا جزءنگري).انتخاب آسان شد،بين يكي از اين دو يكي را انتخاب كنيد(ولي به كاربرد هاي رويايي دوربين انتخابي هم توجه داشته باشيد)

اين دو با قيمت يكسان يكي سنسور بزرگ تر با تعدا پيكسل زياد تر ولي ضعيف تر مي فروشد و ديگري تعداد كمتري پيكسل قويتر را با مخلوطي از امكانات كاربردي و به روز.(نيكون هم ،امكانات كاربردي بسياري دارد كه بنده اطلاع ندارم،نيكون بازها به آن اشاره كنند لطفا)

باز يه سري به لوميا و كامپكت ها بزنيم و اين تقسيمات رو براي سنسور اونها انجام بديد(اينو خودتون انجام بديد).در نتيجه حاصل مي بينيم كه اگر اون فناوري تطبيقي 7*7 پيكسلي نوكيا و امثالهم در كامپكت ها را ازشون بگيريم به كيفيتي معادل عكس هاي ناصرالدين شاه ميرسيم(به دليل تبديل شدن پيكسل هاي نانو متري به نويز و ايجاد پديده هاي گالي و ...)در پست هاي قبلي هم اشاره كردم براي برطرف كردن اين پديده ها ترفند هاي پردازشي به كار ميبرند.

دوستان ممنون كه صبورانه من رو تا اينجا همراهي كرديد
    اين ها نظر شخصي بنده و تحليل هاي خودم هست و ازشون دفاع ميكنم و پاشون وايسادم(تا به صورت علمي تكذيب بشن)،نه اونايي كه ديشب نوشتم(اونا نقل قول بود)
    حالا نقدشون كنيد تا ببينيم حق با نيكون هست يا كنون تا در انتخابمون اشتباه نكنيم
    اصلا چنين تحليلي درسته
    به خدايي كه در اين نزديكي است مي سپارمتون
    يا حق
    ویرایش توسط M.Mobin : Tuesday 18 February 2014 در ساعت 00:33 دلیل: حذف لینک تجاری.لطفا قوانین را رعایت کنید.
    Shafy، mSafdel، MEHRDAD.D و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

چرا فکر میکنید با ضرب و تقسیم اندازه و ریزولوشن سنسور میتوانید سایز هر پیکسل را به این راحتی محاسبه کنید؟ فرضا فاصله بین پیکسلها چی؟ سطح موثر هر پیکسل که نور را جذب میکند چی؟ این نتایج را برای دو سنسور از یک تکنولوژی هم نمیتوان گرفت حالا دو سنسور با دو تکنولوزی متفاوت که جای خود دارد!!!

بفرض اندازه هر پیکسل را هم از مدارک تکنیکی استخراج کردید. خوب چی نتیجه ای از آن میگیرید؟! مگر هر دو سنسور از یک تکنولوژی هستند که قابل قیاس باشند؟ مگر ملاک سطح هر پیکسل است؟! مثلا سونی (احتمالا سنسور دی7100 هم ساخت سونی است) مبدل آنالوگ به دیجیتال را روی سنسورهای طراحی کرده ولی کنون اینکار را به صورت خارج از چیپ سنسور انجام میدهد که این به معنی محدود بودن رنج دینامیکی به 11 است. بهمین دلیل سنسورهای سونی با اندازه پیکسلهای کوچکتر دینامیک رنج بالاتری دارند!
    Shafy، lamagra، M.Nouri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

صفحه 26 از 49 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین