صفحه 234 از 433 نخستنخست ... 134 184 224 230 231 232 233 234 235 236 237 238 244 284 334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,331 تا 2,340 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    اتفاقا من یکم پررویی کردم وبا دوربین mark llll شون چند تا شات زدم نامردیه که نگم یه سر وگردن از دوربین من بهتر بود خداییش رنگ و شارپنسش فوق العاده بود و تو ایزو تقریبا میشه گفت که ایزو 12800ش یه کوچولو نویزش از ایزو 3200 من بیشتر بود ولی خداییش اون رنگ و شارپنسش زمین تا اسمون فرق داشت ولی خوب این همه هزینه برا یه من که کارم عکاسی نیست منطقی نیست طرف کار و درس و زندگیش دوربینشه دکتری از استرالیا داره مارک3 برمیداره اونوقت من که نمیدونم سر پیازم یا تهشم بیام مارک 3 بردارم!!!
    نه دوست عزیز پرویی نبوده. همه ما حتی اگر کامپکت هم ببینیم دوست داریم برداریم و امتحانش کنیم.
    بله اختلاف در حد همان دو استاپی بود که گفتم. و فقط اختلاف در نویز نیست، سنسور فول فریم شارپنس بالاتر، عمق رنگ بهتر و دینامیک رنج (کمی) بهتری هم دارد که هرکدام روی تصویر تاثیر میگذارند و نتیجه همان میشود که دیدید.
    خوب اگر شما از خروجی فول فریم راضی هستید چرا بدنه را ارتقا نمیدهید؟ بدنه ای مثل دی6 از نظر امکانات به مارک 3 نمیرسد ولی کیفیت عکس بهتری بشما میدهد!
    msh2200، SHOK53 و tahers96i تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

بعد از مدت ها توقفی که در فعالیت های عکاسی داشتم، به علت سبک شدن کارم از ۱-۲ ماه پیش مجدد به صورت تفریحی شروع کردم.

در ابتدای شروع مجددم قصد داشتم یه سمت فول فریم بروم ولی به علت اینکه تمام لنزهایم به غیر از لنز مایکرو ام برای دی ایکس فرمت نیکون بود، این تغییر برایم اندکی سنگین بود.

یکی از مشکلات من هم عکاسی در نور کم بود و تصاویر جالبی تقریبا نمی گرفتم، لذا دوربین نیکون دی ۸۰۰ ای دوستم را برای یک هفته قرض گرفتم. در کنار آن دوربین دی ۹۰ قدیمیم و دوربین دی ۷۱۰۰ دیگری را هم تست کردم.

تاثیر دوربین فول فریم قابل توجه بود ولی نه به انداره وقتی که یک لنز ۳۵ میلی متر ۱.۸ را با بدنه دی ۹۰ و دی ۷۱۰۰ تست کردم.

بر اساس مبحث سیگنال به نویزی که ما الکترونیکی ها به کار می بریم، افزایش سطح کلی سنسور در کنار ثابت بودن تعداد المانهای سنسور ( مگا پیکسل یکسان) باعث اندازه گیری با نویز کمتری می شود و لذا موقع تقویت این سیگنالها هم نویز کمتری داریم و لذا می توانیم با ایزوهای بیشتری کار کنیم و کسی منکر این قضیه نیست. ولی استفاده حداکثر از نور موجود با افزایش دهنه دیاف دوربین و استفاده از فلاش تاثیر بسیار بیشتری دارد. در کنار این مسئله، عامل هزینه هم پارامتر مهم دیگری هست.

لذا تصمیم گرفتم به جای حرکت به سمت فول فریم ، دوربین دی ۹۰ قدیمی خود را به دی ۷۱۰۰ ارتقا بدهم و در کنار آن لنز ۳۵ میلی متر ۱.۸، لنز الترا واید، لنز ۱۵۰-۶۰۰ تامرون و کلی فیلتر پولاریزه و گرادینت و ان دی را با هزینه تقریبا برابر با یک بدنه فول فریم متعادل را به مجموعه لنزهام اضافه کنم و لنزهای قدیمی ام را هم همچنان حفظ کنم.

واقعا از عمکرد این لنز ۳۵ میلی متر ۱،۸ نیکون در نور کم راضی هستم و از این انتخاب پشیمان نیستم.

به نظرم بهترین راه حل برای این دوست عزیز قبل از هر گونه تغییر و تحول، گرفتن یک دوربین فول فریم و یک لنز پرایم با دهنه باز به صورت قرضی از دوستان و تست این مسئله توسط خود اوست. بعضی وقت ها احساس رضایت درونی خود فرد، بالاترین نقش را در تصمیم گیری دارد.
    شاید در ابتدا کار کردن با لنزهای پرایم برای کسانی که همیشه با لنزهای زوم کار کرده اند سخت باشد ولی با اندکی تحرک بیشتر موقع کادر بندی، نتایج بسیار جالبی به دست می آید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

سلام دوستان از همگی تشکر میکنم که من و راهنمایی کاملی کردین
    تصمیمی که گرفتم :بادی خودم و با 24-105 نگه دارم ولنز 15-85 و 30 1.4 رو براش توسط استاد گلچین مشتری پیدا کردم و قراره همین امروز فردا معامله کنم یه چیزی بین 2 تا 2.3 م دستم میرسه .
    و اینکه قصد ندارم فلاش تهیه کنم و بین دو گزینه لنز 35 اف2 کانن و 35 اف1.4 سیگما موندم چون تقریبا یه قیمت هستن ولنز سیگما تو خروجی بهتر عمل کرده ولی لرزشگیر نداره
    بیشتر این سایت من واز خرید لنز کانن زده کرد Canon EF 35mm f/2 Lens Image Quality
    و اینکه از خیر 18-35 1.8سیگما هم گذشتم چون لنز کراپدار و اگه اینده خواستم تغییر بادی بدم بکارم نمیاد
    Majix، siosha و ppl94 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

تصمیمی که گرفتم :بادی خودم و با 24-105 نگه دارم ولنز 15-85 و 30 1.4 رو براش توسط استاد گلچین مشتری پیدا کردم و قراره همین امروز فردا معامله کنم یه چیزی بین 2 تا 2.3 م دستم میرسه .
    و اینکه قصد ندارم فلاش تهیه کنم و بین دو گزینه لنز 35 اف2 کانن و 35 اف1.4 سیگما موندم چون تقریبا یه قیمت هستن ولنز سیگما تو خروجی بهتر عمل کرده ولی لرزشگیر نداره
    بیشتر این سایت من واز خرید لنز کانن زده کرد Canon EF 35mm f/2 Lens Image Quality
    و اینکه از خیر 18-35 1.8سیگما هم گذشتم چون لنز کراپدار و اگه اینده خواستم تغییر بادی بدم بکارم نمیاد
    درود
    در تمام شرایط لنز سیگما بهتره ! در خصوص لرزشگیر هم در این فاصله کانونی و با این دیاف تقریبا می توانید با افزایش سرعت شاتر طوری عکاسی کنید که نیاز به IS الزامی نباشه!
    ارادتمند
    Mehrdad-PL، SHOK53، ata_m3 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

دوستان با عرض پوزش لینک مربوط به سری قدیم بود لینک جدیدCanon EF 35mm f/2 IS USM Lens Image Quality
    ppl94 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    در تمام شرایط لنز سیگما بهتره ! در خصوص لرزشگیر هم در این فاصله کانونی و با این دیاف تقریبا می توانید با افزایش سرعت شاتر طوری عکاسی کنید که نیاز به IS الزامی نباشه!
    ارادتمند
    ایشون یک لنز سیگما 30 اف 1.4 دارند!!!
    مشکلشون هم فقط نویز است، نه اپتیک، نه فکوس و .... این لنز 35 اف 1.4 دقیقا چه فرقی با لنزشون دارد!!!
    اینجا دقیقا چه خبره؟!
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

اقای دانش پایه عزیز اشتباه از من بود لینکی که برا مقایسه داده بودم مربوط به سری قدیم کانن35 بود و اصلاح شد در مورد لنز 30 خودم هم تو دیافگرام های باز واقعا افتضاحه بعد دیاف 2 به بعد تازه میشه گفت که قابل استفاده است ولی بازم نظرم رفت روی کانن چون توسری جدید شارپنس تفاوت چندانی با سیگما نداره من اشتباها سری قدیمو مقایسه کرده بودم و مردد شده بودم.
    ppl94 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    ایشون یک لنز سیگما 30 اف 1.4 دارند!!!
    مشکلشون هم فقط نویز است، نه اپتیک، نه فکوس و .... این لنز 35 اف 1.4 دقیقا چه فرقی با لنزشون دارد!!!
    اینجا دقیقا چه خبره؟!
    این هم سوال خوبی بود من هم چند بار به ذهنم رسید
    الان از کیفیت صرف نظر کنیم با نویز در این لنز هم مشکل دارید؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    این هم سوال خوبی بود من هم چند بار به ذهنم رسید
    الان از کیفیت صرف نظر کنیم با نویز در این لنز هم مشکل دارید؟
    خیر تو نویز مشکل نیست ولی عکسام تو دیاف باز اصا فوکوس نیست وشارپ نیست به همین دلیل مجبورم بادیاف 3.5 عکس بگیرم که فرقی به حال من نمیکنه فقط به درد فیلمبرداری تو شب میخوره
    siosha و ppl94 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

خیر تو نویز مشکل نیست ولی عکسام تو دیاف باز اصا فوکوس نیست وشارپ نیست به همین دلیل مجبورم بادیاف 3.5 عکس بگیرم که فرقی به حال من نمیکنه فقط به درد فیلمبرداری تو شب میخوره
    1 سوال دارم تابحال لنزتون رو میکروادجاست کردید؟
    اگر جواب منفی است لطف کنید قبل از خرید این مورد را نیز برسی کنید