صفحه 119 از 433 نخستنخست ... 19 69 109 115 116 117 118 119 120 121 122 123 129 169 219 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,181 تا 1,190 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad bagher نمایش پست ها
    سلام تا بحث این لنز داغه ، من هم سوالم رو بپرسم ،من چند وقتی هست برای تهیه ی اولین لنز خودم میخوام 35mm f1.8 رو بگیرم ، چون 50 mm خیلی تله میشه و یک سری کادر ها رو نمیشه بست ، من برای خیلی کار از عکاسی داخل خونه تا عکاسی از همایش ها و جاهایی که نیاز به شارپ بالا دارم میخواستم ازش استفاده کنم ، حالا بنظرتون همون 35 رو بگیرم یا برم دنبال 50 چون میگن 50 شارپ تره و برای فول فریم هاست ، آیا تفاوت شارپ نس این 35 کوچولو با 50 مثلا 1.4 سری دی زیاد هست؟ آیا من دارم انتخاب خوبی میکنم ؟ من از تمام این لنز ها فقط 50 1.4 D نیکون رو دیدم رو ی 5D canon خیلی عالی بود حالا این 35 هم اینطور کیفیت و شارپی داره ؟ آیا تجربه ی استفاده از این 2 رو دارید؟
    ممنون
    یعنی شما یک بادی تنها دارید و قصد خرید اولین لنزتون رو دارید؟ در این صورت به نظرم با همون قیمت کمی بالاتر یک 18-105 تهیه کنید که بعدا به مشکل برنخورید.
    35 رو من داشتم مدتها و خیلی دوست داشتنی بود و لنزیه که به سختی بتونید راضی بشید که بفروشیدش.از لحاظ شارپنس حتی فکرشارپ نبودنش را هم نکنید و نگران نباشید.
    به عنوان تک لنز هم میشه باهاش کنار اومد.(مثلا در عکاسی خیابانی ) .حتی پرتره های زیبایی من با این لنز دارم.
    yaghoobi، Moty و mohammad bagher تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود
    دوست من مطمین هستید همچین چیزی رو دیدید چون این لنزی که نام بردید برای نیکون هست و روی دوربین های کنون سوار نمی شود که اگر میشد که شاید بهشت عکاسان بود(ازنظر خرید لنز و انتخاب های بی نهایت)
    دوست من شما برای عکاسی از همایش ها به نظرم به لنزهای همه کاره با رنج مناسب احتیاج دارید ، برای مثلا جاهایی که سخنران روی سن هست و شما می خواهید یک کادر بسته از ایشان بگیرید قطعا به بالای سن و یا روبروی ایشان نمی توانید بروید .....
    البته در مجموع لنز 50 d 1.4 با توجه به قیمت مناسبی که دارد و دیاف بازی که در اختیار شما می گذارد برای جاهای کم نور بسیار عالیست و لنز بسیار ارزشمندیست هرچند فوکالی در حدود 75 م م به شما خواهد داد
    ممنون از پاسختون ، 1. بله مطمئن هستم و فکر کنم با یک کانکتور ساده بشه این کار رو کرد مثل این که مبدل لنز های نیکون برای سونی هست ، اما 2. من متاسفانه پول 50 1.4 رو ندارم و دنبال یک لنز با نصف قیمت این لنز به عنوان اولین پرایم هستم ، آیا تا به حال با 35 1.8 یا 50 1.5 هردو سری جی کار کردین ، آیا شارپ نس بالاتره 50 1.8 ارزش گذشتن از فوکال واید تر 35 1.8 رو داره؟ من همایش رو مثال زدم ، کلا یک لنز همه کاره منظورم بود ( و چون در آمدی از عکاسی ندارم و تفریحی عکاسی میکنم نمی تونم دنبال 50 1.4 یا زوم هایی مثل 70-200 2.8 و 24-70 2.8 و امثال اونا برم متاسفانه )
    ممنون

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    یعنی شما یک بادی تنها دارید و قصد خرید اولین لنزتون رو دارید؟ در این صورت به نظرم با همون قیمت کمی بالاتر یک 18-105 تهیه کنید که بعدا به مشکل برنخورید.
    35 رو من داشتم مدتها و خیلی دوست داشتنی بود و لنزیه که به سختی بتونید راضی بشید که بفروشیدش.از لحاظ شارپنس حتی فکرشارپ نبودنش را هم نکنید و نگران نباشید.
    به عنوان تک لنز هم میشه باهاش کنار اومد.(مثلا در عکاسی خیابانی ) .حتی پرتره های زیبایی من با این لنز دارم.
    ممنون برای پاسختون
    نه منظورم اینه که 18-105 رو دارم و بجز اون میخوام اولین لنز غیر کیتم رو انتخاب کنم ( ببخشید اگر بد توضیح دادم ) ، پس میگید 35 1.8 خوبه و شما استفاده کردین ، طبق لینکی که دادم برای dxo بود تفاوت شارپ برای اون 35 با 18-105 قائل نشده و همین وسوسه کرد منو تا به 50 فکر کنم ، حالا شما که جفتش رو دارید ممکن هست بگید از نظر شما برای من کدوم مناسب تره ؟ ، ممنونم ازتون

كاربر جديد mamad_7kl آواتار ها
    تشکر کرده
    6

سلام. دوستان من می‌خوام یک لنز ۱۸-۲۰۰ برای نیکون دی‌۷۰۰۰ تهیه کنم. تفاوت قیمت بین برند نیکور و تامرون خیلی زیاد بود. به‌نظرتون تفاوت کیفیتشون هم همینقدر هست؟ در واقع من می‌خوام یک ۱۸-۲۰۰ بخرم و پول نیکور رو ندارم، منطقی هست که با بودجهٔ کمتر تامرون رو بگیرم؟ پیشاپیش ممنونم

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

ممنون برای پاسختون
    نه منظورم اینه که 18-105 رو دارم و بجز اون میخوام اولین لنز غیر کیتم رو انتخاب کنم ( ببخشید اگر بد توضیح دادم ) ، پس میگید 35 1.8 خوبه و شما استفاده کردین ، طبق لینکی که دادم برای dxo بود تفاوت شارپ برای اون 35 با 18-105 قائل نشده و همین وسوسه کرد منو تا به 50 فکر کنم ، حالا شما که جفتش رو دارید ممکن هست بگید از نظر شما برای من کدوم مناسب تره ؟ ، ممنونم ازتون
    درود
    دوست گرامی اگر شما لنز پرایم رو برای مصارف عمومی میخواهید و زمینه استفاده مشخصی برای اون در ذهنتون نیست بهترین گزینه انتخاب 50 f1.8 تایپ D هستش چون فرمودید دی7000 دارید از نظر اتوفوکوس هم مشکلی ندارید و کیفیت عالی و قیمت بسیار مناسبی داره. اگر مشکل بودجه ندارید توصیه میکنم 50 f1.4 D رو انتخاب کنید.
    اگر فوکال خاصی مورد نظرتون هست قضیه فرق میکنه یادتون باشه که 35 روی بدنه با سنسور کراپ1.5 حدود فوکال معادل 52 براتون فراهم میکنه و لنز 50 فوکالی معادل 75 میلیمتر .
    ویرایش توسط alir. : Thursday 23 May 2013 در ساعت 23:05 دلیل: اضافه کردن ضریب کراپ
    mohammad bagher تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad_7kl نمایش پست ها
    سلام. دوستان من می‌خوام یک لنز ۱۸-۲۰۰ برای نیکون دی‌۷۰۰۰ تهیه کنم. تفاوت قیمت بین برند نیکور و تامرون خیلی زیاد بود. به‌نظرتون تفاوت کیفیتشون هم همینقدر هست؟ در واقع من می‌خوام یک ۱۸-۲۰۰ بخرم و پول نیکور رو ندارم، منطقی هست که با بودجهٔ کمتر تامرون رو بگیرم؟ پیشاپیش ممنونم
    درود
    لنز نیکور 18-200 نسخه 2 ( که قفل زوم داره ) لنز بسیار خوبیه و شخصا باهاش کار کردم .
    در مورد کیفیت تامرون اطلاع ندارم ولی این نکته مهم رو توجه کنید که لنزهای نیکون و کنون رو شما هر وقت اراده کنید با قیمت معقول میتوانید فورا بفروشید ولی لنز های مارکهای متفرقه فروختنشون به این سادگی ها نیست و شاید مجبور بشید برای فروشش خیلی ضرر کنید.
    mamad_7kl تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

ممنون از پاسختون ، 1. بله مطمئن هستم و فکر کنم با یک کانکتور ساده بشه این کار رو کرد مثل این که مبدل لنز های نیکون برای سونی هست ، اما 2. من متاسفانه پول 50 1.4 رو ندارم و دنبال یک لنز با نصف قیمت این لنز به عنوان اولین پرایم هستم ، آیا تا به حال با 35 1.8 یا 50 1.5 هردو سری جی کار کردین ، آیا شارپ نس بالاتره 50 1.8 ارزش گذشتن از فوکال واید تر 35 1.8 رو داره؟ من همایش رو مثال زدم ، کلا یک لنز همه کاره منظورم بود ( و چون در آمدی از عکاسی ندارم و تفریحی عکاسی میکنم نمی تونم دنبال 50 1.4 یا زوم هایی مثل 70-200 2.8 و 24-70 2.8 و امثال اونا برم متاسفانه )
    ممنون
    درود
    وقتی شما 35 م م روی کراپدار فوکالی حدود 52 م م به شما می دهد که دیگر لنز وایدی محسوب نمی شود و همان 18 105 شما واید بهتری در اختیار شما می گذارد مگر اینکه شما مصارف خاصی مد نظرتون باشه
    البته دوی d90من با 50 م م f1.8 d کارکردم که لنز بسیار خوب و با ارزشی با توجه به قیمت بسیار مناسب ان هست
    البته 35 م م هم لنز خوبی است ولی با توجه به وجود 18 105 گزینه مناسب تر 50 م م هست که در رنج های بالا شما هم دیافراگم بازتری دارید هم شارپنس بهتر و برای پرتره گزینه مناسبی است
    mohammad bagher و darkness_land تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    درود
    دوست گرامی اگر شما لنز پرایم رو برای مصارف عمومی میخواهید و زمینه استفاده مشخصی برای اون در ذهنتون نیست بهترین گزینه انتخاب 50 f1.8 تایپ D هستش چون فرمودید دی7000 دارید از نظر اتوفوکوس هم مشکلی ندارید و کیفیت عالی و قیمت بسیار مناسبی داره. اگر مشکل بودجه ندارید توصیه میکنم 50 f1.4 D رو انتخاب کنید.
    اگر فوکال خاصی مورد نظرتون هست قضیه فرق میکنه یادتون باشه که 35 روی بدنه با سنسور کراپ1.5 حدود فوکال معادل 52 براتون فراهم میکنه و لنز 50 فوکالی معادل 75 میلیمتر .
    اين دوستمون گفتند كه به دليل كيفيت خيلي محسوس لنز ٥٠ ميخوان ترجيحش بدن به 35 .
    خوب تفاوت اين دوتا رو شمادر اين نوع استفاده اي كه صحبتش رو ميكنيداصلا متوجه نخواهيدشد. لنز ٣٥ لنز بسيارخوبي هست. بااين قيمت اگه FX بودحتما ميخريدمش. ديگه بين فوكالهاي 35 mm و 75 mm خودتون بهتر ميدونيدكدوم بيشتر موردنيازتون خواهدبودوبحث تفاوت كيفيت روهم كلا بگذاريدكناروفقط به انتخاب رنج فكركنيد.
    اما علي جان اين لنز dx هست و بالطبع روي d7000 همون 35 رو خواهد داشت.
    Moty تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    اين دوستمون گفتند كه به دليل كيفيت خيلي محسوس لنز ٥٠ ميخوان ترجيحش بدن به 35 .
    خوب تفاوت اين دوتا رو شمادر اين نوع استفاده اي كه صحبتش رو ميكنيداصلا متوجه نخواهيدشد. لنز ٣٥ لنز بسيارخوبي هست. بااين قيمت اگه FX بودحتما ميخريدمش. ديگه بين فوكالهاي 35 mm و 75 mm خودتون بهتر ميدونيدكدوم بيشتر موردنيازتون خواهدبودوبحث تفاوت كيفيت روهم كلا بگذاريدكناروفقط به انتخاب رنج فكركنيد.
    اما علي جان اين لنز dx هست و بالطبع روي d7000 همون 35 رو خواهد داشت.

کیاوش عزیز
    فوکال لنز DX , FX ندارد و لنز 35mm DX فوکالی دقیقا معادل 52.5 میلیمتر برای سنسور کراپ 1.5 میدهد.
    yaghoobi، Digital Lover، kiavash و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad_7kl نمایش پست ها
    سلام
    برندهاي متفرقه اي مثل تامرون، سيگما وساميانگ هركدوم يه تعدادمعدودي لنزارزشمنددارند كه تقريبا همه ميشناسنداونهارو. سواي لنزهاي خوبي كه بطورخودكار مورداقبال قرارميگيريندبه دليل كيفيت خوبشون ، مابقي لنزهاشون چندان ر اضي كننده نيستند. يعني اگربودند، بطورخودكارمشهورميشدند. اين رو عرض كردم نه به اين دليل كه نخريدش، بلكه به اين خاطر كه درموردش خوب تحقيق بفرماييد.
    گاهي قيمتهاي خيلي مناسبشون هم البته يه سري ازضعفاشون رو براي يه سري ازكارها پوشش ميده.
    ارادتمند.
    Digital Lover، mamad_7kl و Moty تشکر می‌کنند.