صفحه 321 از 433 نخستنخست ... 221 271 311 317 318 319 320 321 322 323 324 325 331 371 421 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,201 تا 3,210 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر جديد rezaashk آواتار ها
    تشکر کرده
    17

سلام دوستان ، بنده کاربر مبتدی هستم و یک دوربین کانن 650دی با لنز 18-55 دارم که این لنز موقع خرید روی دوربین بود .
    مشکل اصلی این لنز فوکوسشه که موقع فیلم برداری صداش رو فیلم ظبط میشه ، و تو نور کم به سختی فوکوس میکنه دوستان لنزهای stm رو پیشنهاد کردن ، علاوه بر این، لنزی میخوام برای عکاسی از طبیعت و عکاسی پرتره .
    با توجه به این موضوعات چه لنزی مناسبِ دوربین منه؟
    آیا تعویض لنز روی کیفیت عکس ها هم تاثیری داره ؟
    مثلا رنگ ها طبیعی تر باشه یا عکس شارپ یا سافت بشه .
    بودجه هم یک تومن هست .

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    دوربين دوستمون كانن هست و بنده لنز 50 1.8 كانن رو پيشنهاد دادم.

ارادت
    درست میفرمایید
    من تشخیص اشتباه دادم
    پوزش
    Ali M.Rezaei تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaashk نمایش پست ها
    سلام دوستان ، بنده کاربر مبتدی هستم و یک دوربین کانن 650دی با لنز 18-55 دارم که این لنز موقع خرید روی دوربین بود .
    مشکل اصلی این لنز فوکوسشه که موقع فیلم برداری صداش رو فیلم ظبط میشه ، و تو نور کم به سختی فوکوس میکنه دوستان لنزهای stm رو پیشنهاد کردن ، علاوه بر این، لنزی میخوام برای عکاسی از طبیعت و عکاسی پرتره .
    بودجه هم یک تومن هست .
    سلام
    ابتدا باید عرض کنم مطمئنید لنز روی دوربین شما stm نیست؟ چون قاعدتا باید stm باشد.
    اگر stm بود که تنها راه برای از بین بردن صدای فکوس استفاده از میکروفون اکسترنال یا فکوس دستی است. اما اگر stm نبود علاوه بر دو راه بالا خرید لنز stm هم یکی از راه هاست.
    اما برای عکاسی پرتره اولین پیشنهاد خرید لنز 50mm f/1.8 با قیمت زیر 400 هزار تومان است و اگر لنز 18-55 برای استفاده عادی کافی نیست خرید لنز 18-135 که آنهم قیمتی زیر یک میلیون دارد.
    البته ببخشید که قیمت دقیق ندارم.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر جديد rezaashk آواتار ها
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    ابتدا باید عرض کنم مطمئنید لنز روی دوربین شما stm نیست؟ چون قاعدتا باید stm باشد.
    اگر stm بود که تنها راه برای از بین بردن صدای فکوس استفاده از میکروفون اکسترنال یا فکوس دستی است. اما اگر stm نبود علاوه بر دو راه بالا خرید لنز stm هم یکی از راه هاست.
    اما برای عکاسی پرتره اولین پیشنهاد خرید لنز 50mm f/1.8 با قیمت زیر 400 هزار تومان است و اگر لنز 18-55 برای استفاده عادی کافی نیست خرید لنز 18-135 که آنهم قیمتی زیر یک میلیون دارد.
    ممنون از پاسختون دوست عزیز
    بله مطمینم که stm نیست چون صدای موتورش از 50 متری هم شنیده میشه :D

معمولا از فوکوس دستی استفاده میکنم ولی اونم دردسر های مخصوص خودشو داره .
    این لنزهایی که معرفی کردین لینکی دارین ازشون که review رو تو سایتای دیگه ببینم ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

بودجه هم یک تومن هست .
    پیشنهاد من به شما با توجه به بودجه تان، خرید لنز 18-135 STM است ( البته اندکی بیش از یک میلیون )
    هم فوکوس بی صدایی دارین، هم تله بلند تر، در فوکال تله هم میتونید پرتره های خوبی ثبت کنید که برای شروع کار بد نیست.
    SHOK53 و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    دوستان
    یکی از چیزایی که مد نظرم هست ۱۰۵ ماکرو نیکون هست ولی روی کراپ خیلی بسته نمیشه کادر؟
    خیر دوست عزیز بنده از این لنز بر روی دوربین کراپدار استفاده می کنم و مشکلی از لحاظ خیلی بسته بودن کادر ندارم، فقط همونطوری که دوستان اشاره کردند اگر سوژه تون حشرات هستند بهتره لنز با فاصله کانونی بلند استفاده کنید. گرچه که می تونید روی همین لنز 105 هم از اکستنشن تیوب و فیلترهای کلوز آپ هم استفاده کنید و با توجه به دیاف باز بودن این لنز مشکلی از لحاظ فوکوس هم نخواهید داشت، حداقل در نقطه مرکزی.

