صفحه 4 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 215
Like Tree338تشکر

موضوع: با حدود 1.5 ملیون تومان چه تركیب مناسبی از دوربین DSLR و لنز پیشنهاد می كنید؟

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

پیش فرض پاسخ: با 15.000.000 چی بخرم ... ؟؟؟

جناب benyamilanْْ، فکر می‌کنم در این رنج قیمت و با توجه به نیاز شما، چندان تفاوتی بین این مدل‌ها وجود نداشته باشه.
    اگر فکر می‌کنید که این اطلاعات، کافی هستند، اعلام کنید تا من هم که تصمیم خرید دارم، تاپیک دیگری ایجاد نکنم و در همین تاپیک از دوستان تقاضای مشاوره بکنم.

ممنون.
    QashQai و benyamilan تشکر می‌کنند.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سید جدا میخواهی بخری؟
    .
    .
    فقط باید با یه برنامه ریزی جهت استفاده از فول فریم ولاغیر با ارنج كردن لنزهای مناسب كارت رو پیش ببری....با توجه به اینكه دیده خوبی داری توعكاسی قطعا شاهد عكسهای خوبی ازت خواهیم بود....موفق باشی
    Sama01 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا benyamilan آواتار ها
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط sama01 نمایش پست ها
    جناب benyamilanْْ، فکر می‌کنم در این رنج قیمت و با توجه به نیاز شما، چندان تفاوتی بین این مدل‌ها وجود نداشته باشه.
    اگر فکر می‌کنید که این اطلاعات، کافی هستند، اعلام کنید تا من هم که تصمیم خرید دارم، تاپیک دیگری ایجاد نکنم و در همین تاپیک از دوستان تقاضای مشاوره بکنم.

ممنون.
    نه...
    من تو دو تا دوربین موندم
    Nikon D80+lens 18-200
    Canon 40D + lens 17-85
    و احتمالا دومی رو انتخاب كنم
    شما میتونید سوال خودتونو بژرسید چون من تقریبا به یه نتیجه گیری كلی رسیدم
    از همه دوستانم ممنونم
    Super Oli تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1844

من تصميم گرفتم يك DSLR بخرم. تقريبا در همين رنج 15,000,000 ريال.
    نكاتي كه فكر مي‌كنم در راهنمايي دوستان مؤثر باشه از اين قرارند:
    - زمينه كاري: طبيعت (از منظره گرفته تا ماكروگرافي و آسمان شب)، پرتره (بيشتر به صورت ثبت لحظات؛ نه پرتره استوديويي)
    - چون علاقه‌اي به استفاده از فلاش ندارم، نياز به حساسيت نسبتا بالا و نيز كم دارم.حد اقل در ISO1000 تصوير خوبي داشته باشم. همچنين در نوردهي‌هاي طولاني مدت هم نيز كم باشد.
    - چند ماهي با 30D عكاسي كردم. البته غالبا در فضاي بسته و در نور مصنوعي. از رنگ آن چندان راضي نبوده‌ام. با روش‌هاي مختلف تراز سفيدي هم نتونستم نتيجه مناسب بگيرم.
    - از نظر لنز، چون به وايد و تله علاقه دارم، حداقل دامنه بين 18mm تا 200mm را پوشش دهد.
    - در مورد لنز، F2.8 ضرورتي ندارد. ولي لرزشگير چرا. طبعا پاشيدگي رنگ نامطلوب است. زوم هم داخلي باشد.
    - احتمالا بخش قابل توجهي از عكس‌ها را در شرايط غير معمول مي‌گيرم. مثل رطوبت بالا، گرما يا سرماي نسبتا زياد. (كه در عكاسي طبيعت كاملا طبيعي است)

اميدوارم چيزي را فراموش نكرده باشم.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r

تشکر کرده
    1844

يعني با توجه به توضيحات من، چيزي موجود نيست؟!
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط sama01 نمایش پست ها
    من تصميم گرفتم يك DSLR بخرم. تقريبا در همين رنج 15,000,000 ريال.
    نكاتي كه فكر مي‌كنم در راهنمايي دوستان مؤثر باشه از اين قرارند:
    1- زمينه كاري: طبيعت (از منظره گرفته تا ماكروگرافي و آسمان شب)، پرتره (بيشتر به صورت ثبت لحظات؛ نه پرتره استوديويي)
    2- چون علاقه‌اي به استفاده از فلاش ندارم، نياز به حساسيت نسبتا بالا و نيز كم دارم.حد اقل در ISO1000 تصوير خوبي داشته باشم. همچنين در نوردهي‌هاي طولاني مدت هم نيز كم باشد.
    3- چند ماهي با 30D عكاسي كردم. البته غالبا در فضاي بسته و در نور مصنوعي. از رنگ آن چندان راضي نبوده‌ام. با روش‌هاي مختلف تراز سفيدي هم نتونستم نتيجه مناسب بگيرم.
    4- از نظر لنز، چون به وايد و تله علاقه دارم، حداقل دامنه بين 18mm تا 200mm را پوشش دهد.
    5- در مورد لنز، F2.8 ضرورتي ندارد. ولي لرزشگير چرا. طبعا پاشيدگي رنگ نامطلوب است. زوم هم داخلي باشد.
    6- احتمالا بخش قابل توجهي از عكس‌ها را در شرايط غير معمول مي‌گيرم. مثل رطوبت بالا، گرما يا سرماي نسبتا زياد. (كه در عكاسي طبيعت كاملا طبيعي است)

