صفحه 15 از 30 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 291
Like Tree304تشکر

موضوع: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

نقل قول نوشته اصلی توسط ghoozak نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان عزیز
    از شما درخواست راهنمایی دارم برای خرید بدنه و لنز.
    من تابحال دوربین حرفه ای نداشتم و تنها با سری کامپکت کانن کار کردم(مثل G12)، الان میخوام یه دوربین داشته باشم تا از طبیعت و سفر بصورت حرفه ای و هم برای عکس های خانوادگی از اون بهره ببرم.
    مقدار پس اندازی هم که برای خرید دوربین گذاشتم کنار حدود 12.500.000 ریال هست.
    تا اینجا میدونم که باید یه بدنه ی به روز و کامل بخرم تا در آینده دیگه احتیاج به تعویض بدنه نباشه.
    اما از لنز، حقیقت اینکه هیچ نمیدونم.
    تنها میخوام لنزی باشه که بزرگنمایی و لرزشگیر و وضوح خوبی داشته باشه و تا اونجا که میشه تا مدتی احتیاج به لنز دیگه ای نداشته باشم.
    یا به زبان دیگه، برای من که تازه کارم، یه لنز همه کاره بحساب بیاد.
    با توجه به دوربینهایی که معرفی شدن، به نظرم برای بدنه 60D شاید گزینه خوبی باشه، اما نمیدونم لنز کیت یا همون لنزی که همراه بدنه میفروشن برای 60D چیه و میتونه جوابگوی من باشه یا نه؟
    دیگه اینکه اگر لطف میکنین، بدنه و لنز پیشنهاد میکنین، قیمت اونها رو هم واسم بزارین.
    با احترام.
    سلام دوست گرامی :
    اینگونه که پیداست شما برند خودتان را انتخاب کرده اید که نیمی از راه را طی کرده اید، اما یک مورد و آن اینکه بهتر است خودتان به مطالعه مطالب سایت بپردازید که مطمئنا خیلی چیزها را متوجه خواهید ... وبعد اینکه با آگاهی بین چند لنز یا بدنه دچار تردید شدید از دوستان فروم درخواست کمک کنید.
    موفق باشید:http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=11064
    ghoozak، Walkman و NetNegar تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

سلام دوستان عزیز
    من تا سقف 1 میلیون تومان می خوام یک بادی و یک لنز تله زوم بخرم
    میخواهم نیکون دی 3100 بگریم با یک لنز زوم با کیفیت خوب
    لطفا لنز پیشنهادی خودتون رو که مناسب هست رو بگید و همچنین اگه ترکیب جدیدی مد نظرتون هست خوشحال میشم بدونم
    با تشکر
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    فکر می کنم که 12.500.000 ریال برای دوربین و لنز باشه که در این صورت با انتخاب 60D (حدود 1.100تا 1.200 )،پول چندانی برای لنز نمی مونه وتنها گزینه 18/55 (حدود 120 هزار تومان )هست.
    لنز کیت 60D هم ، 18-55 هست هم 18-135 و 18-200
    اما همه بغیر از 18-55 از بودجه شما بیشتر است.

تنها میخوام لنزی باشه که بزرگنمایی و لرزشگیر و وضوح خوبی داشته باشه و تا اونجا که میشه تا مدتی احتیاج به لنز دیگه ای نداشته باشم
    فکر می کنم در کانن لنز15-85 (حدود 800) به اضافه سرعت فوکوس خوب موجودست که با توجه به بودجه شما زیادی گران است

پ .ن قیمتها همه حدودیست

موفق باشید
    ghoozak و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض ***

