صفحه 268 از 433 نخستنخست ... 168 218 258 264 265 266 267 268 269 270 271 272 278 318 368 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,671 تا 2,680 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط fereydoon1 نمایش پست ها
    یه کم گیج شدم نیاز خودم رو نمیدونم وگرنه انتخابم راحت تر میشد -مورد سوم که هیچی -بنده عکاسی یک گروه کوهنوری رو هم به عهده دارم که موقعیت(جنگل کوه ....) و عکس های افرا گروه هم در بر میگیره این مورد استفاده رو هم بخوام تو انتخاب داشته باشم کدام یک از مورد 1 (تله) 2 (واید) بیشتر بهم کمک میکنه ؟
    درود
    در صورتی که نیازتون این مسئله هست شما باید لنز سوپر زوم تهیه بفرمایید و البته با رنج فوکال کم و واید مناسب!
    یعنی انتخابهایی مثل 55-17 و 85-15و 135-18 که از اینجا به بعد بستگی به بودجه شما داره!
    اگر براتون عکاسی در شب مهمه که فقط 55-17 باقی می ماند و یا 50-17 سیگما در غیر این صورت دو گزینه دیگه هم هستند!
    اگر هم دستتون برای بودجه بازه که بحث متفاوته!
    حالا نیازه سقف بودجه را مشخص کنید!
    SHOK53، ata_m3 و ehsan1 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    سلام
    با عرض پوزش از اساتید
    من چند ماه دوربین نیکون داشتم و این لنزو تست کردم با توجه به قیمتش لنز خوبی بود (200-55) ولی انتظار زوم زیادی نداشته باشید.
    این نمونه عکس با این لنز :
    http://www.pixel.ir/img/cms/id_1059.jpg
    http://www.pixel.ir/img/cms/id_1057.jpg
    یکی از دوستانم 300-55 داشت زومش خوب بود خروجیشم بد نبود ولی من احساس میکردم رنگها در عکس های من زنده ترو شفاف تر بودند با اینکه دوربین بنده 3200 بود و دوربین ایشون 5100
    عکسها را میشه مثل عکسهای خودتون ادیت کرد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    در صورتی که نیازتون این مسئله هست شما باید لنز سوپر زوم تهیه بفرمایید و البته با رنج فوکال کم و واید مناسب!
    یعنی انتخابهایی مثل 55-17 و 85-15و 135-18 که از اینجا به بعد بستگی به بودجه شما داره!
    اگر براتون عکاسی در شب مهمه که فقط 55-17 باقی می ماند و یا 50-17 سیگما در غیر این صورت دو گزینه دیگه هم هستند!
    فکر نکنم برای کسی که هنوز مبتدیه و با کارایی اس ال آرها و حتی لنزها آشنایی نداره بعضیه لنزها را مثل سوپر تله ولنزهای حرفه ای دیگر را ارائه داد به نظر من یک دوربین سوپر زوم کانن بخره از همه عکاسی موارد میتواند بهره ببرد
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط kiyan نمایش پست ها
    فکر نکنم برای کسی که هنوز مبتدیه و با کارایی اس ال آرها و حتی لنزها آشنایی نداره بعضیه لنزها را مثل سوپر تله ولنزهای حرفه ای دیگر را ارائه داد به نظر من یک دوربین سوپر زوم کانن بخره از همه عکاسی موارد میتواند بهره ببرد
    درود
    فکر می کنم جنابعالی پس اول این دوستمون را مطالعه نکردید
    دوستان سلام به همه
    اولین پستم هست یه کم کمک میخوام برای خرید لنز

تا 1.200 برای خرید لنز کمک میخوام
    یه 18 -55 دارم روی d5200 نیکون مثلا اینو نگه دارم یا ردش کنم 200 تومنشو بزارم روی لنز جدید

عکاسی گروهی و جمعی و طبیعت و عکاسی از پرندگان هم خوشم میاد
    ایشان دوربین دارند و به دنبال لنز مناسب تر هستند!
    البته بنده هم اشتباها فکر کردم کنونی هستند وگرنه باید بجای دو لنز 85-15 و 135-18 لنزهایی مثل 105-18 را معرفی می کردم
    ارادتمند
    SHOK53، ata_m3، ehsan1 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    28

درود
    درود
    فکر می کنم جنابعالی پس اول این دوستمون را مطالعه نکردید

ایشان دوربین دارند و به دنبال لنز مناسب تر هستند!
    البته بنده هم اشتباها فکر کردم کنونی هستند وگرنه باید بجای دو لنز 85-15 و 135-18 لنزهایی مثل 105-18 را معرفی می کردم
    ارادتمند
    1.5 بیشتر نمیخوام هزینه کنم .ترجیحا لنزی که در بازار موجود باشه و راحت گیر بیاد
    در مورد عکس برداری شب هم همین که نهایت یه star trail خوب بتونم بندازم