اميدوارم چيزي را فراموش نكرده باشم.
    .سید جان آیتم شماره 3 كه نظر شما رو نسبت به اون دوربین نشون میده شاید با توجه به بقیه آیتم ها و میزان پول باعث شده كسی نتونه از كانن چیزی پیشنهاد بده....هر چند كه من فكر میكنم كار كردن با فرمت خام یه عادت خاص خودش رو میخواد. ولی باید ببینیم بقیه دوستان از نیكون سونی یا......نظری دارند یا نه با توجه به اینكه از 30دی رضایت نداشتی باید بگم نمیشه نسخه 400دی رو هم پیشنهاد داد!تا ببینیم نظر بقیه دوستان چیه؟منم استفاده میبرم.....فعلا

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    .سید جان آیتم شماره 3 كه نظر شما رو نسبت به اون دوربین نشون میده شاید با توجه به بقیه آیتم ها و میزان پول باعث شده كسی نتونه از كانن چیزی پیشنهاد بده....هر چند كه من فكر میكنم كار كردن با فرمت خام یه عادت خاص خودش رو میخواد. ولی باید ببینیم بقیه دوستان از نیكون سونی یا......نظری دارند یا نه با توجه به اینكه از 30دی رضایت نداشتی باید بگم نمیشه نسخه 400دی رو هم پیشنهاد داد!تا ببینیم نظر بقیه دوستان چیه؟منم استفاده میبرم.....فعلا
    اتفاقا من میخواستم 400D رو پيشنهاد بدم چون رنگهاي اين دوربين يكي از بهترينهاست من وقتي براي امير سوكي باهم رفتيم و اين دوربين رو خريديم بسيار سوپرايز شدم
    البته مشكل آقاي آهنگرها رنگ نبوده بلكه تنظيم وايت بالانس بوده من نميدونم چرا اما تو استوديو وايت بالانس معمولا مشكلي رو ايجاد نخواهد كرد چون از فلاش استفاده ميشه ؟؟؟؟
    ME و Simaei تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر آشنا Simaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1094

یک تجربه: هر چه بیش گردی، کم یابی؛
    تمام صحبت‌های دوستان صحیح است، هر دوربین و لنزی توانایی‌هایی دارد، اما به نظر من اگر تصمیم به تهیه دوربین دارید، به سرعت اقدام کنید. هر چه دیر شود، سوژه‌هایی که می‌توانسته‌اید ثبت کنید از دست خواهند رفت.

با این پیشنهادها، جایی برای فکر باقی نمی‌ماند، تحقیق خوب است اما زیادیش دردسر؛
    دل به دریا بزنید و بخرید؛ قول می‌دهم هر چه تفاوت و کمبود است فراموش کنید، فقط دکمه شاتر مهم است که همه‌ی دوربین‌ها دارند!
    EHSAN2، Sama01 و QashQai تشکر می‌کنند.
    سیمایی

Nikon D50 (body) + Nikkor 18-70 f/3.5-4.5
    Pentax SV (analog) + Asahi Super-Takomar 1:1.8/55 + Taira Tele 2.8/135

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

نقل قول نوشته اصلی توسط Simaei نمایش پست ها
    یک تجربه: هر چه بیش گردی، کم یابی؛
    تمام صحبت‌های دوستان صحیح است، هر دوربین و لنزی توانایی‌هایی دارد، اما به نظر من اگر تصمیم به تهیه دوربین دارید، به سرعت اقدام کنید. هر چه دیر شود، سوژه‌هایی که می‌توانسته‌اید ثبت کنید از دست خواهند رفت.

با این پیشنهادها، جایی برای فکر باقی نمی‌ماند، تحقیق خوب است اما زیادیش دردسر؛
    دل به دریا بزنید و بخرید؛ قول می‌دهم هر چه تفاوت و کمبود است فراموش کنید، فقط دکمه شاتر مهم است که همه‌ی دوربین‌ها دارند!

چی بگم آخه...
    دوست عزیز شما بقیه لوازم مورد نیاز تون رو هم با همین دید تهیه میکنید؟
    اینجا فرومی تخصصی در رابطه با هنر عکاسی و تجهیزات و لوازمشه.بارها عنوان شده که اینجا و فرومهای تخصصی مشابه محلی برای افزایش سطح معلومات ودانش است و مسلما با میوه فروشی تفاوت داره(هر چند که در مورد خرید میوه هم وسواس و دقت داریم) حالا دوربینی که نوع معمولش دست کم 2 میلیون قیمتشه دیگه جای خود داره.پس اینقدر از لحاظ فنی و هنری و علمی و کاربردی و....ارزش داره که ساعتها چه قبل و چه بعد از خرید راجع بهش گفتگو بشه.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Rofougaran : Wednesday 20 February 2008 در ساعت 18:31

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    اتفاقا من میخواستم 400D رو پيشنهاد بدم چون رنگهاي اين دوربين يكي از بهترينهاست من وقتي براي امير سوكي باهم رفتيم و اين دوربين رو خريديم بسيار سوپرايز شدم
    البته مشكل آقاي آهنگرها رنگ نبوده بلكه تنظيم وايت بالانس بوده من نميدونم چرا اما تو استوديو وايت بالانس معمولا مشكلي رو ايجاد نخواهد كرد چون از فلاش استفاده ميشه ؟؟؟؟
    .
    .
    .
    بابك جان درست میگی. منم بنظرم 400دی مناسبترین گزینه است بالنزهای خوب اما سید خیلی نا امید كننده از 30دی صحبت كرد. من تو هیچ فرومی ندیدم اینقدر از رنگ 30دی ایراد بگیرند....واسه همین گفتم با این دید باید 400دی رو بی خیال شد:(

صفحه 4 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین