صفحه 418 از 433 نخستنخست ... 318 368 408 414 415 416 417 418 419 420 421 422 428 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,171 تا 4,180 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    304

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    والا منم به خريد ٦١٠ فكر كردم با همين لنز ها اما ميگن دي ٦١٠ توي نور كم فكوس خوبي نداره نميدونم جرا كسي تاييدش نميكنه
    دي ٥١٠٠ دوربين خوبيه اما به بدنه بهتري احتياج دارم چون واقعا قديمي شده و كم مياره
    من يه مدت ٢٤ مم اف ١.٤ داشتم روي دوربينم با اينكه عالي بود اما باز هم فكوس آزار دهنده اي داشت در بعضي اوقات
    البته اكر دي ٧٥٠ دست دوم پيدا كنم ميخرم اما باز نمي دونم لنز رو چه كنم
    نمیدونم، ولی فکر نکنم مشکل زیادی باشه، شخصا هم با فوکوس توی نور کم مشکل دارم! ولی این دوربین فکر کنم بهتر از شرایط کنونی شما باشه، معمولا لنزای برندهای دیگه توی فوکوس مثل لنزهای برند دوربین نیستند، خاستید لنز بگیرید از برند اصلی بگیرید. ولی الان میتونید راحت d750 نو با 50 نیکون و 35 تمرون بگیرید. گزینه های زیاد دیگری هم هست مثلا بدون آینه و یا d7200+18-140+لنز واید دلخواهتون، بقیه پولتون هم نگه دارید. ولی هنوز هم به نظرم معقولانه است که شما 610 یا 750 با لنز50 بگیرید اگر احساس کمبود کردید لنز اضافه کنید.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط bartash نمایش پست ها
    نمیدونم، ولی فکر نکنم مشکل زیادی باشه، شخصا هم با فوکوس توی نور کم مشکل دارم! ولی این دوربین فکر کنم بهتر از شرایط کنونی شما باشه، معمولا لنزای برندهای دیگه توی فوکوس مثل لنزهای برند دوربین نیستند، خاستید لنز بگیرید از برند اصلی بگیرید. ولی الان میتونید راحت d750 نو با 50 نیکون و 35 تمرون بگیرید. گزینه های زیاد دیگری هم هست مثلا بدون آینه و یا d7200+18-140+لنز واید دلخواهتون، بقیه پولتون هم نگه دارید. ولی هنوز هم به نظرم معقولانه است که شما 610 یا 750 با لنز50 بگیرید اگر احساس کمبود کردید لنز اضافه کنید.
    فعلا در انتظارم دي ٧٥٠ با قيمت خوب پيدا كنم اگر كسي رو ميشناختين بهم بكين ممنون ميشم
    البته دي ٨٠٠ هم خوبه اما فكر ميكنم مثل دي ٦١٠ كمبود زياد داره
    (واقعا معذرت به خاطر آف تاپيك )
    كسي تجربه كار با ٢٤مم اف ٢.٨ دي و ٢٠ مم اف ٢.٨ دي نيكون رو داشته !؟ توي اين فروم من جيزي بيدا نكردم به نظرتون لنزاي خوبي هستن !؟ به خاطر قيمتشون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

با سلام خدمت دوستان
    بنده بعد از کلی مطالعه و بررسی به احتمال زیاد کنون 6D و یا 5D mark III بگیرم برای کار پرتره

اما برای تهیه لنز کمی مردد هستم که برای شروع کار از کدام یک از موارد استفاده کنم (پرتره محیطی )
    1- 24-70 f4 L IS
    2- 24-105 f4 L IS
    3- 50 f1.8 stm
    4- 50 f1.4 usm
    5- 85 f1.8 usm
    6- tamron 24-70 f2.8
    لطفا موضوع کیفیت خروجی رو هم حتما مدنطر قرار دهید
    با تشکر
    اینم نتایج DXO
    https://www.dxomark.com/Lenses/Compa...1_795_1541_795
    ویرایش توسط hossein_ashrafi : Tuesday 4 October 2016 در ساعت 17:34 دلیل: lınk added
    M.Nouri تشکر می‌کند.

