صفحه 221 از 433 نخستنخست ... 121 171 211 217 218 219 220 221 222 223 224 225 231 271 321 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,201 تا 2,210 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط .:ShahaB:. نمایش پست ها
    ممنون
    f mount رو گفتم که بگم برای نیکون میخوام
    جایی خوندم اگه لنز های DX رو روی فول فریم ببندن دوربین اجازه نمیده توی حالت fx عکس گرفته بشه و حتما باید بذاری روی حالت DX
    این مشکل برای توکینا پیش نمیاد؟
    خودم هم به فکر این لنز بودم فقط نمیدونستم میشه روی فول فریم استفاده کنم در حالت FX یا نه؟؟؟
    گزینه دیگه چی دارم؟
    توی لنز هایی با المان جلویی محدب چی میتونم بخرم؟
    خیر دوست عزیز مشکلی نخواهید داشت. نمونه عکسهای این لنز با دوربینهای D800 و D600 فراوان هست.

Tokina 11-16 vs Nikon 16-35 on FullFrame sensor

https://www.flickr.com/groups/638028...7628153957739/
    .:ShahaB:. تشکر می‌کند.

كاربر آشنا .:ShahaB:. آواتار ها
    تشکر کرده
    391

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    در لنزهای دارای المان محدب برای کار نجومی باید به فکر برند سامیانگ باشید که از سری prime هستند (مثل Samyang 14 F/2.8)ولی اگر برای استفاده عمومی می خواهید بنظرم sigma 8-16mm گزینه خوبیه!
    نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    در تکمیل فرمایش مصطفی عزیز، در بعضی فوکالها شارپنس سامیانگ بهتره در بعضی دیگر مال توکینا. ضمنا پدیده فلر و ca در لنز سامیانگ به خوبی کنترل شده
    ارادتمند
    نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    خیر دوست عزیز مشکلی نخواهید داشت. نمونه عکسهای این لنز با دوربینهای D800 و D600 فراوان هست.

Tokina 11-16 vs Nikon 16-35 on FullFrame sensor

https://www.flickr.com/groups/638028...7628153957739/
    ممنون از راهنمایی مفیدتون
    بیشتر دغدغم (اگه درست نوشته باشم) استفاده از این لنز واید روی فول فریم هست که اگه مشکلی پیش نیاد تا دو ماه دیگه خریداری میشه
    میخوام کمی استفاده عمومی تر از این لنز داشته باشم نه تنها نجومی (دنیال پرایم نیستم)

نمیدونم به محدوده قیمتی من میخوره یا نه ولی 16-28 توکینا چطوره؟
    شهاب کشمیری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط johnny_depp نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ دوستان.
    لنز 85mm f1.8 كه پيشنهاد دادين از نيكون بهتر از 50mm f1 كنون هست؟
    البته ميدونم كه اين دو لنز از لحاظ قيمت بسيار اختلاف دارند.اما در سايت هاي مختلف ديدم اينقدر كه از لنز 50mm f1.8 كنون تعريف كردند از نيكون 85mm f1.8 اصلا صحبت زياده نشده.حتي توي سايت dpreview اصلا ريويويي از نيكون نيست.
    ميخواستم ببينم براي پرتره و بوكه كدوم لنز بهتره.
    85 میلیمتری نیکون از بهترین لنزهای نیکون و از بهترین لنزهای رده خودش برای گرفتن پرتره بسته صورته.شک نکنید.چند روزی این لنز رو در اختیار داشتم و در کنار 85-16 باهاش عکسهایی گرفتم که باورم نمیشد کار خودمه!
    msh2200، johnny_depp و ata_m3 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    85 میلیمتری نیکون از بهترین لنزهای نیکون و از بهترین لنزهای رده خودش برای گرفتن پرتره بسته صورته.شک نکنید.چند روزی این لنز رو در اختیار داشتم و در کنار 85-16 باهاش عکسهایی گرفتم که باورم نمیشد کار خودمه!
    تفاوتش با 50mm f1.8 که خودتون هم فکر میکنم دارین اونقدر هست که اختلاف قیمت داره؟ و برای پرتره قدی چطوره؟ بوکه خوبی داره؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط .:ShahaB:. نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی مفیدتون
    بیشتر دغدغم (اگه درست نوشته باشم) استفاده از این لنز واید روی فول فریم هست که اگه مشکلی پیش نیاد تا دو ماه دیگه خریداری میشه
    میخوام کمی استفاده عمومی تر از این لنز داشته باشم نه تنها نجومی (دنیال پرایم نیستم)

نمیدونم به محدوده قیمتی من میخوره یا نه ولی 16-28 توکینا چطوره؟
    درود
    این لنز روی فول فریم که مورد نظر شماست خوبه!
    از نظر دیافراگم به دلیل داشتن F/2.8 برای کارهای نجومی هم مناسبه و البته بهترین خروجی لنز در F/5.6 حاصل خواهد شد.
    البته مثل برادر خودش 16-11 مشکل CA را داره که در این خصوص دوستانی که این لنز را دارند انشااله بیشتر توضیح خواهند داد.
    ولی در مجموع با این هزینه لنز مناسبی خواهد بود.
    SHOK53، .:ShahaB:.، ata_m3 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    این لنز روی فول فریم که مورد نظر شماست خوبه!
    از نظر دیافراگم به دلیل داشتن F/2.8 برای کارهای نجومی هم مناسبه و البته بهترین خروجی لنز در F/5.6 حاصل خواهد شد.
    البته مثل برادر خودش 16-11 مشکل CA را داره که در این خصوص دوستانی که این لنز را دارند انشااله بیشتر توضیح خواهند داد.
    ولی در مجموع با این هزینه لنز مناسبی خواهد بود.
    سلام
    این لنز مشکل فیلتر نداره؟ چون ظاهرا ایشون قصد عکاسی از طبیعت را هم دارند و نمیخواهند از هولدر استفاده کنند.
    ارادت
    .:ShahaB:. تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط johnny_depp نمایش پست ها
    تفاوتش با 50mm f1.8 که خودتون هم فکر میکنم دارین اونقدر هست که اختلاف قیمت داره؟ و برای پرتره قدی چطوره؟ بوکه خوبی داره؟
    سلام.50mm f1.8 رو دارم ولی این 85 یه چیز دیگه اس.جزءیات رو خیلی ظریف تر نشون میده.بعنوان مثال من خیلی علاقه دارم در پرتره برجستگیهای پوست و موهای ظریف صورت بخوبی ثبت بشه.بعلاوه براقی سطح دانه های پوست.50 از عهدش بر نمیاد ولی این 85 عالی ثبتش میکنه.به اختلاف قیمتش می ارزه و خود سایت نیکون در مورد این لنز نوشته که اولین عکسی که باهاش بگیرید ، پولی رو که بابتش پرداختید فراموش میکنید.برای پرتره قدی روی فول فریم مناسب نیست و باید از سوژه فاصله بگیرید و روی کراپدار که اصلا.حدود 127 میشه فاصله کانونیش.این لنز بیشتر برای ثبت پرتره های صورته و انصافا جواب خودش رو پس داده.در چند روز آینده یک پرتره و یک منظره که باهاش ثبت کردم رو توی فروم میزارم انشاالله.
    msh2200، johnny_depp، SHOK53 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    سلام
    این لنز مشکل فیلتر نداره؟ چون ظاهرا ایشون قصد عکاسی از طبیعت را هم دارند و نمیخواهند از هولدر استفاده کنند.
    ارادت
    درود
    درسته ولی خودشون در بخشی از آخرین پست هاشون فرمودند : "توی لنز هایی با المان جلویی محدب چی میتونم بخرم؟"
    در ضمن بالاخره باید چیزی فدای یک چیز دیگر بشه!
    چون از نظر بودجه محدودیت وجود داره چاره ای نیست!(خرید فیلتر مربعی یا لنز canon 16-35 با هزینه بالاتر)
    SHOK53، .:ShahaB:.، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    سلام.50mm f1.8 رو دارم ولی این 85 یه چیز دیگه اس.جزءیات رو خیلی ظریف تر نشون میده.بعنوان مثال من خیلی علاقه دارم در پرتره برجستگیهای پوست و موهای ظریف صورت بخوبی ثبت بشه.بعلاوه براقی سطح دانه های پوست.50 از عهدش بر نمیاد ولی این 85 عالی ثبتش میکنه.به اختلاف قیمتش می ارزه و خود سایت نیکون در مورد این لنز نوشته که اولین عکسی که باهاش بگیرید ، پولی رو که بابتش پرداختید فراموش میکنید.برای پرتره قدی روی فول فریم مناسب نیست و باید از سوژه فاصله بگیرید و روی کراپدار که اصلا.حدود 127 میشه فاصله کانونیش.این لنز بیشتر برای ثبت پرتره های صورته و انصافا جواب خودش رو پس داده.در چند روز آینده یک پرتره و یک منظره که باهاش ثبت کردم رو توی فروم میزارم انشاالله.
    اقا شما که لنز رو داری حتما عکس بگیر و بزار رو سایت چون منم بد جوری بین این دوتا لنز گیر کردم
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط bxtt69 نمایش پست ها
    اقا شما که لنز رو داری حتما عکس بگیر و بزار رو سایت چون منم بد جوری بین این دوتا لنز گیر کردم
    دوست من تصریح میکنم این لنز جزء بهترینها برای پرتره صورت و بالا تنه است و اگه کاربرد داره واسه شما و پولشو داری در خریدش شک نکن.ولی همچین لنزی با این قیمت 5800 بدرد کسی میخوره که باهاش کار کنه.منظورم از نظر اقتصادیه.در غیر اینصورت همون 50 کافیه.اما از نظر عملکرده 85 روی سکوی اوله.هم به لحاظ اپتیک و هم بدنه و فوکوس وقیافه روی بادی.
    msh2200، SHOK53، bxtt69 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.