صفحه 412 از 433 نخستنخست ... 312 362 402 408 409 410 411 412 413 414 415 416 422 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,111 تا 4,120 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    این دوستمون 50mm اف 1.8 داره یا 1.4 ؟
    اگه 1.8 داره که فکر کنم همین لنز رو اف 1.4ش رو بگیره راضیش کنه

اینجور که سایت kenrockwell نوشته

At f/1.4: The 50mm f/1.4G AF-S is sharp all over, but has lower contrast in the corners of FX due to coma (slight radial blurring of highlights). The spherical aberration in the center isn't much of a problem, so most of the image is sharp and contrasty without much veiling, fog or haze, also called glow or bloom by Leicaphiles.

حالا با توجه به اینکه دو استپ بالا ترش میشه 1.8 ، دیگه روی 1.8 گوشه هاشم باید اوکی باشن
    دوست عزيز بعد ميگي من چرا هميشه ميزنم تو ذوقت خوب اصن ٥٠ مم اف 0.95 هم بگيرن پرسپكتيوش همونه كه اف ١.٨ داره و زاويه ديد فقط عمق ميدان كمتر ميشه البته ٥٠مم خوبه اما واسه هد شات نيست
    عمق ميدان اينجا ملاك اول نيست ملاك اول فوكال بين ٨٥مم تا ١٣٥ مم يا سوييت اسپات پرتره هست
    تا اونجايي كه ميدونم اف ١.٨ ٥٠مم لنز بهتري هست و اختلاف قيمت به خاطر دو سم استاپ ( نه ٢ استاپ ، واقعا از كجا اين اطلاعات رو درمياري ؟؟؟) با توجه به شارپ تر بودن اف ١.٨ تا ديافراگم ٥،٦ (طبق گراف پايين)ا ارزش خريد كمتري داره
    نكته ديگر هم نظرات كن راكول هست كه طبق نظر ايشون ٣٥مم بهترين لنز نيكون براي كراپ هست بعيد ميدونم نظرش با شما يكي باشه
    لنز ٥٠مم اف ١.٤ لنز خوبيه اما بهتره مقايسه بين اين دو لنز رو بيشتر ملاك قرار بدين تا نظر يك عكاس در رويو لنز.
    image.jpg
    پيوست : ناموسا چجوري ٢ استاپ رو حساب كردي!؟
    ویرایش توسط Amirhoseingh : Tuesday 6 September 2016 در ساعت 20:49 دلیل: غلط املايي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

At f/1.4: The 50mm f/1.4G AF-S is sharp all over, but has lower contrast in the corners of FX due to coma (slight radial blurring of highlights). The spherical aberration in the center isn't much of a problem, so most of the image is sharp and contrasty without much veiling, fog or haze, also called glow or bloom by Leicaphiles.

حالا با توجه به اینکه دو استپ بالا ترش میشه 1.8 ، دیگه روی 1.8 گوشه هاشم باید اوکی باشن
    دو استپ بالاتر از f/1.4 می شود f/2.8
    amir.komeily، peacekeeper و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    دوست عزيز بعد ميگي من چرا هميشه ميزنم تو ذوقت خوب اصن ٥٠ مم اف 0.95 هم بگيرن پرسپكتيوش همونه كه اف ١.٨ داره و زاويه ديد فقط عمق ميدان كمتر ميشه البته ٥٠مم خوبه اما واسه هد شات نيست
    ....
    ....
    ....