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    بنده بعد از کلی مطالعه و بررسی به احتمال زیاد کنون 6D و یا 5D mark III بگیرم برای کار پرتره

اما برای تهیه لنز کمی مردد هستم که برای شروع کار از کدام یک از موارد استفاده کنم (پرتره محیطی )
    1- 24-70 f4 L IS
    2- 24-105 f4 L IS
    3- 50 f1.8 stm
    4- 50 f1.4 usm
    5- 85 f1.8 usm
    6- tamron 24-70 f2.8
    با تشکر
    اینم نتایج DXO
    سلام
    خوب خدا را شکر بدنه را انتخاب فرمودید.
    البته بهتر بود سقف بودجه تان برای لنز مذکور را می فرمودید؟ ، با این حال برای پرتره محیطی که فرمودید از بین گزینه هایتان گزینه 5 و 6 خوب است.
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

1- 24-70 f4 L IS
    2- 24-105 f4 L IS
    3- 50 f1.8 stm
    4- 50 f1.4 usm
    5- 85 f1.8 usm
    6- tamron 24-70 f2.8
    با تشکر
    اینم نتایج DXO
    برادر میشه من سوال کنم خلاصه مطالعات و تحقیقاتتون چی بوده؟ خیلی از دوستان اینجا سوال میکنند و قصد خرید ادوات مشابه دارند و خیلی خوبه که یکی مثله شما که تحقیقات کافی و علمی انجام دادید با بقیه مطالب رو در میون بزارید.
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    (واقعا معذرت به خاطر آف تاپيك )
    كسي تجربه كار با ٢٤مم اف ٢.٨ دي و ٢٠ مم اف ٢.٨ دي نيكون رو داشته !؟ توي اين فروم من جيزي بيدا نكردم به نظرتون لنزاي خوبي هستن !؟ به خاطر قيمتشون
    کدوم ورزن های این لنزهارو میفرمایید؟ اصولا لنزهای با دیاف باز زیر 28 بجز 24/1.4 جدید همشون تو دیافراگمهای بسته قراره استفاده بشن و اکثرا هم در حد زوم های مشابه رنج خودشون هستن! یه تستی کن راکول از 24 میلیمتری ها گذاشته که خیلی جالبه بین همه لنزها 24-85جی نسل اول از رقبای گرونتر و حتی پرایم ها تو گوشه ها بهتره و فقط 1-2 تا لنز مثه همین 24/1.4 به نظر میاد لنزهای خاص و بهتری باشند! ولی از قدیم 24/2.8ais و بعدشم ورژن اتوفوکوسش 24/2.8D بین عکاس ها به عنوان بهترین لنز این رنج شناخته میشد منتها میگم با معیار روز بخواید بسنجید زوم های فعلی لنزهای بهتری هستند!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Nouri نمایش پست ها
    سلام
    خوب خدا را شکر بدنه را انتخاب فرمودید.
    البته بهتر بود سقف بودجه تان برای لنز مذکور را می فرمودید؟ ، با این حال برای پرتره محیطی که فرمودید از بین گزینه هایتان گزینه 5 و 6 خوب است.
    دوست عزیز ممنونم

ای کاش دلیل انتخابتون رو هم می فرمودید و اینکه دلیل ارجهیت 24-70 تامرون به 24-70 کنون مثالا چی بوده ؟ ( صرفا به خاطر دیاف 2.8 نسبت به 4 ) یا مورد دیگه ای ؟

