صفحه 376 از 433 نخستنخست ... 276 326 366 372 373 374 375 376 377 378 379 380 386 426 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,751 تا 3,760 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

نقل قول نوشته اصلی توسط FarshidGfx نمایش پست ها
    فرمولش رو ذکر می کنید لطفا ؟!
    برای نیکون ضریب کراپ 1.5 و کنون 1.6
    ben163s تشکر می‌کند.
    6D,70D,1100D
    24-70mm f2.8L II, 400mm f5.6L, 70-200mm f4L, 50mm f1.8 STM, 55-250mm STM

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

ممنون فهمیدم چطور هست ! حالا به نظرتون 24-85 یا 70-300 بگیرم چه لنز هایی بجز 50 فیکس دیگه لازمم میشه ؟ (کاربردم رو همه ژانر ها در نظر بگیرید)
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط FarshidGfx نمایش پست ها
    ممنون فهمیدم چطور هست ! حالا به نظرتون 24-85 یا 70-300 بگیرم چه لنز هایی بجز 50 فیکس دیگه لازمم میشه ؟ (کاربردم رو همه ژانر ها در نظر بگیرید)
    درود
    دوست عزیز خرید لنز اینطوری نیست که شما در نظر گرفتید
    اصولا قرار نیست همه فوکال ها رو تهیه بفرمایید. چون مطمئن باشید وقتش رو هم نخواهید داشت تا همه ژانرها رو پیگیری کنید، فقط در حد یک ناخنک...
    بنظرم یک لنز مناسب مثل همین 24-120 تهیه بفرمایید تا ببینید بیشتر فعالیتتون در کدام فوکال خواهد بود.
    همین 50مم هم که میفرمایید، قرار نیست همه این لنز رو تهیه کنن. اصلا به کار همه نمیاد این لنز.
    بنظرم در خرید لنز دقت بیشتری به خرج بدید و عجله نکنید.

من باشم فعلا 24-120 رو تهیه می کنم.
    M.Kazemi، ben163s و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام
    برای عکاسی از صحنه، مثلا صحنه تیاتر یا کنسرت چه لنزی رو پیشنهاد می کنید؟
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط fariba_ff7 نمایش پست ها
    سلام
    برای عکاسی از صحنه، مثلا صحنه تیاتر یا کنسرت چه لنزی رو پیشنهاد می کنید؟
    برای این جور عکسها چندین عامل موثرند که شامل فاصله از صحنه، نوع عکسی که قرار است گرفته شود، بادی که قرار است لنز رویش بسته شود و ... میشود.
    اما به صورت کلی برای عکاسی از صحنه تئاتر یا کنسرت (به شرط داشتن مجوز و نزدیک بودن به سن) ترکیب دو لنز 70-200 f2.8 و 24-70 f2.8 برای بستن روی فول فریم مناسب است. چون در اجرای صحنه با کمبود نور مواجه ایم و از طرفی هم نیازمند فوکال بالا برای کادر های بسته از هنرمند هستیم و هم یک واک اروند برای پوشش واید تا تله متوسط جهت قاب بندی کل صحنه.
    البته با یک 600D و 18-135 هم میتوان از صحنه عکاسی کرد اما باید قید کیفیت عکسها را زد چون نور کم و حرکت سوژه ها عواملی است که نیاز به دیافراگم باز (لنز سریع) و عملکرد نویزی خوب در ایزو های بالا (بدنه مناسب) را برای داشتن سرعت شاتر مناسب و عکس با کیفیت حیاتی میکند
    ben163s و fariba_ff7 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    برای این جور عکسها چندین عامل موثرند که شامل فاصله از صحنه، نوع عکسی که قرار است گرفته شود، بادی که قرار است لنز رویش بسته شود و ... میشود.
    اما به صورت کلی برای عکاسی از صحنه تئاتر یا کنسرت (به شرط داشتن مجوز و نزدیک بودن به سن) ترکیب دو لنز 70-200 f2.8 و 24-70 f2.8 برای بستن روی فول فریم مناسب است. چون در اجرای صحنه با کمبود نور مواجه ایم و از طرفی هم نیازمند فوکال بالا برای کادر های بسته از هنرمند هستیم و هم یک واک اروند برای پوشش واید تا تله متوسط جهت قاب بندی کل صحنه.
    البته با یک 600D و 18-135 هم میتوان از صحنه عکاسی کرد اما باید قید کیفیت عکسها را زد چون نور کم و حرکت سوژه ها عواملی است که نیاز به دیافراگم باز (لنز سریع) و عملکرد نویزی خوب در ایزو های بالا (بدنه مناسب) را برای داشتن سرعت شاتر مناسب و عکس با کیفیت حیاتی میکند

