صفحه 282 از 433 نخستنخست ... 182 232 272 278 279 280 281 282 283 284 285 286 292 332 382 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,811 تا 2,820 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    ممنون عطاجان
    شدیدا تو دوراهی موندم
    بحث فوکال بیشتر برام زیاد اهمیت نداره بیشتر شارپنس لنز تو دیاف های باز برام اهمیت داره من چند تا مقایسه که بین دو تا لنز دیدم 18-35 شارپنسی به مراتب بالاتر داشت
    ولی خوب نمیدونم در عمل هم اینجوره یانه
    فایل پیوست 64597
    درسته. اینجا رو ببینید:

https://www.flickr.com/groups/sigma18-35mm/

https://www.flickr.com/groups/17-55f28/

لنزهای سری Art سیگما شارپنس خیلی خوبی دارند و در واقع میشه گفت سیگما با تولید سری Art انقلابی تو محصولاتش به وجود آورد و اون دید منفی که نسبت به محصولات سیگما وجود داشت رو تا حد زیادی کم رنگ کرد.

به نمودارها و همچنین لینکهایی که داده ام توجه کنید. به نظرم اختلاف شارپنس اینقدری نیست که این نمودارها نشان میدهند (حداقل در دنیای واقعی)

هر دو لنزهای بسیار خوبی هستند و میتونید روی نمونه عکسها تمرکز بیشتری کنید تا تصمیم گیری نهایی براتون راحتتر باشه.
    ehsan1 و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

آقا من هم قفل شده مخم كه چيكار كنم
    نميدونم اي لنز سيگما منو عاشق خودش كرده!!
    فقط نميدونم روي كراپ پرتره خوبي بهم ميده!؟ :(
    كاش ١٨-٥٥ اف ١.٨ هم بياد :(
    خلاصه خدا اين جور هنگ كردن من رو نصيب گرك بيابون نكنه

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نه دوست عزیز،
    برای پرتره مناسب نیست.
    حتی 18-55 اف 1/8 احتمالی هم برای پرتره لنز دندانگیری نبود.
    این لنز برای فیلم برداری لنز جالبیست اما برای عکاسی! برتری خاصی در مقایسه با لنزهای17-55 اف 2/8 که لرزه گیر هم دارند برایش نمیبینم.
    Amirhoseingh تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    نه دوست عزیز،
    برای پرتره مناسب نیست.
    این لنز برای فیلم برداری لنز جالبیست اما برای عکاسی! برتری خاصی در مقایسه با لنزهای17-55 اف 2/8 که لرزه گیر هم دارند برایش نمیبینم.
    يعني الان دوربينمو عوض كنم بهتره!؟
    يا براي دي٥١٠٠ يك لنز خوب بگيرم!؟

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    نه دوست عزیز،
    برای پرتره مناسب نیست.
    سوال برام پیش آمد چرا ؟ 55 1.8 را روی یک دوربین کراپ داشته باشیم خیلی بهتر میشه سوژه را از بکگراند جدا کرد. تا 55 f2.8.
    و پرفروش ترین لنز دنیا فروشش کمتر می شد: 50 f1.8
    از چند نفر شنیدم که با وجود 18-35 1.8 دیگه از پرایم 28 یا 30 میلیمتریشون استفاده نمی کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    دوست گرامی عوض کردن دوربینتون دردی رو دوا نمی کنه. شما ژانرهای عکاسیتون رو بفرمایید تا بشه بهتر راهنمایی کرد.
    Amirhoseingh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1982

بدنه شما خیلی هم خوب است. در واقع مدلهای بالاتر امکانات بیشتری به شما نمیدهد. مگر اینکه برای آنها هم لنز تهیه کنید که ...
    بنظر من شما شاخه مورد نظرتان را مشخص بفرمایید تا بهتر بشود در موردش صحبت کرد.
    اما بطور کلی من این لنز را به شما توصیه نمیکنم. مگر اینکه بگویید فقط به این فاصله کانونی نیاز دارید که آنهم کلی اما و اگر دارد و هنوز گزینه های قابل توجه دیگری هم هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سوال برام پیش آمد چرا ؟ 55 1.8 را روی یک دوربین کراپ داشته باشیم خیلی بهتر میشه سوژه را از بکگراند جدا کرد. تا 55 f2.8.
    از چند نفر شنیدم که با وجود 18-35 1.8 دیگه از پرایم 28 یا 30 میلیمتریشون استفاده نمی کنند.
    فاصله کانونی 55 با اف 1/8 عمق میدان جالبی برای پرتره دارد و آن لنز احتمالی حداقل از نسخه موجود اف 2/8 بهتر است. اما نهایتا باز هم فاصله کانونی کاملی برای این کار نیست. انتهای این رنج، تازه ابتدای رنج مورد نیاز برای پرتره است. البته نه اینکه به لنزهایی مثل 50 مم یا 35 مم نیازی نمیشود یا عمق میدان کمی دارند، اما اگر دنبال زمینه محو هستیم یا اگر پرتره بسته میگیریم باید کمی فاصله کانونی را بالا ببریم. وقتی پارامتر قیمت را هم وارد این معادلات میکنیم (با توجه به اینکه لنزهای فیکس اف 1/8 ارزانترین یا به قول شما پر فروشترین هم هستند) آنوقت برای پرتره خیلی دندان گیر نخواهد بود. بشخصه ترجیج میدهم دو لنز پرایم تهیه کنم تا ...