كاربر آشنا akbar-agha آواتار ها
    تشکر کرده
    68

استاید محترم ، من بین دو لنز 24mm F2.8 STM و 17-55 F2.8 موندم
    اولا اصلا تو بازار پیدا میشن؟
    دوما خروجی 17-55 در حد 24mm هست؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان
    اول همین تابستون یه D610 خریدم (به جای D5200 سابقم) و با لنز 50mm 1.8 که از قبل داشتم مدتیه استفاده میکنم و تقریبا از نتایج راضیم.
    به خاطر کار و نیازم که عکاسی خودرو هست (و البته پرتره به صورت تفریحی) یه لنز دیگه هم میخواستم که به دلیل محدودیت بودجه فعلا یه 80-28 با f3.3-56 سری G که برای سری آخر دوربینهای آنالوگ نیکون هست رو تهیه کردم و استفاده میکنم. این لنز کارم رو راه انداخته ولی به نظرم حالا که وضعیت بودجه ام بهتر شده تکلیف قضیه رو مشخض کنم.
    الان موندم که چه لنزی میتونه برای من مناسب باشه. از طرفی کیفیت بالا و بوکه مناسب لنزهای فیکس زیر دندونم مزه کرده، از طرف دیگه دردسرای تعویض لنز و داشتن چندتا لنز پرایم قابل توجهن.
    به همین خاطر موندم که آیا برم سراغ 120-24 یا 300-28 برای یه لنز زوم کاربردی با قیمت نسبتا مناسب، یا این که یک لنز واید و یه دونه تله بخرم.
    نمونه عکسهای 120-24 (که خیلی ها میگن بهترین گزینه هست) رو دیدم و به نظرم اونقدرها که انتظار دارم با کیفیت نیست. سوای ضعف از نظر بوکه در مقابل یه لنز مثل همین 50 که دارم، از نظر رنگ و شارپنس هم به نظرم یک قدم عقب تره.
    گزینه وسوسه کننده دیگه هم 85mm 1.8 هست که برای ماشین خوبه و واسه پرتره عالیه و من چون تفریحی پرتره هم کار میکنم، بدم نمیاد برای تله بخرمش، با این حال اختلافش با 50 اونقدر نیست که به نظرم منطقی باشه.
    ویرایش توسط nima mojiz : Saturday 8 October 2016 در ساعت 00:46

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط nima mojiz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اول همین تابستون یه D610 خریدم (به جای D5200 سابقم) و با لنز 50mm 1.8 که از قبل داشتم مدتیه استفاده میکنم و تقریبا از نتایج راضیم.
    به خاطر کار و نیازم که عکاسی خودرو هست (و البته پرتره به صورت تفریحی) یه لنز دیگه هم میخواستم که به دلیل محدودیت بودجه فعلا یه 80-28 با f3.3-56 سری G که برای سری آخر دوربینهای آنالوگ نیکون هست رو تهیه کردم و استفاده میکنم. این لنز کارم رو راه انداخته ولی به نظرم حالا که وضعیت بودجه ام بهتر شده تکلیف قضیه رو مشخض کنم.
    الان موندم که چه لنزی میتونه برای من مناسب باشه. از طرفی کیفیت بالا و بوکه مناسب لنزهای فیکس زیر دندونم مزه کرده، از طرف دیگه دردسرای تعویض لنز و داشتن چندتا لنز پرایم قابل توجهن.
    به همین خاطر موندم که آیا برم سراغ 120-24 یا 300-28 برای یه لنز زوم کاربردی با قیمت نسبتا مناسب، یا این که یک لنز واید و یه دونه تله بخرم.
    نمونه عکسهای 120-24 (که خیلی ها میگن بهترین گزینه هست) رو دیدم و به نظرم اونقدرها که انتظار دارم با کیفیت نیست. سوای ضعف از نظر بوکه در مقابل یه لنز مثل همین 50 که دارم، از نظر رنگ و شارپنس هم به نظرم یک قدم عقب تره.
    گزینه وسوسه کننده دیگه هم 85mm 1.8 هست که برای ماشین خوبه و واسه پرتره عالیه و من چون تفریحی پرتره هم کار میکنم، بدم نمیاد برای تله بخرمش، با این حال اختلافش با 50 اونقدر نیست که به نظرم منطقی باشه.
    درود بر شما

تجربه استفاده ۵۰ و ۸۵ و ۲۸-۳۰۰ رو بر روی همین بدنه دارم.از نظر کیفیت و بوکه و ... نیازی به گفتن نیست که هر دو پرایم عالی هستن و حرفی توش نیست.ولی ۲۸-۳۰۰ هم با توجه به قیمتش و محدوده فوکال بسیار خوبی که داره لنز خوبی هست و بزرگترین مزیتش بی نیازی از تعویض لنز هست.
    برای کارهای تجاری و حرفه ای از پرایم استفاده میکنم ولی برای کاربری شخصی و عکسهای پرتره خانوادگی و ... از ۲۸-۳۰۰ و کیفیت راضی کننده ای داره.اگر قصد داشتن یک لنز را دارید ۲۸-۳۰۰ گزینه بسیار خوبیست.می بندید روی بدنه و در یک سفر چند روزه همه کار باهاش میکنید.حتی حیات وحش
    nima mojiz تشکر می‌کند.