صفحه 176 از 433 نخستنخست ... 76 126 166 172 173 174 175 176 177 178 179 180 186 226 276 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,751 تا 1,760 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    وینیت رو میشه بدون هیچ آسیبی به بافت تصویر برطرف کرد.در این لنز هم این مشکل به شدتی که شما میفرمایید نیست.البته باید توجه داشت که این لنز از سری های قدیمی سیگماست که کنترل کیفی خوبی روشون انجام نشده.ممکنه نمونه های مختلف با هم تفاوت داشته باشند.
    منتها کلا وینیتش رو خیلی شدید ندیدم.از همین 16-8 سیگما یا 22-11 که الان دارم وینیت خیلی کمتری داره.و با 16-11 قدیم توکینا اختلاف معنی داری نداره.البته 16-11 اندکی بهتره.
    در کل هم 16-11 شارپتره.خصوصا در گوشه ها.اگر خودم بودم و الان برای بدنه کراپدار نیکون قصد خرید کراپدار داشتم از بین 16-8 و 16-11 یکی رو انتخاب میکردم.
    احتمالا عکسایی که من دیدم به نظرم وینیت زیادی داشته.
    واقعاً به موضوع بغرنجی تبدیل شد این پیشنهاد دادن من، حسابی درگیرم کرد.
    دو لنزی که شما فرمودید از لحاظ قیمتی بالاتر هستند، 11-16 معروفه به خوبی و غیر از رنجش واقعاً کم و کاستی نداره. از طرفی با معرفی این گزینه ی جدید یعنی 10-20 و رنج عالیش و البته قیمت بسیار مناسبش معادلات من کلاً بهم ریخت.
    11-16 رو کنارمیذارم بازم به خاطر رنجش، 17-24 تو تله کمه.
    8-16 همون طور که گفتم قیمت بالاتر و فیلترخور نبودن و البته واید سوپرعالی.
    12-24 تو واید احتمالاً کمه. وقتی عکسای 8-16 و 10-20 رو تو 8 و 10 می بینم بیشتر اون اختلاف توی واید به چشمم میاد.(ولی به طور کلی بسیار می پسندمش غیر از اون 2 میل، چون همه جوره قویه و نمیشه گفت این لنز ضعفی داره)
    10-20 رنج ویران کننده ای داره روی کراپدار: 15-30، خیلی خوبه، قیمت خوب، فیلترخور بودن اما کیفیت ساخت نه چندان خوب، اون کنترل کیفیت عجیب غریب سیگمایی و ناله ی جماعت عکاس از سافتی گوشه ها که البته طبق فوتوزون به نظر میاد درسته پایین تر از بقیس اما در حد فاجعه نیست.

در کل آقای احمدی ممنون از راهنماییتون، این گزینه ی جدید حسابی معادلات رو به هم زد. واقعاً مشکل اصلی اینه که نمیشه هم زمان هم قیمت خوب خواست، هم کیفیت خوب، هم رنج خوب، هم اپرچر خوب و هم ساخت خوب و ...
    lamagra تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

10-20 اصلا لنز بدی نیست.دوستان زیادی دارم که با این لنز آثار بی نظیری خلق کردند.اگر دوستتون چاپهای خیلی بزرگ ندارند درگیر کمی سافت تر بودن گوشه ها نشید.
    از بندر فکر کنم تمام این لنز ها رو با قیمت مد نظرتون بتونید تهیه کنید.(منظورم محدوده بودجه ای است که مشخص کردید)
    Iman.sh تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    10-20 اصلا لنز بدی نیست.دوستان زیادی دارم که با این لنز آثار بی نظیری خلق کردند.اگر دوستتون چاپهای خیلی بزرگ ندارند درگیر کمی سافت تر بودن گوشه ها نشید.
    از بندر فکر کنم تمام این لنز ها رو با قیمت مد نظرتون بتونید تهیه کنید.(منظورم محدوده بودجه ای است که مشخص کردید)
    خوشبختانه بندر توکینا رو در کنار کنن و نیکون دارن اما حداقل در آخرین تماس گفتن تمرون و سیگما کار نمی کنیم و ...

ممنونم از راهنمایی های شما دیگه گزینه های روی میز رو ارائه میدم، خودش باید ببینه قیمت می خواد، کیفیت بهتر می خواد یا ...
    بازم تشکر
    lamagra تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

باسلام خدمت اساتید محترم
    من یک nikon 5300 با لنز 18-55 vr II خریدم لطفا من را درخرید لنز کمک کنید
    حداکثر بودجه من 2 میلیون است و بیشتر برای عکاسی indoor و پرتره لازم دارم
    گفتنی است که شارپنس عکس برای من الویت دارد مخصوصا درعکاسی پرتره
    یا حق

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط parasto2 نمایش پست ها
    باسلام خدمت اساتید محترم
    من یک nikon 5300 با لنز 18-55 vr II خریدم لطفا من را درخرید لنز کمک کنید
    حداکثر بودجه من 2 میلیون است و بیشتر برای عکاسی indoor و پرتره لازم دارم
    گفتنی است که شارپنس عکس برای من الویت دارد مخصوصا درعکاسی پرتره
    یا حق
    با سلام،

با در نظر گرفتن اولویت شارپنس، من برای شما لنز 50mm f/1.8 G نیکون رو پیشنهاد می کنم که شارپنس بسیار خوبی داره، حتی در f/1.8 و به دلیل دیافراگم باز، برای محیطهای indoor کاملا مناسبه. البته این لنز چون برای فول فریم ها طراحی شده، فوکالی برابر 75 به شما خواهد داد که برای پرتره مناسبه.

قیمت این لنز حدود 800-850 و وزنش هم 185 گرم هست که لنز سبکی محسوب میشه.
    ویرایش توسط ata_m3 : Tuesday 8 July 2014 در ساعت 11:39
    parasto2 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا .hossein. آواتار ها
    تشکر کرده
    241

تا جایی که یادمه توکینا در کنترل پرسپکتیو و رفع خطاهای اپتبکی مثلا انحنای خط افق عملکرد بهتری داره.

البته توکینه نسخه ی جدید این لنز یعنی 28-12 F4 رو هم به بازار فرستاده ولی نمی دونم تو بازار ایران هست یا خیر.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    با سلام،

با در نظر گرفتن اولویت شارپنس، من برای شما لنز 50mm f/1.8 G نیکون رو پیشنهاد می کنم که شارپنس بسیار خوبی داره، حتی در f/1.8 و به دلیل دیافراگم باز، برای محیطهای indoor کاملا مناسبه. البته این لنز چون برای فول فریم ها طراحی شده، فوکالی برابر 75 به شما خواهد داد که برای پرتره مناسبه.

قیمت این لنز حدود 800-850 و وزنش هم 185 گرم هست که لنز سبکی محسوب میشه.
    ممنون از راهناییتان درکنار این لنز چه لنزی پیشنهاد میکنید که مجموع از2 میلیون بیشترنشود
    یاحق

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط .hossein. نمایش پست ها
    تا جایی که یادمه توکینا در کنترل پرسپکتیو و رفع خطاهای اپتبکی مثلا انحنای خط افق عملکرد بهتری داره.

البته توکینه نسخه ی جدید این لنز یعنی 28-12 F4 رو هم به بازار فرستاده ولی نمی دونم تو بازار ایران هست یا خیر.
    کنترل پرسپکتیو؟یعنی چی؟

پرسپکتیو به لنز ربطی ندارد.
    msh2200 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط parasto2 نمایش پست ها
    ممنون از راهناییتان درکنار این لنز چه لنزی پیشنهاد میکنید که مجموع از2 میلیون بیشترنشود
    یاحق
    لطفا کمی در مورد لنز درخواستی بیشتر توضیح دهید که برای چه منظوری می خواهید؟ و چه فاکتورهایی از لنز برای شما مهم هست؟
    msh2200 و parasto2 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    لطفا کمی در مورد لنز درخواستی بیشتر توضیح دهید که برای چه منظوری می خواهید؟ و چه فاکتورهایی از لنز برای شما مهم هست؟
    برای indoor باشد وشارپ باشد وبا لنزی که معرفی کردید برای پرتره حداکثر 2میلیون شود
    ممنون
    یاحق