صفحه 566 از 689 نخستنخست ... 66 466 516 556 562 563 564 565 566 567 568 569 570 576 616 666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,651 تا 5,660 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    18-50؟!! روی سنسور یک اینچی میشود 36-100، درسته؟
    به عبارتی از نظر نویز و عمق میدان میشهمعادل 36-100 اف 3/5-5/6 روی یک فول فریم با این تفاوت که دیگر شارپنس بالای پیکسلهای درشت فول فریم را ندارید.
    نظر من خیلی هم جذاب نیست، حداقل نسبت به بدنه امضایتان چیز خاصی بشما نمیدهد.
    نه جناب دانش پایه،در صورتی که همانطور که مهدی عزیز توضیح دادند معادل فول فریمش این فوکال باشه برام جذابه.در غیر این صورت که خیر،ابدا!
    yaghoobi، m.daneshpayeh، MahBaz و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

با این حساب برای عکاسی در مکانهای سر بسته، شهری، منظره و مهمانی ها رنج خیلی خوبی خواهد داشت.
    lamagra، Dariush Chegini و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    12097

سطح جزئیات عکسهای این سنسورهای 1 اینچی،خصوصا در ایزوی 100 و اصولا حساسیت های پایین خیلی خوبه و تا چاپهای متوسط هم به نظرم جوابگو است.برای وب و نمایش در کامپیوتر هم که اصلا عالی است.وضعیت داینامیک رنج هم که خوبه.اگر توی نسلهای جدیدشون پیشرفت هم داشته باشه که عالیه...دوربینی با چنین لنزی برای من که عکاس منظره ام عالیه و به عنوان یک دوربین همراه که دردسر تعوض لنز نداشته باشم برای اون رنج و کوچک هم باشه و احتمالا لنزش هم در بدنه جمع بشه،یک دوربین همراه عالی است.امیدوارم این شایعه محقق بشه.
    yaghoobi، m.daneshpayeh، sohrab-gh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

بنظر من برای دوربینی با این مشخصات نویز و شارپنس در اولویت نیست. مهتر مشخصات لنز است که به شما امکان میدهد امکان استفاده از اولترا واید را همیشه در جیبتان داشته باشید. خصوصا اینکه این دوربین امکان زوم مم50 را هم داشته باشد که عالی خواهد شد. یکی از مشکلات اولتراوایدها رنج کانونی کوتاهشان است که برای عکاسی منظره همیشه مشکلات تعویض لنز را بهمراه دارند. اگر چه فکر میکنم مشخصات نویز هم نه تنها مناسب بلکه قابل رقابت با فول فریمها خواهد بود!
    اندازه یک چهارم سنسور فول فریم یعنی دو استاپ سیگنال کمتر، اگر یک استاپ سریعتر بودن لنز و یکی دو استاپ لرزهگیر را هم لحاظ کنیم باید نتیجه کار قابل مقایسه باشد.
    yaghoobi، lamagra، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    12097

خب دقیقا به خاطر لنزه که اگر حقیقت داشته باشه توجهم رو جلب کرده،وگرنه دوربین با سنسور 1 اینچی خوب در بازار همین الان هم موجوده.حتی کامپکت جذابی مثل پاناسونیک ال ایکس100 با سنسور بزرگتر بسیار وسوسه کننده است.اما برای من اولویت با اولترا وایده.اون مواردی که گفتم موارد تکمیلی بود.در واقع اگر از نظر سنسور هم پیشرفت کرده باشه یک دوربین قابل اتکا است.
    با شما موافقم اینکه پیش میاد که در حین عکاسی با لنز اولترا واید لنز عوض بکنی تا گاهی به همین 50مم برسی آزار دهنده است.گاهی هم اصلا نمیشه.
    به هر حال اگر تولید بشه فکر نمیکنم ارزان باشه و چه بهتر وقتی قراره هزینه بشه سنسور خروجی خوب داشته باشه.
    yaghoobi، m.daneshpayeh، illidan و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

الان هم نيكون لنر اولترا وايد زير را براي سري 1 خودش دارد و قيمتش 500$ است(معادل 18-35):

https://www.nikonusa.com/en/nikon-pr...ses/index.page
    http://www.amazon.com/Nikon-NIKKOR-6...ct_top?ie=UTF8
    http://www.stevehuffphoto.com/2013/0...-the-nikon-v1/

احتمالا لنزي با مشخصات ذكر شده قيمتي حدود 900 دلار مي شود!
    به نظر من سنسور 1 اينچ براي دوبينهاي تعويض لنز آينده خوبي ندارد. الان سنسور گوشي ها چند وقت ديگر نزديك 1 اينچ مي شود. عكاسي با گوشي را نبايد دست كم گرفت؛trend دنيا به اين سمت هست. aps-c هم تا 5-6 سال ديگه رو به افول مي رود. فول فريم ها فقط قابليت تعويض لنز خواهند داشت.

مشكل ديگر سري 1، كمبود مشتري در تمام بازارهاي دنياست. كه كار را براي خريد لوازم و لنز و .... سخت مي كند. الان هم ديگر دير شده هست براي شروع مجدد و داغ كردن بازار اين دوربينها....
    DELL، a.g g.a، 47amir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    الان هم نيكون لنر اولترا وايد زير را براي سري 1 خودش دارد و قيمتش 500$ است(معادل 18-35):

https://www.nikonusa.com/en/nikon-pr...ses/index.page
    Amazon.com : Nikon 1 NIKKOR 6.7-13mm f/3.5-5.6 VR (Black) : Camera Lenses : Camera & Photo
    Going Super Wide: The Nikon 6.7-13mm Lens Review on the Nikon V1 – STEVE HUFF PHOTOS

احتمالا لنزي با مشخصات ذكر شده قيمتي حدود 900 دلار مي شود!
    به نظر من سنسور 1 اينچ براي دوبينهاي تعويض لنز آينده خوبي ندارد. الان سنسور گوشي ها چند وقت ديگر نزديك 1 اينچ مي شود. عكاسي با گوشي را نبايد دست كم گرفت؛trend دنيا به اين سمت هست. aps-c هم تا 5-6 سال ديگه رو به افول مي رود. فول فريم ها فقط قابليت تعويض لنز خواهند داشت.

مشكل ديگر سري 1، كمبود مشتري در تمام بازارهاي دنياست. كه كار را براي خريد لوازم و لنز و .... سخت مي كند. الان هم ديگر دير شده هست براي شروع مجدد و داغ كردن بازار اين دوربينها....
    تهدید گوشی های همراه جدی است ولی این تهدید بیشتر متوجه کامپکت هاست تا دوربین های با قابلیت تعویض لنز.

وجود سنسور 1 اینچی گر چه معایبی دارد ولی مزیت عمده ای هم دارد و آن کوچکتر شدن سایز لنزها ست. تکنولوژی اپتیک در حال حاضر به گونه ای است که لنزهای ساخته شده برای سنسور های بزرگ فارغ از نوع بدنه (slr یا بدون آینه) بزرگ و حجیم خواهند بود. پس اگر یکی از مزایای بدون آینه ها وزن کمتر باشد در هنگام انتخاب لنز این مزیت از میان خواهد رفت.

ضعف سری 1 نیکون بیشتر از آنکه مربوط به انتخاب سایز سنسور باشد مربوط به اشتباهات خود نیکون است.
    اشتباهاتی چون انتخاب سنسور نامناسب (سنسورهایی که بهترین سنسور یک اینچی بازار نبودند) قیمت بالا و تغییرات ارگونومی(به نوعی تست روشهای جدید) که باعث فاصله گرفتن کاربران حرفه ای شد.

J5 به نوعی حرکت رو به جلو بود و در صورت ارائه V4 با قیمت مناسب احتمال موفقیت این سری دور از ذهن نخواهد بود.

https://photographylife.com/nikon-1-...a-game-changer

Kourosh Kahal، amir.komeily و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    تهدید گوشی های همراه جدی است ولی این تهدید بیشتر متوجه کامپکت هاست تا دوربین های با قابلیت تعویض لنز.

وجود سنسور 1 اینچی گر چه معایبی دارد ولی مزیت عمده ای هم دارد و آن کوچکتر شدن سایز لنزها ست. تکنولوژی اپتیک در حال حاضر به گونه ای است که لنزهای ساخته شده برای سنسور های بزرگ فارغ از نوع بدنه (slr یا بدون آینه) بزرگ و حجیم خواهند بود. پس اگر یکی از مزایای بدون آینه ها وزن کمتر باشد در هنگام انتخاب لنز این مزیت از میان خواهد رفت.

ضعف سری 1 نیکون بیشتر از آنکه مربوط به انتخاب سایز سنسور باشد مربوط به اشتباهات خود نیکون است.
    اشتباهاتی چون انتخاب سنسور نامناسب (سنسورهایی که بهترین سنسور یک اینچی بازار نبودند) قیمت بالا و تغییرات ارگونومی(به نوعی تست روشهای جدید) که باعث فاصله گرفتن کاربران حرفه ای شد.

J5 به نوعی حرکت رو به جلو بود و در صورت ارائه V4 با قیمت مناسب احتمال موفقیت این سری دور از ذهن نخواهد بود.

https://photographylife.com/nikon-1-...a-game-changer

خاطرم هست زماني كه نسل اول اين سري از دوربينها(j1 , v1) معرفي شد سايز دوربين و قابليتهاي آن براي من چشمگير بود تا حدي كه به خريد آن هم فكر مي كردم. به عنوان مثال سيستم فوكوسي كه سريعترين در ميان هم رده هايش در زمان خودش بود و اولين سيستم تركيبي كنتراستي و فازي در ميان هم رده هايش بود. با اين وجود به هر دليلي بازار از آن استقبال نكرد و من خيلي دوست داشتم در بازار محبوب مي شد و من هم يكي از مشتريانش مي شدم. نيكون آن طوري كه بايد روي اين دوربينها كار نكرد. ولي به نظر من الان ديگر دير شده است بايد سايز سنسور ميررلسها را به سمت فول فريم برد. الان قيمت يك دوربين فول فريم نزديك 1000 دلار شده است كه اين قيمت براي يك دوربين با اين سايز سنسور در چند سال پيش شبيه رويا بوده است.
    در مورد تهديد گوشي ها بايد مسئله را به اين شكل ديد كه به صورت دومينو كل بازار دچار تغيير خواهد شد. هر سطح از دوربينها روي ديگري تاثير مي گذارد.
    yaghoobi، DELL، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

جدیدترین شایعات:

درکنون:

1- قوت گرفتن احتمال معرفی Canon 80D در نمایشگاه CP+ که یکی دوهفته دیگه هست.(به نظر من 99% معرفی میشه)

2- خبر جدید: معرفی کامپکت کوچک و حرفه ای G7XII که فعلا احتمال داده میشه در اون از پردازنده جدید Digic7 استفاده بشه و سرعت عکاسی پیاپی هم افزایش پیدا میکنه.

3- معرفی دوربین خانوادگی و محبوب SX720

در سونی:

4- معرفی mid-range zoom جدید به نام HX80

5- معرفی سوپر زوم جدید به نام HX350 بالرزشگیر 5 محوره و چشمی OLED و لنز های های معروف Zeiss

درنیکون:

6- معرفی کراپدار سطح پاپپن جدید (احتمالا D3500)

7 و 8 و 9- معرفی 3 دوربین کامپکت جدید نیکون با سنسور 1 اینچی (احتمال سنسور Apsc و فول فریم هم داده شده) و لنز های متفاوت (معادل فول فریم) 18-50 F/1.8-2.8 برای منظره و 24-85 F/1.8-2.8 که یادآور لنز 24-70 هست که کاربرد هاش بسیار فراوانه و 24-500 F/2.8-5.6 که لنزی با واید و تله مناسبی هست.

در پاناسونیک :

10- معرفی دوربین محبوب Panasonic LX200

11- و در آخر دوربین فول فریم پنتاکس......

قدم ها استوار - موفق باشید
    yaghoobi، Nima Sadigh، lamagra و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

تشکر کرده
    6705

در پيج فيس بوك سيگماي اتريش خبر معرفي دو لنز در 23 فوريه به همراه دو عكس از سايه لنزها آمده است:

12715341_1004165556328860_2584740566441387982_n.jpg

لنز اول اولين در نوع خودش در جهان است. برخي مي گويند اين لنز 85-135 f/2 است!
    لنز كوچكتر يك پرايم هست ولي اندازه اش به 85 1.4 نمي خورد! شايد لنزي براي ميررلسها باشد.

مقايسه اندازه ها با 70-200 سيگما:

sigma-comp-728x462.jpg

اين هم عكس لو رفته از پنتكس فول فريم:

Pentax-K-1-full-frame-DSLR-camera-battery-grip.jpg

در عمرم پست به اين طولاني نفرستاده بودم!
    yaghoobi، M.Meghdari، saber.pix و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.