صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 81
Like Tree292تشکر

موضوع: Nikon D90 یا Canon 40D؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahram.EE نمایش پست ها
    ای بابا، چرا تمام بحث های مقایسه این دو دوربین نصف کاره و بدون نتیجه تموم میشه؟

اصلا آقایون و خانوم های با تجربه فروم، حتما review هر دو رو خوندید، حالا فرض کنید اولین slr تون رو دارید می خرید. خیلی واضح بگید کدوم یک رو انتخاب می کنید، اگه دلیلی هست که ختما هست اون رو هم بیان کنید تا کسی مثل من که تجربه slr نداره با وزن هر ویژگی در انتخاب آشنا بشه.

بر همه هم واضح و مبرهن است که این فقط دلیل شماست، فقط خود شما، که برای اشتراک تجارب با دیگران مطرح می کنید، پیشنهاد شما هیچ مسیولیتی برای شما ایجاد نمی کند.

:::big grin::: ممنون از راهنمایی هاتون(پیشاپیش)

یک نکته دیگه، خواهش میکنم، ملتمسانه ، یک مقدار از کلیشه ها در جوابتون پرهیز کنید(ببخشیدها)
    به خدا اين سوال پاسخ غير كليشه اي نداره :::big grin:::

فقط و فقط بستگي به خودتون داره. يه مثال بزنم. مثلا خود من به عنوان كسي كه 25 سال در اردوي Canon بوده و الان هم 40D داره ممكنه اگه امروز مي خواستم دوربين بخرم D90 مي خريدم !

مي گين چرا ؟ چون جنس و ميزان عكاسي من نيازي به بدنه ي منيزيومي و سيل و سنگين نداره و از طرفي ديگه حوصله ي اينكه يه دوربين عكاسي و يه فيلمبرداري داشته باشم ندارم و فيلمبرداري D90 با همه ي كاستي هاش براي رفع حوايج من كافيه.

حالا خودتون بايد با توجه به جنس عكاسيتون انتخاب كنيد.
    Kaveh Ghobadi، Amir Tavakoli، raffi و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا heiran آواتار ها
    تشکر کرده
    566

با سلام به دوستان

باید بگم مفیدترین و کاملترین پستی که تا حالا در این فروم وزین دیده ام همین پست جناب قشقایی هست...

حتما ببینید
    QashQai و shamim19 تشکر می‌کنند.
    محمدحسین قاسمی

علم-فلسفه-هنر و مذهب عالیترین مظاهر نیاز و آرمان بشر برای کشف نظم و ترتیب و هماهنگی در جهان هستند

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

با سلام خدمت همه ی اساتید مهترم.
    من حدود 1 ماه می شود که این سایت را مطالعه می کنم و برای اولین بار است که مطلبی می نویسم.
    قبل از هر سخنی لازم می دانم که از همه ی دوستان تشکر کنم برای اطلاعاتی که در اختیار amateur هایی مثل من قرار می دهندمخصوصا از اقای قبادی عزیز که بنده از صحبت های ایشان کمال استفاه را می برم.
    دوستان من زبان فارسی را زیاد خوب نمی نویسم دلیلاش هم این است که مدت بسیار کوتاهی در ایران درس خواندم.و اگر غلط های املا ی زیادی داشتم عذرخواهی می کنم.

من هم این 2 مدل را بسیار دوست دارم و از نظر بادی 40d را بیشتر می پسندم ولی با وجود لنز 18-105 vr ترجیه می دهم d90 را بخرم. البته حدود 1 ماه دیگر به ایران می ایم و از انجا خواهم خرید.شاید همتا ان زمان نظرم عوض شود.:biggrin:

50d هم برای انهای که محدودیت مادی ندارند گزینه ی جالبی میتواند باشد.
    Nader Kohansal، Kaveh Ghobadi، Ali Shadi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط heiran نمایش پست ها
    با سلام به دوستان

باید بگم مفیدترین و کاملترین پستی که تا حالا در این فروم وزین دیده ام همین پست جناب قشقایی هست...