آن کاربرانی هم که لنزهای 28 یا 30 را کنار گذاشته اند داستانشان فرق میکند، این لنز آن فاصله کانونی را پوشش میدهد و برای کسی که لنزهای فیکس با فاصله کانونی واید استفاده میکند جایگزین خوبیست. یا برای کسانی که فیلم برداری میکنند غیر قابل جایگزینی است. اما همه اینها به شرطی است که برای کاربر فاصله کانونی مناسبی داشته باشد.
    mehran2190 و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    268

من عكاسي خياباني ميكنم البته هنوز حرفه اي حرفه اي نيستم در مقابل شما دوستان كلا عددي محسوب نميشم
    عكاسي منظره و ساختمان هم ميكنم ( البته ساختمان نه خيلي)
    ولي خوب دلم ميخواد پرتره خوبي هم بتونم بگيرم با بوكه خامه اي( ترجمه كلمه به كلمه)
    البته اين لنز ١٨-٥٥ واقعا خستم كرده به خاطر ديافراگمش واسه پرتره و عكاسي خياباني

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    تمام این خواسته ها در یک لنز نمیگنجد.
    من اگر بودم یا برای هر کدام یک لنز میگرفتم یا اگر محدودیت بودجه یا ... داشتم، همین لنز را نگه میداشتم و یک لنز اختصاصی برای یکی از موارد تهیه میکردم. بلاخره از قدیم گفته اند، یک ده آباد به از 100شهر خراب است.
    SHOK53، sina_el و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    5142

من عكاسي خياباني ميكنم البته هنوز حرفه اي حرفه اي نيستم در مقابل شما دوستان كلا عددي محسوب نميشم
    عكاسي منظره و ساختمان هم ميكنم ( البته ساختمان نه خيلي)
    ولي خوب دلم ميخواد پرتره خوبي هم بتونم بگيرم با بوكه خامه اي( ترجمه كلمه به كلمه)
    البته اين لنز ١٨-٥٥ واقعا خستم كرده به خاطر ديافراگمش واسه پرتره و عكاسي خياباني
    دوست گرامی می تونید برای عکاسی خیابانی و پرتره تمام قد از لنز 35mm f/1.8 G استفاده کنید منتها این لنز مشکل ca داره، اگه پرتره نیم تنه انجام میدید لنز 50mm f/1.8 G رو بهتون پیشنهاد میکنم که با این لنز هم می تونید تا حدودی عکاسی خیابانی کنید.

اصولا برای منظره و عکاسی معماری و ساختمان دیافراگم یاز به غیر از هنگام شب، کاربرد چندانی ندارد. تو نور روز دیافراگم باز به دردتون نخواهد خورد و می تونید با لنز 55-18 هم عکاسی ساختمان و معماری و منظره هم انجام بدید.

اما اگه هنگام شب از مناظر شهری عکاسی میکنید یا دوست دارید با لنز وایدتری عکاسی از ساختمانها و مناظر رو انجام بدید لنز Tokina 11-16 f/2.8 رو بهتون پیشنهاد میکنم.
    این لنز یکی از بهترین گزینه ها برای ثبت راه شیری و رد ستارگان نیز هست.

البته راه اصولی و بهترین روش برای عکاسی از ساختمانها و کلا ژانر معماری، استفاده از لنزهای تیلت شیفت یا PC-E هستند که لنزهای گرونی هستند و اعوجاج به وجود اومده در لنزهای معمولی رو ندارند.
    peacekeeper و sina_el تشکر می‌کنند.