صفحه 384 از 433 نخستنخست ... 284 334 374 380 381 382 383 384 385 386 387 388 394 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,831 تا 3,840 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط HAM!D نمایش پست ها
    دوستان سلام
    بنده برای یکی از دوستان D7100+18-140 گرفتم
    نویز زیاد با این لنز اذیتش میکنه
    بودجه برای لنز هم 1 تومن در نظر گرفته
    کاربردش هم تو عکسهای طبیعت و خانوادگی هست
    ممنون میشم بهترین لنز رو معرفی کنید
    شارپ بودن بسیار اهمیت داره
    درود،

دوست عزیز در اینصورت باید برید سراغ لنزهای فیکس که هم دیافراگم بازتری دارند هم شارپنس بیشتر. بنده برای دوست شما نیکون 35 میلیمتری DX رو توصیه میکنم اگرچه که مقداری مشکل آبراسیون رنگی داره. توقع کادرهایی که با 18 میلیمتر میبندید رو نداشته باشید چون این لنز اصولا یه لنز واید نیست ولی برای عکسهای خانوادگی و تا حدودی هم طبیعت جوابگوی نیازهاتون خواهد بود.
    HAM!D و خزان تشکر می‌کنند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

50 میلیمتر چند مدل داره
    لطف کنید بفرمایید کدوم ارجحیت داره
    50 دو سری g و d داره و البته یه 50 دیاف 1.4 هم هست که تو ردیف قیمتیه بودجه شما قرار نمیگیره صحبت ما در مورد 50 دیاف 1.8 هست

من سری d دارم که موتور فوکوس داخلی نداره و رو بدنه های سری 3000 و 5000 فوکوس دستیه که با توجه به دوربین دوست شما مشکلی ازین بایت نخواهند داشت
    سری g سری جدیدتر همین لنزه با همین دیافراگم که مهمترینش اضافه شدن موتور فوکوس و البت اصلاح اپتیکی
    من با توجه به بدنه و نیاز خودم سری d رو انتخاب کردم و کاملا رضایت دارم ولی توجه کنید کادر 50 برای طبیعت زیاد مناسب نیست ( مگر اینکه پانوراما کار کنید ) برای عکس های خانوادگی هم با رعایت فاصله میشه شات های خوبی زد
    اگه بیشتر تمایل به واید دارن 35 اولویت داره در غیر اینصورت تو خرید 50 شک نکنید
    ata_m3 و HAM!D تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر آشنا HAM!D آواتار ها
    تشکر کرده
    62

50 با اف 1.4 کاربردش چیه
    اگر ممکنه با 35 م م مقایسه ای بکنید جدا از قیمت

تشکر کرده
    5142

50 با اف 1.4 کاربردش چیه
    دوست عزیز اگه قصد خرید 50 میلیمتری رو دارید بنده 1.8 رو پیشنهاد میکنم که اشکالات اپتیکی 1.4 مثل فلر در اون حل شده هست و شارپنس بسیار خوبی در حد 1.4 داره.

با این حال بوکه نرم تر و بهتر 1.4 و همچنین شارپنس کمی بهتر اون، این لنز رو بهتر از 35 میلیمتری قرار میده در ضمن دیافراگم بازتری هم داره. این لنز بر روی D7100 فاصله کانونی معادل 75 رو میده که برای پرتره گرافی خوب هست.

تشکر کرده
    62

ممنون از شما ولی برای عکاسی طبیعت چطور؟
    طبیعت ارجح تر از پرتره هست
    و بفرمایید دقیقا کدوم مدل 50 و از چه شرکتی خریداری کنیم

تشکر کرده
    5142

ممنون از شما ولی برای عکاسی طبیعت چطور؟
    طبیعت ارجح تر از پرتره هست
    و بفرمایید دقیقا کدوم مدل 50 و از چه شرکتی خریداری کنیم
    خواهش میکنم برای طبیعت 50 روی دوربین کراپدار زیادی بلنده و عملا به دردتون نخواهد خورد. با توجه به ارجح بودن طبیعت، پیشنهاد بنده همون 35 میلیمتری f/1.8 DX هست که مخصوص دوربینهای کراپدار هست. اگه تهران هستید میتونید از فروشگاههای خیابان جمهوری و حافظ تهیه کنید.

تشکر کرده
    3572

50 با اف 1.4 کاربردش چیه
    50 بیشتر تو پرتره کاربرد داره حالا نمونه 1.4 به خاطر دیافراگم بازترش عمق میدان کمتری میده و این تو پرتره یه امتیاز خیلی بزرگه - برای کاربر عادی شاید دیاف 1.8 و 1.4 آنچنان تفاوتی نداشته باشن ولی وقتی حرفه ای به قضیه نگاه کنیم همون یه مقدار کم گشودگی دیافراگم تاثیر خیلی زیادی تو خروجی میده
    با 35 بخوایم مقایسه کنیم شاید مهمترین تفاوتشون همون عدد دیاف باشه و نکته ای که باید دقت کرد تو 35 دیافراگم از 7 تیغه تشکیل شده در حالی که تو 50 1.4 9 تیغه و این تو بوکه تاثیر میزاره ( بوکه 50 خیلی بهتر از 35 ) کیفیت عکس لنز 50 1.4 هم از 35 بالاتره
    ولی خود من بخوام بین این دو لنز انتخاب کنم 35 اولویت داره برام چون دستم برای عکاسی بازتره تا 50
    35 میلیمتری میشه باهاش تو خیابون تا حدودی پرتره و حتی اسمون شب راحت عکاسی کرد اما 50 یکم کادر بسته تره و چالش بیشتری داره موقع عکاسی
    من برای تمرین کادربندی و بهتر شدن عکاسیم خودمو تنبیه ! کردم و فقط یه لنز 50 دارم
    M.Nouri، ata_m3 و HAM!D تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    62

پس نظر کلی هر دو دوست گرامی خرید 35 م م هست درسته؟
    نظرتون رو در مورد فروش 18-140 هم بفرمایید
    نیاز میشه بعد خرید 35 م م یا خیر
    با تشکر فراوان
    ویرایش توسط M.Mobin : Saturday 13 February 2016 در ساعت 23:56

تشکر کرده
    5142

بله دوست عزیز ارجح 35 میلیمتر هست. به نظر من 140-18 رو فعلا نگه دارید و با 35 عکاسی کنید اگه جاهایی احساس کردید که نیاز به کادر بازتر یا بسته تر دارید از 140-18 استفاده کنید. دقیقا نمیشه گفت که به این لنز نیاز خواهید داشت یا خیر، تجربه و اونچیزی که از کادرتون میخوایید تعیین کننده نوع لنز خواهد بود. اگه هم نیازی به 140-18 نداشتید میتونید با قیمت خوبی بفروشید چون بازار خوبی داره.
    ویرایش توسط M.Mobin : Saturday 13 February 2016 در ساعت 23:55

تشکر کرده
    3572

عطا جان کاربر پرتجربه تری هستن تو قیاس با بنده راهنمایی ایشون کمک بیشتری بهتون میکنه ولی من هم با 35 موافق تر هستم تا 50
    وقتی یه لنز فیکس داشته باشید کیفیت تصویر به حدی بالا هست و خروجی چشمگیر که کمتر یاد لنز دیگه ای میفتید یا خروجی راضیتون میکنه اما فراموش نکنید که نیاز شما تایین کنندست من در حال حاضر کمبودی حس نمیکنم ولی در آینده به طور حتم نیاز به لنز های دیگه هم دارم پیشنهاد میکنم تو مرحله ی اول لنز رو تهیه کنن کمی باهاش عکس بگیرن اگه کمبود فاصله کانونی رو حس نکردن لنز مورد نظر رو بفروشن ( من باشم نمیفروشم مگر اینکه قصد خرید لنز ترکیبی بهتر داشته باشم )
    ---
    عطا جان پوزش من هی میان کلامتون وارد میشم
    ویرایش توسط M.Mobin : Saturday 13 February 2016 در ساعت 23:55
    ata_m3 تشکر می‌کند.