سلام به همه ی دوستان عزیز.
    نخست تشکر میکنم از همه ی دوستان حرفه ای و خیلی خوشحالم که چنین جایی بزبان فارسی وجود داره و براستی هم علمی و پژوهشی هست.
    با توجه به نوشته های فراوان دوستان حرفه ای و هم دوستانی که سوالاتشان باعث بیشتر شدن بازه ی دانش عکاسی شده، برای خرید بدنه و لنز به تصمیم قابل قبولی رسیدم.
    برای بدنه canon 60D رو انتخاب کردم، چه اینکه علاوه بر آنهمه گزینه های بسیار خوب دوربینهای حرفه ای، LCD قابل چرخش و هم قابلیت LiveWiew بهنگام عکسبرداری و هم فیلمبرداری FullHD و هم اینکه قیمت مناسب داره و مدل جدیدی هم حساب میشه.
    درباره لنز هم فکر میکنم برای من که این نخستین دوربین حرفه ای ام( slr ) هست، EF-S 15-85mm 1:3.5-5.6 IS USM میتونه لنز بینهایت خوبی باشه.
    تنها چند سوال از دوستان دارم که اگه میتونن جواب بدن یا لینک مربوط رو واسم بزارین.
    1- این بدنه و این لنز با هم یک ترکیب خوب حساب میشن؟
    2- برای خرید این لنز، از فروشگاه چه چیزهایی رو باید مد نظر داشته باشیم؟( تاپیک مربوطه رو خوندم یه کم کلی بود)، منظورم اینه که این لنز ساخت کجاست، جعبه ی آکبندش چه خصوصیاتی داره و هم بعد از روشن کردن، مهمترین موضوع که باید درنظر بگیریم چیه؟ تا اطمینان پیدا کنیم لنز اصله؟
    3- من با توجه به موقعیت جغرافیاییم که تو شهرستان هستم، مجبورم از فروشگاهی که گارانتی و بیمه ی آفومار رو میده خرید کنم، البته باید بگم خب اینجا میشه بصورت نقد و اقساط خرید کرد. خواهشمندم قیمت دقیق این دو را واسم بزارین.
    4- درباره محتویات جعبه بدنه و لنز کمی توضیح بدین.
    5- برای کیف بدنه و لنز، چه مارک و چه مدلی پیشنهاد میکنین؟ این رو دیگه باید بیام تهران خرید کنم، لطفا آدرس فروشگاه و قیمت اون کیفی که هم بدنه و لنز و شارژر و کابل رو در خودش جا بده رو واسم بزارین.
    در ضمن آیا کیف فابریک خودش رو میشه تهیه کرد؟
    (فکر میکنم این اولین و آخرین لنزی باشه که میخرم، چون واقعا خیلی از پس اندازم پیش رفتم، این رو واسه اندازه ی کیف یادآوری کردم:) )
    باز هم از همه ی دوستان مهربان تشکر میکنم.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط ghoozak نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان عزیز.
    نخست تشکر میکنم از همه ی دوستان حرفه ای و خیلی خوشحالم که چنین جایی بزبان فارسی وجود داره و براستی هم علمی و پژوهشی هست.
    با توجه به نوشته های فراوان دوستان حرفه ای و هم دوستانی که سوالاتشان باعث بیشتر شدن بازه ی دانش عکاسی شده، برای خرید بدنه و لنز به تصمیم قابل قبولی رسیدم.
    برای بدنه canon 60D رو انتخاب کردم، چه اینکه علاوه بر آنهمه گزینه های بسیار خوب دوربینهای حرفه ای، LCD قابل چرخش و هم قابلیت LiveWiew بهنگام عکسبرداری و هم فیلمبرداری FullHD و هم اینکه قیمت مناسب داره و مدل جدیدی هم حساب میشه.
    درباره لنز هم فکر میکنم برای من که این نخستین دوربین حرفه ای ام( slr ) هست، EF-S 15-85mm 1:3.5-5.6 IS USM میتونه لنز بینهایت خوبی باشه.
    تنها چند سوال از دوستان دارم که اگه میتونن جواب بدن یا لینک مربوط رو واسم بزارین.
    1- این بدنه و این لنز با هم یک ترکیب خوب حساب میشن؟
    2- برای خرید این لنز، از فروشگاه چه چیزهایی رو باید مد نظر داشته باشیم؟( تاپیک مربوطه رو خوندم یه کم کلی بود)، منظورم اینه که این لنز ساخت کجاست، جعبه ی آکبندش چه خصوصیاتی داره و هم بعد از روشن کردن، مهمترین موضوع که باید درنظر بگیریم چیه؟ تا اطمینان پیدا کنیم لنز اصله؟
    3- من با توجه به موقعیت جغرافیاییم که تو شهرستان هستم، مجبورم از فروشگاهی که گارانتی و بیمه ی آفومار رو میده خرید کنم، البته باید بگم خب اینجا میشه بصورت نقد و اقساط خرید کرد. خواهشمندم قیمت دقیق این دو را واسم بزارین.
    4- درباره محتویات جعبه بدنه و لنز کمی توضیح بدین.
    5- برای کیف بدنه و لنز، چه مارک و چه مدلی پیشنهاد میکنین؟ این رو دیگه باید بیام تهران خرید کنم، لطفا آدرس فروشگاه و قیمت اون کیفی که هم بدنه و لنز و شارژر و کابل رو در خودش جا بده رو واسم بزارین.
    در ضمن آیا کیف فابریک خودش رو میشه تهیه کرد؟
    (فکر میکنم این اولین و آخرین لنزی باشه که میخرم، چون واقعا خیلی از پس اندازم پیش رفتم، این رو واسه اندازه ی کیف یادآوری کردم:) )
    باز هم از همه ی دوستان مهربان تشکر میکنم.
    با سلام خدمت شما دوست عزیز

اوله اینکه عنوان تاپیک رو نگاه کنین!!! لنر و دوربین هم که خودتون انتخاب کردین.....