اضافه کنم که تو شرایط پر کنتراست و مواقعی که نور خورشید مستقیما روی سوژه می تابه ( که ایده خوبی برای عکاسی ماکرو نیست ) به دلیل دیاف باز بودن این لنز، کمی ca داره، و با بستن دیاف مشکل فوق حل میشود.
    SHOK53 و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

این لنزهایی که معرفی کردین لینکی دارین ازشون که review رو تو سایتای دیگه ببینم ؟
    شما ببینید روی لنز نوشته ای تحت عنوان stm وجود دارد. اگر نبود یعنی stm نیست. شاید صدای زیاد به دلیل حساسیت شما باشد.
    اما در باره review: با یک سرچ نام لنز در گوگل و اضافه کردن همین کلمه به انتهای اسم ریویو های زیادی نمایان میشود اما معمولا ریویو ها سایت: dxomark.com قابل استناد است.
    به خصوص در قسمت compare
    msh2200 تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    داداش واسه من اینکه بتونم پرتره خوب بگیرم مهم هست خیلی
    درود
    لنز ماکرو را برای پرتره می خواهید بخرید؟
    خوب چرا یک لنز 50 F/1.8 نمی گیرد که همه جوره کارتون را برای پرتره را بیاندازد!
    ولی اگر هنوز هم دنبال ماکرو لنز هستید 105 سیگما خوبه!
    ارادتمند
    SHOK53، Amin.Zallaghi و yashica-gsn تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط yashica-gsn نمایش پست ها
    ممنون از پاسخگويي

تا قبل از اين بنده فكر ميكردم تفاوت لنز 55-18 و لنز 135-18 ، تنها در تله انهاست ، اما اينگونه كه شما توضيح داديد علاوه بر زوم : در شارپ و كيفيت رنگ هم 135-18 بهتر عمل ميكنه
    درود
    من در جایی نگفتم تفاوت بین 55-18 و 135-15 در چنین چیزهایی هست؛ بلکه مدلهای دیگر را معرفی کردم
    در خصوص این دو لنز هم تفاوت وجود داره مثلا اعوجاج لنز 55-18 بیشتر از 135-18 هست
    همچنین از فوکال 50 به بالا (البته در 135-18 مقایسه یک به یک تا فوکال 55) شرایط و شارپی 135-18 بهتره!
    در کنار این موارد بیشتر بودن طول فوکال هم قابلیت Walk round لنز را افزایش می دهد که در نتیجه اگر فردی نیاز زیاد به لنز تله نداشته باشد این لنز پاسخگوی نیازهاش خواهد بود
    مقایسه 55-18و 135-18

اما در خصوص کلاس کاری شما همانطور که قبلا عرض کردم، می توانید بجای خرید 85-15 یک لنز 50 F/1.8 II به همراه لنز 135-18 تهیه کنید که دیگه مشکلی با تصاویر پرتره از نظر شارپی نداشته باشید!

ارادتمند
    SHOK53، Amin.Zallaghi و yashica-gsn تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

درود
    شما اگر لنز STM یا USM بخرید مشکل صدای فوکوس برطرف می شود ولی قابلیتی که با لنز STM موجب متمایز شدن برخی دوربین ها شده است، سیستم فوکوس هیبرید دوربین هایی مثل 700D و 70D هست! یعنی استفاده از این لنز به همراه این دو دوربین بدلیل سیستم فوکوس جدید بیشتر ارزشمند خواهد بود.
    بنابراین نباید خیلی شک کرد که اصلا لنز شما STM نیست! چون شرکت کنون این سری لنز را با 700D عرضه کرده است.
    همانطرو که عرض کردم بجای این لنز می توانید یک لنز مقل 85-15 بخاطر موتور فوکوس USM و یا 135-18 سری STM تهیه کنید
    برای رویو هم در پست های قبلی در این خصوص به تفصیل صحبت کردم ولی با این حال لینک زیر را هم برای شما قرار می دهم
    لینک لنز 135-18.

ارادتمند
    SHOK53، ata_m3، Amin.Zallaghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات