صفحه 182 از 433 نخستنخست ... 82 132 172 178 179 180 181 182 183 184 185 186 192 232 282 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,811 تا 1,820 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    برخی از لنزهای زوم هم عدد مینیمم دیاف ثابت دارند مثل لنز 105-24 که دیاف مینیمم 4 ثابت دارد اینها لنزهای زوم گرانتری هستن، لنزهای زوم ارزانتر مینیمم دیافشان در واید ترین حالت لنز و تله ترین آن فرق می کند. حداقل بازشدگی دیاف چیز مهمی نیست و برای بیشتر لنزها 22یا32 هست.
    همه ی سخنان درست است به غیر از Constant maximum aperture، نه Constant minimum aperture. حداکثر گشودگی دیافراگم نه حداقل آن، البته در جمله ی آخر گویا اصلاح شده است.
    farhad44، Pelikan و wine تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    همه ی سخنان درست است به غیر از Constant maximum aperture، نه Constant minimum aperture. حداکثر گشودگی دیافراگم نه حداقل آن، البته در جمله ی آخر گویا اصلاح شده است.
    چون لفظ عدد دیافراگم را استفاده کرده اند به نظرم درست گفته اند. در واقع عدد دیافراگم می نیمم معادل ماگزیمم بازشدگی دیافراگم است.
    msh2200، Pelikan، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

ممنون. منظورم همان بود که آقای حسینی فرمودند ولی بجهت روشنتر شدن کمی اصلاح کردم.
    farhad44، Iman.sh و wine تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    چون لفظ عدد دیافراگم را استفاده کرده اند به نظرم درست گفته اند. در واقع عدد دیافراگم می نیمم معادل ماگزیمم بازشدگی دیافراگم است.
    به اون جمله دقت کردم و دوباره تو جمله ی بعد(دیاف مینیمم 4...) به نظرم اشتباه شد که به هر ترتیب شفاف سازی توسط ایشون صورت گرفت.
    farhad44 و wine تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

با اجازه جناب حسینی و دیگر اساتید و دوستان،
    فکر کنم یک مورد فراموش شده بود!
    قطر دهنه لنز!
    قطر دهنه لنز با علامت ø نمایش داده می شود و بیانگر دهنه فیلتری هست که می شود بر روی یک لنز نصب کرد
    بعنوان مثال
    ø67 بیانگر قطر دهنه 67mm یک لنز است!
    شاد باشید
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    71

اینجا را اشتباه متوجه شدید. عدد دیافراگم روی لنزها بازترین قطر دیافراگم یک لنز را نشان میدهد، اگر لنز پرایم باشد این عدد یک عدد هست مثلن لنز 50 میلیمتر با دیاف 1.4 برخی از لنزهای زوم هم عدد مینیمم دیاف ثابت دارند مثل لنز 105-24 که عدد دیاف مینیمم 4 ثابت دارد اینها لنزهای زوم گرانتری هستن، لنزهای زوم ارزانتر ماکسیمم بازشدگی دیافشان در واید ترین حالت لنز و تله ترین آن فرق می کند. حداقل بازشدگی دیاف چیز مهمی نیست و برای بیشتر لنزها 22یا32 هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    ممنون. منظورم همان بود که آقای حسینی فرمودند ولی بجهت روشنتر شدن کمی اصلاح کردم.
    به اون جمله دقت کردم و دوباره تو جمله ی بعد(دیاف مینیمم 4...) به نظرم اشتباه شد که به هر ترتیب شفاف سازی توسط ایشون صورت گرفت.
    ممنون از هر 3 عزیز بله اون تصحیحی که آقای سرکیسیان عزیز کردن پست من رو درست کرد .

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    با اجازه جناب حسینی و دیگر اساتید و دوستان،
    فکر کنم یک مورد فراموش شده بود!
    قطر دهنه لنز!
    قطر دهنه لنز با علامت ø نمایش داده می شود و بیانگر دهنه فیلتری هست که می شود بر روی یک لنز نصب کرد
    بعنوان مثال
    ø67 بیانگر قطر دهنه 67mm یک لنز است!
    شاد باشید
    بله این مورد هم فراموش شده بود که فکر میکنم تو نور دریافتی لنز هم بی تاثیر نباشه و دهانه های بزرگ تر برای عکاسی هایی مثل نجومی و شب مناسب تر باشن .

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط wine نمایش پست ها
    ممنون از هر 3 عزیز بله اون تصحیحی که آقای سرکیسیان عزیز کردن پست من رو درست کرد .

بله این مورد هم فراموش شده بود که فکر میکنم تو نور دریافتی لنز هم بی تاثیر نباشه و دهانه های بزرگ تر برای عکاسی هایی مثل نجومی و شب مناسب تر باشن .
    خیر!
    برای موردی که شما مد نظر دارید باید بازترین دیافراگم لنزها را باید مقایسه کنید و نه قطر دهانه لنز.
    مثلا قطر دهانه لنز Sigma 50mm 1.4 77mm و قطر دهانه لنز Canon 50mm 1.4 58mm است ولی هر دو لنز به یک میزان در بازترین دیافراگم نور را به سنسور میرسانند.
    Amin Zarif، lamagra، ata_m3 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

سلام دوستان بزرگوار.
    من چند ساله که D80+18-55 دارم. کار اصلی بنده گرافیک هست واز این دوربین و لنز برای انجام بعضی کارهای گرافیکی و هم چنین به صورت تفننی عکاسی طبیعت و منظره انجام میدم و همچنین استفاده خانوادگی هم دارم. اما الان به این نتیجه رسیدم که لنزی که دارم راضم نمیکنه و میخوام لنزم رو ارتقاء بدم و بعد از تحقیق، به 70-sigma 17 رسیدم که جایگزین کنم. دلیلش هم رنج مشابه و همچنین دیافراگم بازتر و البته قیمتش. سوالم این هست که آیا با پرداخت این هزینه نفاوت خروجی نهایی چشمگیر خواهد بود؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedazad نمایش پست ها
    سلام دوستان بزرگوار.
    من چند ساله که D80+18-55 دارم. کار اصلی بنده گرافیک هست واز این دوربین و لنز برای انجام بعضی کارهای گرافیکی و هم چنین به صورت تفننی عکاسی طبیعت و منظره انجام میدم و همچنین استفاده خانوادگی هم دارم. اما الان به این نتیجه رسیدم که لنزی که دارم راضم نمیکنه و میخوام لنزم رو ارتقاء بدم و بعد از تحقیق، به 70-sigma 17 رسیدم که جایگزین کنم. دلیلش هم رنج مشابه و همچنین دیافراگم بازتر و البته قیمتش. سوالم این هست که آیا با پرداخت این هزینه نفاوت خروجی نهایی چشمگیر خواهد بود؟
    اگه فاکتور قیمت براتون خیلی مهم نیست بهتره NIKON AF-S DX NIKKOR 16-85MM F/3.5-5.6G ED VR بگیرید.2 میلیمتر واید تر بعلاوه کیفیت بی نظیر.یادتون نره سیگما تخم مرغ شانسیه!!!
    ata_m3 و saeedazad تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

ممنون از توجهتون. قیمت برام مهمه. چون اگه نبود بدنه رو هم تعویض میکردم. اختلاف قیمت این دو لنز ( 17-70 و 16-85 ) چقدر هست؟ چون بدنه کمی قدیمی هست فکر میکنم دیاف بازتر بیشتر به دردم بخوره.
    و منظورتون از تخم مرغ شانسی چیه؟