پيوست : ناموسا چجوري ٢ استاپ رو حساب كردي!؟
    شرمنده، منظور من دو مرحله بود یا همون سم استاپ که خودت گفتی ، 1.4 1.6 1.8
    85 و 105 که بهش پیشنهاد شده بود و گفت غیرازینا
    خودش اینجا گفت که با همین 50 هم راضیه فقط اگه رو 1.8 شارپ باشه یعنی مجبور نباشه تا 2.8 ببره بالا
    راستش دنبال ماکرو نیستم هر کدوم که هد شات بهتری از نظر کیفیت بده دیاف 1.8 میخوام ولی نمیخوام مثل لنز 50 شارپنس از دیاف 2.2 تازه کم کم شروع بشه میخوام که رو همون دیاف 1.8 بیشترین شارپنس رو داشته باشم
    که آقا نیما بهش گفت ماکرو بگیره و ماکرو رو هم گفت نه
    پس دیگه تو رنج قیمتی که گفتن چیزی نمیمونه جز همین 50مم منتها 1.4 ، که با توجه به بنچمارک هایی که گذاشتی انگار این لنز از نسخه 1.8روی اپرچر های یکسان امتیاز کمتری گرفته، که عجیب هم هست، پس کلا فکر نکنم ارزش خرید داشته باشه، قیمتشم که بالاتره دیگه هیچی
    پس میمونه فقط همون لنز هایی که بهش پیشنهاد شد
    85 و ماکرو ها

پ.ن.: این imatest score رو از چه آدرسی میشه دریافت کرد؟

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

بنظرم چند چیز در این فروم بی معنی ست:
    انتخاب برند برای حسین اشرفی عزیز
    انتخاب لنز و بادی برای جناب کاتو
    توضیح تفاوت afs - afp و بی ارتباط بودن اونها با شارپنس برای aier عزیز

البته امیدوارم کسی به دل نگیره ولی خب حرف حق رو باید زد.

بارها در مورد فرق 35 - 50 - 85 و کاربرد هر کدوم توضیحات مفصلی داده شده، دوستان حتی زحمت یک سرچ ساده به خودشون نمیدن و با پرسیدن یک سوال 4 صفحه از هر تاپیک رو اشغال میکنن. بنظرم این تضییع حق دیگرانه.

"" اینکه پیشنهاد دادن یک فوکال پرایم برای یک تازه کار بشدت اشتباهه، دوستان باید خودشون فوکال مد نظرشون رو با توجه به کاربریشون پیدا کنن و سر آخر در اون فوکال دست به انتخاب بزنن. مثلا انتخاب بین 50های نیکون و سیگما یا 85 های نیکون و تامرون. ""

وقتی طرف هنوز نمیدونه 35 براش بهتره یا 50، پیشنهاد من کارکردن بیشتر با لنز والک اروند هست نه دیدن نمونه کار و چون این شارپتره پس بهتره و ....
    Rax، M.Nouri، کوروش و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

شرمنده، منظور من دو مرحله بود یا همون سم استاپ که خودت گفتی ، 1.4 1.6 1.8
    85 و 105 که بهش پیشنهاد شده بود و گفت غیرازینا
    خودش اینجا گفت که با همین 50 هم راضیه فقط اگه رو 1.8 شارپ باشه یعنی مجبور نباشه تا 2.8 ببره بالا

که آقا نیما بهش گفت ماکرو بگیره و ماکرو رو هم گفت نه
    پس دیگه تو رنج قیمتی که گفتن چیزی نمیمونه جز همین 50مم منتها 1.4 ، که با توجه به بنچمارک هایی که گذاشتی انگار این لنز از نسخه 1.8روی اپرچر های یکسان امتیاز کمتری گرفته، که عجیب هم هست، پس کلا فکر نکنم ارزش خرید داشته باشه، قیمتشم که بالاتره دیگه هیچی
    پس میمونه فقط همون لنز هایی که بهش پیشنهاد شد
    85 و ماکرو ها

پ.ن.: این imatest score رو از چه آدرسی میشه دریافت کرد؟
    با اين خواسته بهترين ها همون ٨٥مم هاي داخل بازار مثل نيكون و سيگما و تامرون هستن ولي از همه كم ريسك تر نيكون هست و لي تامرون با داشتن لرزشگير خيلي وسوسه كننده ست لنز هاي ماكرو هم خيلي گزينه هاي خوبين اما من شنيدم و خوندم چندين جا كه فكوسشون قابل مقايسه با لنز هاي معمولي هم رده نيست
    دوست عزيز كجاش دور از ذهن هست اينكه گرونتر باشه و سريعتر دليل بر شارپ تر بودن نيست

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

فکر میکنم اگه از اول میخوندین گفتن که از نظر کیفیت و شارپنس از 50 f/1.8 راضی هستن ولی علاقه شدید به پرتره هد شات دارن ، پس پیشنهاد دوباره لنز 50 غلط هست ! در این بین اگه بتونن با فوکوس کمی کند لنز های ماکرو کنار بیان سیگما 105 یا تامرون 90 گزینه های خوبی هستن ، اگر هم که نه میتونن بین نیکون 85 و تامرون 85 یکی رو انتخاب کنن که خب قیمت تامرون هم بیشتر از بودجه ایشون هست پس در نهایت به همون نیکون 85 f/1.8 میرسیم ، الان 2 صفحه هم چت شد رسیدیم به همون جای اول ...
    ویرایش توسط Farshid.Y : Tuesday 6 September 2016 در ساعت 22:24 دلیل: غلط املائی
    M.Nouri و kato تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Y نمایش پست ها
    فکر میکنم اگه از اول میخوندین گفتن که از نظر کیفیت و شارپنس از 50 f/1.8 راضی هستن ولی علاقه شدید به پرتره هد شات دارن ، پس پیشنهاد دوباره لنز 50 غلط هست ! در این بین اگه بتونن با فوکوس کمی کند لنز های ماکرو کنار بیان سیگما 105 یا تامرون 90 گزینه های خوبی هستن ، اگر هم که نه میتونن بین نیکون 85 و تامرون 85 یکی رو انتخاب کنن که خب قیمت تامرون هم بیشتر از بودجه ایشون هست پس در نهایت به همون نیکون 85 f/1.8 میرسیم ، الان 2 صفحه هم چت شد رسیدیم به همون جای اول ...
    دقیقا حرف شما درسته من از شارپنس لنز 50 راضی هستم ولی فوکالش واسه هدشات کوتاه است یه لنزی باشه با فوکال بلند تر با همین کیفیت بسه راضیم میکنه منتها میترسم بازم 85 کوتاه باشه حالا از این میان سیگما 105 یا تامرون 90 یا لنز 85 نیکون کدوم ارزش خرید بیشتری دارند ؟ ضمن اینکه تو دیاف پایین نمیخوا گوشه ها مات بشه و اینکه شارپنس تو باز ترین دیاف که همون 1.8 باشه بیشتر از لنز 50 باشه چون لنز 50 انصافا تو دیاف 1.8 شارپ نیست

تشکر کرده
    325

من 50 1.8 دارم 50 فوکالش کوتاه است برادر واسه هد شات

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    بنظرم چند چیز در این فروم بی معنی ست:
    انتخاب برند برای حسین اشرفی عزیز
    انتخاب لنز و بادی برای جناب کاتو
    توضیح تفاوت afs - afp و بی ارتباط بودن اونها با شارپنس برای aier عزیز

البته امیدوارم کسی به دل نگیره ولی خب حرف حق رو باید زد.

بارها در مورد فرق 35 - 50 - 85 و کاربرد هر کدوم توضیحات مفصلی داده شده، دوستان حتی زحمت یک سرچ ساده به خودشون نمیدن و با پرسیدن یک سوال 4 صفحه از هر تاپیک رو اشغال میکنن. بنظرم این تضییع حق دیگرانه.

"" اینکه پیشنهاد دادن یک فوکال پرایم برای یک تازه کار بشدت اشتباهه، دوستان باید خودشون فوکال مد نظرشون رو با توجه به کاربریشون پیدا کنن و سر آخر در اون فوکال دست به انتخاب بزنن. مثلا انتخاب بین 50های نیکون و سیگما یا 85 های نیکون و تامرون. ""

وقتی طرف هنوز نمیدونه 35 براش بهتره یا 50، پیشنهاد من کارکردن بیشتر با لنز والک اروند هست نه دیدن نمونه کار و چون این شارپتره پس بهتره و ....
    چجوری به این نتیجه رسیدی شما؟ !!!!!!!!!!!! من قبل از خرید لنز 50 داشتم از عکاسی نا امید میشدم خدا شاهده عین حقیقته با لنز 18.140 متنفر شده بودم از دوربین و عکس و لنز و خودمو همه چیز . با خرید لنز 50 همه چیز تغییر کرد خدا وکیلی