حتما ببینید

سلام: شرمنده میکنید :) واقعیت اینست من کاری نکردم آن پست فقط جمع آوری اطلاعات ارزشمندی بود که دوستان خوب فروم پیشتر گفته بودند...... باز هم ممنون

ارادتمندتان
    heiran تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

بسیار خوب، در مورد نیازها، من با دوربین خودم تا حالا داخل و خارج خونه عکاسی کردم. برای داخل از مهمانی، موجودات جاندار تا انواع بی جان، (نور مهتابی هم، ظاهرا 40D کمی در این مورد اشکال داره، درسته؟ با تنظیمات قابل اطلاح هست؟)
    خارج از خونه هم، طبیعت،منظره، هم گیاه و حیوان، بنی بشر، نور کم و زیادهمین طور در ارتفاعات، اگر دوربینی باشه که با ارتفاع مشکل داشته باشه؟،(خوب این کلی شد دیگه).

جناب قشقایی پست شما رو دیده بودم ولی باز هم خرید لنز رو دیدم.بسیار ممنون.(یک نکته این که ظاهرا لنز کیت نیکون هم در رنج و هم در کیفیت اپتیک برتری دارد. شما هم تایید می کنید؟)

حالا این که من چرا اصرار دارم نطر شما رو بدونم، شما تجربه slr رو دارید، چند سال تجربه عکاسی دارید، حتما review های هر دو رو خوندید(چون علاقه مند هستید)مسیله مهم و خیلی واضح با توجه به توضیحات اینه که درک شما از یک خوندن یک review با درک یک آدم تازه کار فرق می کنه،

بنابراین ازتون می خوام فرض کنید ،با تجربه و شناختی که دارید، اولین خریدتون هست، با توجه به تفاوت دو بدنه، لنزهای کیت، لنزهای تا محدوده 600k، سایر مسایلی که ممکنه به ذهن امسال من نرسه،بگید کدوم رو انتخاب می کنید؟

یک نکته، لطف کنید این رو ببینید:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ca..._results.shtml

رنگ آبی دریا و سبز درخت ها و زمین به نظر من در canon بهتر میاد، همین طوره؟

یا در این یکی:
    http://www.digitalrev.com/en/side-by...5-article.html

این همون مشکلی هست مکه من با CoolPiX 8800 دارم(اشاره به رنگ برگ ها)به شدت بی زارم ازش، اشکال در WB هست یا چیز دیگه؟
    (می دونم که لنزها رو نمی دونم چی استفاده شده، ولی خوب)، این قضیه رنگ ها قابل اصلاحه یا در انتخاب موثره؟

بهرحال، نیازمند تجربه شما هستیم.
    ویرایش توسط Bahram.EE : Thursday 18 December 2008 در ساعت 20:13 دلیل: اشتباه تایپی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

جناب Bahram.EE عزیز به نظر من
    نمی توان مقایسه ی عادلانه ی باشه چون با لنز های کاملا متفاوت از هم این عکس ها گرفته شده اند.
    البته من هم مشتاقانه منتظر پاسخ دوستان دیگر هستم
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوست عزيز مشكل وايت بالانس و گرمي و سردي رنگ ها و ... همگي مشكلات عكس گرفتن با فرمت jpeg است. در صورت خريد DSLR بايد عادت كنيد با فرمت RAW (خام) عكس بگيريد كه در اينصورت همه ي اين پارامتر ها قابل تنظيم و حك و اصلاح است و فرق خاصي بين خروجي تصوير دوربين هاي برند هاي مختلف وجود نخواهد داشت.
    Kaveh Ghobadi، QashQai، rezafh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

یا در این یکی:

این همون مشکلی هست مکه من با CoolPiX 8800 دارم(اشاره به رنگ برگ ها)به شدت بی زارم ازش، اشکال در WB هست یا چیز دیگه؟
    (می دونم که لنزها رو نمی دونم چی استفاده شده، ولی خوب)، این قضیه رنگ ها قابل اصلاحه یا در انتخاب موثره؟

سلام

ببخشيد كه به جاي آقاي قشقايي جواب ميدهم، ولي اگر همان پست قبلي افشين عزيز را كامل خوانده بوديد، در آن لينكي وجود داشت كه همين مورد شما، به طور مفصل و جامع مورد بحث قرار گرفته بود:

كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت
    farhad44، Amir Tavakoli، QashQai و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

بسیار خوب، در مورد نیازها، من با دوربین خودم تا حالا داخل و خارج خونه عکاسی کردم. برای داخل از مهمانی، موجودات جاندار تا انواع بی جان، (نور مهتابی هم، ظاهرا 40D کمی در این مورد اشکال داره، درسته؟ با تنظیمات قابل اطلاح هست؟)
    خارج از خونه هم، طبیعت،منظره، هم گیاه و حیوان، بنی بشر، نور کم و زیادهمین طور در ارتفاعات، اگر دوربینی باشه که با ارتفاع مشکل داشته باشه؟،(خوب این کلی شد دیگه).

