صفحه 21 از 30 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 291
Like Tree304تشکر

موضوع: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط mostajerkhoda نمایش پست ها
    خیلی متشکرم
    اوکی

یه بنده خدایی به من توصیه کرد که اگر بخوای عکاسی رو حرفه ای ادامه بدی توی قیمت های بالای بنده کانن خیلی قوی نیست و مجبور میشی بیایید نیکون! چقدر این حرف صحت داره؟!

یه سوال دیگر آیا تفاوت 550 با 600 انقدر قابل توجه هست که 600 دی رو ترجیح بدهم؟ یا نه خیلی با هم تفاوت ندارند و اختلاف قیمتش به خاطر عرضه جدید تر هست و ارزشش رو نداره؟

(شرمنده بنده کلا آماتور هم محسوب نمیشم می بخشید.)
    سلام دوست عزیز

توصیه اون بنده خدا کاملا غیر علمی و بی اساس است. هر دو برند کنون و نیکون از رده آماتور تا حرفه ای ، تمام نیازهای کاربران را پیش بینی و تامین کرده اند.
    برای اطلاع از وجوه تمایز دو بدنه 550d و 600d به این پست رجوع کنید.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

خیلی متشکرم
    اوکی

یه بنده خدایی به من توصیه کرد که اگر بخوای عکاسی رو حرفه ای ادامه بدی توی قیمت های بالای بنده کانن خیلی قوی نیست و مجبور میشی بیایید نیکون! چقدر این حرف صحت داره؟!

یه سوال دیگر آیا تفاوت 550 با 600 انقدر قابل توجه هست که 600 دی رو ترجیح بدهم؟ یا نه خیلی با هم تفاوت ندارند و اختلاف قیمتش به خاطر عرضه جدید تر هست و ارزشش رو نداره؟

(شرمنده بنده کلا آماتور هم محسوب نمیشم می بخشید.)
    سلام

اول یه بحث رو توضیح بدم :

شرمنده بنده کلا آماتور هم محسوب نمیشم می بخشید
    دوست من ، شرمندگی برای کسی است که بدون سوال و بدون اطلاعات اقدام به خرید می کند ، من دیده ام کسی را که نمی دانست ایزو و شاتر و دیافراگم و .... چیست و دوربین 7D کنون می خرید برای اینکه روی فلان پسر خاله یا فلان دختر عمه را کم کند ....

این رو هم عرض کنم که همه اسکات کلبی به دنیا نمی آیند ، مطالعه می کنند، تلاش می کنند ، تمرین می کنند تا چیزی دستگیرشان شود ، حالا بعضی بیشتر می فهمند و بعضی مثل من هنوز هاج و واج "اندر الف قامت یارند"

شاید برای شما جالب باشد ، زمانی که من اولین بار میخواستم دوربین SLR بخرم ، یکی از سوالات جدی من این بود : این کیت چیه؟؟ مثلا دی 70 با دی 70 کیت فرقشون چیه؟؟!

بگذریم....

همونطور که عزیزان فرمودند ، این حرف از اساس غلط است ، من خیلی دلم میخواد اون بنده ی خداوند رو ببینم و ازش بپرسم با چه طرز تفکری این حرف رو زده !
    من باب توضیح و تبیین عرض کنم که لنز های حرفه ای کنون ، الان در حرفه ای ترین استودیو ها ، بزرگترین استادیوم ها ، و حساس ترین مرز های آبی و خاکی داره استفاده میشه (بسته به نوع استفاده)
    دقیقا این جمله اخیر درباره لنز های حرفه ای نیکون هم صادقه

آیا تفاوت 550 با 600 انقدر قابل توجه هست که 600 دی رو ترجیح بدهم؟
    من قصد داشتم در پست قبل راجع به این مسئله صحبت کنم اما چون دلم نمیخواست بیخودی سوالی به سوال هاتون اضافه شه نگفتم
    اما حالا که خودتون فرمودید میگم

واقعیت این است که خیر، عمده تفاوت این دو دوربین یکی توانایی کنترل فلاش اکسترنال بصورت بی سیم است (فلاش اکسترنال همان فلاش های بزرگی است که به طور جداگانه روی دوربین نصب میشود ، ضمنا این به این معنی نیست که خود دوربین فلاش داخلی ندارد، عذر خواهی می کنم بابت توضیح دادن بدیهیات اما دوست ندارم شبهه ای باقی بماند)

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که برای یک فلاش خوب که بتواند به طور کامل از این قابلیت پشتیبانی کند ، باید پول زیادی بدهید

ضمنا نیکون دی 90 و اگر اشتباه نکنم دی 5100 این قابلیت را دارند

دیگر تفاوت آن ها هم صفحه نمایش چرخان در 600 دی است که این موضوع کاملا سلیقه ای است ( طرفداران آن از کاربردی بودن آن در عکاسی ماکرو و خبری می گویند و مخالفان آن از بی کلاس بودن آن و آسیب پذیری بسیار شدید آن در ضربه می گویند)

در انتها چند نکته عرض کنم که به نظرم به درد شما بخورد :

اول اینکه من با اینکه خودم از تجهیزات کنون استفاده می کنم ، اما علاقه عجیبی به نیکون دارم (این به این معنی نیست که دوست دارم به سمت نیکون برم) .
    واقعا حسی که با دست گرفتن دوربین هاب نیکون به شما دست میده وصف ناپذیره .
    هر چقدر طراحی کنون حس سادگی رو به شما القا می کنه و شما رو تشویق میکنه که با اعتماد به نفس عکاسی کنیدو از آن لذت ببرید ، نیکون شما رو با یه دنیای راز آلود آشنا می کنه . تمام زوایا در طراحی بدنه های نیکون از یک حس اسرار آمیز حکایت می کنند و از اونجایی که انسان ذاتا کشف کردن رو دوست داره ، به طور خود به خودی جذب طراحی بسیار جذاب نیکون می شه و هر بار که دوربین رو به دست می گیره ، چیز های جدید تری رو کشف می کنه .

شاید به همین دلیل باشه که عکاسان خبری بیشتر به سمت کنون و عکاسان حیات وحش و طبیعت بیشتر به سمت نیکون متمایل اند (البته این حس من است و شاید واقعا این طور نباشد)
    اگر به شعار های (slogan) این دو شرکت نگاه کنید ، این تعابیر کاملا مشهود است
    شعار کنون این است : you can ,canon کنون تو می تونی یا به تعبیر صحیح تر تو با کنون می تونی
    شعار نیکون هم این است : at the heart of the image در عمق عکس یا به تعبیر صحیح تر در قلب رویا ها

این از بحث کنون و نیکون ، تا بدانید که حس شما از به دست گرفتن دوربین مورد علاقه تان چقدر از مقایسه فلان مدل با بهمان ، مهم تر است.

در باره لنز 18-55 هم من یک تعبیری از شما دیدم که برایم جالب بود :

لنز 18-55 که باید با لنزه فعلا بسازم!
    ببینید دوست من ، اصولا اینطوری نیست.
    لنز 18-55 لرزه گیر اصلا لنز بدی نیست.
    اگر دوستان در این فورم و دیگر جا ها به آن عنایتی نمی کنند ، به این دلیل است که در مقایسه با زوم لنز هایی مثل 15-85(با قیمت 750) 24-105(با قیمت 1.200) 17-55(با قیمت بیش از یک میلیون) و.... حرفی برای گفتن ندارد . اما در جای خودش لنز خوب و ارزشمندی است
    اگر فاکتور کیفیت نسبت به قیمت را هم درنظر بگیریم که لنز بسیار خوبی است
    این لنز دارای ویژگی های مثبت زیادی است . مثلا کیفیت بدنه مناسب (در مقایسه با خیلی از لنز ها) ، سرعت و دقت فوکوس مناسب ،سبکی ، ماکرو قابل قبول (25 سانتی متر ) (ماکرو لنز 24-105 اگر اشتباه نکنم 45 یا 47 سانتی متر است) و ....

ان شاالله این شائبه برای شما پیش نیاید که این لنز ، لنز به درد نخوری است و نمی شود با آن عکس خوب گرفت

به این چند عکس که من با این لنز (18-55 لرزه گیر) و دوربین 350D گرفته ام نگاه کنید(البته عکس آخری با نسخه قدیمی و ساده این لنز است) :

arzm، hamid67، Ahmad_ و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

اگر اشتباه نکنم دی 5100 این قابلیت را دارند
    متاسفانه d5100 قابلیت کنترل فلاش بصورت وایرلس را ندارد
    DELL، Miri و mohsen.sh تشکر می‌کنند.
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

از عزیزان جنابان : mohamadmoghadam - DELL - miri - rainman1061

خیلی ممنون هستم

(راستش بنده نمی دونم چرا ! اما کانن برام جذاب تره :دی! شاید هم دارم اشتباه می کنم)

الان با لینکی مقایسه کرده بود بین 600 و 550 تنها برای من چیزی که کمی تفاوت داره صفحه چرخان هست (فلاش رو که فعلا نه می خوام ازش استفاده کنم و نه فعلا به این نوع عکاسی علاقه ندارم!) و کمی هم زوم دیجیتال در فیلم برداری که اونم خیلی شاید برای من کارایی نداشته باشه

نسبتا الان متمایل شدم به 550 و در کل کانن

و بله بنده اشتباه می کردم که لنز 18-55 به درد نمی خوره مهم تر از سخت افراز اون ایده و خلاقیت در عکس مهم هست !
    ترجیح می دم یه 550 دی با همان لنز 18-55 بگیرم (و مابقی پولم رو نگه دارم) تا با دوربین و لنز حسابی کار کنم بعدا کم کم متوجه میشم که چه لنزی بیشتر به کارم می آید بتونم یه لنز با کیفیتی بخرم

(نیکون هم گوشه چشمی بهش دارم! شاید یهو رفتم نیکون گرفتم :دی!)

متشکرم از راهنمایی های جامع و کاملتون

در صروت تمایل عزیزان مطلبی در این باره داشته باشند ممنونم میشم بفرمایند تا بنده نیز بیشتر یاد بگیرم
    DELL، rainman1061 و M.Moghadam تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

سلام
    من می خوام یه دوربین بگیرم حدود 1 تا 1.2
    چند تا پیشنهاد بهم شده
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    اول بحث همیشگی کانن یا نیکون!؟

نیکون بخوام بگیرم d90

کانن :
    600d
    550d

اول یکی از دوستان جدا از سلیقه و... بنده رو راهنمایی کنه اگر در آینده خواستم یه دوربین حرفه ای بگیرم در صورتی که این موضوع رو توجه کنیم که لنز هایی که تا اون زمان روی دستم می مونه! نیکون بگیرم بهتره یا کانن؟! (مثلا یکی دوسال دیگه خواستم 2 یا 3 میلیون خرج کنم و دوربین حرفه ای بگیرم ؟)

و بعد از این که نیکون یا کانن حالا از این سه گزینه ای که دارم کدومش توصیه میشه

هرچند الان لنز برام خیلی مهم نیست اما اگر d90 بگیرم با لنز 18-105

اگر 550d بگیرم احتمالا لنز سیگما 17-70
    اگر هم 600d بگیرم احتمالا مجبور میشم تا یه مدتی با لنز 18-55 بسازم!

(لنز خیلی الان برام اولویت نداره اما گذری خواستم عرض کرده باشم!)

یه گزینه هم دارم 60d که الان کمی بیشتر از پول من هست! و اگر این رو بخوام بگیرم حتما باید 18-55 لنزش باشه که کمی کارکاتور هست! :biggrin:

ممنون میشم راهنمایی ام کنید هر چه سریع تر!

راستی نیکون گویا (من شیراز هستم) توی شیراز تجهیزات جانبیش و لنز هاش و... به سختی گیر میاد! (یکی از مشکلات خرید نیکون!)
    اگر کامل راهنمایی ام کنید ممنون میشم
    (بیشتر هم دوست دارم از طبیعت و آسمان شب عکس بگیرم)
    فعلا برای شما کنون و نیکون خیلی فرقی نمیکنند. خصوصا که در مجموع از نظر قیمت و تجهیزات جانبی هم تفاوت زیادی ندارند. حالا چه دی اینور باشه چه اونور.
    تجهیزات جانبی کنون بخاطر فروش بیشترش راحت تر پیدا میشه ولی نیکون کمیاب نیست که نگرانش باشید.
    با این پول نمیتونید لنزی که بعدا روی فول فرم هم استفاده کنید خریداری کنید. بنظر من بجای 90دی قدیمی دی5100و در نظر بگیرید. با لنز 18-105 گزینه بسیار مناسبی است.
    DELL، ahmad.abaee و mohsen.sh تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    فعلا برای شما کنون و نیکون خیلی فرقی نمیکنند. خصوصا که در مجموع از نظر قیمت و تجهیزات جانبی هم تفاوت زیادی ندارند. حالا چه دی اینور باشه چه اونور.
    تجهیزات جانبی کنون بخاطر فروش بیشترش راحت تر پیدا میشه ولی نیکون کمیاب نیست که نگرانش باشید.
    با این پول نمیتونید لنزی که بعدا روی فول فرم هم استفاده کنید خریداری کنید. بنظر من بجای 90دی قدیمی دی5100و در نظر بگیرید. با لنز 18-105 گزینه بسیار مناسبی است.
    با سلام
    اتفاقاً بنظرم مهمه که الان چه برندی انتخاب کنن چون بعداً هم تجهیزاتشون بکارشون خواهد اومد و هم اینکه تغییر برند همیشه خیلی ضرر روی دست عکاس میذاره!پس بهتره بدونن چه میخوان و تصمیم بگیرن چی بخرن تا انشالله بعداً خیلی متضرّر نشن!
    تجهیزات هم در هر دو مورد مشکلی واسه تهیه اش ندارید!نهایتاً اگر چیزی خواستید و شهر خودتون پیدا نکردید،میتونید از تهران بصورت تلفنی یا آنلاین خرید کنید یا یکی از دوستانی که اینجا پیدا میکنید زحمتش رو بکشه و براتون خرید و ارسال کنه !
    نکته ای که هست اینه که تجهیزات نیکون معمولاً کمی گرونتر از کنُن هست!البته نه همیشه ولی خُب...
    موفق باشید

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    با سلام
    اتفاقاً بنظرم مهمه که الان چه برندی انتخاب کنن چون بعداً هم تجهیزاتشون بکارشون خواهد اومد و هم اینکه تغییر برند همیشه خیلی ضرر روی دست عکاس میذاره!پس بهتره بدونن چه میخوان و تصمیم بگیرن چی بخرن تا انشالله بعداً خیلی متضرّر نشن!
    تجهیزات هم در هر دو مورد مشکلی واسه تهیه اش ندارید!نهایتاً اگر چیزی خواستید و شهر خودتون پیدا نکردید،میتونید از تهران بصورت تلفنی یا آنلاین خرید کنید یا یکی از دوستانی که اینجا پیدا میکنید زحمتش رو بکشه و براتون خرید و ارسال کنه !
    نکته ای که هست اینه که تجهیزات نیکون معمولاً کمی گرونتر از کنُن هست!البته نه همیشه ولی خُب...
    موفق باشید
    سلام
    دقیقا همین طور هست چون احتمالا تا وقتی که دوربین رو عوض کنم یکی دو تا حداقل لنز می خرم که ضرره بخوام مثلا از کانن برم نیکون!

حس می کنم بعضا دوستان تمایلشون به نیکون هست ! نمی دونم تنها سلیقه هست ویا دلیل دیگری داره؟

مثلا بخواهیم 2 تا فول فریم مقایسه کنیم دی 700 نیکون و 5 دی مارک 2 کانن مثلا در این رده ها و... کدام یکی بهتر هست؟ ! (هر چند بحث همیشگی نیکون یا کانن همچنان سلیقه ای شاید باشد!)

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

سلام
    دقیقا همین طور هست چون احتمالا تا وقتی که دوربین رو عوض کنم یکی دو تا حداقل لنز می خرم که ضرره بخوام مثلا از کانن برم نیکون!

حس می کنم بعضا دوستان تمایلشون به نیکون هست ! نمی دونم تنها سلیقه هست ویا دلیل دیگری داره؟

مثلا بخواهیم 2 تا فول فریم مقایسه کنیم دی 700 نیکون و 5 دی مارک 2 کانن مثلا در این رده ها و... کدام یکی بهتر هست؟ ! (هر چند بحث همیشگی نیکون یا کانن همچنان سلیقه ای شاید باشد!)
    البته لنزهایی که الان میگیرید،اگر فول فریم باشن بعداً روی دوربین فول فریمتون بکار خواهند آمد وگرنه که همه رو باید به همراه بدنه قبلی بفروشید و دیگه فرقی نمیکنه که بخواین تغییر برند بدین یا نه!منظور من تجهیزاتی مثل فلاش بود که در مورد فول فریم و کراپدار فرقی نمیکنه!
    اگر از حالا به فکر لنزهای فول فریم باشین،یه جور دور اندیشی کردین که البته این دوراندیشی کم هزینه هم نخواهد بود!
    در مورد مقایسه فول فریم کنن و نیکون هم بهتره بیخیال بشید! ;)
    تا دو سه سال دیگه که شما انشالله سوییچ کنید روی فول فریم،این سیب تکنولوژی هزارتا چرخ خورده!اگه الان 5D معادل نیکونی نداره،شاید 3 سال دیگه یه DXX نیکونی باشه که رقیب کنونی نداشته باشه!
    شما فعلاً ببین چی میخوای و کدوم مناسبه!هر دو خیلی خوبن و کارشون حرف نداره و کم هم نمیارن از هم!شما بر حسب علاقه و شرایط کلی این دو برند (مثلاً اینکه کنُن زود به زود آپدیت میکنه و نیکون سر صبر و ...) انتخاب کن !
    موفق باشی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

البته لنزهایی که الان میگیرید،اگر فول فریم باشن بعداً روی دوربین فول فریمتون بکار خواهند آمد وگرنه که همه رو باید به همراه بدنه قبلی بفروشید و دیگه فرقی نمیکنه که بخواین تغییر برند بدین یا نه!منظور من تجهیزاتی مثل فلاش بود که در مورد فول فریم و کراپدار فرقی نمیکنه! اگر از حالا به فکر لنزهای فول فریم باشین،یه جور دور اندیشی کردین که البته این دوراندیشی کم هزینه هم نخواهد بود! در مورد مقایسه فول فریم کنن و نیکون هم بهتره بیخیال بشید! ;) تا دو سه سال دیگه که شما انشالله سوییچ کنید روی فول فریم،این سیب تکنولوژی هزارتا چرخ خورده!اگه الان 5D معادل نیکونی نداره،شاید 3 سال دیگه یه DXX نیکونی باشه که رقیب کنونی نداشته باشه! شما فعلاً ببین چی میخوای و کدوم مناسبه!هر دو خیلی خوبن و کارشون حرف نداره و کم هم نمیارن از هم!شما بر حسب علاقه و شرایط کلی این دو برند (مثلاً اینکه کنُن زود به زود آپدیت میکنه و نیکون سر صبر و ...) انتخاب کن ! موفق باشی
    شدیدا پست احمد خان تایید می شود مخصوصا راجع به بیخیال شدن مقایسه فول فریم ها ! ضمنا یک نکته ترسناک عرض کنم . من دوستانی داشتم که به امید فول فریم ، اس ال آر خریدند اما بعدا فهمیدند اصلا به درد دنیای عکاسی نمیخورند فول فریم خریدن مثل شرکت در المپیک است ، بدون تجربه و تبحر بری سراغش ، کله پا میشوی ! ارادت
    Ali Saeedi و mohsen.sh تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

البته لنزهایی که الان میگیرید،اگر فول فریم باشن بعداً روی دوربین فول فریمتون بکار خواهند آمد وگرنه که همه رو باید به همراه بدنه قبلی بفروشید و دیگه فرقی نمیکنه که بخواین تغییر برند بدین یا نه!منظور من تجهیزاتی مثل فلاش بود که در مورد فول فریم و کراپدار فرقی نمیکنه!
    موفق باشی
    خوب باز رسیدید به حرف من که!
    بنظر من از الان نگران ارتقاء و هزینه های بعدش نباشید. هزینه کوچ به فول فریم اونقدری خواهد بود که ضرر فروش تجهیزاتی مثل فلاش در مقابلش ناچیز است.
    دلیل پیشنهاد نیکون هم اینه که در حال حاضر ترکیب دوربینی مثل 5100دی با 18-105 هزینه کمتری در مقابل نمونه کنونیش دارد. وگرنه من خودم معتقدم دوربین فقط و فقط کنون :دی.
    کنون روی هم رفته مشتری مدارتر عمل میکند و انتخابها بیشتری در اختیار کاربراش میگذارد. مثلا همین بدنه دی5 ویا لنزهای 70-200. اگر قصد هزینه زیادی برای دوربین کراپ داشته باشید، با انتخاب کنون انتخابهای بیشتری برای شما وجود خواهد داشت.
    DELL، ahmad.abaee و mohsen.sh تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

صفحه 21 از 30 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... آخرینآخرین