صفحه 610 از 689 نخستنخست ... 110 510 560 600 606 607 608 609 610 611 612 613 614 620 660 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,091 تا 6,100 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    متاسفانه به نظر میرسد سرانجام نیکون دوربینهای جذاب سری DL را بدون فروش هیچ واحدی منتفی نموده است . علت دقیق هم البته مشخص نشده است.فقط تابستان گذشته نیکون به دلیلی که پردازش تصویر گفته شده بود عرضه انها را به تعویق انداخت به مدت نامحدود وتاکنون هم عرضه نشده اند
    فایل پیوست 80084

درود بر شما

البته منظورم این نیست که شما طور دیگری فکر کنید هرکسی حق دارد باورهای خود را داشته باشد
    اما من شخصا هیچ جذابیتی در سری DL نمی دیدم

کنسل کردن سری DL حرکت بجایی بود ماهی را هر وقت از آب بگیری تازست (سنسور کراپ دار دیگه محلی از اعراب نداره ( از وقتی وارد دوره چنین مگاپیکسل هایی شدیم)
    الان دیگه کمتر کسی روی سنسور زیر سایز فول فریم سرمایه گذاری ( تهیه لنز) میکنه

اتفاقا در جمعی از عکاسان صحبت عکاسی با موبایل! و تاثیری که روی فروش تجیهزات عکاسی گذاشته ...داشتیم

خلاصه مطلب

مشکلات عکس گرفتن با موبایل ورای همه مشکلات شناخته شده اش که اصلا عکاسی حساب میشود یا خیر ،

خروجی یک فایل JPG هست که به محض اولین تغییر روی فایل هیستوگرامش دندانه دندانه میشه ( کلا JPG برای ادیت کردن نیست وقتی فرمت فایلی JPG شد یعنی مهلت ادیت کردن تمام شده!) پس فایلی داریم که نهایت میشه کراپ یا ریسایزش و چند تا فیلتر روش گذاشت و بس چنین کاری هم بیشتر بازی و سرگرمی هست و غیر قابل مصرف و ارائه

و البته متاسفانه وجود همین فایل باعث میشه از نظر روانی فکر کنیم خوب دیگه از این لوکیشن عکاسی کرده ایم دیگر!
    و دیگه انگیزه و میلی برای عکاسی واقعی از اون لوکیشن از دست میره ، به عبارتی وجود چنین غازقولنگ هایی بنام دوربین روی موبایل ها خیلی ها رو از نظر روانی مجاب کرده که دست از فعالیتی بنام عکاسی بشویند و به داشتن همین چند تا فایل از اون لوکشین نوعی اکتفا کنند

خوب یا بد آن به عهده کاربران

اما اون تب عکاسی که داشت فراگیر میشد همونطور که یک زمانی زیاد میدیدم یک نفر یک کیف گیتار روی دوشش انداخته و داره از کلاس گیتار برمیگرده کلاس عکاسی رفتن و SLR خریدن هم فراگیر شده بود و به یک هابی عمومی داشت تبدیل میشد ،که الان با چرخش طیف عامه مردم به سمت موبایلها یهو بازار فروش تجهیزات عکاسی افت فاحشی کرد

حالا نیکون امار فروش خودشو که کاهش داشته منتشر کرد و همین خبر یهو باعث شد 15% ارزش سهام شرکت افت کنه:

photo_2017-02-16_13-16-00.jpg

با توجه به عوض شدن سلیقه عامه مردم و چرخش به سمت موبایل گرافی! درواقع آماتورها و اکثر اونهایی که عکاسی جدی نداشتند یا صرفا عکاسی هابی اونها بوده از لیست خریداران تجهیزات عکاسی خط خوردند

و میمانند اونهایی که همواره جدی تر عکاسی رو پیگیر بودند و اکنون هم هستند
    اینها هم نه خریدار کامپکت بودند نه Slr-Like نه میرورلس با سنسور فسقلی!

خوب نیکون هم که هیچگاه فروشش از کامپکت و میرورلس های زاغارت مثل Nikon 1 و coolpix اش نبوده!

پس وقتی نیکون افت فروشی داشته شما اوضاع کنون رو که آمار فروشش همیشه به واسطه فروش کامپکت هاش بالا بوده نپرسید دیگر.

حالا نیکون اومده اعلام کرده اما بزودی چند تا شرکت سازنده تجهزات عکاسی دیگه هم میرن وره دل کداک! که امیدوارم نه نیکون اینطور بشه نه کنون

البته اگر بخان همچنان روی ساخت کامپکت ها و میرولس هایی با سنسور کوچک گیرکنن این بخش از صنعت عکاسی بازارش رو بخاطر موبایل ها از دست داده

من این ماجرا رو اتفاقا کاملا خوب میبینیم ، همین شوک باعث میشه تجیزات عکاسی کمی جدی تر بشن و سازنده ها مجبور میشوند محصولات جدی تری تولید کنند ، بی شک کنسل شدن عرضه سری DL نیکون هم تغییر سیاست هایی از این دست بوده دست سری DL انشالله بر سر Nikon 1 ها

پاینده باشید
    yaghoobi، Mehrdad-PL، Nima Sadigh و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

کنون به تقلیداز 750نیکون معرفی میکند:

کنون 77d
    fe51a296-0d3c-40e3-81b6-0978fc3663c6.jpg
    4aa6d1ab-7ca3-4b97-aae7-7e07f5900a9b.jpg
    58f9663f-4ac5-40c3-b81d-49eb08afa258.jpg

مشخصات و ویژگی‌های بر اساس شایعات، شامل
    دکمه‌های جدید در پشت دوربین،
    یک صفحه نمایش LCD در بالای دستگاه،
    سنسور تصویر ۲۴ مگاپیکسلی،
    فناوری فوکوس خودکار ۴۵ نقطه DPAF،
    عکاسی پیاپی ۶ فریم بر ثانیه،
    ایزو ۱۰۰-۲۵۶۰۰، نمایشگر ۳ اینچی لمسی بازشو،
    وای‌فای و بلوتوث هستند
    ویرایش توسط kiavash : Thursday 16 February 2017 در ساعت 13:26
    a.g g.a تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

