صفحه 218 از 433 نخستنخست ... 118 168 208 214 215 216 217 218 219 220 221 222 228 268 318 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,171 تا 2,180 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

بین فاصله کانونی ، فاصله جسم ، اندازه جسم و اندازه تصویر رابطه زیر برقرار است که با دانستن سه پارامتر می‌توانید چهارمی را به دست آورید :

O / I = a / f

O اندازه جسم
    I اندازه تصویر
    a فاصله تا جسم
    f فاصله کانونی

برای همین برای تعیین اندازه فاصله جسم رابطه :

a= O * F / I

یعنی فاصله با جسم برابر است با اندازه جسم ضربدر فاصله کانونی تقسیم بر اندازه تصویر ( اندازه تصویر ثبت شده روی سنسور شما )
    بنابراین اگر عرض را محاسبه می‌کنید ، عرض سنسور و عرض بنا را با واحد یکسان ، وارد کنید ...
    فاصله کانونی را هم باید یک عددی مثلن 18 ( وایدترین حالت ) قرار بدهید ...

دیگر محاسبه کنید .

و سرآخر اینکه جای این پرسش اینجا نیست !
    باید در تاپیک سوالات عمومی عکاسی بپرسید ...
    msh2200، ata_m3، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

با توجه به فرمایش دوست عزیز جناب کوروش، و با توجه به اندازه سنسور دوربین 60D (که برابر 22.3 م م در 14.9 م م است)، در فاصله کانونی 18 م م ، همان فاصله 40 متر محاسبه می گردد.
    msh2200، ata_m3، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

سپاس از همه دوستان بابت راهنمایی
    حالا اگه بخوایم یه لنز خوب برای این کار تهیه کنیم چی پیشنهاد می کنید؟
    یه سوال دیگه چون ۱۸_۱۳۵ و۱۸-۵۵ به یک اندازه واید هستن در این حالت کیفیتشون در فاصله کمتز از ۵۵ یکی هست ؟
    و سوال آخر هم در این مورد بین ۱۵-۸۵ و۱۸-۱۳۵ اس تی ام اختلاف چشمگیری وجود داره؟
    ...............
    یکی از اساتید فرمودن جای این سوال اینجا نیست.در توضیح باید عزض کنم که من به زودی دارم تجهیزات می خرم و بدنه احتمالا ۶۰ دی و یا ۷۰ دی هست .مایل هستم حد الامکان یه لنز همه کاره مثل ۱۸-۱۳۵ اس تی ام یا ۱۵-۸۵ بگیرم .یکی از سوژه های اصلی و مورد نیاز من برای عکاسی یه چیزی شبیه این ساختمون است که گفتم .
    می خوام ببینم این لنزا جوابگو هستن و یا باید یه لنز واید یا اولترا واید هم بگیرم که زیاد مایل نیستم برای همچین کاری لنز دوم بگیرم چون اونوقت باید از هزینه یه سری چیزا کم کنم
    ببخشید اگه طولانی شد.
    با این حال اگر اساتید جای طرح سوالم را نامناسب می دانن بفرمایید تا مکان مناسب طرحش کنم

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    یه سوال دیگه چون ۱۸_۱۳۵ و۱۸-۵۵ به یک اندازه واید هستن در این حالت کیفیتشون در فاصله کمتز از ۵۵ یکی هست ؟
    درود
    کیفیت 135-18 سری STM از 55-18 (حتی سری STM) بهتره!
    هر دو لنز کیفیت خوبی دارند. 85-15 کمی شارپی بهتر و 135-18 CA کمتری بخصوص در گوشه های تصویر داره
    مشاهده بفرمایید!

یکی از اساتید فرمودن جای این سوال اینجا نیست.در توضیح باید عزض کنم که من به زودی دارم تجهیزات می خرم و بدنه احتمالا ۶۰ دی و یا ۷۰ دی هست .مایل هستم حد الامکان یه لنز همه کاره مثل ۱۸-۱۳۵ اس تی ام یا ۱۵-۸۵ بگیرم .یکی از سوژه های اصلی و مورد نیاز من برای عکاسی یه چیزی شبیه این ساختمون است که گفتم .
    می خوام ببینم این لنزا جوابگو هستن و یا باید یه لنز واید یا اولترا واید هم بگیرم که زیاد مایل نیستم برای همچین کاری لنز دوم بگیرم چون اونوقت باید از هزینه یه سری چیزا کم کنم
    ببخشید اگه طولانی شد.
    با این حال اگر اساتید جای طرح سوالم را نامناسب می دانن بفرمایید تا مکان مناسب طرحش کنم
    برای عکاسی سبک معماری بهتره واید لنزتون بیشتر باشه و به همین دلیل به نظرم برای شما 85-15بهتر باشه!
    البته واید های بیشتر هم هستند که مشکل Distortation بیشتری نسبت به 85-15دارند (مثل 16-8 سیگما) و شاید نیاز بشه تصویر نهایی را پردازش کنید.
    ارادت
    SHOK53، M.smaelnedjad، ehsan1 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    ...............
    ببخشید اگه طولانی شد.
    اگر زمینه اصلی کارتان این نوع عکاسی است به اولترا واید نیاز خواهید داشت: ارزانترین اولترا وایدها ef-s 10-18 و Samyang 8mm هستند که دیستورشن 8 مم سامیانگ به نظرم زیاد است.
    msh2200 و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    در مورد اصطلاحات قبلا دوستان و بنده مطالبی فرمودیم که به شرح زیر است:

این هم مطالب جناب عطا هست

در خصوص برند لنز هم شک نکنید اولویت با برند دوربینتون هست (حالا نیکون یا کنون)
    اما برخی اوقات لنزهای شرکت های Third Party هم کیفیت بسیار خوب و قیمت مناسبی دارند مثل همین مدل هایی که خدمتتون مثال زدیم!
    اینکه کدام لنز براتون کارایی داره بستگی به کار و هزینه کرد شما داره!
    مثلا صرفا منظره کار می کنی باید دنبال لنزهای واید و آلترا واید باشید.
    برای مناظر نجومی و عکاسی منظره در شب عکاسی می کنید، به واید و آلترا واید با قابلیت F/2.8 و کمتر نیاز هست (خوب گرانتر هم هستند)
    پرتره می خواهید کار کنید باید دنبال لنزهای فاصله کانونی 50mm و 85mm با F کم باشید
    تله نیاز دارید، اگر برای موارد روزمره است به لنز 300-70
    اگر برای حیات وحشه به 300 به بالا و البته شارپی تصویر
    اگر برای عکاسی ورزشی (مثل خبرنگاران کنار زمین) به لنزهای تله سریع مثل 400 F/2.8 که قیمتشون سر به فلک می کشه!
    عکاسی ماکرو انجام می دید باید دنبال لنزهای ماکرو باشید که در این خصوص جناب چگینی و شهبازی اطلاعات زی قیمتی دارند و بنده جهت نمونه عرض می کنم
    لنزهایی مثل 90mm تامرون، 60mm کنون، 150mm سیگما و ... که اینها همه با مشخصه Macro و بزرگنمایی 1:1 شناخته می شوند.

در خصوص لنزهای فیکس اتفاقا خیلی هم خوب هستند و عکاسان حرفه ای معمولا از لنز فیکس استفاده می کنند ولی دست شما بسته می شود (بخصوص برای ایران که تهیه همه لنزهای فیکس هم زمانبره و هم هزینه زیادی داره)
    مثلا شما باید یک لنز 28و 35و 50 بخرید تا بازه لنزی مثل 50-17 پوشش داده بشه و یا لنزهای 100و200و300 را بخرید تا 300-70 پوشش داده بشه و قیمت این لنزها هر کدامشان معادل یک لنز ترکیبی هست!!
    برای یادگیری مواردش بنظرم با صبر و حوصله شروع کنید اساتید فروم هم که به بنده و دوستان کمال راهنمایی را می کنند.
    در خصوص انتخابتون هم اگر خودتون می خواهید به یک انتخاب مناسب برسید (این راه بهتره) باید کمی صبر داشته باشید و از ابتدا شروع کنید و موارد زیر را دقیقا بفرمایید
    1- هزینه
    2- نوع کار (دقیق ذکر شود. ممکنه خیلی کارا بخواهید با دوربین کنید ولی به ترتیب اولویت و علاقه ذکر کنید)
    رسی مصطفی جان.ممنون مثل همیشه صبر و حوصله بخرج دادی.عالی بود.
    حرفتون رو قبول دارم در مورد اولویت بندی.
    1-بودجه مورد نظر 1.5 میلیونه.هست که نمیخوام به 2 برسه.200 بالا پایین اشکالی نداره.
    2-ببینید من خیلی دلم میخواد تو طبیعت عکس بگیرم و باغ و دشت و بیابون هرجا که باشه مهم نیس فقط بتونم عشقمو به عکاسی بیشتر کنم.حالا تو طبیعت پرتره هم بشه گرفت بد نیس.
    اصلا تجربه ندارم و نمیدونم زوم کردن لازمم میشه یا نه؟!پس اولویت اول طبیعت و کمی هم در کناره طبیعت پرتره
    2-پرتره
    3-نجوم و کهکشان راه شیری
    ممنون
    دوربین 700d
    فیلم برداری واسم مهم نیس

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    در مورد اصطلاحات قبلا دوستان و بنده مطالبی فرمودیم که به شرح زیر است:

این هم مطالب جناب عطا هست

در خصوص برند لنز هم شک نکنید اولویت با برند دوربینتون هست (حالا نیکون یا کنون)
    اما برخی اوقات لنزهای شرکت های Third Party هم کیفیت بسیار خوب و قیمت مناسبی دارند مثل همین مدل هایی که خدمتتون مثال زدیم!
    اینکه کدام لنز براتون کارایی داره بستگی به کار و هزینه کرد شما داره!
    مثلا صرفا منظره کار می کنی باید دنبال لنزهای واید و آلترا واید باشید.
    برای مناظر نجومی و عکاسی منظره در شب عکاسی می کنید، به واید و آلترا واید با قابلیت F/2.8 و کمتر نیاز هست (خوب گرانتر هم هستند)
    پرتره می خواهید کار کنید باید دنبال لنزهای فاصله کانونی 50mm و 85mm با F کم باشید
    تله نیاز دارید، اگر برای موارد روزمره است به لنز 300-70
    اگر برای حیات وحشه به 300 به بالا و البته شارپی تصویر
    اگر برای عکاسی ورزشی (مثل خبرنگاران کنار زمین) به لنزهای تله سریع مثل 400 F/2.8 که قیمتشون سر به فلک می کشه!
    عکاسی ماکرو انجام می دید باید دنبال لنزهای ماکرو باشید که در این خصوص جناب چگینی و شهبازی اطلاعات زی قیمتی دارند و بنده جهت نمونه عرض می کنم
    لنزهایی مثل 90mm تامرون، 60mm کنون، 150mm سیگما و ... که اینها همه با مشخصه Macro و بزرگنمایی 1:1 شناخته می شوند.

در خصوص لنزهای فیکس اتفاقا خیلی هم خوب هستند و عکاسان حرفه ای معمولا از لنز فیکس استفاده می کنند ولی دست شما بسته می شود (بخصوص برای ایران که تهیه همه لنزهای فیکس هم زمانبره و هم هزینه زیادی داره)
    مثلا شما باید یک لنز 28و 35و 50 بخرید تا بازه لنزی مثل 50-17 پوشش داده بشه و یا لنزهای 100و200و300 را بخرید تا 300-70 پوشش داده بشه و قیمت این لنزها هر کدامشان معادل یک لنز ترکیبی هست!!
    برای یادگیری مواردش بنظرم با صبر و حوصله شروع کنید اساتید فروم هم که به بنده و دوستان کمال راهنمایی را می کنند.
    در خصوص انتخابتون هم اگر خودتون می خواهید به یک انتخاب مناسب برسید (این راه بهتره) باید کمی صبر داشته باشید و از ابتدا شروع کنید و موارد زیر را دقیقا بفرمایید
    1- هزینه
    2- نوع کار (دقیق ذکر شود. ممکنه خیلی کارا بخواهید با دوربین کنید ولی به ترتیب اولویت و علاقه ذکر کنید)
    مرسی مصطفی جان.ممنون مثل همیشه صبر و حوصله بخرج دادی.عالی بود.
    1-بودجه مورد نظر 1.5 میلیون هست که نمیخوام به 2 برسه.200 بالا پایین اشکالی نداره.دست دوم هم میگردم اگه باشه پیدا کنم.
    2-ببینید من خیلی دلم میخواد تو طبیعت عکس بگیرم و باغ و دشت و بیابون هرجا که باشه.حالا تو طبیعت پرتره هم بشه گرفت از خوانواده بد نیس.
    اصلا تجربه ندارم و نمیدونم زوم کردن لازمم میشه یا نه؟!پس اولویت اول طبیعت و کمی هم در کناره طبیعت پرتره
    2-نجوم و کهکشان راه شیری و عکاسی در شب
    ممنون
    دوربین 700d

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    مرسی مصطفی جان.ممنون مثل همیشه صبر و حوصله بخرج دادی.عالی بود.
    1-بودجه مورد نظر 1.5 میلیون هست که نمیخوام به 2 برسه.200 بالا پایین اشکالی نداره.دست دوم هم میگردم اگه باشه پیدا کنم.
    2-ببینید من خیلی دلم میخواد تو طبیعت عکس بگیرم و باغ و دشت و بیابون هرجا که باشه.حالا تو طبیعت پرتره هم بشه گرفت از خوانواده بد نیس.
    2-نجوم و کهکشان راه شیری و عکاسی در شب
    ممنون
    دوربین 700d
    جمع کردن سه موردی که گفتید در یک لنز شاید ممکن نباشد و به نظرم باید از یکی از خواسته ها بگذرید: عکس منظره و عکاسی از کهکشان و راه شیری لنز واید یا ترجیحاً اولترا واید می خواهد علاوه بر اینکه برای عکاسی از کهکشان لنزتان باید اپرچر باز داشته باشد. بدین منظور لنز 11-16 توکینا مناسب است ولی این لنز برای پرتره اصلاً مناسب نیست و اصولاً به جز غکاسی منظره و عکاسی از کهکشان و عکاسی معماری کاربرد زیادی ندارد بنابر این اگر به عنوان تنها لنز یا لنز همه کاره بخواهید استفاده کنید مناسب نیست ولی به عنوان لنز دوم مناسب است. اگر عکاسی از کهکشان را از اولویت هایتات خارج کنید، من 15-85 کانن را توصیه می کنم که به نظرم بهترین لنز همه کاره کانن در قیمت زیر 2 میلیون تومان است.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Friday 5 September 2014 در ساعت 22:57
    msh2200، SHOK53، iardavan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

سلام
    ببخشید لنزهای Canon EF 40mm f/2.8 STM و Canon EF 50mm f/1.2L USM چه کابردی دارند و آیا مناسب و کارآمد هستند؟
    همینطور برای لنز واید مناسب برای طبیعت و قیمت مناسب چه لنزیست؟و چه چه مدلهای را پیشنهاد میدهید؟
    برای 60 دی
    مرسی
    ویرایش توسط ehsan1 : Friday 5 September 2014 در ساعت 22:59
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید لنزهای Canon EF 40mm f/2.8 STM و Canon EF 50mm f/1.2L USM چه کابردی دارند و آیا مناسب و کارآمد هستند؟
    برای 60 دی
    مرسی
    هر دو لنزهای خوبی هستند خصوصاً دومی که از لنزهای گرانقیمت هم محسوب می شود. هر دو روی دوربین کراپدار برای پرتره خصوصاً پرتره های محیطی بسیار مناسبند. با اپرچر بازی که دارند (خصوصاً دومی) کنترل بسیار خوبی در عمق میدان در اختیار عکاس قرار می دهند و برای عکاسی در نور کم هم مناسبند.
    اولی قیمت مناسبی دارد (750 هزار تومان) ولی قیمت دومی حدود 5 میلیون تومان است.
    msh2200، johnny_depp، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.