صفحه 422 از 433 نخستنخست ... 322 372 412 418 419 420 421 422 423 424 425 426 432 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,211 تا 4,220 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Click4u نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید

یکی از دوستام دوربین نیکون D5300 داره و میخواد لنزی تهیه کنه که بتونه در حد لنز دوربینی که من دارم باشه ، دوربین منم نیکون p900 هستش و قابلیت زوم اپتیکال تا 83 برابر رو داراست.

آیا در بازار چنین لنزی میشه پیدا کرد ؟ (سوپر زوم)

درود
    خیر. چنین لنزی با این رنج فوکال وجود نداره و اگر هم وجود داشت قیمتش خیلی بالا خواهد شد.
    این قابلیت زوم 83 برابر، در واقع نمایش یک عدد تجاریه.
    لنز دوربین P900 با ضریب کراپ معادل لنز 24-2000 هست. عدد 24 در بادی کراپ قابل دستیابیه! مثلا لنزهایی که فاصله کانونی آنها از 16 شروع می شه که با ضرب آن در فاکتور کراپ به همون 24 می رسید.
    عدد 2000 در هیچ لنز تجاری من تا بحال ندیدم!
    در حال حاضر تا رنج فوکال 800 در بازار وجود داره که اگر تله کانورتور براش تهیه بشه تقریبا می شه به عدد مد نظر شما رسید.
    یادمه مدت ها قبل یک تصویر در تاپیک «عکس های جالب از دوربین عکاسی» دیدم که یک لنز 1600 میلیمتری لایکا را به سفارش یکی از امرای حاشیه خلیج فارس ساخته بودند که قیمتش بسیار بالا بود.
    این دوستتون برای داشتن یک لنز سوپر زوم بلند مجبوره دنبال تهیه لنزهایی مثل 600-150 سیگما باشه که هم خوش قیمته و هم یکی از نسخه هاش با تله کانروتور عرضه می شه که با ظریف کراپ معادل دوربین شما می شود. البته قیمت این لنز از مجموع قیمت بادی ایشان و دوربین شما روی شاید بالاتر باشه (حدود 4.200)
    در لنزهای خاص تله که ساخت شرکت های نیکون و کنون باشند این قیمت بصورت نجومی افزایش خواهد یافت.
    این مسئله موجب ضعف بادی D5300 نیست! شاید ایشان انتظاراتشون و انتخابشون غلط بوده باشه.
    بودجه اش هم 1 تا 1.5 م
    با این بودجه پیشنهاد می کنم یک لنز 800 آینه ای سامیانگ تهیه کنند! اگر چه یک لنز فان هست ولی برای کسی که آرزوی داشتن فوکال بالا را داره راضی کننده خواهد بود.
    اگر هم کار جدی تری قراره انجام بشه با این بودجه می تونه لنزهای مثل 300-70 تامرون را تهیه کنه

البته لنزهای بالا فاصله کانونی پایین (یعنی همون 24 مورد نظر شما) را پوشش نمی دهد.
    من پیشنهاد می کنم لنز 200-18 VRII نیکون را خریداری کنند هم لنز خوبیه و هم فاصله کانونی گسترده ای رو پوشش می ده.
    ارادتمند
    Click4u تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط riza1363 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من قصد خرید لنز برای نیکون D 5300دارم از میان این دو لنز کدام صلاح میدونید
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Sigma 18-300mm f/3.5-6.3 DC MACRO OS HSM Contemporary Lens for Nikon F
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Nikon AF-S DX NIKKOR 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR
    درود
    ببینید در بین این دو مدل بدلیل پوشش بیشتر لوازم جانبی انتخاب با نیکون خواهد بود.
    اگر بحث بالا رو کنار بگذاریم چرا به تامرون 300-16 فکر نکنید؟
    و بعنوان پیشنهاد اصلی، بنظرم به فکر تهیه لنز 200-180 VRII باشید!
    این لنز بسیار خوش ساخته و کیفیت خروجی بسیار خوبی نسبت به باقی سوپر زوم های هم رده داره.
    تقریبا فکر نمی کنم از نظر خروجی تصویر در این رنج لنزی مشابه این مدل پیدا بشه
    باقی مبلغ را هم برای ارتقا بادی و یا لوازم جانبی دیگه مثل سه پایه و فیلتر هزینه کنید.
    ارادتمند
    riza1363 و Click4u تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    ببینید در بین این دو مدل بدلیل پوشش بیشتر لوازم جانبی انتخاب با نیکون خواهد بود.
    اگر بحث بالا رو کنار بگذاریم چرا به تامرون 300-16 فکر نکنید؟
    و بعنوان پیشنهاد اصلی، بنظرم به فکر تهیه لنز 200-180 VRII باشید!
    این لنز بسیار خوش ساخته و کیفیت خروجی بسیار خوبی نسبت به باقی سوپر زوم های هم رده داره.
    تقریبا فکر نمی کنم از نظر خروجی تصویر در این رنج لنزی مشابه این مدل پیدا بشه
    باقی مبلغ را هم برای ارتقا بادی و یا لوازم جانبی دیگه مثل سه پایه و فیلتر هزینه کنید.
    ارادتمند
    با سپاس از شما دوست عزیز
    من الان دو تا لنز دارم یکی 18-105 دیگری 70-300 معمولی بیشتر عکاسی هم از طبیعت ولی اذیت میشم تو حمل دو لنز واسه همین میخوام لنز دیگه تهیه کنم
    حالا از نظر شما کدام بردارم

كاربر جديد Click4u آواتار ها
    تشکر کرده
    99

Arrow

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    خیر. چنین لنزی با این رنج فوکال وجود نداره و اگر هم وجود داشت قیمتش خیلی بالا خواهد شد.
    این قابلیت زوم 83 برابر، در واقع نمایش یک عدد تجاریه.
    لنز دوربین P900 با ضریب کراپ معادل لنز 24-2000 هست. عدد 24 در بادی کراپ قابل دستیابیه! مثلا لنزهایی که فاصله کانونی آنها از 16 شروع می شه که با ضرب آن در فاکتور کراپ به همون 24 می رسید.
    عدد 2000 در هیچ لنز تجاری من تا بحال ندیدم!
    در حال حاضر تا رنج فوکال 800 در بازار وجود داره که اگر تله کانورتور براش تهیه بشه تقریبا می شه به عدد مد نظر شما رسید.
    یادمه مدت ها قبل یک تصویر در تاپیک «عکس های جالب از دوربین عکاسی» دیدم که یک لنز 1600 میلیمتری لایکا را به سفارش یکی از امرای حاشیه خلیج فارس ساخته بودند که قیمتش بسیار بالا بود.
    این دوستتون برای داشتن یک لنز سوپر زوم بلند مجبوره دنبال تهیه لنزهایی مثل 600-150 سیگما باشه که هم خوش قیمته و هم یکی از نسخه هاش با تله کانروتور عرضه می شه که با ظریف کراپ معادل دوربین شما می شود. البته قیمت این لنز از مجموع قیمت بادی ایشان و دوربین شما روی شاید بالاتر باشه (حدود 4.200)
    در لنزهای خاص تله که ساخت شرکت های نیکون و کنون باشند این قیمت بصورت نجومی افزایش خواهد یافت.
    این مسئله موجب ضعف بادی D5300 نیست! شاید ایشان انتظاراتشون و انتخابشون غلط بوده باشه.

با این بودجه پیشنهاد می کنم یک لنز 800 آینه ای سامیانگ تهیه کنند! اگر چه یک لنز فان هست ولی برای کسی که آرزوی داشتن فوکال بالا را داره راضی کننده خواهد بود.
    اگر هم کار جدی تری قراره انجام بشه با این بودجه می تونه لنزهای مثل 300-70 تامرون را تهیه کنه

البته لنزهای بالا فاصله کانونی پایین (یعنی همون 24 مورد نظر شما) را پوشش نمی دهد.
    من پیشنهاد می کنم لنز 200-18 VRII نیکون را خریداری کنند هم لنز خوبیه و هم فاصله کانونی گسترده ای رو پوشش می ده.
    ارادتمند
    مرسی از پاسختون

وقتی گفتید اون عدد تجاریه رفتم قبلاً عکس هایی که با زوم 83 برابر گرفتم رو یه نگاه کردم دیدم آره عددش فرق داره

برا مثال این عکسی که از ماه گرفتم رو با اون هایلایتی که مشخص کردم رو ببینین ↓

با این حساب اون لنزی که گفتین Sigma 150-600mm قدرتش بیشتر از پی 900 نیکونه ؟ تو این عکس که گذاشتم با حداکثر زوم اپتیکش شده 357mm ؟

منکه پاک گیج شدم آماتورم هستم در این زمینه

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

مرسی از پاسختون

وقتی گفتید اون عدد تجاریه رفتم قبلاً عکس هایی که با زوم 83 برابر گرفتم رو یه نگاه کردم دیدم آره عددش فرق داره

با این حساب اون لنزی که گفتین Sigma 150-600mm قدرتش بیشتر از پی 900 نیکونه ؟ تو این عکس که گذاشتم با حداکثر زوم اپتیکش شده 357mm ؟

سلام.
    عزیز همونطور که آقا مصطفی فرمودند این عددها تجاری هستند.
    زیاد هودتون رو درگیر این عدد ها نفرمایید.
    نیازتون رو اعلام کنید تا بشه درست راهنمایی کرد.
    اگر به زوم بالا نیاز دارید که بله.همینطور که خودتون فرمودید 150-600 رنج بالاتری در کراپ بهتون میده.
    اگر هم برای افزایش اطلاعات میپرسید مبانی اولیه رو تو همین فروم بخونید موضوع روشن خواهد شد.
    msh2200 و Click4u تشکر می‌کنند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

تشکر کرده
    4653

با سپاس از شما دوست عزیز
    من الان دو تا لنز دارم یکی 18-105 دیگری 70-300 معمولی بیشتر عکاسی هم از طبیعت ولی اذیت میشم تو حمل دو لنز واسه همین میخوام لنز دیگه تهیه کنم
    پیشنهاد می کنم فعلا 105-18 رو بفروشید و یک 200-18 VR II تهیه کنید.
    اگر امکانش رو دارید فعلا 300-70 رو نگه دارید و در فرصت مناسب یک 600-150 کارکرده تهیه کنید.
    در غیر این صورت فروش هر دو لنز زمینه خرید یک لنز همه کاره بسیار عالی 200-18 نیکون را برای شما فراهم خواهد کرد.
    مشکل شما دقیقا مشابه مشکل یکی از دوستان بنده بود که لنز 55-18 و 55-200 داشت و بافروششون یک 200-18 خرید.
    ولی منطقی ترین پیشنهاد بنظر بنده همون چیزی هست که عرض کردم فروش 105-18 و خرید یک 200-18 تایپ 2 و بعد، فروش 300-70 و خرید یک لنز نو و یا کارکرده تمیز 600-150
    ارادتمند
    riza1363 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

مرسی از پاسختون

از نظر منطقی بله
    از نظر عددی خیر!
    منطقی بخواهیم در نظر بگیریم کاملا درسته! شما لنزتون یک لنز 2000 میلیمتری نیست! که اگر بود ابعاد دهانه اون معادل یک تلسکوپ 14 اینچی می شد! یعنی حدود 35 سانتیمتر یا حتی بیشتر

اما از نظر عددی درسته.
    در دوربین های دیجیتال حرفه ای فاکتوری وجود داره به نام کراپ که بدلیل کوچکتر بودن ابعاد سنسور نسبت به ابعاد یک نگاتیو 35 میلیمتری در نظر گرفته شده.
    این فاکتور برای بادی های DSLR متوسط نیکون و کنون حدود 1.5 و 1.6 هست.
    برای بادیهای حرفه ای که به فول فریم معروف هستند 1 هست
    برای بادیهایی مثل بدنه شما این فاکتور رقش خیلی زیاده و اگر این عکس را در انتهای فاصله کانونی گرفته باشید قاعدتا باید نزدیک 5 باشه
    عدد کراپ هرچقدر بزرگتر بشه نشان دهنده کوچک بودن سایز سنسور و در نتیجه کم شدن میزان نور دریافتی و کاهش کیفیت در مدلهای برابر خواهد شد.
    بنابراین
    بادی شما لنزی با 357 میلیتر داره ولی تصویری که ثبت می کنه بدلیل وجود کراپ به عدد 2000 میلیمتر نزدیک خواهد شد.
    اگر روی بادی شما لنز 600-150 بسته می شد بزرگنمایی نهایی به عدد 3000 میلیمتر می رسید ولی ابعاد لنز بسیار بزرگتر می شد.
    ارادتمند
    m.daneshpayeh، amir.komeily و Click4u تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا akbar-agha آواتار ها
    تشکر کرده
    68

با سپاس از شما دوست عزیز
    16-300 رو بخرید، از بین بد و بدتر انتخاب بد 16-300 هست

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar-agha نمایش پست ها
    16-300 رو بخرید، از بین بد و بدتر انتخاب بد 16-300 هست
    از نطر کیفیت 200-18 سری VR II قابل قیاس به 300-16 و هیچ سوپر زوم دیگه ای نیست!
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    128

Tamron 24-70 f2.8 یا Canon EFS 15-85 f3.5
    سلام:
    در حال حاضر از دوربین 7D با لنز 15-85 استفاده میکنم. در اینکه این لنز لنز همه کاره خوبی هست تردیدی نیست اما در بعض موارد برای رسیدن به شارپنس بالاتر و کنترل نویز در شرایط نوری کم, (البته این دو شرایط مکانی متفاوتی دارند) که عملا باعث میشود در شرایط کم نور با لنز 85-15 نتوان با ایزو قابل قبول ثبت مناسبی داشت تصمیم گرفته ام تامرون 70-24 f 2.8 را جایگزین 85-15 با f 3.5 نمایم.
    سوال از دوستان محترم این است که کسانی که از تامرون 70-24 روی 7D استفاده نموده اند آیا خروجی بهتری نسبت به 85-15 بدست آورده اند یا این تغییر ارزش هزینه تازه برای این لنز را ندارد.
    البته بنده نیم نگاهی هم به آینده دارم که بعد ها از این لنز روی فول فریم استفاده کنم ولی استفاده از آن روی 7D را در اولویت قرار داده ام.
    پیشاپیش از راهنمای و اظهار نظر دوستان محترم سپاسگزارم.