انوش عزیز، با بخشی از حرفهات موافقم، با بخش کوچکی نه.
    اون بخشی که گفتی در مورد مخاطب‌های بسیار آماتور عکاسی و موبایل رو کاملن باهات موافقم.
    ما یک مبحثی داریم در مارکتینگ، به نام بازار هدف و هدف بازار، یعنی این محصول برای چه کسانی ارایه میشه و مخاطب‌ش کیا هستند؟ و بعد اینکه این مخاطب چه مقدار قدرت خرید دارن ؟ ( بنیه‌ی اقتصادی بازار هدف )
    در واقع باز با این بخشت هم موافقم در مورد مُدشدن چیزی . مثل گرفتن دوربین عکاسی و یا آموزش گیتار و ....
    من دوستان و هنرجویان بسیاری داشتم که در خرید یک دوربین بسیار مشتاق‌بودن ولی بعد از مدتی عادت کردم که آن را داخل کمد بگذارند و خاک بخورد !
    چون متاسفانه در این بازار، چشم‌هم‌چشمی بسیار حرف اول را می‌زند.
    فلانی می‌رود کلاس گیتار پس من هم بروم ! فلانی دوربین خریده و مدام عکس سلفی با دوربینش می‌گیرد چرا من نگیرم ؟
    ولی همه به‌خوبی می‌دانیم نه خرید گیتار کسی را نوازنده می‌کند و نه خرید دوربین کسی را عکاس. چون خرید تجهیزات قدم ابتدایی و ساده‌ی ماجراست. قدم سخت ماجرا، اشتیاق مداوم ، پشتکار، تمرین و ممارست، مطالعه و سخت‌کوشی‌ست .
    من جایی از بانو لیلی گلستان، نوازنده‌ی گیتار ارزنده و دکترای موسیقی خواندم که ایشان روزی هشت ساعت تمرین گیتار می‌کرد ! روزی هشت‌ساعت یعنی درد بسیار انگشت و حتی دست و کتف‌ها . خرید گیتار که کافی‌نیست !
    و این فقط از یک « عشق » واقعی به آن هنر برمیاد. و نه خرید از سر تفنن و چشم‌وهم‌چشمی.
    و متاسفانه آمار این بخش بسیار است. کسانی که تجهیزاتی رامی‌خرند و بعد دلشان را می‌زند ( چون حوصله‌ی آموزش و تمرین و پشتکار و ... ندارند ) و یا می‌گذارند داخل کمد یا دنبال فروشش می‌روند.
    با شما موافقم که این دسته جدیدا مخاطبان دوربین‌های موبایل شده‌اند. چون برای ایشان از هرلحاظ کفایت می‌‍کند.
    بگذریم.
    اما با بخشی که راجع به میرورلس‌ها گفتی موافق نیستم . به خاطر اینکه یک بخش آماتور جدی هم در عکاسی مدت‌هاست وجود دارد. کسانی که هم آماتورند ولی هم بسیار مشتاق. کسانی که عکاسی می‌کنند ولی درآمد حرفه‌ای هم ندارند. بلکه برای دل و عشق خویش عکاسی می‌کنند. این بخش هم یا جزو مخاطبان دوربین‌های SLR هستند یا جدیدا مخاطبان دوربین‌های میرورلس. ( با توجه به رشد و ارتقای چشمگیر این دوربین‌ها )
    و بخش دیگری از مخاطبان هدف، عکاسان جدی‌ و یا حرفه‌ای هستند که دنبال یک دوربین بک‌آپ هستند. چون از حمل همیشگی تجهیزات سنگین خود خسته یا عاجزند.
    نباید این بخش را نادیده‌گرفت.
    .
    سرآخر اینکه یک نکته را فراموش نکنیم . یک نکته‌ی ساده ولی بسیار مهم .
    انفجار سرانه رشد اقتصادی چین، یک بازار بسیار گسترده را فراهم کرد که بسیاری از آنها با پول زیاد مشتاقانه هجوم برای خرید تجهیزات آوردند. بسیاری از آنها توریست‌های بادآورده شدند. بسیاری از آنها به سمت خرید دوربین‌های گران‌قیمت رفتند.
    عکس نوجوانان چینی با دوربین‌های SLR های‌اند، بسیار دیده‌شد. جامعه‌ای که بیکباره پول بسیار درآورد و اما خواست بر محدودیت‌های قبلی پابگذارد و ادای جامعه‌ی پیشرفته را دربیاورد.
    اما با وارونه‌شدن این رشد،این بازار عظیم، کوچک شد . برای همین نباید این سقوط خریدار به ظاهر ساده ولی بسیار مهم را از نظر دورداشت.
    بازار چین، سهم بسزایی در رشد چشمگیر برندها و یا افول آنها داشته‌اند.
    yaghoobi، Mehrdad-PL، Nima Sadigh و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    من یک بدنه d610 خریداری کردم هفته پیش از کانادا. قابل برگشت هست. پس بدنه رو برگردونم به فکر 6d باشم. البته بدنه چهار ماه آینده دستم میرسه. صبر کنم شاید خبری از 6d mark II بشه؟ بعید میدونم به همین راحتی نیکون به سرنوشت نوکیا دچار بشه ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه اینطور که دوستان میگن
    پ.ن: عذرخواهی بابت آف تاپیک... ظاهرا موضوع جدیه.
    اقای کمیلی شما الان داری جدی میگی که مسئله جدیه!!!؟؟؟
    اون سری جذاب بود اگه قیمت متعادلی میداشت.که فک میکنم نداشت البته. وبااین قیمتهایی که برایش درنظرگرفته بودند احتمال فروش و سوددهی بالایی برایش متصور نبوده اند(یکی از دلایلی که ذکرشده بوده است) قیمت زیر1000دلاری برای دوربین APSC که اصطلاحا خانوادگی خواهدبود بالاست فلذا به نظرمیرسه عدم عرضه شدنش منطقی بوده است. ارتباطی با ورشکستگی نیکون ندارد.خیلی عجیبه این حرفها!!!
    اتفاقا تاپایان2017حداقل3مدل بسیار عالی وفول فریم به همراه چندلنز جدید ازنیکون عرضه خواهد شد.
    راستی حامد جان قصدبنده از فروش تجهیزات احتمالا خریدD500یاجانشینDF یاشاید فوجی خواهد بودبه همراه چندلنز جایگزین نیکون!

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    اقای کمیلی شما الان داری جدی میگی که مسئله جدیه!!!؟؟؟
    اون سری جذاب بود اگه قیمت متعادلی میداشت.که فک میکنم نداشت البته. وبااین قیمتهایی که برایش درنظرگرفته بودند احتمال فروش و سوددهی بالایی برایش متصور نبوده اند(یکی از دلایلی که ذکرشده بوده است) قیمت زیر1000دلاری برای دوربین APSC که اصطلاحا خانوادگی خواهدبود بالاست فلذا به نظرمیرسه عدم عرضه شدنش منطقی بوده است. ارتباطی با ورشکستگی نیکون ندارد.خیلی عجیبه این حرفها!!!
    اتفاقا تاپایان2017حداقل3مدل بسیار عالی وفول فریم به همراه چندلنز جدید ازنیکون عرضه خواهد شد.
    راستی حامد جان قصدبنده از فروش تجهیزات احتمالا خریدD500یاجانشینDF یاشاید فوجی خواهد بودبه همراه چندلنز جایگزین نیکون!
    ارادت کیاوش جان
    چند مدتیه تو فروم صحبت از ضرر و زیان های نیکونه و امار و نمودار هایی دوستان گذاشتن.
    حامد جان هم فرمودن شما داری کوچ میکنی، مثل همه موارد شما در قسمت بدنه و سخت افزار و کار با نیکون هم خیلی از ما جلوترین. فکر کردم حامد جان درست میگن، همین کوچ کردن شما هم برام قضیه رو جدی تر کرد که خوب خدا رو شکر من عجله کردم و ظاهرا همه چی آرومه.
    تسلیم آقا. ما که از خدامونه با نیکون باشیم مثل همیشه
    از DF گفتی، خیلی این بدنه رو دوست دارم ولی با بودجه من همخونی نداشت متاسفانه.
    Anoosh-Em، kiavash و a.g g.a تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    اما با بخشی که راجع به میرورلس‌ها گفتی موافق نیستم . به خاطر اینکه یک بخش آماتور جدی هم در عکاسی مدت‌هاست وجود دارد. کسانی که هم آماتورند ولی هم بسیار مشتاق. کسانی که عکاسی می‌کنند ولی درآمد حرفه‌ای هم ندارند. بلکه برای دل و عشق خویش عکاسی می‌کنند. این بخش هم یا جزو مخاطبان دوربین‌های SLR هستند یا جدیدا مخاطبان دوربین‌های میرورلس. ( با توجه به رشد و ارتقای چشمگیر این دوربین‌ها )
    و بخش دیگری از مخاطبان هدف، عکاسان جدی‌ و یا حرفه‌ای هستند که دنبال یک دوربین بک‌آپ هستند. چون از حمل همیشگی تجهیزات سنگین خود خسته یا عاجزند.
    نباید این بخش را نادیده‌گرفت.
    .
    سرآخر اینکه یک نکته را فراموش نکنیم . یک نکته‌ی ساده ولی بسیار مهم .
    انفجار سرانه رشد اقتصادی چین، یک بازار بسیار گسترده را فراهم کرد که بسیاری از آنها با پول زیاد مشتاقانه هجوم برای خرید تجهیزات آوردند. بسیاری از آنها توریست‌های بادآورده شدند. بسیاری از آنها به سمت خرید دوربین‌های گران‌قیمت رفتند.
    عکس نوجوانان چینی با دوربین‌های SLR های‌اند، بسیار دیده‌شد. جامعه‌ای که بیکباره پول بسیار درآورد و اما خواست بر محدودیت‌های قبلی پابگذارد و ادای جامعه‌ی پیشرفته را دربیاورد.
    اما با وارونه‌شدن این رشد،این بازار عظیم، کوچک شد . برای همین نباید این سقوط خریدار به ظاهر ساده ولی بسیار مهم را از نظر دورداشت.
    بازار چین، سهم بسزایی در رشد چشمگیر برندها و یا افول آنها داشته‌اند.
    درود بر شما
    و عرض ارادت

میرورلس بودن مشکل نیست. اصلا فرقی هم نمیکنه موضوع داشتن یا نداشتن آینه نیست
    اصلا SLR ، وقتی سنسور دوربین کوچک باشه و مگاپیکسل بالایی هم داشته باشه یعنی روز به روز اختلاف نسبت بین موبایلها و دوربین ها از نظر چگالی پیکسل بر اینچ کمتر و کمتر بشه به اضافه تحولاتی هم که در صنعت موبایل ایجاد شده این میشه که بازارش رو به موبایل ها میبازه و طبیعی هم هست که ببازه

مشکل سری Nikon 1 ها سنسور کوچک آنهاست اگر نه سونی های alfa 7 هم میرورلس هستند و کسی هم فکر نمیکنه سرمایه گذاری روی آنها اشتباه هست حتی با وجود مانت متفاوتش

پینوشت:

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها

اما من شخصا هیچ جذابیتی در سری DL نمی دیدم

کنسل کردن سری DL حرکت بجایی بود ماهی را هر وقت از آب بگیری تازست
    الان همه منتظر عرضه میرورلس های فول فریم هستند در سال 2017 یک سنسور کوچک با پیکسل های ریز و یک لنز غیر قابل تعویض بقول کیاوش خان با قیمت گذاری گرون واقعا جای بازنگری داشت

تسلیم آقا. ما که از خدامونه با نیکون باشیم مثل همیشه
    داشتم لوازمو اماده میکردم بیام نیشابور ها

همیشه خرم باشید جناب کمیلی عزیز
    شوخی کردم
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 16 February 2017 در ساعت 14:19
    kiavash، a.g g.a، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    541

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها
    اصلا SLR ، وقتی سنسور دوربین کوچک باشه و مگاپیکسل بالایی هم داشته باشه یعنی روز به روز اختلاف نسبت بین موبایلها و دوربین ها از نظر چگالی پیکسل بر اینچ کمتر و کمتر بشه به اضافه تحولاتی هم که در صنعت موبایل ایجاد شده این میشه که بازارش رو به موبایل ها میبازه و طبیعی هم هست که ببازه
    ببخشید ولی اینجوری که شما استدلال میکنید تا چند وقت دیگه فول فریم هم بازارش رو به موبایل میبازه! (با این فرض که سنسور های کراپ از دور خارج بشن و رقابت بره روی فول فریم و در آخر از لحاظ پیکسلی به اشباع برسه)
    در صورتی که به نظرم سنسور های موبایلی، کراپ و فول هرکدوم جایگاه خودشو داره و همچین نتیجه گیری صحیح نیست.
    ارادتمند
    DELL و kato تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

من یک بدنه d610 خریداری کردم هفته پیش از کانادا. قابل برگشت هست. پس بدنه رو برگردونم به فکر 6d باشم. البته بدنه چهار ماه آینده دستم میرسه. صبر کنم شاید خبری از 6d mark II بشه؟ بعید میدونم به همین راحتی نیکون به سرنوشت نوکیا دچار بشه ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه اینطور که دوستان میگن
    پ.ن: عذرخواهی بابت آف تاپیک... ظاهرا موضوع جدیه.
    این حرفا چیه میزنید ؟ به این راحتی ها هم که میگید نیست 100 سال از قدمت نیکون میگذره سرمایه گذار پیدا میکنن 4 تا حرکت استراتژیک میزنن از این وضع در میان امکان نداره کمپانی درش تخته شه
    Nima Sadigh و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط WardeN نمایش پست ها
    ببخشید ولی اینجوری که شما استدلال میکنید تا چند وقت دیگه فول فریم هم بازارش رو به موبایل میبازه! (با این فرض که سنسور های کراپ از دور خارج بشن و رقابت بره روی فول فریم و در آخر از لحاظ پیکسلی به اشباع برسه)
    در صورتی که به نظرم سنسور های موبایلی، کراپ و فول هرکدوم جایگاه خودشو داره و همچین نتیجه گیری صحیح نیست.
    ارادتمند
    به شما قول میدم تا چند سال اینده صنعت دوربین به سمت بزرگتر شدن سنسور میره چون که موبایل ها هر روز پیشرفت میکنن باید اختلاف خیلی زیاد باشه بین عکاسی با موبایل و دوربین که ترغیب بشن سمت دوربین چون که ما دیدیم میرورلس ها کم کم دارن به سمت فول فریم شدن میرن. البته این موضوع برای تازه کارها و کسانی که به اصلاح تفریحی عکاسی انجام میدن صدق میکنه که سمت دوربین نرن و با همون موبایل حال کنن و میدونید کم هم نیستن. اگر قرار باشه صنعت دوربین فروش بخش متوسط و به اصطلاح اماتور خودش رو از دست بده به خاطر پیشرفت موبایل ها اون وقت فقط باید dslr سطح حرفه ای تولید کنه واسه کاربر حرفه ای. بخش زیادی از در امد شرکت ها از فروش دوربین های سطح متوسط هست ا. ولی خیلی از دوستان خودم رو دیدم با ایفون عکس میگیرن البته لنداسکیپ و کلی هم خوشحالن و میگن به به عجب کیفیتی خب این ادما هیچ موقع دوربین نمیخرن

در کل منظور این هست که dslr به این شکل و فرمی که الان هست میشه فقط فول فریم و مدیوم فرمت و دوربین های سطح متوسط میشه به شکل میرور لس ها و کامپکت های پیشرفته با سنسورهای 1 اینچی و aps-c و در بعضی بدنه های خاص میرورلس های فول فریم و مدیوم فرمت مثلا دیگه بدنه ای ساخته نمیشه مثل 7200 یا 70 دی که سنسور aps-c داخلش باشه این شکل بدنه ها همه میشه حداقل فول فریم و بالاتر
    ویرایش توسط kato : Thursday 16 February 2017 در ساعت 17:56
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    158

اینطور که دوستان درمورد سنسور apsc بد میگن و با سنسور سایز نخود گوشی موبایل مقایسش میکنن باید به فوجی تبریک گفت که فقط apsc کار میکنه کاربرهاشم راضی هستن و واقعن محصولات خوبی هم داره در همین سایز، اصلن فول فریم نداشت الانم مستقیم رفته به سمت مدیوم فرمت!
    Nima Sadigh، Ahmad_ و کوروش تشکر می‌کنند.