صفحه 232 از 433 نخستنخست ... 132 182 222 228 229 230 231 232 233 234 235 236 242 282 332 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,311 تا 2,320 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    اقای دانش پایه خیلی متشکرم از اینکه وقت گذاشتین شما تقریبا حرف دل من و زدین چون من اغلب تو مسافرت از دوربین استفاده میکنم و نمیتونم اینهمه تجهیزات و لنز های متعدد و فلاش جدا جابجا کنم و نیازم بر اینکه یه دوربین با یه لنز بردارم دستم و تو همه شرایط عکسهای خانوادگی خوبی بتونم بگیرم نه واید زیاد برام مهمه نه تله زیاد بیشتر از اینها کیفیت عکس قابل قبول نه در حد چاپ پوستر بلکه نهایت در سایز 20*16 من الان تقریبا دوسالی میشه که وارد عکاسی با دوربین حرفه ای شدم و اینو فهمیدم که ایزوی بالا برای ثبت عکس از انسان مخصوصا کودکان نیازه و شخصا مخالف نور فلاش در همه شرایط هستم چون عکس و از حالت طبیعی خارج میکنه نظر شخصیم جسارت نباشه و اینکه اگه ایزوی بالا نیاز نبود چرا اینهمه شرکت های سازنده دارن روی ان مانور میدن من دیشب این موضوع را مطرح کردم و برخی از دوستان فرمودند که مشکل داری باید بری کلاس عکاسی .
    بهر حال مشکلیست که وجود دارد و راه حل کلی و ساده ای نمیشود برایش پیدا کرد که هم هزیینه، هم کیفیت، هم حجم مناسب و عدم نیاز به تعویض لنز را تعمین کند.
    برای شخص شما پیشنهاد من بدنه فول فریم است. با توجه به لنز 24-105 که دارید انرا مناسبتر از تهیه لنز نیدانم. اگر بتوانید همه تجهیزات را با یک دی6 و یک 24-70 2/8 تمرون که لرزهگیر هم دارد تعویض کنید بنظر من ترکیببی خواهد بود که مشکل شما را تا حد قابل قبولی حل میکند.
    SHOK53 و tahers96i تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    چطور مشکل نویز را بیشتر میکند؟! مشکل روزنه باز نیست که روی فول فریم هزینه بیشتری بخواهد! مشکل ایشون نویز بالای تصاویر است که بر خلاف نظر شما قابل اصلاح است! قرار بر این نیست که حتما از روزنه باز استفاده کنند. در واقع نیاز ایشان عمق میدان یا سرعت شاتر بالاتر نیست که لنزی با روزنه باز نیاز داشته باشند.
    درود
    جناب دانش پایه اصلا شما متوجه شدید من منظورم چی بود؟
    1- ایشان مشکلشون کمبود نور هست که برای حل آن نیاز به افزایش ISO خواهد بود حالا چه در فول فریم چه کراپدار! یکی از دلایل افزایش نویز استفاده از ISO بالا در اثر کمبود نور بود! وقتی ایشان فرمودند دو الی سه میلیون می توانند هزینه کنند برای تغییر و تعویض و خودشان اصرار دارند یکی از دلایل تردیدشون در خرید فول فریم نبود فلاش است، به نظر شما حداقل هزینه مورد نیاز برای تهیه یک فلاش مناسب چقدر است؟ و آیا با نبود فلاش در هر محیطی که شما می فرمایید می شود بدون استفاده از سه پایه عکس گرفت و توقع کیفیت مناسب داشت؟
    از ان گذشته لنزهای زوم کراپ هم آنقدرها ارزان نیستند.
    خوب تعریف ارزان و گران برای افراد متفاوته و ما فقیر فقرا به بالای 3 میلیون می گوییم گران. چون درامدی از این راه ندارم! مثلا لنز 70-24 کنون سری II بین 5.5 الی 6.5 هست که برای ما می شود لوکس!!!
    اگر بتوانید همه تجهیزات را با یک دی6 و یک 24-70 2/8 تمرون که لرزهگیر هم دارد تعویض کنید بنظر من ترکیببی خواهد بود که مشکل شما را تا حد قابل قبولی حل میکند.
    لنز تامرون که فرمودید را دوستان روی 6D استفاده کردند و نتیجه خوبی نداشتند! البته نه از نظر کیفیت تصویر بلکه بخاطر مصرف باطری بالا که در همین فروم و فروم لنز تامرون 70-24 درباره آن صحبت شد!
    شرایط نوری را مگر میشود به راحتی تغییر داد؟ همیشه در منزل عکاسی نمیکنیم. بفرض بشود خیلی وقتها نباید شرایط نوری را تغییر داد.
    بله می شود در صورتی که از سه پایه و تنظیم صحیح فلاش استفاده شود!
    این موضوع عکاسی نجومی چه ارتباطی به موضوع دارد؟ اینها قابل قیاس نیستند.اینکه بعضی از عکاسان نجومی به دلیل داشتن ابزارش از ایزوی پایین استفاده میکنند دلیلی بر عدم نیاز و یا اجبار به ایزوی بالاتر در ژانرهای دیگر نیست. بله اگر امکانش باشد کمترین ایزو بهتر است.
    بنده هم در شروع عرض کردم جهت اطلاع!! و نگفتم مثلا در عکاسی ....
    توصیه لنز فیکس با مشکلات بسیار زیادش برای کاربری که بطور جدی عکاسی نمیکند درست نیست.
    اگر متن بنده را می خواندید و عجله نمی کردید در همان جا عرض کرده بودم
    مطمئنا لنزهای Prim یا همان فیکس کارایی و کیفیت خاص خودش را داره ولی به شرطی که توان تهیه انواع آنها را داشته باشید که حداقل بنده ندارم!
    حالا اگر شما در کیفیت لنز prim شک دارید بحثش متفاوته وگرنه بنده هم همین مشکل نیاز به تامین انواع فواصل کانونی را گوشزد کردم!

سنسور فول فریم با توجه به اندازه بیش از دو برابر، به همین میزان هم نور بیشتری در سطح جذب میکند.
    ببخشید بنده منظور این جمله را نفهمیدم!
    یعنی اینکه مثلا در سنسور کراپ اگر فرض کنیم با F/8 و Shutter 1/250 واحد نور دریافتی توسط سنسور 4 باشد در فول فریم این واحد نور 8 می شود؟
    در این صورت که عکس OverExpose می شود؟
    بنده بعید می دانم این تفاوت وجود داشته باشه! چون من از نگاتیو به دیجیتال آمدم و در این راه هم تنظیمات دوربین نگاتیوی روی دیجیتال جواب می داد!؟! شاید اشتباه کنم!
    اگر در این زمینه دوستان راهنمایی بفرمایند متشکر خواهم بود.
    اقای دانش پایه خیلی متشکرم از اینکه وقت گذاشتین شما تقریبا حرف دل من و زدین چون من اغلب تو مسافرت از دوربین استفاده میکنم و نمیتونم اینهمه تجهیزات و لنز های متعدد و فلاش جدا جابجا کنم و نیازم بر اینکه یه دوربین با یه لنز بردارم دستم و تو همه شرایط عکسهای خانوادگی خوبی بتونم بگیرم نه واید زیاد برام مهمه نه تله زیاد بیشتر از اینها کیفیت عکس قابل قبول نه در حد چاپ پوستر بلکه نهایت در سایز 20*16 من الان تقریبا دوسالی میشه که وارد عکاسی با دوربین حرفه ای شدم و اینو فهمیدم که ایزوی بالا برای ثبت عکس از انسان مخصوصا کودکان نیازه و شخصا مخالف نور فلاش در همه شرایط هستم چون عکس و از حالت طبیعی خارج میکنه نظر شخصیم جسارت نباشه و اینکه اگه ایزوی بالا نیاز نبود چرا اینهمه شرکت های سازنده دارن روی ان مانور میدن من دیشب این موضوع را مطرح کردم و برخی از دوستان فرمودند که مشکل داری باید بری کلاس عکاسی .
    خوب با شرایطی که برای جناب دانشپایه فرمودید این سری انتخاب ایده آل شماست
    Nikon D600 + 24-70 F/2.8
    هم فلاش داره!
    هم فول فریمه
    هم F/2.8
    ارادتمند
    m.daneshpayeh، SHOK53، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

اقا مصطفی ممنون از تمامی پیشنهاداتون این پیشنهاد اخریتون برای من به صرفه نیست چون حداقل 11م تومان خرج میزاره دستم من در حال حاضر هم این 60دی و 24-105و 15-85و 30 اف 1.4 سیگما راهم که دارم از صدقه سری داداشمه که قاچاقی رفته المان مقیم شده و اینا را نتونست با خودش ببره من یه دونه یه ریالی هم خرجش نکردم گفتم که اینهمه لنز و میخوام چیکار یکم سبکش کنم حالا با فرض اینکه همه این تجهیزات بخوام بفروشم نهایت 5.5م تومان دستم ومیگیره که یه 2تومان میخوام بزارم روش یه کاری باهاش بکنم.
    msh2200، doki و ppl94 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

اندازه سنسور فول فریم دقیقا 1.5 برابر سنسور کراپدار هست نه بیش از 2 برابر. ثانیا همیشه و همه جا اولین چیزی که برای رساندن نور بیشتر به سنسور استفاده میشه استفاده از دیافراگم هست بعد شاتر بعد ایزو. در واقع ایزو کمک کننده مخرب هست در جهت تقویت و افزایش سیگنالهای فتو دیودها که تاثیر منفی بر روی عکس میگذارند و فرقی هم نمی کنه در هر محیطی باشه. تلاش برای نگه داشتن ایزو در پایین ترین سطح خواسته تمام عکاسان هست چون واقعا افزایش ایزو حتی به میزان 1 استاپ هم روی عکسها اثر گذار هست و عکسها رو هم خراب می کنه. در ضمن افزایش شاتر باعث افزایش ایزو نمیشه. افزایش ایزو در شرایطی انجام میشه که دیگه چاره ای در رساندن نور بیشتر به سنسور وجود ندارد مثل لنزهای با دیاف بسته در عکاسی نجومی با محیطهای کم نور. اینه که داشتن لنزی با دیاف باز بر تمام این موارد ارجحیت دارد و دلیل گرانی لنزهای دیاف باز اعم از فیکس یا زوم به همین دلیل هست.

مسلما نتیجه کار با یک سنسور کراپدار با لنز دیاف باز و ایزوی حداقل بسیار بهتر از نتیجه کار با سنسور فول فریم با لنز دیاف بسته و ایزوی افزایش یافته هست.
    msh2200 و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

اقا مصطفی ممنون از تمامی پیشنهاداتون این پیشنهاد اخریتون برای من به صرفه نیست چون حداقل 11م تومان خرج میزاره دستم من در حال حاضر هم این 60دی و 24-105و 15-85و 30 اف 1.4 سیگما راهم که دارم از صدقه سری داداشمه که قاچاقی رفته المان مقیم شده و اینا را نتونست با خودش ببره من یه دونه یه ریالی هم خرجش نکردم گفتم که اینهمه لنز و میخوام چیکار یکم سبکش کنم حالا با فرض اینکه همه این تجهیزات بخوام بفروشم نهایت 5.5م تومان دستم ومیگیره که یه 2تومان میخوام بزارم روش یه کاری باهاش بکنم.
    ببینید دوست عزیز شما اصلا به هیچ وجه به فکر افزایش ایزو نباشید و دلتون رو به این خوش نکنید که با افزایش ایزو عکسهای خوبی خواهید داشت. مهمترین عامل در تعیین کیفیت تصویر لنز هست و دوربین و سنسور فقط 20% در تعیین کیفیت تصویر نقش دارند. بنابر این شما حتما حتما باید دنبال یه لنز دیاف باز باشید حداکثر f/2.8 تا بتونید تقریبا در تمامی شرایط نوری عکاسی کنید. لنز پرایم علی رغم داشتن دیافهای باز و کیفیت بیشتر برای شما چون در حال مسافرت هستید مناسب نیست و می دونم که شما حتما نیاز به لنزی زوم خواهید داشت. در این مورد مصطفی جان پیشنهاد های خوبی دارند که می تونند گره گشا باشند. هم از تظر کیفیت هم قیمت ایشون نمونه های خوبی رو سراغ دارند.
    msh2200، SHOK53، siosha و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

از نظر من یک 15-85 و 50mm 1.8 تمام چیزی است که نیاز دارید 30mm هم که دارید اگر میخواهید همه داخل یک لنز جمع شود اون لنز 17-55 2.8 است حدود 3.5 ولی من شخصا 24-105 را خیلی دوست دارم
    و تنها 1 استاپ پایینتر است
    tahers96i تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

درود
    آخه چیزی که شما می خواهید تقریبا با رنج قیمت پایین نشدنیه!
    زیر بار استفاده از کراپ هم نمی روید! دیگه راهی نیست؟!
    مگر اینکه کلا به فکر تخصصی و جدا کردن واید و تله باشید که قبلا خدمتتون عرض کردم!
    مثلا همان 55-17 و یک لنز 300-70 یا 200-70 که رنج فاصله کانونی کاملی را براتون پوشش خواهد داد!
    وگرنه باید بروید دنبال زیر خاکی بگردید و من بنظرم لنز زیر خوبه (اگر با وزنش کنار بیایید!)
    Tamron 28-105mm f/2.8 LD Aspherical IF SP AF
    ata_m3 و tahers96i تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

دوستان امروز رفتم پیش یکی از اساتید عکاسی شهرمون که مدرک دکتری از خارج از کشور تو همین حوزه داره تقریبا بعد از یک ساعت صحبت کردن پیشنهاد کردن که :
    اول به فکر تغییر بدنه نباش 60دی عالیه
    دوم لنز 24-105 تم نگه دار و بقیه لنز ها رو رد کن برن
    سوم اگه علاقه ای به کار با فلاش اکسترنال نداری برو یه کانن 35اف 2 بگیر که لنز با کیفیتیه که هم دیاف بازی داره و هم لرزشگیر داره و خیلی لنزجمع و جوریه و اذیتت نمیکنه بازم در اخر تاکید کرد که بهتر فلاش تهیه کنی تا لنز
    msh2200، SHOK53 و ppl94 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

دوستان امروز رفتم پیش یکی از اساتید عکاسی شهرمون که مدرک دکتری از خارج از کشور تو همین حوزه داره تقریبا بعد از یک ساعت صحبت کردن پیشنهاد کردن که :
    سوم اگه علاقه ای به کار با فلاش اکسترنال نداری برو یه کانن 35اف 2 بگیر که لنز با کیفیتیه که هم دیاف بازی داره و هم لرزشگیر داره و خیلی لنزجمع و جوریه و اذیتت نمیکنه بازم در اخر تاکید کرد که بهتر فلاش تهیه کنی تا لنز
    خدا خیرش بده!
    بنده هم گفتم بهتره به فکر فلاش باشید!
    لنز هم بستگی به کاربرد شما داره!
    شاید برای ایشان بهتر توضیح دادید نیازتون چیه!
    این لنز هم لنز خوبیه!
    البته اگر اشتباه نکنم عطا جان هم در یکی از پیام ها این لنز را معرفی کردند!
    ارادتمند
    SHOK53، ata_m3 و tahers96i تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    اندازه سنسور فول فریم دقیقا 1.5 برابر سنسور کراپدار هست نه بیش از 2 برابر. ثانیا همیشه و همه جا اولین چیزی که برای رساندن نور بیشتر به سنسور استفاده میشه استفاده از دیافراگم هست بعد شاتر بعد ایزو. در واقع ایزو کمک کننده مخرب هست در جهت تقویت و افزایش سیگنالهای فتو دیودها که تاثیر منفی بر روی عکس میگذارند و فرقی هم نمی کنه در هر محیطی باشه. تلاش برای نگه داشتن ایزو در پایین ترین سطح خواسته تمام عکاسان هست چون واقعا افزایش ایزو حتی به میزان 1 استاپ هم روی عکسها اثر گذار هست و عکسها رو هم خراب می کنه. در ضمن افزایش شاتر باعث افزایش ایزو نمیشه. افزایش ایزو در شرایطی انجام میشه که دیگه چاره ای در رساندن نور بیشتر به سنسور وجود ندارد مثل لنزهای با دیاف بسته در عکاسی نجومی با محیطهای کم نور. اینه که داشتن لنزی با دیاف باز بر تمام این موارد ارجحیت دارد و دلیل گرانی لنزهای دیاف باز اعم از فیکس یا زوم به همین دلیل هست.

مسلما نتیجه کار با یک سنسور کراپدار با لنز دیاف باز و ایزوی حداقل بسیار بهتر از نتیجه کار با سنسور فول فریم با لنز دیاف بسته و ایزوی افزایش یافته هست.
    اولا ضریب کراپ در کنون 1.6 است ثانیا 1.6*1.6 برابر 2.56 میشود. سنسور فول فریم کنون دو و نیم برابر بزرگتر است.
    در مورد نحوه استفاده از روزنه هم ... بگذریم.

خیلی هم خوب که شما به اساتید دسترسی دارید یکبار دیگر مزاحمشون شوید احتمالا فول فریم دارند. با لنزتون یا اگر نیکون دارند با لنز خودشان چند شات بگیرید و با خروجی خودتان مقایسه کنید. اینطوری حداقل تکلیف بدنه فولفریم مشخص میشود.
    نظر ایشان درست است منتها اگر لنز پرایم تهیه کنید خیلی محدود میشوید. با اینکه من عمدتا لنز پرایم روی بدنه دارم اما برای کاربرد عمومی ترجیه میدهم در عکسهایی که در تاریکی میگیرم کمی نویز بیشتر داشته باشم تا اینکه کلی شات را به دلیل فاصله کانونی نامناسب از دست بدهم یا خراب کنم. لنزتان را روی فاصله کانوی 35 قرار دهید، بدون تغییر فاصله کانونی کمی با دوربین کار کنید و عکسهای متفاوت بگیرید تا متوجه حرف من بشوید! اشتباهی که اینجا هم خیلی شاهد آن هستیم پیشنهاد لنز پرایم برای کاربران غیر جدی عکاسی است.
    SHOK53 و tahers96i تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.