صفحه 546 از 689 نخستنخست ... 46 446 496 536 542 543 544 545 546 547 548 549 550 556 596 646 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,451 تا 5,460 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

باهات موافقم حامد
    ولی اینجا یک فروم است. معمولا فرومها محلی برای بحث فنی هستند. هیچ دلیل ندارد که اینطور باشد ولی عموما همینطور است. بدرد کسانی میخورد بخواهند اطلاع فنیشان را به اشتراک بگذارند. این اطلاعات فنی هم بهیچ وجه تجربه عملی نمیخواهد. این فرومهای تیون ماشین را دیده آید؟ بعضیها در مورد کوچکترین پیچهای لامبورگینی و بوگاتی اطلاعات کامل دارند که مهندس طراح ندارد. اصولا بخاطر همین است که فروم مخصوص اقایون است. فقط اقایون از ابراز مهارتهای فنیشان لذت میبرند
    الان که رسما فروم عکاسی تموم شده و فقط اسمی ازش بیشتر نمونده ولی خاطرم است که قبلا هم همین بود. عموما بحث در مورد خرید تجهیزات و اشکال گیری از طراحی محصولات کنون و نیکون بود . اگر کسی واقعا دنبال یادگیری عکاسی باشد، با این همه منبع و اموزش خوب در اینترنت مخصوصا یوتیوپ، وقتش را اینجا دور ریخته!
    خاطرم است زمانی که فروم رونق داشت بعضی از دوستان شروع به محدود کردن تاپیکها کردند به بهانه اینکه میخواهیم عکسهای خوب ببینیم و... بماند که انموقع هم عکسها آنچنان دیدنی نبودند اما نتیجه این شد که هر روز تعداد عکسها کمتر شد عکاسان تازکار هم دیگری رغبتی برای شیر کردن و بهتر شدن نداشتند. حالا شما پیشنهاد میدهید شایعه بازی هم نکنیم همین هم که باقی مانده از بین میرود.
    bf ، yaghoobi، M-Yousefi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    ای کاش بجای اینهمه انتظار و واکاوی سایتها برای ردگیری کوچکترین نشانی دال بر تولید محصول جدید احتمالی! بیشتر به عکاسی میپرداختیم و عکس میگرفتیم !!
    عزیزانی رو میشناسم که هم و غمشون شده همین دنبال شایعات دویدن و کسب اطلاعات از نوع و مدل و قابلیتهای دوربینها و لنزهایی که هنوز متولد نشدن و حتی معلوم هم نیست پا به عرصه وجود بذارن !
    دوستی دارم که روزانه پیگیر تولد 7 مارک 2 بود... روزی8 بار روی واتساپ پیام میداد که حامد چیشد؟؟ اومده بازار یا نه؟ گفتم تو با 7 قدیمی چه کاری کردی و چه تاجی بر سر جامعه هنری مملکت زدی و چنتا ثبت قابل قبول و ارزشمند داشتی که حالا واسه خرید مارک 2 اینهمه بی تابی میکنی برادر من ؟؟؟؟؟ بیخیال بابا... برو چهارتا عکس بگیر با اون 7 قدیمی جواهر !!
    از این دست افراد بسیارند..

شرمنده بابت آف تاپیک..ولیکن چند وقتیه که دلم از این بابت کمی پر بود .. تعداد عکسهای ارسالی ارزشمند در فروم بشدت کم شده و ما همچنان در انتظار ورود مارکهای 2 و 3 و 4 و 5 و ..... بدنه ها بال بال میرنیم و خواب و خوراک نداریم !!!
    یا حق

واقعیتیست غم انگیز و افسوس خوردنی
    اما از دست چند کاربر چه بر می آید
    سیاست ها باید تغییر کند
    تغییر سیاست ها هم متولی دارد که ما نیستیم
    کنش کاربران در طول مدت چند ساله به چند نوع مختلف می توانست متولیان را هوشیارکند ام به ظاهر هم چنان اصرار بر سیاست هایی است که از نظر آنان صحیح است
    a.g g.a، خزان، davood و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    گفتنی ها رو دوستان با تجربه تر و قدیمی تر بیان کردن
    بشخصه تو این یکسال فعالیتم احساس میکنم
    نسبت به روزای اول فعالیتم فروم هر روز داره خلوت ترو خسته کننده تر میشه
    نمیدونم مشکل چیه،یا اصا مشکلی هست
    یجورایی اون طراوت روزهای شروع فعالیتمو حداقل برای من که نداره
    دوستان قدیمی تر که جای خود دارد
    ولی خدا وکیلی سهم بسیار بزرگی در پیشرفت عکاسی من داشته ،خیلی ممنون

عذر خواهی بابت آف تاپیک.
    Nima Sadigh، davoud maani، خزان و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    باهات موافقم حامد
    ولی اینجا یک فروم است. معمولا فرومها محلی برای بحث فنی هستند. هیچ دلیل ندارد که اینطور باشد ولی عموما همینطور است. بدرد کسانی میخورد بخواهند اطلاع فنیشان را به اشتراک بگذارند. این اطلاعات فنی هم بهیچ وجه تجربه عملی نمیخواهد. این فرومهای تیون ماشین را دیده آید؟ بعضیها در مورد کوچکترین پیچهای لامبورگینی و بوگاتی اطلاعات کامل دارند که مهندس طراح ندارد. اصولا بخاطر همین است که فروم مخصوص اقایون است. فقط اقایون از ابراز مهارتهای فنیشان لذت میبرند
    الان که رسما فروم عکاسی تموم شده و فقط اسمی ازش بیشتر نمونده ولی خاطرم است که قبلا هم همین بود. عموما بحث در مورد خرید تجهیزات و اشکال گیری از طراحی محصولات کنون و نیکون بود . اگر کسی واقعا دنبال یادگیری عکاسی باشد، با این همه منبع و اموزش خوب در اینترنت مخصوصا یوتیوپ، وقتش را اینجا دور ریخته!
    خاطرم است زمانی که فروم رونق داشت بعضی از دوستان شروع به محدود کردن تاپیکها کردند به بهانه اینکه میخواهیم عکسهای خوب ببینیم و... بماند که انموقع هم عکسها آنچنان دیدنی نبودند اما نتیجه این شد که هر روز تعداد عکسها کمتر شد عکاسان تازکار هم دیگری رغبتی برای شیر کردن و بهتر شدن نداشتند. حالا شما پیشنهاد میدهید شایعه بازی هم نکنیم همین هم که باقی مانده از بین میرود.
    کم شدن کاربر فروم تنها مختص به اینجا نیست، صفحات و فروم های دیگر مرتبط با بحث ما هم کم کاربر تر شده اند. علتش هم به نظر من بیشتر از هر چیز رونق روز افزون شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام است. به شخصه در دو گروه تلگرام مختص عکاسی عضو هستم و اونجا اتفاقا خیلی هم فعال است!! به نظرم کاربران از این پلتفرم کامپیوتر اکثرا مهاجرت کرده اند به موبایل و لازم است مدیران فروم عنایت ویژه به این مسئله داشته باشند و تصمیم جدی برای ورود به این فضا بگیرند...
    Nima Sadigh، kiavash، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

بعضی دوستان حرف هایی می زنند که واقعاً تعجب بر انگیزه! اگر دست ایشان بود حتماً کل روزنامه ها را به خمیر تبدیل می کردند، سایت های خبری اینترنتی ... می شد و ...
    چرا تو همه چیز تندروی می کنیم؟ هر چیزی جای خودش رو داره! اخبار مربوط به محصولات جدید و شایعات مربوط به اون ها در تمام دنیا رایجه و این عیب نیست و هیچ دلیلی هم بر کم کاری دیگران نیست، اصلاً دو مقوله ی جدا و در عین حال به هم وابستس، نمی شه هر چیزی رو با هر چیزی پیوند زد که بگیم اینا با ارزشن و اونا بی ارزشن، هر چیزی جایگاه خودش رو داره! شخصاً تلویزیون نگاه نمی کنم یا کم نگاه می کنم و وقتم رو می ذارم روی چیزای دیگه، فوتبال نگاه نمی کنم و ... حالا بیام بگم به هر کسی که فوتبال نگاه می کنه تو چه گلی به سر فوتبال مملکت زدی یا نگاه کردن من و تو چه تأثیری داره و ... خوب اینجوری باشه از نگاه هر کدوم از ما یه صنعتی، یه رویه ای باید قطع بشه چون مورد پسند ما نیست. من نگاه نمی کنم موارد گفته شده رو و به نظرم مسخره هستن اما این نظر منه، دلیل بر این نیست که وای چقدر بی ارزش و ... خیلی از همین رویه زندگیشون می گذره، اوقاتشون می گذره، اصلاً خیلی از صنایع با همین سیستم پابرجاست. اگر قرار باشه این اخبار و گردش اطلاعت تعطیل بشه، چیزی به اسم بازاریابی و ... باید تو کل دنیا تعطیل بشه(برعکس رویه ی حاضر) چون من و عده ای دیگه به نظرمون بی اهمیته.
    در کنار این بحث شایعات واقعاً فردی که دنبال بهره برداری های فنی و برداشت های از جنس فن آوری باشه، سهم خودش رو می گیره و فردی هم بخواد فقط وقتش بگذره اونم سهم خودش رو می گیره، این سیستمای ارزش گذاری نهایتاً به جای خوبی منجر نمی شه!
    a.g g.a و alpacinohs تشکر می‌کنند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

با احترام به نظر همه دوستان اما برای شخصی مثل من که خوندن براش یه تفریحه و همینطور با همین دید به عکاسی نگاه میکنه این سایت خیلی مطالب جذابی برای خوندن داره خیلی از این مطالب دیدگاهمو تغییر داد دیدگاهم به برند احترام به برند رقیب حتی نحوه برخورد اعضا و تاثیر اون تو اعضای جدیدتر نوع نوشتار و اترام اعضا به هم یا حتی تکرار یک تکه کلام ( کافیه به عبارت "ارادتمند" دقت کنیم )
    من وقت زیادی رو برای خونن مطالب میزارم و فکر میکنم برای عکاس کم تجربه ای مثل من اینجا هنوز خیلی مطالب داره که میتونم بخونم شاید برای دوستان با تجربه بیشتر این مطالب جذابیتی نداشته باشن و باز به نظرم طبیعیه که تجربه بالاتر موارد قویتری میخواد تو قیاس با شخصی کم اطلاعاتی مثل من
    به شدت موافقم که سایت یه نسخه موبایل داشته باشه ولی میدونم که به همین راحتی ها هم نیست
    پس بدکی نیست که از اپ های ثانویه مثل کانال تلگرام یا اینستا یا موارد مشابه استفاده بشه
    پوزش از همه بابت مرتب غیر مرتبط با فروم مربوطه
    روز همگی عالی
    davoud maani و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر آشنا MAJD78 آواتار ها
    تشکر کرده
    236

یه چیز هم من اضافه کنم که بحث شایعات رو داغ میکنه اون هم رشد زیاد Gearها و فاصله افتادن نسخه های جدید با نسخه های پیشین بازاره. مثل 5 سال پیش نیست که منتظر باشی تا سال بعد چیز جدیدی بیاد. تو همین فاصله دنیا الان تغییر میکنه. و این باعث میشه جو شایعات قوی وجود داشته باشه.
    rasoul2014 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

از قديم گفته اند دو نوع عكاس داريم:

عده اي هستند كه عكس مي گيرند، عده اي هم هستند كه فقط صحبت آنرا مي كنند.

البته مي شود با يك ديد مثبت هم اين داستان را بررسي كرد:
    در ميان دوستانم افرادي را ديده ام كه جديدا نه عكس مي گيرند و نه در مورد آن صحبتي مي كنند. فكر مي كنم من كمي از آنها جلوتر هستم چون هر از گاهي عكس مي گيرم و در اكثر مواقع در موردش صحبت مي كنم(حتي در اين تاپيك هم كه شده! حتي در مورد تجهيزات!). اين باعث مي شود هيچگاه از عكاسي دور نشوم و آنرا فراموش نكنم.
    yaghoobi، usef، saber.pix و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

سلام

135 جدید در راه است !

کانن ؟ نیکون ؟ سیگما ؟ سونی ؟ ... ؟

هیچکدام !

میتاکن (Mitakon)

بله ، میتاکن یا Zyoptics شرکتی است چینی که دست به کار بزرگی زده است و این لنز را با f1/4 تولید کرده است تا لقب سریعترین 135 میلیمتر جهان را به نام خود ثبت کند !

این شرکت که سابقا لنزهای غیر معمول Speedmaster 25mm f/0.95 و Speedmaster 35mm f/0.95 II را تولید کرده بود ، حال این لنز جذاب را در تعداد محدود و کمتر از 100 واحد و با قیمت گران 3000 دلار تولید کرده است.

از مشخصات لنز جدید می توان به موارد زیر اشاره نمود :

Focal Length: 135mm
    Max. Aperture: f/1.4
    Min. focusing distance: 1.6m
    Optical Structure: 11 elements in 5 groups (with 3pcs large ED elements)
    Aperture blades: 11pcs
    Clickless aperture ring
    Filter thread: 105mm
    Net Weight: 3kg
    Camera mounts: Canon / Nikon / Sony FE
    Quantity to be produced: less than 100pcs

نمونه عکس ها :

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

فول فریم pentax که قرار بود از راه برسد، تصاویرش بالاخره دیده شد؛ گویا قرار است در فوتوپلاس نمایش داده شود.Pentax-full-frame-DSLR-camera-2-550x367.jpgPentax-full-frame-DSLR-camera-3-550x357.jpgPentax-full-frame-DSLR-camera-550x336.jpg
    yaghoobi، Nima Sadigh، a.g g.a و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.