جناب قشقایی پست شما رو دیده بودم ولی باز هم خرید لنز رو دیدم.بسیار ممنون.(یک نکته این که ظاهرا لنز کیت نیکون هم در رنج و هم در کیفیت اپتیک برتری دارد. شما هم تایید می کنید؟)

حالا این که من چرا اصرار دارم نطر شما رو بدونم، شما تجربه slr رو دارید، چند سال تجربه عکاسی دارید، حتما review های هر دو رو خوندید(چون علاقه مند هستید)مسیله مهم و خیلی واضح با توجه به توضیحات اینه که درک شما از یک خوندن یک review با درک یک آدم تازه کار فرق می کنه،

بنابراین ازتون می خوام فرض کنید ،با تجربه و شناختی که دارید، اولین خریدتون هست، با توجه به تفاوت دو بدنه، لنزهای کیت، لنزهای تا محدوده 600k، سایر مسایلی که ممکنه به ذهن امسال من نرسه،بگید کدوم رو انتخاب می کنید؟

یا در این یکی:

سلام:

وقتی به دنیای Slr ها قدم میگذارید مفاهیم و کنترل رفتار دوربین ها متفاوت خواهد شد. و هزینه هایی که شاید قادر به پرداخت آن نباشید. فرضا با G10 شما میتوانید به یک دامنه ای از دسترسی به صرف فوکال لنت داشته باشید که روی ماینتور زیاد فرقی با دوربین Slr نداشته باشد و شاید روی Slr ها به همان کیفیت ( با اندکی اینور آنور تا غایت کیفیت ) روی مانیتور حداقل 1 میلیون و حداکثر 10 الی 12 میلیون برایتان تمام شود.
    .
    .
    .
    اگر چه ممکن است بعضی از دوستان فروم موافق من نباشند اما بی تعارف بگویم من فرق زیادی بین دوربین ها نمی بینم یا حتی لنزها ........ بیشترین فرق بین ماهاست در نوع استفاده از ابزارمان . پس از دیده من لنز کیت کدام بهتر است یا بدتر زیاد مهم نیست مهم اینست که نقطه ضعف من در عکاسی را کدام ابزار بهتر کاور میکند. شاید ضعف دیگر آن ابزار را با نقطه قوتی ( اگر داشته باشم ) جبران کنم یا مواردی از این دست.....

این مورد هم مستلزم تجربه شخصی شماست فارق از آنکه به نظر من کدام لنز کیت بهتر باشد یا نباشد. چون تعریفی از بهترین لنز کیت یا لنز های بسیار گران ارتباطی تنگاتنگ با سلیقه شخصی من دارد. و توصیه به دیگران اندکی دور از منطق شاید بتوان راه را نشان داد اما راه رفتن با شماست :)
    .
    .
    من هم مثل فرهاد عزیز اگر الان میخواستم دوربینی بخرم و فیلمبرداری روی سنسورهایی از این دست با تمامی مشقت های آن ( به این مورد دقت شود ) جالب بود D90 میخریدم در غیر اینصورت 40D فارق از استرس لنز کیت.... بنظرم انتخاب دوربین بر اساس لنز کیت یک اشتباه محض است بر اساس لنزهایی دیگر منطقی است.....

اما رنج لنزها برایم مهم است ........

حتما در جریان هستید که با Slr ها قدم به قدم برای دسترسی به هر رنجی میبایست هزینه کنید؟ پس ابتدا به ساکن نوع عکاسی شما با توجه به بودجه دستخوش تفسیری دیگر خواهد بود. برای ماکرو لنزتان باید این خصوصیت را دارا باشد. برای تله باید بدانید به چه میزان برایتان اهیمت دارد و همچنین واید......

اینها را اگر بگویید بنظرم با پاسخ های دقیقی از دوستان روبرو خواهید شد.

سقف بودجه چه اکنون چه در آینده یا احتمال تغییر برند و و و و و مواردی از این دست بنوعی تمامی این عرایض من بدون آنکه بدانیم بدوجه شما حداکثر چقدر خواهد بود به پشیزی نمی ارزد :) در پیام خصوصی اشاره کردید که با حداقل هزینه ها.. من در این حالت ممکن است بجای 40D یک 450D بردارم اگر که تفاوت های این دوربین برایم مهم نباشد....

اگر پروسس خوب بلد باشید ( که لازمه عکاسی با دوربین های Slr یا بطور کل دیجیتال است ) اکثر نقاط ضعف ابزارتان را می پوشانید. یکی از دوستان فروم بنام یاسر دلباز هاشمی با دوربین اس 3 پروسس های خوبی انجام میدهد.

و دست آخر آنکه من چون شما در این وادی در حال یادگیری هستم شاید بطور جدی به این موضوع فکر میکنم این میزان فعالیت من در راستای یادگیری است و مصداق داشتن تجربه ای بالا نیست.... در این خصوص دوستان دیگری هستند که تجربه هایی بالاتر دارند.

پاینده باشید
    Delbaz، fedoracore، Amir Tavakoli و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

یکی از دوستان فروم بنام یاسر دلباز هاشمی با دوربین اس 3 پروسس های خوبی انجام میدهد
    بعد از آن دلگیری کوچک (!)
    افشین جان
    بزرگ منشی شما است. منتها یاسر هاشمی دلباز :biggrin:

در مورد فرمت عکس برداری که RAW یا Jpeg باشد من پیشنهادم هر دو فرمت است . مطمئنا پروسس فرمت RAW وقتی تعداد عکس ها در موقعیت های مختلف زیاد میشه , خودش مسئله ساز خواهد بود . آن هم وقتی که پردازش گر آدمی مثل من باشه که برای تنظیم هر کدام از لغزنده ها چندین دقیقه وقت بذاره. فکر کنم نیم ساعتی طول بکشه تا یک فایل Raw رو تنظیم و در فتوشاپ باز کنم
    من پیشنهادم هر دو نوع فرمت است تا اگر فرمت Jpeg ایراد کشنده ای نداشت از همان استفاده کنید

در مورد دو دوربین Canon 40D و Nikon D90 نظر شخصی من اینه که :
    دوربین کنون 40 دی برای عکس برداری بسیار گزینه خوبی است . نویز بسیار مناسب و کیفیت بسیار خوب پیکسل های عکس در کنار قیمت معقول یک انتخاب بسیار مناسب خواهد بود ( نظر خودم اینه که فعلا دوربینی مناسب تر از این دوربین در بازار وجود نداره)

اما همانگونه که گفتید اگر کسی به فیلم برداری علاقه دارد آنگاه دوربین نیکون در اولویت قرار خواهد داشت ( البته در این محدوده قیمت )

بستگی به شخص داره

اما در مورد لنز

من به امیر هم گفتم
    همانطور که الان سطح عکاسی شما به جایی رسیده که نیاز به سطح و کلاس و کیفیت بالاتری دارید , مطمئنا زمانی هم خواهد رسید که دنبال لنز هایی با کیفیت عالی خواهید گشت ( نه صرفا لنزهای ارزان و مناسب )
    بنابراین اینکه کدام لنز کیت خوب است و کدام خوب نیست و کدام اعوجاج دارد یا نه, شاید بعد ها هیچ کدام از این لنز های کیت به کار شما نیاید
    پس بهتره هدف خودتون رو روی خرید لنز های خوب و با کیفیت قرار بدید که در این صورت در هزینه کلی هم صرفه جویی می شود و حداقل در پول تعویض لنز های بی کیفیت صرفه جویی میشه

بچه های گروه CHDK دارن روی هک Canon40D کار میکنن تا بلکه بتونن روی این دوربین هم به فیلم برداری برسند
    Amir Tavakoli، QashQai، Halalzadeh و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین