صفحه 374 از 433 نخستنخست ... 274 324 364 370 371 372 373 374 375 376 377 378 384 424 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,731 تا 3,740 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

محمد جان
    رویو لنز 70-17 سری c را میتونی از فتوزون مطالعه کنید و همچنین از دیجیتال پیکچرز مقایسه بین سری جدید و قدیم را انجام بدی، ضمنا سری لنزهای جدید سیگما کنترل کیفی بالاتری دارند و کمتر تخم مرغ شانسی هستند
    mohammad.baruji تشکر می‌کند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Nouri نمایش پست ها
    محمد جان
    رویو لنز 70-17 سری c را میتونی از فتوزون مطالعه کنید و همچنین از دیجیتال پیکچرز مقایسه بین سری جدید و قدیم را انجام بدی، ضمنا سری لنزهای جدید سیگما کنترل کیفی بالاتری دارند و کمتر تخم مرغ شانسی هستند
    سلام آقای نوری عزیز
    میخواستم از تجربیات دوستان استفاده کنم که آیا ارزش داره 500 تا بیشتر براش بدی؟
    یعنی الان اون سری که c نداره تهیه بشه احتمال داره.......؟
    ضمنا چند بار بهتون پیغام خصوصی فرستادم متاسفانه جواب ندادین
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

ارادتمندم
    والله پیشنهاد بنده به شما تهیه 140-18 نیکون هست.
    (بنده با لنزهای 70-17 سیگما کار نکردم)
    mohammad.baruji و ben163s تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Nouri نمایش پست ها
    ارادتمندم
    والله پیشنهاد بنده به شما تهیه 140-18 نیکون هست.
    (بنده با لنزهای 70-17 سیگما کار نکردم)
    اتفاقا میخواستم بعد اینها یه گریزی به 18-105 و 140 نیکون بزنم و ببینم در برابر لنز های سیگمایی که نام بردم کدومشون ارزش بیشتری داره؟
    عمده کار هام که جدیدا متوجه شدم منظره هستش و ماکرو در حد معمولی که اگر کارایی 105 یا 140 بیشتر و بهتر باشه میتونم از 18-55 به صورت معکوس یا تبدیل کردن به ماکرو استفاده کنم
    مرسی از لطفتون
    موفق باشید
    M.Nouri و ben163s تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تفاوت این دو لنز دقیقا در چه چیزی هستش و از نظر کیفیت چه تفاوتی با هم دارند؟
    Sigma 17-70mm F2.8-4 DC Macro OS HSM | C for Nikon

SIGMA 17-70mm F2.8-4 DC MACRO OS HSM for Nikon
    سری c چه مزیتی داره نسبت به سری معمولیش غیر از ابعاد و وزن کمتر ورژن جدید؟
    محمد جان یه نگاهی به اینجا بنداز
    و بعد با این مقایسه کن
    mohammad.baruji و ben163s تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    جناب کاظمی عزیز
    با تشکر از نظر خوبیتون و اهمیت بالای لرزش گیر لنز ها بنده منظورتون رو در مورد قیمت پایین تر تامرون در مقایسه با سری جدید لرزشگیر دار نیکون که خود گویای قضیه هست رو متوجه نشدم - گویای چی هست؟؟
    و اینکه در مورد تامرون 24-70 از احاظ کیفیت اپتیکی و خروجی چه نظری دارید علاوه بر مقایسه اون با برند های دارای فوکال مشابه ؟؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    گرچه در کل به نظر من باید تامرون 24-70 را با نسخه جدید لرزشگیر دار نیکون مقایسه کرد و در اون صورت بهای بسیار پایین تر تامرون خود گویای همه چیز خواهد بود. البته این نسخه برای همه قابل ارائه نیست و صرفا برای کسی که میخواهد با حداقل هزینه به کیفیت معقول و مناسب برسد قابل استفاده است.
    با سلام و پوزش بابت تاخیر در پاسخ
    جمله بعدیم پاسخ شما را داده بود. گویای " دستیابی به کیفیت مناسب و معقول با یک دوم یا کمتر قیمت نمونه نیکونی برای کسی که هزینه برایش اهمیت دارد"
    پیرامون اپتیک و کیفیت خروجی هم دوستان نظرشون را دادند و هم ریویو های معتبر موجود است. خود من تجربه کار با این لنز را نداشته ام اما برآیند نظرات مثبت دوستان داخلی در اینجا Tamron 24-70mm f/2.8 VC و نیز نظر کاربران فروم های خارجی و نیز امتیازات و فید بک های خوب در ریویو ها موید این مطلب است که اپتیک بالایی داشته و بسیار لنز پر ارزشی است. بتابر این اگر من قصد تهیه لنزی در این رنج (24-70) داشته باشم مطمئنا انتخاب اولم تامرون است. و بنابراین به شما و دیگر دوستان هم نظرم را ابراز میکنم و گرنه من و سایر دوستان که آزمایشگاه تست لنز نداریم که بتوانیم دقیق ترین مقایسه ها را انجام دهیم و سپس نطر خو را بگوییم.
    یک نصیحت برادرانه: در ریز مزایا و قابلیت های لنزها و دقیق ترین مقایسات خودتان را غرق نکنید. اولویت هاتون رو ترسیم کنید مثلا: سقف بودجه- سطح کیفیت خروجی مورد نظر- نظر به بازار دست دوم در صورت تمایل به فروش در آینده و سایر مواردی که خود بهتر میدانید برایتان کدام ها ارجح هستند و سپس بهترین گزینه را انتخاب و تهیه کنید و وقت خود را به جای سر در گمی جهت خرید صرف لذت بردن از عکاسی کنید.
    دقت و بررسی قبل از خرید خوب است اما زیاده روی و سقوط در گرداب سردر گمی برای خرید تجهیزات میتواند مهمترین آفت جان عکاس باشد.
    پیروز باشید
    yaghoobi، M.Nouri، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

سلام دوستان عزیز
    یه نیکون 5300 با لنز18-140 دارم
    فرضا میخوام از یه کالا مثلا لیوان عکس بگیرم جهت معرفی و گذاشتن روی سایت آیا این لنز مناسب کار من هست؟
    میخوام کوچکترین جزییات به بزرگترین و قشنگترین شکل ممکن در عکس باشه
    یا باید لنز دیگری تهیه کنم ؟
    ممنون و تشکر
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط yamaha نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    یه نیکون 5300 با لنز18-140 دارم
    فرضا میخوام از یه کالا مثلا لیوان عکس بگیرم جهت معرفی و گذاشتن روی سایت آیا این لنز مناسب کار من هست؟
    میخوام کوچکترین جزییات به بزرگترین و قشنگترین شکل ممکن در عکس باشه
    یا باید لنز دیگری تهیه کنم ؟
    ممنون و تشکر
    اگر به این صورت میخواهید نیازمند یک لنز ماکرو + یک سه پایه خوب + نور کافی خواهید بود
    در غیر این صورت با همان 18-140 نیز میتوان عکسهای خوب و قابل قبولی از کالای مورد نظر گرفت
    ben163s و yamaha تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    اگر به این صورت میخواهید نیازمند یک لنز ماکرو + یک سه پایه خوب + نور کافی خواهید بود
    در غیر این صورت با همان 18-140 نیز میتوان عکسهای خوب و قابل قبولی از کالای مورد نظر گرفت
    ممنون بابت پاسختون
    لنز ماکرو برای این مدل دوربین رو چجوری جستجو کنم همون لنز ماکرو بگم کافیه یا اعداد و ارقام خاصی داره؟
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط yamaha نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسختون
    لنز ماکرو برای این مدل دوربین رو چجوری جستجو کنم همون لنز ماکرو بگم کافیه یا اعداد و ارقام خاصی داره؟
    لنز ماکرو به لنزی گفته میشود که بزرگنمایی 1 به 1 داشته باشد. (البته بعضی لنزهای زوم که بعضا 0.5 یا 0.7 بزرگنمایی هم دارند با پسوند ماکرو نامگذاری میشوند)
    برای دوربین نیکون شما چند گزینه از برند نیکون و چند گزینه هم از سایر برند ها خواهید داشت.
    برای خرید لنز ماکرو پیشنهاد میکنم یک لنز با فاصله حدود 100 مم (نیکون، سیگما یا تامرون) تهیه کنید. لنزهای ماکرو کوتاه تر هم کاربری مورد نظر شما را پوشش خواهند داد اما برای ماکرو گرافی حشرات کوتاه خواهند بود. البته اگر هدفتان صرفا فعالیت تجاری باشد و وقت و علاقه ای هم به ماکرو گرافی نداشته باشید همان لنز کوتاه (مثلا 60 مم) کافی است (و مقرون به صرفه تر) در غیر اینصورت بهتر است 100 مم تهیه گردد.
    ضمنا مطالعه تاپیک های هر لنز هم مفید خواهد بود

موفق باشید
    ben163s تشکر می‌کند.