من مدتی آماتوری عکاسی کردم. یه CANON 500D دارم که میخوا عوضش کنم. منتها توانم به یه فول فریم خوب نمیرسه. به همین دلیل به D7200 NIKON فک کردم. اگر تصور کنیم قراره بادی و لنز بگیرم چه پیشنهادی دارین؟(حتی الامکان مناسبرتین حالت قیمتی)

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط fariba_ff7 نمایش پست ها
    من مدتی آماتوری عکاسی کردم. یه CANON 500D دارم که میخوا عوضش کنم. منتها توانم به یه فول فریم خوب نمیرسه. به همین دلیل به D7200 NIKON فک کردم. اگر تصور کنیم قراره بادی و لنز بگیرم چه پیشنهادی دارین؟(حتی الامکان مناسبرتین حالت قیمتی)
    مناسب ترین حالت قیمتی که میشود:
    یک 50 مم f1.8 برای همان 500D
    با فرض تغییر بدنه:
    7200+ 18-140 + 35مم یا 50 مم
    18-140 برای کاربری عمومی و لنز پرایم برای محدودیت نوری در عکاسی صحنه
    دقت کنید که در پست قبل هم عرض کردم با لنز کیت هم میتوان از صحنه عکاسی کرد اما به خاطر افزایش زیاد ایزو کیفیت افت خواهد کرد (البته کنترل نویز بدنه 7200 بسیار مناسب است)
    برای خرید مقرون به صرفه تر هم میتوانید به جای 7200 مدل 7100 را تهیه کنید. برای کاربری شما کفایت میکند (اختلاف قیمت دو بدنه با لنز کیتشان پول تهیه پرایم را ذخیره میکند)
    اگر یه یک تک لنز سریع هم نیاز داشتید سیگما 17-50 f2.8 گزینه خوبی است اما رنج چندان بلندی ندارد و برای عکسهای بسته از هنرمند دچار مشکل خواهید شد.

پیروز باشید
    fariba_ff7 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز خرید لنز اینطوری نیست که شما در نظر گرفتید
    اصولا قرار نیست همه فوکال ها رو تهیه بفرمایید. چون مطمئن باشید وقتش رو هم نخواهید داشت تا همه ژانرها رو پیگیری کنید، فقط در حد یک ناخنک...
    بنظرم یک لنز مناسب مثل همین 24-120 تهیه بفرمایید تا ببینید بیشتر فعالیتتون در کدام فوکال خواهد بود.
    همین 50مم هم که میفرمایید، قرار نیست همه این لنز رو تهیه کنن. اصلا به کار همه نمیاد این لنز.
    بنظرم در خرید لنز دقت بیشتری به خرج بدید و عجله نکنید.

من باشم فعلا 24-120 رو تهیه می کنم.
    ممنون قصدم هم 24-120 شد تا بعدا یک لنز واید بگیرم که بیشتر برام کاربرد داره در کنار این . در مورد 50 فیکس هم کلی گفتم من پرتره کار نمیکنم و لازمم نمیشه صرفا میخواستم ببینم چه لنز هایی رو بگیرم برای پوشش همه رنج ها خوبه (صرفا جهت افزودن بر اطلاعاتم)

كاربر آشنا alichoopa آواتار ها
    تشکر کرده
    594

دوستان من گیج شدم یسری میگن tamron 70 200 vc usd با بدنهd5500 چون موتر فوکس داخلی نداره اتوفوکس نداره یسری هم میگن چون لنز موتر فوکس داره پس اتوفوکس رو این بادی انجام میشه کدومش درسته

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط alichoopa نمایش پست ها
    دوستان من گیج شدم یسری میگن tamron 70 200 vc usd با بدنهd5500 چون موتر فوکس داخلی نداره اتوفوکس نداره یسری هم میگن چون لنز موتر فوکس داره پس اتوفوکس رو این بادی انجام میشه کدومش درسته
    لنزهایی که موتور فوکوس ندارن رو بدنه های سری 3000 و 5000 قابلیت اتوفوکوس ندارن
    لنزی که شما اشاره میکنید USD هست پس فوکوس اتومات روی تمام بدنه های نیکون خواهید داشت
    به عبارت بهتر vc ( Vibration Compensation ) اشاره به داشتن لرزشگیر میکنه و usd ( Ultrasonic Silent Drive ) اشاره به موتور فوکوس
    peacekeeper و alichoopa تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )