صفحه 22 از 30 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 291
Like Tree304تشکر

موضوع: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

از دوستان خیلی متشکرم
    اما یه سوال بچگانه بخوام بپرسم ناراحت نمیشید؟ من نمی دونم چرا می فرمایید لنزی که برای دوربین های کراپدار به درد فول فریم نمی خوره ؟ (شرمنده بلد نیستم بپرسم بهتر از این هست که ندونسته عمل کنم)

با این صحبت های دوستان بنده خیلی چیز های مفید یاد گرفتم
    بنده با این شرایط خودم بیشتر به کانن تمایل پیدا کردم

و دیگه از آخرین سوالاتم باشه که قبلا عرض کرده بودم اگر از کانن بخوام انتخاب کنم
    بین 600 و 550 برای بنده امکان فلاش 600 خیلی کارایی نداره
    فقط می ماند صفحه چرخان (آیا این مقدار تفاوت ارزش صفحه چرخان رو داره؟ ) بیشتر در کجا ها به کار میاد (مثلا فرموده بودند تصاویر ماکرو بنده الان ماکرو که نه لنزش رو داره اما کمی علاقه رو دارم!)

و یکی هم زوم دیجیتال 600 دی در فیلم برداری (آیا واقعا کارایی داره و یا اینکه همین کاری رو که میشه با دوربین انجام داد در کامپیوتر به راحتی میشه انجام داد و خیلی چیز مهمی نیست؟

(هرچند اوایل فکر می کردم لنز 18-55 بدرد نمیخوره و... اما به این نتیجه رسیدم باید مدتی با همین ساده ترین لنز کار کنم و پولم رو الکی برای یه لنز متوسط خرج نکنم و بعد از مدتی کار با همین لنز بروم سراغ یک لنز حرفه ای )

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

در برند کنون لنزهای کراپدار رو نمیتونید روی فول فریم ها استفاده کنید(روی فول فریم اصلا بسته نمیشن) در نیکون هم با وجود بسته شدن روی بدنه به علت دایره تصویر کوچکتر معمولا رزلوشن به کمتر از نصف کاهش پیدا میکنه.مثلا اگر اشتباه نکنم اگر یک لنز کراپدار رو روی بدنه 12 م پ دی700 ببندید رزلوشن به 5 کاهش پیدا میکنه.
    در کل اصلا نیازی نمیبینم از الان نگران فول فریم بودن یا کراپدار بودن لنزهاتون باشیدشاید مثل من اصلا نیازی به فول فریم در خودتون احساس نکنید.
    در مورد 600دی و 550 دی در کل به نظر من خرید 600 دی بهتر هست.کنترل فلاش بیسیم،نمایشگر گردان نور سنج پیشرفته تر و...تفاوت قیمت رو به خوبی توجیه میکنه.
    نمایشگر گردان فقط در فیلمبرداری یا ماکرو کارایی نداره.بسیاری اوقات برای گرفتن نمایی از زوایای خاص(خصوصا زوایای نزدیک به زمین یا بالاتر از قد) این امکان بسیار کار آمد هست و نبودش به شدت احساس میشه.
    دو هفته ای هست که از 60 دی هم استفاده میکنم و باورتون نمیشه چقدر کار راحتتر شده.اکثر اوقات دیگه حتی لازم نیست دراز بکشم یا توی زوایای عجیب سخت و بعضا دردناک کش و قوس به بدنم بدم.پس به خوبی به این مورد فکر کنید.
    کنترل فلاش بیسیم هم قطعا بودنش بهتر از نبودنش هست.فرض کنید مدتی بعد تصمیم به استفاده از فلاش بگیرید و نیاز به فلاش آف کمرا(جدا از دوربین )داشته باشید.شاید با یک تریگر 60 تومنی(که خودش هزینه دوباره هست)کارتون راه بیافته ولی با این تریگر ها کنترلی روی فلاش ندارید جز شلیک شدن اون.در این صورت مجبور به تعویض بدنه(قطعا یا ضرر) یا خرید تریگر های پیشرفته(در حدود 200 تومان) بشید.پس همه امکانات رو با دیدی آینده نگر بررسی کنید نه با نیازهایی که الان احساس میکنید.به نظر من در هر صورت وجود امکانات بهتر از عدم وجود اون هست.
    ramink2، ahmad.abaee و mohsen.sh تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

به دو دلیل لنزهای دوربینهای کراپ دار بدرد فول فری نمیورد. اول اینکه سنسور دوربینهای فول فریم بزرگتر است و لنزهای دوربینهای کراپ هم برای ایجاد تصویر روی سنسور کوچک طراحی شده است. اگر روی فول فریم بسته شود روی تمام سنسور تصویر ایجاد نمیکند و دور عکس سیاه میشود. دلیل دوم هم اینکه اصلا از نظر مکانیکی نمیشود این لنزها را روی فول فریم بست :دی دوربینهای نیکون این امکان را دارند اما مشکل اول همچنان باقیست.
    در مورد برتری‌های 600 نسبت به 550 عرض کنم. عرضش هزینه بیشتر را ندارد خصوصا اینکه این هزینه بیشتر جای لنز بهتری را بگیرد.
    550 هم زوم 10ایکس برای فیلم برداری دارد. تقریبا هیچ وقت کاربردی نیست، به این مورد فکر هم نکنید.
    با گرفتن 18-55 برای شناخت بهتر از عکاسی اس ال آر و نیاز عکاس و خریدهای بعدی حساب شده تر موافقم :).

ببخشید خط رو خط شد آقای lamagra این اولین بار به یکی از دوستان خط رو خی میشم :biggrin:.
    DELL، lamagra و mohsen.sh تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من می خوام یه d5100 بخرم.می خواستم یه چند تا لنز واسه عکاسی پرتره برام معرفی کنید.البته قیمتش خیلی فضایی نباشه و به دوربین بیاد.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad7056 نمایش پست ها
    سلام
    من می خوام یه d5100 بخرم.می خواستم یه چند تا لنز واسه عکاسی پرتره برام معرفی کنید.البته قیمتش خیلی فضایی نباشه و به دوربین بیاد.
    AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED
    50 F1.8 هم خوبه با توجه به سبک کاریتون می تونه کاربرد داشته باشه
    persian.boy و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

سلام
    درود
    چقدر بودجه دارید ؟ فقط لنز پرایم و فیکس می خواید یا تله-واید رو هم در نظر دارید ؟
    M.Moghadam و mohsendm تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط mostajerkhoda نمایش پست ها
    و دیگه از آخرین سوالاتم باشه که قبلا عرض کرده بودم اگر از کانن بخوام انتخاب کنم
    بین 600 و 550 برای بنده امکان فلاش 600 خیلی کارایی نداره
    فقط می ماند صفحه چرخان (آیا این مقدار تفاوت ارزش صفحه چرخان رو داره؟ ) بیشتر در کجا ها به کار میاد (مثلا فرموده بودند تصاویر ماکرو بنده الان ماکرو که نه لنزش رو داره اما کمی علاقه رو دارم!)

و یکی هم زوم دیجیتال 600 دی در فیلم برداری (آیا واقعا کارایی داره و یا اینکه همین کاری رو که میشه با دوربین انجام داد در کامپیوتر به راحتی میشه انجام داد و خیلی چیز مهمی نیست؟

(هرچند اوایل فکر می کردم لنز 18-55 بدرد نمیخوره و... اما به این نتیجه رسیدم باید مدتی با همین ساده ترین لنز کار کنم و پولم رو الکی برای یه لنز متوسط خرج نکنم و بعد از مدتی کار با همین لنز بروم سراغ یک لنز حرفه ای )
    سلام
    ضمن احترام و عرض ارادت به آقای احمدی ، بنده با ایشون مخالفم و با آقای دانش پایه موافقم
    اگر بخواهیم با این فرض اقدام به خرید کنیم که امکانات بیشتر ممکن است روزی به کار بیاید ، بسیاری از انتخاب ها غیر قابل توجیه خواهند بود
    دوستمون فرمودند به عکاسی با فلاش زیاد آشنایی و علاقه ندارند ، پس دلیلی ندارد روی امکانی حساب کنند که احتمالا استفاده ای از آن نخواهند کرد
    در رابطه با صفحه نمایش گردان ، همونطور که عرض کردم ، مخالفان آن هم ادله های قابل قبولی ارائه می کنند ، از جمله اینکه این صفحه نمایش بسیار آسیب پذیر است. و مسئله دیگر این است که در کاربرد های معمولی خیلی این امکان حیاتی نیست.
    اصولا درصد کمی از عکس های اکثر ما ها در زوایای خاص گرفته می شود . پس نبود این امکان بری خیلی ها تعیین کننده نیست.
    ( همین جا جواب شما رو بدهم که صفحه نمایش گردان قابلیت اصلی اش ایجاد توانایی عکاسی در زوایای نا متعارف است ، مثلا وقتی بالا سر جمعیت دوربین را می گیرید یا وقتی می خواهید دوربین را پایین تر حد معمول قرار دهید )

اما نکته بسیار مهم که باید حتما به اون دقت کرد این است که شما وقتی 600 دی می خرید ، پول جدید تر بودن آن هم می پردازید ( در واقع قیمت 550 دی شکسته شده است) پس باید دقت کنید که آیا این انتخاب ، ارزش این پرداخت بیشتر را دارد یا نه ؟ برای من که ندارد.
    persian.boy و mohsen.sh تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

درود
    چقدر بودجه دارید ؟ فقط لنز پرایم و فیکس می خواید یا تله-واید رو هم در نظر دارید ؟
    راستش من قراره که فقط بدنه d5100 رو بگیرم و به جای اون یه لنز همه کاره بگیرم. AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED انتخاب خوبیه دیگه؟
    البته نمی دونم که انتخاب درستی هست یا نه.نظر شما چیه؟اگه d5100 رو با لنز روش بخرم و یه دونه لنز فیکس هم واسه تله بخرم خوبه یا نه؟
    ممنون
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

راستش من قراره که فقط بدنه d5100 رو بگیرم و به جای اون یه لنز همه کاره بگیرم. AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED انتخاب خوبیه دیگه؟
    البته نمی دونم که انتخاب درستی هست یا نه.نظر شما چیه؟اگه d5100 رو با لنز روش بخرم و یه دونه لنز فیکس هم واسه تله بخرم خوبه یا نه؟
    ممنون
    عزیز جان شما نوع کاربری تون رو بگید تا بشه راهنماییتون کرد

لنز 18-105 یه لنز عالی هست با توجه به قیمتش ولی مثلا به درد پرنده گرافی نمی خوره، اگه فقط کارتون پرتره هست قطعا دوربین D5100 و لنز 18-105 یه ترکیب عالی هست که انواع پرتره ها رو میشه باهاش گرفت
    خودم از همین ترکیب استفاده میکنم
    persian.boy و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    عزیز جان شما نوع کاربری تون رو بگید تا بشه راهنماییتون کرد

لنز 18-105 یه لنز عالی هست با توجه به قیمتش ولی مثلا به درد پرنده گرافی نمی خوره، اگه فقط کارتون پرتره هست قطعا دوربین D5100 و لنز 18-105 یه ترکیب عالی هست که انواع پرتره ها رو میشه باهاش گرفت
    خودم از همین ترکیب استفاده میکنم
    بله واسه پرتره می خوام.می گم خوب نیست یه لنز ثابت با دیافراگم بازتر بخرم واسه خاطر عمق و اینا می گم...

صفحه 22 از 30 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... آخرینآخرین