صفحه 419 از 433 نخستنخست ... 319 369 409 415 416 417 418 419 420 421 422 423 429 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,181 تا 4,190 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا akbar-agha آواتار ها
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط nima mojiz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اول همین تابستون یه D610 خریدم (به جای D5200 سابقم) و با لنز 50mm 1.8 که از قبل داشتم مدتیه استفاده میکنم و تقریبا از نتایج راضیم.
    به خاطر کار و نیازم که عکاسی خودرو هست (و البته پرتره به صورت تفریحی) یه لنز دیگه هم میخواستم که به دلیل محدودیت بودجه فعلا یه 80-28 با f3.3-56 سری G که برای سری آخر دوربینهای آنالوگ نیکون هست رو تهیه کردم و استفاده میکنم. این لنز کارم رو راه انداخته ولی به نظرم حالا که وضعیت بودجه ام بهتر شده تکلیف قضیه رو مشخض کنم.
    الان موندم که چه لنزی میتونه برای من مناسب باشه. از طرفی کیفیت بالا و بوکه مناسب لنزهای فیکس زیر دندونم مزه کرده، از طرف دیگه دردسرای تعویض لنز و داشتن چندتا لنز پرایم قابل توجهن.
    به همین خاطر موندم که آیا برم سراغ 120-24 یا 300-28 برای یه لنز زوم کاربردی با قیمت نسبتا مناسب، یا این که یک لنز واید و یه دونه تله بخرم.
    نمونه عکسهای 120-24 (که خیلی ها میگن بهترین گزینه هست) رو دیدم و به نظرم اونقدرها که انتظار دارم با کیفیت نیست. سوای ضعف از نظر بوکه در مقابل یه لنز مثل همین 50 که دارم، از نظر رنگ و شارپنس هم به نظرم یک قدم عقب تره.
    گزینه وسوسه کننده دیگه هم 85mm 1.8 هست که برای ماشین خوبه و واسه پرتره عالیه و من چون تفریحی پرتره هم کار میکنم، بدم نمیاد برای تله بخرمش، با این حال اختلافش با 50 اونقدر نیست که به نظرم منطقی باشه.
    من به شخصه لنز پرایم رو ترجیح میدم،فکر آدم رو درگیر زوم کردن نمیکنه.
    لنز تله برای ماشین زیاد جالب نمیشه، پرسپکتیو مناسبی برای ماشین نداره.
    با توجه به شرایطی که تو این چند سال تو همایش های ماشین تجربه کردم، الان دنبال یه لنز واید با دیافراگم باز هستم مثل 24 F2.8. مخصوصا همایش ماه دیگه
    اما برای پرتره فکر کنم 105 بهتر از 85 باشه.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط nima mojiz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اول همین تابستون یه D610 خریدم (به جای D5200 سابقم) و با لنز 50mm 1.8 که از قبل داشتم مدتیه استفاده میکنم و تقریبا از نتایج راضیم.
    به خاطر کار و نیازم که عکاسی خودرو هست (و البته پرتره به صورت تفریحی) یه لنز دیگه هم میخواستم که به دلیل محدودیت بودجه فعلا یه 80-28 با f3.3-56 سری G که برای سری آخر دوربینهای آنالوگ نیکون هست رو تهیه کردم و استفاده میکنم. این لنز کارم رو راه انداخته ولی به نظرم حالا که وضعیت بودجه ام بهتر شده تکلیف قضیه رو مشخض کنم.
    الان موندم که چه لنزی میتونه برای من مناسب باشه. از طرفی کیفیت بالا و بوکه مناسب لنزهای فیکس زیر دندونم مزه کرده، از طرف دیگه دردسرای تعویض لنز و داشتن چندتا لنز پرایم قابل توجهن.
    به همین خاطر موندم که آیا برم سراغ 120-24 یا 300-28 برای یه لنز زوم کاربردی با قیمت نسبتا مناسب، یا این که یک لنز واید و یه دونه تله بخرم.
    نمونه عکسهای 120-24 (که خیلی ها میگن بهترین گزینه هست) رو دیدم و به نظرم اونقدرها که انتظار دارم با کیفیت نیست. سوای ضعف از نظر بوکه در مقابل یه لنز مثل همین 50 که دارم، از نظر رنگ و شارپنس هم به نظرم یک قدم عقب تره.
    گزینه وسوسه کننده دیگه هم 85mm 1.8 هست که برای ماشین خوبه و واسه پرتره عالیه و من چون تفریحی پرتره هم کار میکنم، بدم نمیاد برای تله بخرمش، با این حال اختلافش با 50 اونقدر نیست که به نظرم منطقی باشه.
    درود. برای لنز سفری 28-300 رو با D750 استفاده کردم تصویر خوبی داره. از 24-120 مفیدتره. ولی به هرحال نمیشه با پرایم مقایسش کرد. فکر کنم اگر فقط یه پرایم با توجه به نیازتون انتخاب کنید به همراه 28-300 زیاد لازم نباشه که تعویض لنز انجام بدین.

كاربر جديد Destiny آواتار ها
    تشکر کرده
    42

سلام دوستان بنده به تازگی یه دوربین D5300 خریدم
    ولی حالا یه لنز میخوام حداکثر تا 800 تومن که هم کیفیت خوبی داشته باشه هم بشه برای پرتره،طبیعت،خبری،کمی هم زوم داشته باشه و غیره... استفاده کرد
    برای یک کاربر مبتدی چه پیشنهاد میکنید دوستان؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده به تازگی یه دوربین D5300 خریدم
    ولی حالا یه لنز میخوام حداکثر تا 800 تومن که هم کیفیت خوبی داشته باشه هم بشه برای پرتره،طبیعت،خبری،کمی هم زوم داشته باشه و غیره... استفاده کرد
    برای یک کاربر مبتدی چه پیشنهاد میکنید دوستان؟
    درود
    با این رنج قیمت تنها گزینه شما همان لنز کیت های 105-18 و 140-18 هست.
    قیمت را بالتر ببرید، لنزی مثل 50-17 سیگما f/2.8 همین کار را برای شما انجام خواهد داد ولی با زوم کمتر (البته قیمتش حدود 1.700 باید باشه)
    البته عکاسی خبری معمولا لنزهای رنج 200-70 کاربردی دارند! ولی خوب همون لنزهایی که خدمتتون فرستادم هم برای شروع کارتون را راه خواهند انداخت.
    ارادتمند
    Destiny تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد Destiny آواتار ها
    تشکر کرده
    42

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    با این رنج قیمت تنها گزینه شما همان لنز کیت های 105-18 و 140-18 هست.
    قیمت را بالتر ببرید، لنزی مثل 50-17 سیگما f/2.8 همین کار را برای شما انجام خواهد داد ولی با زوم کمتر (البته قیمتش حدود 1.700 باید باشه)
    البته عکاسی خبری معمولا لنزهای رنج 200-70 کاربردی دارند! ولی خوب همون لنزهایی که خدمتتون فرستادم هم برای شروع کارتون را راه خواهند انداخت.
    ارادتمند
    ممنون بابت راهنمایی
    باز سوالی داشتم از دوستان جدا از زوم
    بین لنز 18-140 و 50mm 1.8G کدوم لنز انتخاب بهتری هستش به عنوان لنز همه کاره؟

كاربر آشنا akbar-agha آواتار ها
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny نمایش پست ها
    ممنون بابت راهنمایی
    باز سوالی داشتم از دوستان جدا از زوم
    بین لنز 18-140 و 50mm 1.8G کدوم لنز انتخاب بهتری هستش به عنوان لنز همه کاره؟
    18-140
    Destiny تشکر می‌کند.

كاربر آشنا HAM!D آواتار ها
    تشکر کرده
    62

با سلام
    اساتید من برای عکاسی از دخترم یه 70D 18-135 STM گرفتم
    عکسهای شارپی در نمیاد نظرتون چیه؟
    خرید 50M F1.8 STM درسته؟

كاربر جديد habib mahvare آواتار ها
    تشکر کرده
    5

باسلام دوربین من نیکون7200 هستش با کیت لنز18-140- استفاده ام خونگی و خانوادگیه ومیخوام صرفا واسه پرتره اعضای خونواده ام لنزی تهیه کنم که مناسب این کار باشه و شارپننس خوبی ازش بگیرم خواهشا اگه میشه لنزهای مناسب این کار با مدل و قیمتش و یه فلاش اکسترنال مناسب با مدل و قیمتش واسم معرفی کنید.
    ویرایش توسط habib mahvare : Friday 21 October 2016 در ساعت 13:18

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط habib mahvare نمایش پست ها
    باسلام دوربین من نیکون7200 هستش با کیت لنز18-140- استفاده ام خونگی و خانوادگیه ومیخوام صرفا واسه پرتره اعضای خونواده ام لنزی تهیه کنم که مناسب این کار باشه و شارپننس خوبی ازش بگیرم خواهشا اگه میشه لنزهای مناسب این کار با مدل و قیمتش و یه فلاش اکسترنال مناسب با مدل و قیمتش واسم معرفی کنید.
    برای پرتره معمولا لنز های 85 و 135 تهیه میکنن (85 یک میلیون و هفتصد تومن)
    اما خوب لنز 50 هم میتونه گزینه مناسبی برای پرتره باشه (روی دوربین شما معادل 75) که البته این بستگی به خود شما داره که چه انتظاری از عمق میدان داشته باشید
    نکته مثبت لنز 50 اینه که هم قیمتش در مقابل 85 و 135 خیلی پایینه(700 تومن)، هم به خاطر بازتر بودنش در مقایسه با 85 و 135 میتونه همه کاره تر باشه و شما کمتر نیاز به تعویض لنز پیدا کنید
    شما که لنزتون 18-140 هست ، لنز رو روی فوکال 50 و 85 و 135 یک مدت استفاده کنید و ببینید کدوم باب میل شماست، پرایم اون فوکال رو تهیه کنید.
    معمولا هرچه فوکال کمتر باشه لنز ارزون تره ولی در عوض شما بوکه ی کمتری میگیرید. سلیقه ی عکاسی شما اینجا مطرح هستش
    habib mahvare تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

نقل قول نوشته اصلی توسط HAM!D نمایش پست ها
    با سلام
    اساتید من برای عکاسی از دخترم یه 70D 18-135 STM گرفتم
    عکسهای شارپی در نمیاد نظرتون چیه؟
    خرید 50M F1.8 STM درسته؟
    برای اینکه دوستان بتوانند بهتر راهنمایی کنند یکی از این عکسهایی که به نظرتان شارپ نیستند را با اگزیف اینجا بگذارید تا علت شارپ نبودن مشخص شود. ( دلیل شارپ نبودن عکسها اکثرا اشکال لنز یا بدنه نیست.)

ارادتمند