صفحه 181 از 433 نخستنخست ... 81 131 171 177 178 179 180 181 182 183 184 185 191 231 281 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,801 تا 1,810 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ماشاالله دوستان در این تاپیک در به کار بردن اصطلاحات عجیب و غریب و من درآوردی از همدیگه سبقت می گیرن

قدرت زوم، مقدار بزرگنمایی لنز، سرعت شاتر لنز و ... بابا اینجا فوروم تخصصیه سعی کنید از اصطلاحات صحیح استفاده کنید.

چیزی به اسم قدرت زوم نداریم. لنزها یک بازه ی زوم دارن بعضیا بازه ی زومشان وسیعتر است بعضی ها کوتاهتر نه اولی قدرتمند تر محسوب میشه نه دومی ضعیفتر!

بزرگنمایی برای لنزهای مکرو استفاده می شود نه لنزهای تله، بعضی مکرو ها بزرگنمایی 1:1 دارند برخی 1:2 والخ. تله ها را با عبارت بلند و کوتاه می نامند، معمولا تله هایی با فاصله ی کانونی بالاتر از 200 میلیمتر را تله ی بلند و کوتاهتر از آن را تله ی کوتاه می نامند.

لنزهایی با عدد دیافراگم کوچکتر (روزنه ی عبور نور بزرگتر) را لنزهای سریع می گویند مثلا یک لنز f/1.4 لنز سریعتری نسبت به یک لنز f/2.8 محسوب می شود و در شرایط نوری مساوی لنزهای سریعتر نیاز به سرعت شاتر سریعتری دارند و برای همین به آنها لنزهای سریعتر می گویند ولی به آنها سرعت شاتر نمی گویند.
    msh2200، reza_Bahman، viper.killer و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

ماشاالله دوستان در این تاپیک در به کار بردن اصطلاحات عجیب و غریب و من درآوردی از همدیگه سبقت می گیرن

قدرت زوم، مقدار بزرگنمایی لنز، سرعت شاتر لنز و ... بابا اینجا فوروم تخصصیه سعی کنید از اصطلاحات صحیح استفاده کنید.

چیزی به اسم قدرت زوم نداریم. لنزها یک بازه ی زوم دارن بعضیا بازه ی زومشان وسیعتر است بعضی ها کوتاهتر نه اولی قدرتمند تر محسوب میشه نه دومی ضعیفتر!

بزرگنمایی برای لنزهای مکرو استفاده می شود نه لنزهای تله، بعضی مکرو ها بزرگنمایی 1:1 دارند برخی 1:2 والخ. تله ها را با عبارت بلند و کوتاه می نامند، معمولا تله هایی با فاصله ی کانونی بالاتر از 200 میلیمتر را تله ی بلند و کوتاهتر از آن را تله ی کوتاه می نامند.

لنزهایی با عدد دیافراگم کوچکتر (روزنه ی عبور نور بزرگتر) را لنزهای سریع می گویند مثلا یک لنز f/1.4 لنز سریعتری نسبت به یک لنز f/2.8 محسوب می شود و در شرایط نوری مساوی لنزهای سریعتر نیاز به سرعت شاتر سریعتری دارند و برای همین به آنها لنزهای سریعتر می گویند ولی به آنها سرعت شاتر نمی گویند.
    ممنون از راهنماییتون
    شما که زحمت کشیدی توضیح دادی جواب سوال منو هم میدادین

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط viper.killer نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    شما که زحمت کشیدی توضیح دادی جواب سوال منو هم میدادین
    اگر منظورتان فقط گرفتن پرتره های زیبا و شارپ از دوقلوهای عزیزتونه که توصیه می کنم 55-18 را نگه دارید و یک لنز پرایم 85 میلیمتر f/1.8 بخرید و لذتشو ببرید!

ولی اگر به غیر از آن می خواهید یک لنز همه کاره ی خوش کیفیت برای انواع عکاسی دیگر هم داشته باشید لنز خود را با یک لنز 85-15 عوض کنید.
    msh2200، azarigh، viper.killer و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    اگر منظورتان فقط گرفتن پرتره های زیبا و شارپ از دوقلوهای عزیزتونه که توصیه می کنم 55-18 را نگه دارید و یک لنز پرایم 85 میلیمتر f/1.8 بخرید و لذتشو ببرید!

ولی اگر به غیر از آن می خواهید یک لنز همه کاره ی خوش کیفیت برای انواع عکاسی دیگر هم داشته باشید لنز خود را با یک لنز 85-15 عوض کنید.
    ممنون از شما و بقیه دوستان که زحمت کشیدن جوابه سوالهای منو دادید
    فکر میکنم بهترین انتخابم همون لنز 15-85 باشه.
    فقط با گارانتی بگیرم یا بدون گارانتی اگه با گارانتی بگیرم گارانتی ایده ال یا هر گارانتی شد؟
    ویرایش توسط viper.killer : Friday 18 July 2014 در ساعت 19:37
    farhad44 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

سلام.لطفا آدرس جایی که بشه با این اعداد و ارقام ریاضی مهندسی لنزها کلنجار رفت معرفی کنید یا یکی از اساتید خیلی آماتوری بنده حقیر رو با این اعداد و انواع لنز اشنا کنند.ممنونم

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    سلام.لطفا آدرس جایی که بشه با این اعداد و ارقام ریاضی مهندسی لنزها کلنجار رفت معرفی کنید یا یکی از اساتید خیلی آماتوری بنده حقیر رو با این اعداد و انواع لنز اشنا کنند.ممنونم
    سلام گرامی.
    دقیقاً منظورتون کدوم اعداد و ارقامه؟ روشن تر بفرمایید به نتیجه ی سریع تر و روشن تری خواهید رسید.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    71

اساتید اگه جواب دادن پاسخ من آماتور رو نادیده بگیرید . .ولی فعلا چیزی که در حد خودم هست رو سعی میکنم همونجوری که خودم فهمیدم بهتون منتقل کنم.
    تو لنز ها 2 دسته عدد معمولا بکار میره .
    یکی بصورت یک بازه نشون داده میشه یا یک تک عدد هست که واحدش mm ( میلی متر ) هست .
    یکی هم معمولا بعد از F میاد و به این صورت مثلا : 5.6-1:3.5 . این عدد هم میتونه مثل بالایی یک بازه باشه یا یک عدد ثابت باشه. این یکی نسبت هست و واحد نداره .

اولی که واحدش میلیمتر بود فاصله ی کانونی ای که لنز داره رو نشون میده . اگه یک عدد ثابت باشه به لنز پرایم گفته میشه و در واقع این لنز یک لنز ثابت هست و فاصله ی کانونیش متغیر نیست مثل لنز معروف کنون 50mm . اگه بصورت بازه ای از اعداد باشه یعنی لنز ما دارای زوم هست و فاصله ی کانونیش بین دو عدد گفته شده با زوم کردن تغییر میکنه مثل لنز 135-18 که این لنز دارای همه ی فواصل کانونی بین 18 تا 135 میلی متر هست .
    حالا کلا فاصله کانونی چیه این دو تا لینک رو نگاه کنید :
    Exploring How Focal Length Affects Images - Tuts+ Photography Tutorial
    Understand Focal Length in 4 Easy Steps » Expert Photography
    توجه کنید تو لینک اول اون دختره از جاش تکون نخورده ولی عکاس هر چی فاصله کانونی لنز رو بیشتر کرده از سوژه هم فاصله ی بیشتری گرفته . عکس آخر بیشترین فاصله رو داره با سوژه . و همونطور که میبینید هر چی فاصله کانونی بیشتر شده همه چیز بیشتر بصورت یک صفحه دراومدن . پل پشت سر سوژه رو دقت کنید که تو عکس آخر چقدرر نزدیک به نظر میرسه .
    تو لینک دوم هم برای فواصل کانونی بیشتر برای این که عکس ها قابل قیاس باشن عکاس از سوژه طبیعتا فاصله بیشتری گرفته .
    این از عدد اول .
    عدد دوم هم اپرچر هست میزان باز یا بسته بودن دیافراگم رو نشون میده . اینم اگه یه عدد ثابت باشه دیافراگم به یه حالت هست و اگه 2 تا عدد باشه بازه ای از اعداد هست که میزان حداقل و حداکثر بازشدگی دیافراگم رو نشون میده . اعداد کوچکتر اپرچر بازشدگی بیشتر دیافراگم رو نشون میدن و برعکس .
    هر چی دیافراگ بازتر باشه بهتره چون لنز سریعتری داریم . علت سریع تر بودن اینه که با باز بودن دیافراگم نور بیشتری از لنز عبور میکنه و شاتر میتونه با سرعت بیشتری عمل کنه و همچنان تصویر سیاه نشه !
    همچنین هر چی این عدد کمتر باشه عمق میدان کمتره . عمق کم هم یعنی وقتی از یک سوژه عکس میگیریم پس زمینه تار بشه . هر چی عمق کمتر باشه پس زمینه بیشتر تار میشه .
    اینا در حد سواد من بود بازم دوستان توضیحی مونده بود بدن استفاده کنیم .
    iardavan تشکر می‌کند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

سلام، به نظرم اين مقاله مي تونه در اين زمينه خيلي كمكتون كنه:

راهنمای خرید لنز دوربین دیجیتال | عکاسی

ارادت

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    سلام گرامی.
    دقیقاً منظورتون کدوم اعداد و ارقامه؟ روشن تر بفرمایید به نتیجه ی سریع تر و روشن تری خواهید رسید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط wine نمایش پست ها
    اساتید اگه جواب دادن پاسخ من آماتور رو نادیده بگیرید . .ولی فعلا چیزی که در حد خودم هست رو سعی میکنم همونجوری که خودم فهمیدم بهتون منتقل کنم.
    تو لنز ها 2 دسته عدد معمولا بکار میره .
    یکی بصورت یک بازه نشون داده میشه یا یک تک عدد هست که واحدش mm ( میلی متر ) هست .
    یکی هم معمولا بعد از F میاد و به این صورت مثلا : 5.6-1:3.5 . این عدد هم میتونه مثل بالایی یک بازه باشه یا یک عدد ثابت باشه. این یکی نسبت هست و واحد نداره .

اولی که واحدش میلیمتر بود فاصله ی کانونی ای که لنز داره رو نشون میده . اگه یک عدد ثابت باشه به لنز پرایم گفته میشه و در واقع این لنز یک لنز ثابت هست و فاصله ی کانونیش متغیر نیست مثل لنز معروف کنون 50mm . اگه بصورت بازه ای از اعداد باشه یعنی لنز ما دارای زوم هست و فاصله ی کانونیش بین دو عدد گفته شده با زوم کردن تغییر میکنه مثل لنز 135-18 که این لنز دارای همه ی فواصل کانونی بین 18 تا 135 میلی متر هست .
    حالا کلا فاصله کانونی چیه این دو تا لینک رو نگاه کنید :
    Exploring How Focal Length Affects Images - Tuts+ Photography Tutorial
    Understand Focal Length in 4 Easy Steps » Expert Photography
    توجه کنید تو لینک اول اون دختره از جاش تکون نخورده ولی عکاس هر چی فاصله کانونی لنز رو بیشتر کرده از سوژه هم فاصله ی بیشتری گرفته . عکس آخر بیشترین فاصله رو داره با سوژه . و همونطور که میبینید هر چی فاصله کانونی بیشتر شده همه چیز بیشتر بصورت یک صفحه دراومدن . پل پشت سر سوژه رو دقت کنید که تو عکس آخر چقدرر نزدیک به نظر میرسه .
    تو لینک دوم هم برای فواصل کانونی بیشتر برای این که عکس ها قابل قیاس باشن عکاس از سوژه طبیعتا فاصله بیشتری گرفته .
    این از عدد اول .
    عدد دوم هم اپرچر هست میزان باز یا بسته بودن دیافراگم رو نشون میده . اینم اگه یه عدد ثابت باشه دیافراگم به یه حالت هست و اگه 2 تا عدد باشه بازه ای از اعداد هست که میزان حداقل و حداکثر بازشدگی دیافراگم رو نشون میده . اعداد کوچکتر اپرچر بازشدگی بیشتر دیافراگم رو نشون میدن و برعکس .
    هر چی دیافراگ بازتر باشه بهتره چون لنز سریعتری داریم . علت سریع تر بودن اینه که با باز بودن دیافراگم نور بیشتری از لنز عبور میکنه و شاتر میتونه با سرعت بیشتری عمل کنه و همچنان تصویر سیاه نشه !
    همچنین هر چی این عدد کمتر باشه عمق میدان کمتره . عمق کم هم یعنی وقتی از یک سوژه عکس میگیریم پس زمینه تار بشه . هر چی عمق کمتر باشه پس زمینه بیشتر تار میشه .
    اینا در حد سواد من بود بازم دوستان توضیحی مونده بود بدن استفاده کنیم .
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    سلام، به نظرم اين مقاله مي تونه در اين زمينه خيلي كمكتون كنه:

راهنمای خرید لنز دوربین دیجیتال | عکاسی

ارادت
    ممنون از همتون.منظورم همین اعداد به میلیمتر و utm stm و غیره هست راهنماییتون عالی بود با لینک ها.حالا باید بسته بی نیازم یه لنز رو انتخاب کنم.ممنون.یه لنز تقریبا همه کاره چیه?برا عکاسی طبیعت و پرتره و..؟
    بازم ممنون.
    wine تشکر می‌کند.

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط wine نمایش پست ها
    .
    اینجا را اشتباه متوجه شدید. عدد دیافراگم روی لنزها بازترین قطر دیافراگم یک لنز را نشان میدهد، اگر لنز پرایم باشد این عدد یک عدد هست مثلن لنز 50 میلیمتر با دیاف 1.4 برخی از لنزهای زوم هم عدد مینیمم دیاف ثابت دارند مثل لنز 105-24 که عدد دیاف مینیمم 4 ثابت دارد اینها لنزهای زوم گرانتری هستن، لنزهای زوم ارزانتر ماکسیمم بازشدگی دیافشان در واید ترین حالت لنز و تله ترین آن فرق می کند. حداقل بازشدگی دیاف چیز مهمی نیست و برای بیشتر لنزها 22یا32 هست.
    ویرایش توسط Pelikan : Saturday 19 July 2014 در ساعت 20:37
    msh2200، کوروش، Iman.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85