سوالایی هم که طرح کردین هرکدومش یک تاپیک جداگانه داره

میتنونید به این تاپیک مراجعه کنید تا در مورد خرید اطلاعاتی کسب کنید

http://www.akkasee.com/forum/showthr...?t=6599&page=1

موفق باشید......
    NetNegar تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    76

سلام به اساتید محترم
    از مشخصاتی که مینویسم میفهمید که زیاد اطلاعاتی ندارم ، من برا دوربین و تجهیزات جانبی مثل سه پایه ،چند تافیلتر و ... 850،000 تومان در نظر گرفتم و بیشتر به عکاسی در سفر و اگه بیشتر با این هنر آشنا بشم عکاسی هنری علاقه مندم و چیزایی که برا دوربین به نظرم میرسه ایناست :
    - عکسبرداری با فرمت RAW داشته باشه ، بعضی از دوربینها در این فرمت نویز زیادی ظاهر میشه ،این دوربین این مشکل رو نداشته باشه .
    - درمودهای دوربین هم امکان تنظیم ایزو باشه.
    - حداقل تا ایزو 200 نویز ظاهر نشود
    - LCD چرخان داشته باشه
    - تنظیم نور ماتریسی داشته باشه.
    - Bracketing اتومات با گام نوری زیاد با حداقل 5 تصویر
    - هیستوگرام در صفحه LCD در حالت عکسبرداری
    - Sharpness Bracketing
    - حافظه موقت (بافر) زیاد
    - زیاد بودن سطح سنسور دوربین
    - از سنسورهای CMOS و CCD نمیدونم کدومشون بهتره ، هر کدوم نویز کمتری بیاره
    - حافظه با آداپتور یا قابلیت استفاده با Ram Reader
    - فلاش قوی یا امکان نصب فلاش خارجی
    - امکان تنظیم قدرت و زمان فلاش
    - دوربین حتی الامکان SLR باشد ، یکی از مزایای اون نویز کم در ایزو بالاست.
    - فاصله کانونی مناسب برای کاهش عمق میدان باندازه دلخواه
    - مود سوپر ماکرو داشته باشه
    - کاهنده نویز اتومات که با بالا رفتن سرعت فعال بشه
    - زمان نوردهی تا یک دقیقه یا بیشتر امکانش باشه
    - دوربینی هست که کنترل از راه دور داشته باشه ؟
    اگر اینایی که میگم مناسب دوربینای خیلی گرونتریه فقط دو پارامتر نویز کم در فرمت RAW و LCD چرخان برام مهمتره .
    متشکرم.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

دوست عزیز (mahdiidham) سوال شما بیشتر شبیه شوخیه که امیدوارم واقعا اینطور نباشه.

اما به عنوان یه جواب کوتاه اما کاربردی حرف آخر رو اول میزنم.

CANON Powershot G12
    CANON Powershot G11

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=13172

موفق باشین.
    ویرایش توسط amir.g : Wednesday 20 April 2011 در ساعت 11:40
    M. Beyrami، farzadb2 و NetNegar تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608
    ویرایش توسط Mehdi Rojaie : Wednesday 20 April 2011 در ساعت 12:19
    Anoosh-Em و NetNegar تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    76

ضمن تشکر از mahdi-911 و amir.g ، آیا سایتی هست که بر اساس مشخصات دوربین که لیست میکنه و ما انتخاب میکنیم دوربینهایی مناسب سلیقه ما معرفی کنه ؟ مشابه این : http://www.gsmarena.com/search.php3
    برای گوشی موبایل. بهتر اینه که برا انتخاب دوربین فیچرهای زیادی سؤال کنه .
    مثلاً من ایزو بیشتر از 400 رو استفاده نمیکنم ، زوم حدود 20 میخوام ، لنز جداگونه نمی خرم ، تغییر زوم تو مود فیلمبرداری میخوام ، مینیمم ماکرو میخوام که . . . . و و و . . . . .
    در ضمن فروشنده ها میگن مثلاً Canon یک دوربین رو برا چند محل تولید میکنه ، خودش ، اروپا و . . . منظورشون چیه ؟
    ویرایش توسط mahdiidham : Saturday 23 April 2011 در ساعت 12:28
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    76

سلام
    پس از مدتی جستجو پیداشون کردم : http://www.neocamera.com/search_camera.php و نیز http://www.cameraprices.com/digital-cameras
    ولی دوربینایی رو که معرفی کرد هنوز به ایران نیومده !فکر میکنم در حد نیمه حرفه ای زیادی سخت گرفتم !!
    دوست گرام amir.g دوربین CANON Powershot G12 که معرفی کردین خیلی نزدیک به اونچیزی هست که میخوام ولی زوم کمش برام قابل اغماض نیست !
    دوست عزیز mahdi-911 تقریباً تمام قیمتهایی رو که برای دوربینهای معرفی شده در آدرسی که دادید ارائه شده حدود 50 تا 100 هزارتومن کمتر از بازار هست !! اگه میشد بدونم جناب هادی هژیرآذر این قیمتارو از کجا گرفته خیلی خوب میشد.
    با تمام این موارد فکر میکنم کمک شما مفیدتر از هر چیز دیگه ای برام هست ، اگه اشکال نداره اهم مشخصاتی رو که میخوام میگم و ممنون میشم راهنمائیم کنید :
    - قیمت بین 600 تا 800 هزار تومن - زوم 16 تا 20 - LCD چرخان - فرمت عکس JPEG RAW - فیلمبرداری HD - و باتری لیتیوم قابل شارژم که داشته باشه بهتر (و سنسور CMOS )و چون نمیخوام به عنوان نیمه حرفه ای لنز جداگانه بخرم میخوام حداکثر استفاده رو از لنزش ببرم.
    ممنون
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 15 از 30 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین