صفحه 69 از 433 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 119 169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 681 تا 690 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    692

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    من قصد توهين به كسي ندارم ، فقط میخوام بگم که آتلیه داشتن به معنای داشتن سوات عکاسی نیست!
    تقصير من هست كه هي آف تاپيك ميكارم ، عذر مي خوام
    حرفتون درست ، ولي كسي كه 400 دي داره با 18-55 حتما فرق 35- تا 55 را ميدونه ، چه برسه به 135
    كسي كه باغباني ميكنه فرق بيل با بيلچه را ميدونه ، لازم نيست مهندس كشاورزي باشه يا حتي سواد خاصي داشته باشه
    اين ها مباحث پايه هستش ، من هم هيچ انتظاري از هر عكاسي ندارم كه علم آقاي محبي (به طور مثال) را داشته باشد .
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض لنز مناسب برای نیکون دی 800؟

سلام
    لنز مناسب برای نیکون دی 800 چی پیشنهاد می دید ؟ همه کار می کنم ، بیشتر طبیعت و مستند . بودجه برای تهیه چند لنز ندارم . 120-24 اف4 جواب میده؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mahditaheri نمایش پست ها
    سلام
    لنز مناسب برای نیکون دی 800 چی پیشنهاد می دید ؟ همه کار می کنم ، بیشتر طبیعت و مستند . بودجه برای تهیه چند لنز ندارم . 120-24 اف4 جواب میده؟
    بستگی دارد منظور از جواب می دهد یعنی چه؟

اگر به جواب دادن باشد 18-55 هم جواب می دهد ( برعکس فول فریم های کانن لنز های کراپ دار بر روی نیکون های فول فریم جواب می دهد ! )

اما اصولا هرچقدر پول بدهید آش می خورید.

بنده از 24-120 اف 4 استفاده می کنم و بسیار راضی هستم فقط در گوشه های تصویر و دیافراگم های باز تر از 8 مقداری افت شارپنس و کیفیت دارد اما در کل انتخاب معقولی است.می تواند معادل 24-105 بر روی فول فریم های کانن باشد ( بنده از 24-105 هم بر روی مارک 2 استفاده می کنم و راضی ام ) اصولا آنهایی که این لنز ( 24-120 ) را زیاد توصیه نمی کنند بیشتر بر روی کاغذ این لنز را تست کرده اند و نه در عمل.

و بعد اینکه ترکیب لنز های گران تری مثل 24-70 و 70-200 هم جذاب است.هرچند بنده 70-200 VRII را هم بر روی دی 800 استفاده کرده و می کنم و باز هم راضی ام.حتی 50 مم اف 1.8 هم به شدت جواب می دهد و شما را کاملا راضی می کند.هنوز فرصت نشده 16-35 جدید را تست کنم.

در کل به کاربرد و ژآنر و مورد استفاده شما و اینکه عادت به تعویض لنز دارید یا خیر دارد و باید به خیلی از جوانب فکر کنید.
    lamagra، M.Barani و amparisay تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    بستگی دارد منظور از جواب می دهد یعنی چه؟

اگر به جواب دادن باشد 18-55 هم جواب می دهد ( برعکس فول فریم های کانن لنز های کراپ دار بر روی نیکون های فول فریم جواب می دهد ! )

اما اصولا هرچقدر پول بدهید آش می خورید.

بنده از 24-120 اف 4 استفاده می کنم و بسیار راضی هستم فقط در گوشه های تصویر و دیافراگم های باز تر از 8 مقداری افت شارپنس و کیفیت دارد اما در کل انتخاب معقولی است.می تواند معادل 24-105 بر روی فول فریم های کانن باشد ( بنده از 24-105 هم بر روی مارک 2 استفاده می کنم و راضی ام ) اصولا آنهایی که این لنز ( 24-120 ) را زیاد توصیه نمی کنند بیشتر بر روی کاغذ این لنز را تست کرده اند و نه در عمل.

و بعد اینکه ترکیب لنز های گران تری مثل 24-70 و 70-200 هم جذاب است.هرچند بنده 70-200 VRII را هم بر روی دی 800 استفاده کرده و می کنم و باز هم راضی ام.حتی 50 مم اف 1.8 هم به شدت جواب می دهد و شما را کاملا راضی می کند.هنوز فرصت نشده 16-35 جدید را تست کنم.

در کل به کاربرد و ژآنر و مورد استفاده شما و اینکه عادت به تعویض لنز دارید یا خیر دارد و باید به خیلی از جوانب فکر کنید.
    آقای قبادی شما مشکل CA با 24-120 مخصوصا در مناطق high contrast پیدا نکردید ؟ ( در نمونه های DP که با این لنز بود CA واقعا شدید بود)

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    آقای قبادی شما مشکل CA با 24-120 مخصوصا در مناطق high contrast پیدا نکردید ؟ ( در نمونه های DP که با این لنز بود CA واقعا شدید بود)
    بهترین لنز های دنیا هم CA دارند.

و بعد اینکه نمونه های سایت DP به نظرم قدری اشکال داشت شاید نسخه ای که در اختیارشان بوده خیلی خوب نبوده است ( این موضوع توسط خود DP در مورد برخی لنز ها بیان شده و می شود )

و بعد اینکه ساده ترین و ابتدایی ترین چیزی که در یک تصویر برطرف می شود CA است حتی پیش از نویز ریداکشن و شارپ سازی و کنتراست و LEVEL دادن و .... به نظرم خطای CA اصلا چیز مهمی در انتخاب یک لنز نیست.

این لنز در فواصل کانونی واید مقداری دچار Ca می شود آن هم در دیافراگم باز مثل اف 4 و چون بنده از این لنز بیشتر در استودیو استفاده می کنم مشکل چندانی نداشته ام.
    lamagra، M.Barani و Bijan.DSLR تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    بهترین لنز های دنیا هم CA دارند.

و بعد اینکه نمونه های سایت DP به نظرم قدری اشکال داشت شاید نسخه ای که در اختیارشان بوده خیلی خوب نبوده است ( این موضوع توسط خود DP در مورد برخی لنز ها بیان شده و می شود )

و بعد اینکه ساده ترین و ابتدایی ترین چیزی که در یک تصویر برطرف می شود CA است حتی پیش از نویز ریداکشن و شارپ سازی و کنتراست و LEVEL دادن و .... به نظرم خطای CA اصلا چیز مهمی در انتخاب یک لنز نیست.

این لنز در فواصل کانونی واید مقداری دچار Ca می شود آن هم در دیافراگم باز مثل اف 4 و چون بنده از این لنز بیشتر در استودیو استفاده می کنم مشکل چندانی نداشته ام.
    با تشکر
    در مورد این قسمت از یکی از نمونه های DP بنظر شما لنز مشکل خاصی داشته یا این مقدار CA برای این لنز طبیعی هست ؟
    24mm f/8
    a1.jpg

تشکر کرده
    14101

والله توی آفتاب سر ظهر تابستون هم من با این مقدار از CA مواجه نشده ام.شاید در یک زاویه خاص و ... این مقدار دیده شود اما به نظرم این سمپل مقداری مشکل اش حاد تر است که می تواند از نسخه مشکل دار لنز باشد و یا شرایط خاص نوری و زاویه عکاسی و ....

اما در فواصل واید ( بین 24 تا 50 ) این موضوع بیشتر دیده می شود اما در تله کمتر است.
    Bijan.DSLR و shahram.p52 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

درود
    ببخشید دوستان گرامی بنده بار ها این سوال برام بوده هنوز هم پابرجاست!
    از جایی که بنده هم به عکاسی ماکرو علاقه و نیاز دارم میخواستم بدونم نحوه تشخیص این لنز از لنز های دیگه
    با توجه به فاصله کانونی به چه صورته؟
    ممنون میشم پاسخ بدید و متشکر!

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Danitondar نمایش پست ها
    درود
    ببخشید دوستان گرامی بنده بار ها این سوال برام بوده هنوز هم پابرجاست!
    از جایی که بنده هم به عکاسی ماکرو علاقه و نیاز دارم میخواستم بدونم نحوه تشخیص این لنز از لنز های دیگه
    با توجه به فاصله کانونی به چه صورته؟
    ممنون میشم پاسخ بدید و متشکر!
    ارتباط مستقیمی بین فاصله کانونی و ماکرو بودن وجود ندارد که مثلاً بگوئیم لنزهای با فاصله کانونی بیشتر از 100 ماکرو هستند.
    در لنزهای ماکرو اندازه تصویری که لنز روی سنسور ایجاد می کند برابر اندازه واقعی جسم است. برای رسیدن به این امر آن چیزی که مهم است حداقل فاصله فوکوس است تا دوربین بتواند به اندازه کافی به جسم نزدیک شود تا تصویر 1:1 ایجاد شود. لنزهای ماکرو با فاصله های کانونی مختلف از 35 تا 200 میلیمتر وجود دارد. فاصله کانونی در ماکروگرافی تاثیری بر روی یزرگنمائی ندارد و با لنز ماکرو 35 به بزرگنمائی 1:1 می رسید و با لنز ماکرو 200 هم همینطور ولی عمق میدان و حداقل فاصله فوکوس در دو لنز ماکرو 35 و 300 متفاوت است به طوری که هر چه فاصله کانونی بیشتر باشد با فاصله فوکوس بیشتری می توانید به بزرگنمائی 1:1 برسید از طرفی هر چه فاصله کانونی بیشتر باشد عمق میدان کمتری ایجاد شده و تصویر بهتر از پس زمینه جدا می شود.
    راه تشخیص: در اسم لنزهای ماکرو کلمه Macro وجود دارد که نشان دهنده این است که حداقل فاصله فوکوس لنز به اندازه کافی کم هست تا بتواند تصویر 1:1 ایجاد کند مثل:
    Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro
    یا
    Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro
    Persian، ehsaniran، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

یک سوال دارم در مورد لنز 200-70 کنون

با توجه به بودجه ای که دارم میتونم یکی از این 2 گزینه رو بخرم
    f4 IS
    f2.8

حالا واقعا نمیدونم IS چقدر تاثیر داره
    من الان 105-24 دارم و واقعا تا حالا احساس تفاوت نکردم وقتی IS روشن و خاموش باشه

صفحه 69 از 433 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 119 169 ... آخرینآخرین