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    چجوری به این نتیجه رسیدی شما؟ !!!!!!!!!!!! من قبل از خرید لنز 50 داشتم از عکاسی نا امید میشدم خدا شاهده عین حقیقته با لنز 18.140 متنفر شده بودم از دوربین و عکس و لنز و خودمو همه چیز . با خرید لنز 50 همه چیز تغییر کرد خدا وکیلی
    من فکر میکنم کلا فسلفه ساخت 50مم همین بود که شما از عکاسی ناامید نشید !
    این همون شمایید که 7200 جوابگوی معجزاتتون نبود ؟ الان پرایم 50مم جوابگوی شاهکارهاتون هست ؟! دیگر نیازی به هاسلبلاد و فاز وان نمیبینید ؟! دیگه با خرید 50مم حله ؟؟؟ آقا پس تبریک عرض میکنم بالاخره یکی قانع شد.

توضیح دادن واضحات اشتباهه
    و توضیح دادن واضحات برای شما حماقت محض !

شما و یکی دو کاربر دیگه فروم رو به چت روم تبدیل کردید. مدیریت هم متاسفانه هیچ اهمیتی به این همه بی نظمی و حرف های بشدت بی ربط به تاپیک نمیده.

سوالات شما و امثال شما در حد ابتدایی ترین مباحث عکاسی ست و از توضیحات دوستان هم کوچکترین بهره ای نمیبرید. هدفتون فقط تولید صفحه هایی سیاه از بحث های کاملا بیهوده است. فکر میکنم یک تاپیک بعنوان "سوالات مهدکودکانه" باید ساخته بشه تا اینطور تاپیک ها رو ملعبه سوالات خنده دارتون نکنید ! نه تنها سواد عکاسیتون مهدکودکانه اس، بلکه ادبیات صحبت کردن شما نیز در همین حده.
    اگر فکر میکنید اعضا و مدیریت این فروم کمر به گمراه کردن شما بستن ( پاسخ شما به مدیریت در تاپیک همسایه ) :
    من از روز اول همینو میگفتم شما میگفتید نه که ! حالا چطور شد ؟ همه گفتن نخیر فقط رفتار نویزی فول فریم بهتره . ای خدا از دست شما هر دفعه یه مدل حرف میزنید
    چرا فروم رو ترک نمیکنید ؟؟

بشدت از پاسخ دادن دوباره به ریپلای های شما خودداری خواهم کرد و پیشنهادم به دوستان دیگر نیز همینه.

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    من 50 1.8 دارم 50 فوکالش کوتاه است برادر واسه هد شات
    نمونه بارز پیشنهاد های اشتباه شما ! وقتی از نیاز دیگران باخبر نیستید اینطور با اطمینان برای دیگران نسخه نپیچید. بارها عرض کردم پیشنهاد فوکال به دیگران کار اشتباهی است. هر کسی باید خودش فوکال مورد نظرش رو پیدا کنه. داریم دوستانی رو که با فوکال 24 هد شات میگیرن و هدف آنها هم رسیدن به اوجاج صورت برای دفرمه شدن و ایجاد حس سورئال در پرتره اس.

کاری از مهدی کاظمی عزیز با استفاده از فوکال واید:

photo_2016-09-07_00-41-46.jpg

photo_2016-09-07_00-44-27.jpg

شما با داشتن آبا و اجداد هاسلبلاد و بهترین لنزها نیز نمیتوانید به همچین خروجی برسید چون سوادش رو ندارید !
    اگر تجهیزات مورد استفاده در این شات ها رو لیست کنم ارزشش از همان لنز 18-140 شما کمتر خواهد بود !!
    ویرایش توسط Amin.Zallaghi : Wednesday 7 September 2016 در ساعت 00:18
    ladbon1988، M.Nouri، کوروش و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام