صفحه 457 از 689 نخستنخست ... 357 407 447 453 454 455 456 457 458 459 460 461 467 507 557 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,561 تا 4,570 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    والا من برای جنگ و دعوا با شما نیومدم عضو این سایت نشدم و قصد توهین و جسارتی هم به کسی ندارم
    از مدیر محترم هم خواهش میکنم این پست منو به جای دیگه منتقل نکنند چون باید با دوستای گلم به نتیجه ی خوب و قابل قبولی برسیم
    من خودم رشتم مکانیک خودرو هستش و در این ضمینه خیلی تحقیق و مطالعه میکنم
    حالا برای تست محصولات با شما بحث نمیکنم اما این در صنعت خوردرو وجود داره که مثلا یه شرکت خودرو سازی تمام قطعات یا بخشی از قطعات خودرو که به نام شرکت خودش هستش رو تولید میکنه و میفرسته یه کشور دیگه تا اونهارو سر هم بکنند و بعد وارد بازار بکنند
    مثلا اتاق سمند یکی از طراحی های شرکت فلوکس آلمان بوده
    یا پژو 405یکی از محصولات فرانسه بوده که در آن زمان با سیستم سوخت رسانی کاربراتوری در خود فرانسه تولید میشد و بعد از مدتی ایران خودرو اومد تو ایران قطعات داخلی ماشین رو خودش میساخت ولی موتور و گیربکس رو از فرانسه میاوردن براش
    یا همین 405 انژکتوری اصلا محصول فرانسه نیستش
    اون زمان پژو پارس در فرانسه با موتور انژکتوری تولید شد که ایران با توجه به این که استخون بندی این خودرو با 405 یکی هستش موتور انژکتوری رو روی 405 سوار کرد و اونو روونه بازار کردش
    بازم از مدیر محترم خواهش میکنم که این پستو حذف نکنه
    خودمم میدونم اصلا مربوط به این سایت نمیشه و مربوط به این تایپیک هم نیستش
    حالا راجب دوربین هم خیلی خیلی کم احتمال داره که مثلا سونی بیاد قطعات ردیف کنه و کنون بیاد اونارو سر هم کنه و به مارک کنون یا سونی به فروش برسه
    من واسه این حرفم اصلا پافشاری نمیکنم و این بحث کنون و سونی هم خودم راه انداختم طبق گفته ی یه دوست
    من با این شرکت یا کنونی های این سایت و یا دوستام اصلا کدورتی ندارم
    اگر هم حرفای من باعث ناراحتیتون شد واقعا از شما معذرت میخوام
    چون من این بحثو بر حس کنجکاویم راه انداختم

مدیر لطفا این پستو حذف نکن

موفق و پایدار باشید
    دوست عزيز
    اتفاقاً بنده هم مهندس مكانيك هستم و بيش از بيست سال در اين زمينه سابقه كاري دارم و نظر به اين كه بخش عمده اي از كارم در مهندسي مشاور بوده است و دوره هاي تخصصي هم گذرانده ام به مفاهيم مديريت كيفيت و روش‌هاي توليد كمي آشنا هستم.
    چنانچه قبلاً هم عرض كردم، شركت ايران خودرو اتوموبيل پژو 405 را تحت ليسانس شركت پژو فرانسه و با درج آرم پژو با برند ايران خودرو توليد مي كند (تا جائي كه مي دانم اين امر در خصوص كانن و سوني اتفاق نيافتاده است يعني كانن هرگز يكي از دوربين هاي سوني را به صورت "تحت ليسانس" توليد نكرده است). شركتي كه تحت ليسانس يك شركت ديگر محصولي را توليد مي كند (Licensee) حق تغيير در طرح محصول بدون كسب مجوز از شركت صاحب ليسانس(Licenser) را ندارد حتي استفاده از موتور انژكتوري نيز با مجوز پژو فرانسه بوده است و طرح پژو پارس هم به همين ترتيب. پس بحث تحت ليسانس بودن در خصوص كانن و سوني كلاً منتفي است.
    مثال ديگري كه زديد و به نظر من اصلاً در خصوص كانن و سوني مصداق ندارد، بحث مونتاژ در كشوري ديگر است كه فرموده ايد بعضي سازندگان قطعات خودرو را توليد و آن را در كشور ديگري مونتاژ مي كنند. اين امر به دو دليل اتفاق مي افتد: يا استفاده از نيروي كار ارزان (مثل كارخانه فولكس واگن در برزيل يا مرسدس بنز در تركيه و كارخانه كانن در مالزي و تايوان و نيكون در تايلند) يا نزديكي به بازار مصرف (مثل كارخانه لكسس در آمريكا) و در هر دو حال محصول با برند اصلي (فولكس واگن، مرسدس، لكسس، كانن، نيكون) به بازار عرضه مي شوند. با توجه به اين كه كارخانه سوني و كانن هر دو در يك منطقه واقع هستند اصلاً اين موضوع مصداقي ندارد.
    موضوع مطروحه ديگر شما استفاده از قطعات مشترك است كه البته اين موضوع در خصوص نيكون و سوني مصداق دارد و نيكون از سنسورهاي ساخت كارخانه سوني استفاده كرده است ولي اولاً در خصوص كانن و سوني مسبوق به سابقه نيست و ثانياً در خصوص نيكون نيز باعث "تحت ليسانس" شدن نمي شود.
    در خصوص توليد صنعتي روش‌هاي توليد مشترك ديگري مانند Joint Venture (مرسدس - كرايسلر كه البته بعداً منتفي شد) و ‍پلت فرم مشترك (هيونداي - كيا ) هم وجود دارد كه يا به دليل استفاده از دانش فني و شبكه توزيع گسترده يكديگر است (مانند كرايسلر-مرسدس) و يا كاهش هزينه هاي توليد (هيونداي-كيا) .گاهي هم يك محصول از يك گروه كارخانجات با مالكيت واحد، در بازارهاي مختلف با برندهاي مختلفي ارائه مي گردد (مزدا، كيا، فورد) كه به نظرم هيچ كدام از اين موارد در خصوص كانن و سوني مصداق ندارد.

در نهايت به نظرم اينكه يك امر فرضي (تحت ليسانس بودن كانن توسط سوني)‌ را بدون شواهد متقن پايه مباحثه قرار دهيم و با ارائه فرضيات ديگري به روي آن نيز پافشاري كنيم چندان پسنديده نيست. به نظرم اگر شواهدي بر اين ادعا موجود باشد و ارائه گردد بهتر مي توان به نتيجه رسد.
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Monday 13 January 2014 در ساعت 08:36
    yaghoobi، usef، Navid7h و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    محمد آقا گفته شما فقط در مورد ایران خودرو صدق میکنه که توانایی تولید خودرو به صورت کامل رو نداره و به همین دلیل بعضی قطعات را از دیگر شرکت ها خریده و مونتاژ میکند . اما کنون و سونی هر دو از شرکت های بزرگ در حوزه خودشان به شمار میرن و هر دو توانایی کامل در رابطه با تولید و مونتاژ قطعات رو دارن , بنابراین اصلا عقلانی و به صرفه نیست که مثلا سونی قطعه تولید کنه و کنون اونا رو سرهم کنه .
    پس چرا نایکون از سنسور های سونی برای یه سری دوربیناش استفاده میکنه؟
    کنون هم این مورد رو داره اما تو کدوم دوربینا رو دقیقا نمیدونم
    این گفته ی شما هم کاملا اشتباه هستش که فقط ایران خودرو این کارو برای محصولاتش میکنه
    خیلی از شرکت های معتبر خارجی هم از قطعات مکانیکی شرکت های دیگه استفاده میکنن
    حداقل تو کارای ماشین و اینا اینو به جرات و قاطعیت میتونم بگم
    متاسفانه یکمی حافظه کوتاه مدتم ظعیف هستش وگرنه اسم و مدل ماشینا و حتا قطعاتشو هم میگفتم(مشغله هام خیلی زیاده فراموش میکنم)
    ضمنا من نگفتم که صد در صد اینجوری هستش و قطعا کنون دوربین میسازه و سونی اونو تست میکنه
    این یه فرضیه هستش

موفق و پایدار باشید
    armin1374 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

مشکل شما این نیست که دقیق نمیدونید.مشکل شما اینه که اصلا نمیدونید!و متاسفانه حاضر هم نیستید از این فرض غلط عقب نشینی بکنید. فرضی که حتی یک منبع معتبر (جز اون حرف یکی از بچه ها!! )برای اون ارائه ندادید.و فقط چند روزه دارید این بحث بی حاصل و بی اساس رو ادامه میدید.
    حتی همان نیکونی هم که از سنسورهای سونی استفاده میکنه تحت لیسانس سونی نیست و واحد کنترل کیفیت خودش رو داره.
    yaghoobi، usef، Amin Zarif و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    2206

دوستان من اصلا پافشاری نمیکنم
    من یه تنه ک نمیتونم حرف همه رو زیر پا بزارم
    طبق بحث هایی که انجام شد و دوستای عزیزم همه مخالف این فرضیه بودن پس به این نتیجه میرسیم که این یه فرضیه ای بیش نبوده و اصلا واقعیت نداره
    برای من نظر دوستام خیلی مهم هستش....
    نتیجه بر این شد که کانن تحت لیسانس سونی نیستش

موفق و پایدار باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

پس چرا نایکون از سنسور های سونی برای یه سری دوربیناش استفاده میکنه؟
    این گفته ی شما هم کاملا اشتباه هستش که فقط ایران خودرو این کارو برای محصولاتش میکنه
    خیلی از شرکت های معتبر خارجی هم از قطعات مکانیکی شرکت های دیگه استفاده میکنن
    حداقل تو کارای ماشین و اینا اینو به جرات و قاطعیت میتونم بگم
    متاسفانه یکمی حافظه کوتاه مدتم ظعیف هستش وگرنه اسم و مدل ماشینا و حتا قطعاتشو هم میگفتم(مشغله هام خیلی زیاده فراموش میکنم)
    ضمنا من نگفتم که صد در صد اینجوری هستش و قطعا کنون دوربین میسازه و سونی اونو تست میکنه
    این یه فرضیه هستش

موفق و پایدار باشید
    من از حرف شما اینجوری برداشت کردم که سونی تمام قطعات دوربینو بسازه و کنون اونهارو سرهم میکنه , که اصلا چنین چیزی نمیتونه باشه , اما در مورد برخی قطعات جزیی حرف شما صحیحه , مثلا در حوزه موبایل شرکت اپل از صفحه نمایش های سامسونگ برای گوشی هاش استفاده میکنه یا تمام تولیدکنندگان لپ تاپ از پردازنده های اینتل استفاده میکنند . اما اینکه مثلا شرکت سونی سنسور تولید کنه و کنون هم از اون ها در برخی موارد استفاد کنه دلیلی بر تحت لیسانس بودن کانن توسط سونی نیست .
    به طور خلاصه شرکت های تولید کننده دوربین عکاسی ممکنه برای سود بیشتر قطعاتی رو به یکدیگر بفروشن و این یک امر عادی تلقی میشه و دلیلی بر تحت لیسانس بودن برندی نیست .
    Arash Sh تشکر می‌کند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    من از حرف شما اینجوری برداشت کردم که سونی تمام قطعات دوربینو بسازه و کنون اونهارو سرهم میکنه , که اصلا چنین چیزی نمیتونه باشه , اما در مورد برخی قطعات جزیی حرف شما صحیحه , مثلا در حوزه موبایل شرکت اپل از صفحه نمایش های سامسونگ برای گوشی هاش استفاده میکنه یا تمام تولیدکنندگان لپ تاپ از پردازنده های اینتل استفاده میکنند . اما اینکه مثلا شرکت سونی سنسور تولید کنه و کنون هم از اون ها در برخی موارد استفاد کنه دلیلی بر تحت لیسانس بودن کانن توسط سونی نیست .
    به طور خلاصه شرکت های تولید کننده دوربین عکاسی ممکنه برای سود بیشتر قطعاتی رو به یکدیگر بفروشن و این یک امر عادی تلقی میشه و دلیلی بر تحت لیسانس بودن برندی نیست .
    سلام دوست عزیز
    حرف شما کاملا درسته
    اما راجب لپتاپ بگم که یه قول پردازنده دیگه ای هم هستش که سی پیو واسه لپتاپ میسازه و اون AMDهستش که متاسفانه بعلت باور غلط اکثر رایانه فروشها اینتل رو به این سی پیو واقعا قدرتمند ترجیح میدن
    خبر جدید هم برای دوستداران AMDاینه که این شرکت یه پردازنده 12 هسته ای(12 هسته واقعی) ساخته با قیمت 2ملیون تومان
    قولیه واسه خودش
    بابت آف تایپیک معذرت میخوام

موفق و پایدار باشید

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

سلام دوست عزیز
    حرف شما کاملا درسته
    اما راجب لپتاپ بگم که یه قول پردازنده دیگه ای هم هستش که سی پیو واسه لپتاپ میسازه و اون AMDهستش که متاسفانه بعلت باور غلط اکثر رایانه فروشها اینتل رو به این سی پیو واقعا قدرتمند ترجیح میدن
    خبر جدید هم برای دوستداران AMDاینه که این شرکت یه پردازنده 12 هسته ای(12 هسته واقعی) ساخته با قیمت 2ملیون تومان
    قولیه واسه خودش
    بابت آف تایپیک معذرت میخوام

موفق و پایدار باشید
    فکر میکنم شما در مورد پردازنده ها هم اطلاعات کافی ندارید و فقط به شنیده ها اکتفا میکنید!
    قوی ترین پردازنده ای که AMD تابحال برای کامپیوترهای شخصی ساخته AMD FX-9590 هست که 8 هسته 4.7 گیگاهرتزی (توربو 5 گیگاهرتز) داره و 220 وات مصرف برق داره
    درحالی که قدرت پردازشی اون برابر هست با پردازنده Intel Core i7-4770K که 4 هسته (8 ترید) 3.5 گیگاهرتزی (توربو 3.9 گیگاهرتز) داره و مصرف اش 84 وات هست و قیمت تقریبا یکسانی هم داره با پردازنده AMD

و نکته مهمتر اینکه هیچ کدوم از اینها روی لپ تاپ استفاده نمیشن
    چرا که حداکثر مصرف پردازنده برای لپتاپ باید 35 وات باشه که الان پردازنده های سری هاسول اینتل اکثرا 17 و 15 وات هستند

نکته دوم اینکه بیشترین تعداد هسته واقعی رو اگر اشتباه نکنم AMD Opteron 6386 SE داره که با 16 هسته واقعی هست و برای سرور کاربرد داره (از سری بولدوزر که AMD خیلی هم براش سر و صدا کرد و آخر هم ...)
    این CPU از پردازنده های 6 هسته ای اینتل نسل E5 v1 هم ضعیف تر هست

بگذریم از Intel Xeon E5-2697 v2 که با 12 هسته / 24 ترید الان قوی ترین پردازنده دنیا هست و 2 پردازنده 6386 AMD همزمان نمیتونن قدرت پردازشی این پردازنده رو داشته باشند

موفق باشید
    lamagra، Mehdi Rojaie، M.Nouri و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

پتنتي از كنون منتشر شده است كه مربوط به سيستم AF microadjustment به صورت اتوماتيك است. به نظر من سيستم كارش بايد بسيار ساده باشد! با مقايسه موقعيت فوكوس لنز در حالت phase detection با contrast detection و ثبت اين اختلاف به سادگي خطاي فوكوس را مي توان از بين برد. ولي اينكه از چه سوژه اي و در چه شرايطي اين كار بايد صورت بگيرد، نمي دانم.
    Canon AF調整を自動化する特許:エンジニア の嗜み:So-netブログ
    usef، Arash Sh، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

میگن لنز جدید نرمال سیگما قراره خیلی خوب باشه. یه چیزی تو مایه های لنز ۵۵ میلیمتری و ۴۰۰۰ دلاری زایس.
    حالا دقیقا معلوم نیست این ادعا واقعا درسته یا مقدمه ای هست برای آماده سازی اذهان عمومی برای اعلام یه قیمت عجیب و غریب. چیزی در حد ۲۰۰۰ دلار.
    پیشتر از شنیدن این صحبت, توقع ۵۰۰-۶۰۰ دلار برای این لنز معقول به نظر می رسید اما الان باید دعا کنیم دیگه بالا تر از ۱۱۰۰-۱۲۰۰ دلار نباشه! اگه بیشتر بود اونوقت ۵۸ نیکون و ۵۰ اف ۱.۲ کنن گزینه های معقول تری برای عامه کاربران نیازمند به لنز نرمال خوب خواهند بود!

"But the most impressive information we gleaned? When discussing their goals of image quality and sharpness for the lens, Sigma mentioned they're confident they'll surpass competitive products from Canon and Nikon and are instead gunning for Zeiss's new 55mm Otus lens. It's a serious claim. The Zeiss 55mm f/1.4 Otus lens -- with its $4000 price tag -- is squarely aimed at high-end professional shooting such as fashion, advertising and editorial work."
    yaghoobi، rezafh، Nima Sadigh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    میگن لنز جدید نرمال سیگما قراره خیلی خوب باشه. یه چیزی تو مایه های لنز ۵۵ میلیمتری و ۴۰۰۰ دلاری زایس.
    حالا دقیقا معلوم نیست این ادعا واقعا درسته یا مقدمه ای هست برای آماده سازی اذهان عمومی برای اعلام یه قیمت عجیب و غریب. چیزی در حد ۲۰۰۰ دلار.
    پیشتر از شنیدن این صحبت, توقع ۵۰۰-۶۰۰ دلار برای این لنز معقول به نظر می رسید اما الان باید دعا کنیم دیگه بالا تر از ۱۱۰۰-۱۲۰۰ دلار نباشه! اگه بیشتر بود اونوقت ۵۸ نیکون و ۵۰ اف ۱.۲ کنن گزینه های معقول تری برای عامه کاربران نیازمند به لنز نرمال خوب خواهند بود!
    Hands on: Sigma 50mm f/1.4 Art ignores Canon L, Nikon glass and targets Zeiss Otus. No, really.
    rezafh، jebrahim، Arash Sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"