صفحه 244 از 433 نخستنخست ... 144 194 234 240 241 242 243 244 245 246 247 248 254 294 344 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,431 تا 2,440 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط vida582 نمایش پست ها
    ممنون
    در رنج ۱ تومان تا ۱۲۰۰،۰۰۰ تومان چه لنزی بگیرم
    بازم ممنون از راهنماییتون
    با تشکر از شما
    درود
    باز هم Fish eye به سختی در این قیمت پیدا می شود! بخصوص در ایران
    ببینید سامیان یک لنز داره که حدود 1.400 هست!
    در این قیمت واید خوبی مثل 18-10 کنون می توانید تهیه کنید و بعد سامیانگ و بعدش sigma 8-16 تازه از این جا به بعد (حدود 1.800) به Fish eye خوب فکر کنید!
    هرچند همانطور که دوستان هم فرمودند، بنظر من لنز (مثل همین 16-8) واید برای بدنه کراپ کاربردی تر از لنز Fish Eye هست!
    ata_m3 و vida582 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

من قبلا هم سوال کردم. ممنون میشم کمکم کنید.
    لنز مناسب ماکرو برای سری NEX سونی (غیر از لنزهای خود سونی) میخوام.
    مانت کدوم سرکتها با فوکوس اتوماتیک و حداقل هزینه؟

كاربر جديد vida582 آواتار ها
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    باز هم Fish eye به سختی در این قیمت پیدا می شود! بخصوص در ایران
    ببینید سامیان یک لنز داره که حدود 1.400 هست!
    در این قیمت واید خوبی مثل 18-10 کنون می توانید تهیه کنید و بعد سامیانگ و بعدش sigma 8-16 تازه از این جا به بعد (حدود 1.800) به Fish eye خوب فکر کنید!
    هرچند همانطور که دوستان هم فرمودند، بنظر من لنز (مثل همین 16-8) واید برای بدنه کراپ کاربردی تر از لنز Fish Eye هست!
    ممنون از راهنماییتون دوست عزیز
    میشه بکم بیشتر توضیح بدید چون یکم گیج شدم سرع اونجا که فرمودین لنز ۸-۱۶ واید کاربردی تره تا فیش ایی
    بازم ممنون ازتون

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

میشه بکم بیشتر توضیح بدید چون یکم گیج شدم سرع اونجا که فرمودین لنز ۸-۱۶ واید کاربردی تره تا فیش ایی
    بازم ممنون ازتون
    با اجازه مصطفی عزیز،

ببینید لنزهای فیش آی در دسته لنزهای خاص و واید قرار میگیرند یعنی علاوه بر اینکه خاص هستند و پرسپکتیوی شبیه چشم ماهی ارائه میدند واید هم هستند و زاویه دید بیشتری رو پوشش میدن. طبیعتا هر لنز واید می تونه برای ثبت مناظر، و معماری و کلا هر چیزی که نیاز به زاویه دید وسیع داشته باشه به کار بره. در کنار اینها لنز فیش آی هم همون کار رو میکنه منتها با اون افکت خاص خودش.

حالا اگه شما حتما تاکید بر افکت دار شدن تصاویرتون دارید و به عبارتی حتما می خوایید تصاویرتون شبیه چشم ماهی بشه لنز 16-8 سیگما این افکت رو بهتون نخواهد داد چون این لنز یه لنز واید معمولی هست. منظور مصطفی جان هم همین هست که بیشتر کسایی که دنبال لنز واید هستند همون خود لنز واید رو خریداری می کنند که کاربردش بیشتره و کمتر سراغ فیش آی میرن.
    SHOK53 و vida582 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    30

بازم ممنون ازتون
    فیش آی لنزی نیست که معمولا استفاده عمومی داشته باشد. هرچند تصویر بسیار وایدی را به شما می دهد اما به علت اعوجاج زیاد در کناره ها تصویری اغراق شده و یا حتا انتزاعی دارد.
    پس کسی که هدفش صرفا داشتن لنزی واید است به سراغ این لنز نمی رود. می شود گفت این لنز علاقه به ژانرهای خاصی از عکاسی را می طلبد وگرنه ممکن است دلزدگی ایجاد کند.
    من خود لنز سامیانگ ۸ را خریداری کردم و راضی هم هستم. توصیه می کنم با داشتن شناخت کافی از هدف و نیازتان و آشنایی با لنزها و دیدن تصاویر آنها (در سایت هایی مثلpixel-peeper) دست به خرید بزنید.
    vida582 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

سلام دوستان من میخوام لنز 15-85 و 24-105 خودم بدم یه 24-70 2.8 تامرون بگیرم برای 60دیم کار درستیه به نطرتون ، با توجه به این مساله که برخی از دوستان گفتن که گزارشاتی در مورد خالی کردن باتری به دلیل روشن موندن دایم لرزشگیرش.
    دوستان کسی تجربه کار با این لنز و داشته
    از نظر دوام و کیفیت ساخت چطوره
    doki و ppl94 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام لنز 15-85 و 24-105 خودم بدم یه 24-70 2.8 تامرون بگیرم برای 60دیم کار درستیه به نطرتون ، با توجه به این مساله که برخی از دوستان گفتن که گزارشاتی در مورد خالی کردن باتری به دلیل روشن موندن دایم لرزشگیرش.
    دوستان کسی تجربه کار با این لنز و داشته
    از نظر دوام و کیفیت ساخت چطوره
    درود
    لنز تامرون 70-24 لنز خوبیه ولی در مواردی گزارش شده (حتی در فروم) این لنز زمانی که لرزشگیر روشن باشه حتی وقتی دروبین خاموش است باطری دوربین را مصرف می کنم!
    این مسئله در بخش مربوط به این لنز آمده که می توانید به آن مراجعه کنید!
    البته در مواردی هم هیچ مشکلی مشاهده نشده است!
    اما در مورد کاری که می خواهید انجام دهید، با فروختن 85-15 عملا واید را بر روی این دوربین از دست خواهید داد! بنابراین اگر هم قصد دارید چنین کاری کنید بهتره به فکر تهیه یک لنز واید جایگزین این لنز مثل 18-10 و یا 50-17 سیگما یا تامرون به همراه لنز تامرون 70-24 و یا تنها تعویض 105-24 باشید!
    ارادتمند
    Dariush Chegini و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

من با 24mm از نظر وایدی مشکلی ندارم چون اغلب بین 35 تا 60mm کارم و راه میندازه بیشتر دیافراگم باز مد نظرمه و میخوام کنارش یه 55-stm250 تهیه کنم که نسبتا خروجی خوبی داره یا 70-300 که نمیدونم خروجیش چطوره .
    من بیشتر هدفم از طرح این سوال روی دوام و کیفیت لنز های تامرونه یعنی میتونه بدون دردسر یه 5سالی برام کار کنه
    doki تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    با اجازه مصطفی عزیز،

ببینید لنزهای فیش آی در دسته لنزهای خاص و واید قرار میگیرند یعنی علاوه بر اینکه خاص هستند و پرسپکتیوی شبیه چشم ماهی ارائه میدند واید هم هستند و زاویه دید بیشتری رو پوشش میدن. طبیعتا هر لنز واید می تونه برای ثبت مناظر، و معماری و کلا هر چیزی که نیاز به زاویه دید وسیع داشته باشه به کار بره. در کنار اینها لنز فیش آی هم همون کار رو میکنه منتها با اون افکت خاص خودش.

حالا اگه شما حتما تاکید بر افکت دار شدن تصاویرتون دارید و به عبارتی حتما می خوایید تصاویرتون شبیه چشم ماهی بشه لنز 16-8 سیگما این افکت رو بهتون نخواهد داد چون این لنز یه لنز واید معمولی هست. منظور مصطفی جان هم همین هست که بیشتر کسایی که دنبال لنز واید هستند همون خود لنز واید رو خریداری می کنند که کاربردش بیشتره و کمتر سراغ فیش آی میرن.
    با تشکر از توضیحاتتون اقا عطا
    یعنی الان یه لنز واید بگیرم؟ اگه بله؛ چه لنزی بگیرم؟
    خودم لنز ۱۸-۱۳۵ کنون دارم

بازم ممنون از راهنماییتون

تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Sufii نمایش پست ها
    فیش آی لنزی نیست که معمولا استفاده عمومی داشته باشد. هرچند تصویر بسیار وایدی را به شما می دهد اما به علت اعوجاج زیاد در کناره ها تصویری اغراق شده و یا حتا انتزاعی دارد.
    پس کسی که هدفش صرفا داشتن لنزی واید است به سراغ این لنز نمی رود. می شود گفت این لنز علاقه به ژانرهای خاصی از عکاسی را می طلبد وگرنه ممکن است دلزدگی ایجاد کند.
    من خود لنز سامیانگ ۸ را خریداری کردم و راضی هم هستم. توصیه می کنم با داشتن شناخت کافی از هدف و نیازتان و آشنایی با لنزها و دیدن تصاویر آنها (در سایت هایی مثلpixel-peeper) دست به خرید بزنید.
    ممنون از شما

بنده شناخت زیاد ندارم؛ بنده بیشتر عکاسی از منظره و مکانهای دیدنی میکنم و همچنین عکاسی از چهره
    میشه راهنمایی کنید با این اطلاعاتی که دادم بفرمایید چه لنزی بگیرم؟

با تشکر از شما