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط fereydoon1 نمایش پست ها
    1.5 بیشتر نمیخوام هزینه کنم .ترجیحا لنزی که در بازار موجود باشه و راحت گیر بیاد
    در مورد عکس برداری شب هم همین که نهایت یه star trail خوب بتونم بندازم
    درود،

دوست گرامی همونطور که چند پست قبلتر هم عرض کردم شما یا باید 105-18 بگیرید یا 140-18 که نظر من روی 140-18 هست. چرا؟

اولا این دو لنز از لحاظ شارپ بودن و سایر مسائل اپتیکی بسیار نزدیک به هم هستند.

دوما با توجه به اینکه قصد عکاسی گروهی در کوهنوردی و کلا عکاسی از مناظر با زاویه دید وسیع از روی کوه رو دارید 18 میلیمتر برای شما کافی هست که هر دو لنز دارند.

برای عکاسی از رد ستارگان باز هم 18 میلیمتر و فوکالهای پایین به دردتون خواهد خورد. ماکزیمم گشودگی دیافراگم این دو لنز در 18 میلیمتر برابر 3.5 هست که برای عکاسی نجومی چندان مناسب نیست و با توجه به اینکه روی دوربینی با سنسور کراپدار عکاسی میکنید مجبور به بالا بردن ایزو بین 1600 تا 3200 ( بسته به شرایط محیطی) خواهید شد که به همراه اون بروز پدیده نویز در عکسهاتون طبیعی خواهد بود البته زمان باز بودن شاتر رو هم در نظر بگیرید که حدود 40 تا 50 ثانیه برای هر شات خواهد شد. اصلاح و کم کردن نویز هم بعد از به دست آمدن تصویر نهایی در نرم افزارهای مختلف قابل اجراست.

مورد سوم عکاسی از پرندگان هست. با توجه به اینکه لنز 140-18، سی و پنج میلیمتر بیشتر از لنز 105-18 تله تر هست پس احتمال اینکه عکسهای خوبی از سوژه های دور و به خصوص پرندگان بگیرید بالاتر هست به عبارتی دستتون برای عکاسی از سوژه های دور بازتر هست و قدرت مانور و انعطاف بیشتری دارید.

لذا با توجه به دلایل بالا 140-18 نیکون مناسب ترین لنز برای شماست با قیمتی حدود 1.200

در ضمن هر دو لنز به وفور در بازار یافت میشوند و موقع فروش هم با کمترین دردسر می تونید بفروشید، چون همیشه مشتری دارند.

موفق باشید.
    msh2200، SHOK53، ehsan1 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد rustumee آواتار ها
    تشکر کرده
    122

سلام. ابتدا قصد خرید این لنز رو داشتم اما با توجه به اینکه مبدل مانت EF-S به EF-M رو دارم، مردد شدم بین EF-S 10-18 و EF-M 11-22 کدوم رو بگیرم. خیلی ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنید.
    مهدی الرستمی | نگارخانه | Flickr
    Canon EOS 7D + EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM & Canon EOS M Kit

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rustumee نمایش پست ها
    سلام. ابتدا قصد خرید این لنز رو داشتم اما با توجه به اینکه مبدل مانت EF-S به EF-M رو دارم، مردد شدم بین EF-S 10-18 و EF-M 11-22 کدوم رو بگیرم. خیلی ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنید.
    درود
    اگر لنزی را که در امضا ذکر کردید به همراه 7D موجود دارید بنظر بنده 18-10 بهتره چون رنج فاصله کانونی فعلی هم تکمیل خواهد شد
    البته این مهمه که از کدام دوربین بیشتر استفاده می کنم و برای EOS M چی موجود دارید
    ارادتمند
    bf ، SHOK53 و ehsan1 تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rustumee نمایش پست ها
    درود
    اگر لنزی را که در امضا ذکر کردید به همراه 7D موجود دارید بنظر بنده 18-10 بهتره چون رنج فاصله کانونی فعلی هم تکمیل خواهد شد
    البته این مهمه که از کدام دوربین بیشتر استفاده می کنم و برای EOS M چی موجود دارید
    ارادتمند
    ehsan1 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام
    میخوام یه55.250stmبخرم کسی ازقیمت این لنزخبرداره ازکجامیتونم تهیه کنم
    لطفاراهنمائی کنیدباتشکر