صفحه 271 از 433 نخستنخست ... 171 221 261 267 268 269 270 271 272 273 274 275 281 321 371 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,701 تا 2,710 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    خوب جناب نیما اگر در عکاسی با پرایم وقتی زاویه دید و محل مناسب را انتخاب کردید و سوژه در کادر جا نشد چی؟ یا اگر فاصله زیاد بود چطور؟ مگر اینکه بگویید فقط در محدوده فاصله کانونی جستجو میکنید که در آن حالت خودتان را خیلی محدود کرده اید. یا بگویید یک لنز فیکس دیگر روی دوربین میبندم.

مراحل عکاسی من زمانی که لنز زوم داشتم (لطفا نپرسید پس چرا الان خودت تهیه نمیکنی ) همان مراحل حرکت اطراف سوژه را هم شامل میشد بعلاوه اینکه به دلیل داشت زوم فاصله های مختلف برای بهترین پرسپکتیو و قرار دادن اشیا در پیش و پس زمینه را هم شامل میشد که الان تا حدودی از آن محرومم.
    مخاطب پستهاي قبليم عكاس با تجربه مثل شما نبود.

اگر سوژه در کادر جا نشود، از آن عكس نمي گيريم. آيه اي نازل نشده است كه از هر چيز جالبي كه ديديم عكس بگيريم. اين هم يكي از معايب استفاده از تك لنز پرايم است. البته من با استفاده از دو پرایم در عکاسی روزمره هم موافقم.

Trying to be prepared for everything makes you prepared for nothing.

لنزهاي پرايم براي تمرين عكاسي خيلي مناسب هستند. مخصوصا براي عكاس کم تجربه و یا نهایتا نیمه حرفه ای.
    کسی که بداند از چه چیزی عکس می گیرد و تجربه استفاده از تجهیزات مختلف را داشته باشد جواب این سوال را به خوبی می داند: پرایم یا زوم؟
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Friday 28 November 2014 در ساعت 16:37
    bf ، m.daneshpayeh و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

در یکی از فرومها یکی از کاربران EOS 5d Mkiii از سنگینی دوربین خود گلایه داشت و به دنبال یک د.ربین بدون آینه بود اما در نهایت مشکلش را با یک لنز پنکک 40 مم حل کرد. در دسترس بودن و راحتی حمل و جلب توجه نکردن ویژگی های جذابی است که برخی لنزهای پرایم -خصوصا نوع پنکک- در کنار کیفیت مناسب در اختیار قرار می دهد. به اندازه کافی از ویژگیهایی مشابه که عکاسی با موبایل و تبلت را به تحولی اجتماعی تبدیل کرد گفته ایم و شنیده ایم. عکاسی با موبایل خود من را راضی نمی کند. اما یک لنز پنکک پرایم و یک بدنه کوچک هم من را راضی می کند و هم می تواند خیلی جاها همراه من باشد.
    بدون اینکه منکر کاربردهای حرفه ای و یا همگانی لنزهای زوم باشم که در رده های مختلف جزو پر فروش ترین ها هستند.
    یکی از عکسهای موبایلی خود را هم پیوست می کنم! MyM.jpg
    Nima Sadigh، SHOK53 و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

من هم خیلی در عکاسی تجربه ندارم و مطمعنم تمام کسانی که اینجا فعالیت میکنند انقدری به عکاسی علاقه مند هستند که مزایای لنز زوم انها را از حرکت و خلاقیت باز ندارد.
    کاربر با تجربه که داستانش جدا است. ولی برای کاربر تازه کار نظر من هنوز لنز زوم است چون امکاناتی که در اختیارش میگذارد فراتر از خلاقیتهایی است که بواسطه لنز پرایم از او گرفته میشود. چند وقت پیش با یکی از دوستان برای عکاسی بیرون رفته بوذیم. با اینکه مبتدی بودند و هنوز خیلی تنظیمات دوربین را نمیدانستند، از سوژها با فاصله های کانونی مختلف عکس میگرفتند. وقت در مورد عکسها از ایشون سوال کردم گفتند دنبال این هستم که ببینم این تغییرات چه تغییر حسی را در عکس ایجاد میکند. همان موقع لنز فیکس روی دوربین من بود و عملا خیلی از شاتها را نمیگرفتم. مشکل ما این است که با دید یک عکاس با چند سال تجربه و بدونه در نظر گرفتن شرایط عکاس تازه کار که ممکن است از محدودیتهای لنز فیکس خسته شود و انگیزه تجربه کردن از او گرفته شود در مورد تجهیزات و نحوه اموزش و یادگیری نظر میدهیم.
    من لنز فیکس را به تنهایی برای کاربر تازه کار پیشنهاد نمیکنم. هر چند با شما هم موافقم که لنزهای فیکس در ایجا خلاقیت و درک بهتر از فاصله کانونی و کادربندی کمک زیادی میکند.
    bf ، lamagra، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

در مورد افراد مبتدی- یک توصیه متداول این است که مدتی با لنزهای همه کاره زوم که به صورت کیت در اختیارشان است عکاسی کنند و بعد از مدتی فاصله کانونی مورد علاقه خود را پیدا کنند. در این مرحله یک لنز نرمال یا پنکک ارزان بهترین ابزار برای چشیدن طعم عکاسی با لنز پرایم و تصمیم گیری برای خرید لنزهای بعدی است.
    m.daneshpayeh، Nima Sadigh و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

اقا من چند سالی دوبین سوپر زوم فوجی داشتم و به زوم بالا عادت کردم...چند ماهی میشه به دنیایی slr وارد شدم و همش دنبال زوم بالا هستم و دراینکه زوم بالا منو تنبل کرده هیچ شکی ندارم...ولی خوب احساس میکنم با لنز زوم بالا سوژه ها نابی میشه شکار کرد که در لنز ها بدون زوم یا زوم پایین همیشه باید غبطشو بخورم..
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر همراه hanif azizzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    اقا من چند سالی دوبین سوپر زوم فوجی داشتم و به زوم بالا عادت کردم...چند ماهی میشه به دنیایی slr وارد شدم و همش دنبال زوم بالا هستم و دراینکه زوم بالا منو تنبل کرده هیچ شکی ندارم...ولی خوب احساس میکنم با لنز زوم بالا سوژه ها نابی میشه شکار کرد که در لنز ها بدون زوم یا زوم پایین همیشه باید غبطشو بخورم..
    درود
    شما هیچ راهی به غیر از خرید لنزهای تله زوم ندارید در این ضمینه لنزهای زیادی تولید شده برخی از آنها قیمت بسیار بالایی دارند که برای برخی کاربرها خرید آنها بیشتر شبیه رویاست !!!
    برای شروع نگاهی به لنز 150-500 سیگما یا 150-600 تمرون داشته باشید هرچند ورود لنز جدید سیگما 150-600 هم وسوسه کننده خواهد بود
    موفق باشید
    msh2200، lamagra، SHOK53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    تهیه لنز تله و یا سوپر تله با قیمت مناسب کار سختی نیست!
    مهم کیفیت لنزه که باعث می شه قیمت ها متنوع باشند!
    الان با هزینه یک لنز 135-18 می شود یک لنز 800mm آینه ای تهیه کرد ولی کیفیت این لنز حرف زیادی برای گفتن نداره و فقط بعنوان تجربه تله خوبه!
    یا حتی با قیمت نزدیک به یک لنز 300-70 تامرون یک لنز سامیانگ 1300-650 (اگر اشتباه نکنم) تهیه کنید! ولی یک لنز که قابلیت و کیفیت تصویر خوبی نداره و لذا ممکنه اصلا از تله زده شوید.
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Friday 28 November 2014 در ساعت 21:11
    SHOK53، shahbazi، S_Mahdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

کسانی که از دنیای سوپر زومها به دنیای DSLR ها کوچ میکنند چنین تجربه مشابهی دارن ، این موضوع به مرور عادی خواهد شد و به زوم کم عادت میکنید.
    msh2200، SHOK53، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

فعلا با همین 250-55 و 135-18 عکاسی میکنم و فکر می کنم بهتر فعلا با همین لنز ها کار کنم چون اصلا بودجه این لنز های گرونو ندارم و فکر می کنم لنز بدون زوم مثل 50mm..خیلی بهم کمک کنه که از دنیا سوپر زوم بیام بیرون تا بتونم یکم جدی تر این موضوعو دنبال کنم ، چون احساس میکنم هیچ اطلاعاتی ندارم و با لنز تله هم یکم کند پیشرفت کنم .
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

درود
    بنظر من فاکتور مهم تعیین کننده در نوع فوکال انتخابی, گذر زمانه , من که فاصله کانونیمو کم کردم !
    ویرایش توسط SHOK53 : Saturday 29 November 2014 در ساعت 16:34
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری