صفحه 608 از 689 نخستنخست ... 108 508 558 598 604 605 606 607 608 609 610 611 612 618 658 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,071 تا 6,080 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    مشخصات و تصاویر دوربین کانن 77D‌، که هنوز به‌صورت رسمی معرفی نشده است، توسط سایت ژاپنی دیجی‌کمز لو رفت.
    به نظر می‌رسد کانن سنت نام‌گذاری دوربین‌هایش را با عرضه یک دوربین DSLR میان رده که اسم آن مضربی از ۱۰ نیست، زیر پا گذاشته است. با توجه به شواهد، کانن 77D‌ از نظر مشخصات پایین‌تر از مدل ۸۰DD قرار می‌گیرد.
    فایل پیوست 80054
    مشخصات و ویژگی‌های این دوربین بر اساس شایعات، شامل دکمه‌های جدید در پشت دوربین، یک صفحه نمایش LCD در بالای دستگاه، سنسور تصویر ۲۴ مگاپیکسلی، فناوری فوکوس خودکار ۴۵ نقطه DPAF، عکاسی پیاپی ۶ فریم بر ثانیه، ایزو ۱۰۰-۲۵۶۰۰، نمایشگر ۳ اینچی لمسی بازشو، وای‌فای و بلوتوث هستند.
    فایل پیوست 80055فایل پیوست 80057فایل پیوست 80058
    در صورتی که تصاویر و مشخصات فاش‌شده صحیح باشند، به نظر می‌رسد به‌زودی شاهد معرفی رسمی این دوربین از جانب کانن باشیم.
    فایل پیوست 80059

منبع: زومیت
    درود
    لنز کیت 55-18 جدید هم همراه با این بادی و بادی 800d خواهد بود!

EF-S 18-55mm F4-5.6-EF IS STM
    • Lens construction: 10 12 sheets group
    • Minimum focusing distance: 0.25M
    • Filter diameter: 58Mm
    • Size: 66.5 × 61.8Mm
    • Weight: 215g

بادی m6 که m3.5 بنظر میاد! اضافه شدن بلوتوث و ارتقاع به دیجیک7 و ظاهرن بدون دوال پیکسل! حتی ویدئو هنوز روی 1080 باقی مونده!
    saeed2vfx، a.g g.a، MEHRDAD.D و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    روز به روز تولید دوربین های رده aps-c جدید که هیچ فرقی با مدل قبلی ندارند معلوم نیست داستان چیه واقعا.
    همان کاربرانی که هرساله تلفن های همراه خود را به نسخه جدید به روز رسانی می کنند در دنیای عکاسی هم حضور دارند و حضور فعالی دارند.

اغلب کاربران هنگام خرید دوربین بیشتر از اینکه به مشخصات آن توجه کنند به "مد بودن" آن توجه دارند و اینگونه است که اگر شرکت ها زود به زود روی بدنه های خود آپدیت انجام ندهند مشتری ها راضی نخواهند بود ، یعنی منظور من این است که این سیاست صرفا از طرف شرکت نیست و کاربران این رده هم غالبا عطش ورود مدل جدید و ارتقا را دارند ، اما لااقل خوبی که دارد این است که خرید برای کاربر جدی راحت تر می شود چون با ورود هر مدل جدید قیمت مدل قبلی قاعدتا شکسته می شود .

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    معلوم داستان چیه! کنون از 500 دی تا 700 دی و از 50 دی تا 60 دی و همینطور 1100 دی با 1300 دی هیچ تغییری مهمی توی بدنه هاش نداد! جالب تو همین زمان عمده بازار دوربین های رده پایین رو دستش گرفت! بجای بهتر کردن بدنه ها سرمایه اش رو گذاشت روی تبلیغات تا مردمی که 4تا عکاس معروف رو میشناسن وقتی به این عکاسا نگاه کنن فقط کنون ببیند! یا مثلا یهو بیاد 1000 تیکه بدنه و لنز تاپ و رده بالا مجانی بده به فلان آزانس معروف خبری! یواش یواش باقی شرکتا هم همینو فهمیدن که سود این بیزنیس تو این روش خلاصه شده! سونی-پنتکس-نیکون-الیمپوس-پناسونیک هم الان رویه اشون همین خواهد بود! تغییرات جزیی و قیمت خیلی بالاتر! هیچ ضرری هم براشون نداره چون اگر یه نفر احساس کنه مدل بالاتر بدردش نمیخوره میره مدل قبلی رو میخره و بازم سودش تو جیب همون شرکت میره!
    سنسور ، بدنه و بعضی مشخصات 50دی و 60 دی با هم متفاوت بود . تنها یک بار در کنون از سنسور مشابه در این رده استفاده شده بود که سنسور 60دی و 7دی بود که پردازشگر و سیلینگ و بدنه و چیز های دیگر آنها متفاوت بود.

در مورد اینکه شرکتی جنس مجانی به آژانس خبری بدهد من تابحال چیزی نشنیده ام ، منهای برنامه های خبری مانند المپیک و جام جهانی که داستان خودشان را دارند ، در بقیه موارد آژانس های خبری با شرکت ها قرارداد دارند و فکر نمیکنم محصولی را مجانی از کنون تحویل گرفته باشند.
    saeed2vfx و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

پس چرا این اپدیت زود به زود در مورد فول فریم ها اتفاق نمی افته ؟ اخرین بدنه فول نیکون d5 بود ولی توی رده های پایین تر مثل 610-750-810 اپدیتی فعلا ندیدیم

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    سنسور ، بدنه و بعضی مشخصات 50دی و 60 دی با هم متفاوت بود . تنها یک بار در کنون از سنسور مشابه در این رده استفاده شده بود که سنسور 60دی و 7دی بود که پردازشگر و سیلینگ و بدنه و چیز های دیگر آنها متفاوت بود.

در مورد اینکه شرکتی جنس مجانی به آژانس خبری بدهد من تابحال چیزی نشنیده ام ، منهای برنامه های خبری مانند المپیک و جام جهانی که داستان خودشان را دارند ، در بقیه موارد آژانس های خبری با شرکت ها قرارداد دارند و فکر نمیکنم محصولی را مجانی از کنون تحویل گرفته باشند.
    من متوجه نمیشم کجای نوشته من در مورد یکی بودن سنسور صحبتی شده بوده؟ من عرض کردم تحول عمده ای رخ نداده! اگر اینقدر بخواد بی منطق به موضوع نگاه کنید که این مواردر و اپگرید محاسبه کنید من واقعا بحثی ندارم! تجربه ثابت کرده یه سری ادم تو این فرومهای فارسی بدون کوچکترین منطقی فقط از یه برند خاص دفاع میکنن! حتی اگر این وسط بقیه برندها به همون اندازه متهم باشن بازم طرف میاد از اون برند دفاع میکنه! یکی میپرسه چرا بدنه های جدید نیکون پیشرفت عمده ای ندارن و اسکیل این پیشرفت مثلا از 5300 تا 5600 ائه و منم جواب دادم همین ماجرا بین مثلا 550 و تا 700 دی هم هست بلا فاصله یه نوکر کنون میاد و میگه نه اصلا کنون اینطوری نیست!

در مورد مجانی دادن هم بازم من متوجه نمیشم! خودتون میگید در مورد ایونت ها اینکار صورت گرفته یا حداقل بطور موقت رایگان در اختیارشون گذاشتن! بجز اینوت ها کجاست که ملت دست اون عکاس بدنه رو ببینند و یکجا کنار هم جمع بشن؟ بجز مواردی که تو ویدئوهای اموزشی طرف تبلیغ کنون و پروفتو و rrs رو میکنه کجا برای بقیه مهمه که طرف چی داره استفاده میکنه؟ در ضمن من نمیگم بقیه اینکارو نکردن! نیکون هم از قدیم این سیاست رو داشته و الانم داره و باقی هم دارند ولی کاری که کنون میکنه خیلی ابعاد بزرگتری داره! اینکه هزینه های یه شرکت بجای تولید محصول بهتر صرف این پروژه های تبلیغاتی بشه برای عکاس واقعی زور داره! بقیه رو من نمیدونم!
    مثه ماجرای این دانشگاه های خصوصی تو امریکاست! از بودجه 1 سالشون 75% خرج تبلیغات میشه و کلا %25 خرج داشنگاه و اساتید و غیره میشه!

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

پس چرا این اپدیت زود به زود در مورد فول فریم ها اتفاق نمی افته ؟ اخرین بدنه فول نیکون d5 بود ولی توی رده های پایین تر مثل 610-750-810 اپدیتی فعلا ندیدیم
    شا این بدنه هارو رده پایین محسوب میکنید؟ من عرض کردم بدنه های رده پایین و دلیلشم خیلی ساده است اونی که بدنه ای در حد پرو میخره عقلش خواهد رسید کدوم بدنه و از کدوم نسل براش بهتر خواهد بود و اصولا تحت تاثیر جو نخواهد بود (البته بازم تا حدی تحت تاثیر خواهد بود که مثال بارز جو زدگی صحبت کن راکول در مور تفاوت 5DS و 5DSR هستش! خودش میگه هیچ تفاوت قابل اشاره ای تو خروجی ندارن ولی چون یه روزی قراره بفروشه مجبوره R بخره که بعدا خریدار داشته باشه ) . ولی اون کسی که برای بار اول داره DSLR میخره و بقولی entry-level خواهد خرید اصلا نمیدونه که بین 5300 و 5600 در حدت 1میلیون تومن فرق نیست و باید بجاش برای لنز و وسایل اضافی هزینه کنه! اون داره فقط یه 300 و یه 600 ته بدنه رو میبینه و میگه بزرگتر حتما بهتره و ارزش پول بیشترو داره! هر برندی دست بزارید همین اش و کاسه هست! اولویت همه شرکت ها موفق تو بیزینس ائه!
    WardeN تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

شا این بدنه هارو رده پایین محسوب میکنید؟ من عرض کردم بدنه های رده پایین و دلیلشم خیلی ساده است اونی که بدنه ای در حد پرو میخره عقلش خواهد رسید کدوم بدنه و از کدوم نسل براش بهتر خواهد بود و اصولا تحت تاثیر جو نخواهد بود (البته بازم تا حدی تحت تاثیر خواهد بود که مثال بارز جو زدگی صحبت کن راکول در مور تفاوت 5DS و 5DSR هستش! خودش میگه هیچ تفاوت قابل اشاره ای تو خروجی ندارن ولی چون یه روزی قراره بفروشه مجبوره R بخره که بعدا خریدار داشته باشه ) . ولی اون کسی که برای بار اول داره DSLR میخره و بقولی entry-level خواهد خرید اصلا نمیدونه که بین 5300 و 5600 در حدت 1میلیون تومن فرق نیست و باید بجاش برای لنز و وسایل اضافی هزینه کنه! اون داره فقط یه 300 و یه 600 ته بدنه رو میبینه و میگه بزرگتر حتما بهتره و ارزش پول بیشترو داره! هر برندی دست بزارید همین اش و کاسه هست! اولویت همه شرکت ها موفق تو بیزینس ائه!
    چون حرف بیزنسه و من هم یه خورده از بیزنس میدونم و اینکه حدود ۱۸ ساله دوربین دیجیتال میخرم و استفاده میکنم نکاتی که به ذهنم میرسه میگم:

۱- اینکه کانن در رده Entry-level سرمایه گذاری میکنه کاملا درسته ، در واقع از مدتها پیش کانن عمده درامد دوربینیش از دوربینهای کامپکت بوده و سالها پیش با معرفی دوربین ۳۰۰دی (اولین DSLR زیر ۱۰۰۰ دلار دنیا) تکلیف خودشو معلوم کرد و در واقع کلاس متوسط رو فدای کلاس پایین کرد (شما بگردین یه فرق بین ۶۰۰دی و ۶۰دی پیدا کنین ما که نتونستیم!) رده حرفه ای رو از بابت درآمد زایی برای شرکتها فراموش کنین ، کافیه تعداد حرفه ای ها رو با تعداد پروداکشن مقایسه کنین!

۲- واقعیت اینه که اوضاع فروش DSLR در دنیا بسیار خرابه و میرورلس ها به سرعت دارن جاشون رو میگیرن . کانن چون شرکت بسیار بزرگیه و زمینه های فعالیتش گسترده اس و در عین حال سالانه کلی درامد از پتنتهای خودش داره زیاد براش مهم نیست اما نیکون زمینه های فعالیتی داره که در همه دنیا افت فروش دارن و در عین حال استراتژی تولید دوربینهای تقریبا مشابه با نامهای مختلف (ویژه خریداران آمازون) تقریبا شکست خورده اینه که در واقعیت دردناک اوضاع نیکون خیلی خرابه و در بازارهای خارج هم حرفش هست.

۳- شرکتهای DSLR الان یه استراتژی کلی دارن : فروش هر چه بیشتر بدنه ها تا زمانی که بازاری هست و بعد دلخوش کردن به فروش لنز و در صورت امکان سرمایه گذاری در میرورلس

۴- نکته آخر رو به خاطر قدر شناسی از دوربین خودم که دوستش میدارم میگم ... تنها شرکتی که امروز به عکاسها و کلا استفاده کنندگانش از بعد شعوری و تولید احترام میگذاره و حرکت رو به جلو داره فوجی فیلمه ، البته امروز و فعلا ! یا حق
    Rax، DELL، usef و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

دلیلش این است در رده این رده دوربین ها ، یعنی پرچمداران (که من کمتر خوش دارم از این واژه استفاده کنم ولی ظاهرا اصطلاحی است که جا افتاده) کاربران دقیقا نیاز های خود را می شناسند و الگوی خرید آنها با کاربران رده های پایین کاملا متفاوت هست ، و فکر میکنم هزینه های اصلی تحقیق و گسترش در این رده ها صرف می شود که طبعا اینده راه شرکت را تعیین می کند .

من متوجه نمیشم کجای نوشته من در مورد یکی بودن سنسور صحبتی شده بوده؟ من عرض کردم تحول عمده ای رخ نداده! اگر اینقدر بخواد بی منطق به موضوع نگاه کنید که این مواردر و اپگرید محاسبه کنید من واقعا بحثی ندارم! تجربه ثابت کرده یه سری ادم تو این فرومهای فارسی بدون کوچکترین منطقی فقط از یه برند خاص دفاع میکنن! حتی اگر این وسط بقیه برندها به همون اندازه متهم باشن بازم طرف میاد از اون برند دفاع میکنه! یکی میپرسه چرا بدنه های جدید نیکون پیشرفت عمده ای ندارن و اسکیل این پیشرفت مثلا از 5300 تا 5600 ائه و منم جواب دادم همین ماجرا بین مثلا 550 و تا 700 دی هم هست بلا فاصله یه نوکر کنون میاد و میگه نه اصلا کنون اینطوری نیست!

در مورد مجانی دادن هم بازم من متوجه نمیشم! خودتون میگید در مورد ایونت ها اینکار صورت گرفته یا حداقل بطور موقت رایگان در اختیارشون گذاشتن! بجز اینوت ها کجاست که ملت دست اون عکاس بدنه رو ببینند و یکجا کنار هم جمع بشن؟ بجز مواردی که تو ویدئوهای اموزشی طرف تبلیغ کنون و پروفتو و rrs رو میکنه کجا برای بقیه مهمه که طرف چی داره استفاده میکنه؟ در ضمن من نمیگم بقیه اینکارو نکردن! نیکون هم از قدیم این سیاست رو داشته و الانم داره و باقی هم دارند ولی کاری که کنون میکنه خیلی ابعاد بزرگتری داره! اینکه هزینه های یه شرکت بجای تولید محصول بهتر صرف این پروژه های تبلیغاتی بشه برای عکاس واقعی زور داره! بقیه رو من نمیدونم!
    مثه ماجرای این دانشگاه های خصوصی تو امریکاست! از بودجه 1 سالشون 75% خرج تبلیغات میشه و کلا %25 خرج داشنگاه و اساتید و غیره میشه!
    فکر میکنم به کلی متوجه داستان نشده اید ، یک پست حاوی اطلاعات اشتباه را منتشر کردید که پاسخ شما داده شد و نیازی به برخورد شخصی وجود ندارد ، کافی است از بحث عبور کنید یا اگر فکر می کنید نظر شما درست است آن را توضیح دهید. همین که کنون با جسارت در 60 دی از ال سی دی چرخان و جنس بدنه متفاوت و امکان فیلمبرداری استفاده کرد تغییر مهمی محسوب می شود که اثراتش هنوز هم پابرجاست و اصولا دو دوربین 50دی و 60دی هیچ ربطی به هم ندارند. در 700دی هم برخلاف مدل های گذشته شاهد امکان فوکوس اتوماتیک در فیلمبرداری بودیم که پیشرفت قابل ملاحظه ای بود.

در مورد تبلیغات هم متاسفانه این دیدگاه که شرکت باید سرش در پیشرفت باشد به کلی رد شده است، تبلیغات باعث می شود منابعی به شرکت وارد شود که رشد ادامه دار شرکت را تضمین کند . زمانی که اولین بار فیلمبرداری در دوربین های DSLR مطرح شد مخالفان بسیار جدی در همین فروم داشت (شاید خود من هم جزو آنها بوده باشم) اما در ادامه بوسیله تبلیغات این مسئله جا افتاد و امروز من هم یکی از کسانی هستم که از این امکان دوربینم استفاده می کنم. در مورد اینکه فرموده بودید مثلا 1000 ابزار مجانی توسط شرکت کنون به آزانس های خبری هدیه شده عرض کردم جایی چنین مسئله ای را ندیده ام و ابزاری که در برنامه ها به عکاسان ارائه می شود بصورت امانی است. ضمن اینکه من هنوز متوجه نمی شوم چه اشکالی دارد کنون ، نیکون یا هر شرکت دیگری ابزار را - حتی به صورت مجانی - در اختیار عکاسان قرار دهند، مگر اینکه شما با خود کنون مشکل داشته باشید که این کار درست تبلیغاتی را تقبیح کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    چون حرف بیزنسه و من هم یه خورده از بیزنس میدونم و اینکه حدود ۱۸ ساله دوربین دیجیتال میخرم و استفاده میکنم نکاتی که به ذهنم میرسه میگم:

۱- اینکه کانن در رده Entry-level سرمایه گذاری میکنه کاملا درسته ، در واقع از مدتها پیش کانن عمده درامد دوربینیش از دوربینهای کامپکت بوده و سالها پیش با معرفی دوربین ۳۰۰دی (اولین DSLR زیر ۱۰۰۰ دلار دنیا) تکلیف خودشو معلوم کرد و در واقع کلاس متوسط رو فدای کلاس پایین کرد (شما بگردین یه فرق بین ۶۰۰دی و ۶۰دی پیدا کنین ما که نتونستیم!) رده حرفه ای رو از بابت درآمد زایی برای شرکتها فراموش کنین ، کافیه تعداد حرفه ای ها رو با تعداد پروداکشن مقایسه کنین!

۲- واقعیت اینه که اوضاع فروش DSLR در دنیا بسیار خرابه و میرورلس ها به سرعت دارن جاشون رو میگیرن . کانن چون شرکت بسیار بزرگیه و زمینه های فعالیتش گسترده اس و در عین حال سالانه کلی درامد از پتنتهای خودش داره زیاد براش مهم نیست اما نیکون زمینه های فعالیتی داره که در همه دنیا افت فروش دارن و در عین حال استراتژی تولید دوربینهای تقریبا مشابه با نامهای مختلف (ویژه خریداران آمازون) تقریبا شکست خورده اینه که در واقعیت دردناک اوضاع نیکون خیلی خرابه و در بازارهای خارج هم حرفش هست.

۳- شرکتهای DSLR الان یه استراتژی کلی دارن : فروش هر چه بیشتر بدنه ها تا زمانی که بازاری هست و بعد دلخوش کردن به فروش لنز و در صورت امکان سرمایه گذاری در میرورلس

۴- نکته آخر رو به خاطر قدر شناسی از دوربین خودم که دوستش میدارم میگم ... تنها شرکتی که امروز به عکاسها و کلا استفاده کنندگانش از بعد شعوری و تولید احترام میگذاره و حرکت رو به جلو داره فوجی فیلمه ، البته امروز و فعلا ! یا حق
    درمورد نکته شماره 2 ، واقعیت این است که بازار DSLR در دنیا چندان هم بد نیست ، و شیب افزایش فروش دوربین های بدون آینه سرعت فوق العاده زیادی ندارند ( میرورلس در دوسال گذشته 3 درصد افزایش فروش جهانی داشته است) ، به نظر من تحول بعدی بازار دوربین های دیجیتال میرورلس ها نیستند (چون هنوز دارند برای جا افتادن و گرفتن سهم قطعی بازار تلاش می کنند) بلکه تحولی در بازار موبایل رخ خواهد داد که بازار دوربین های عکاسی را کاملا تحت تاثیر قرار خواهد داد و شاید آن زمان دوربین ها به طور کلی پلتفرم جدیدی پیدا کنند. البته این پیش بینی ممکن است کاملا اشتباه باشد، ولی فی الحال گمان من این است .

https://www.dpreview.com/forums/post/56848670

http://www.mirrorlessrumors.com/info...ustry-in-2015/

متاسفانه به امار های جدید تر دسترسی پیدا نکردم
    yaghoobi، usef، Amin Zarif و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

https://www.dpreview.com/forums/post/56848670

Infographic shows the status of the camera industry in 2015 - mirrorlessrumors

متاسفانه به امار های جدید تر دسترسی پیدا نکردم

CIPA published their 2016 report and 2017 outlook | Photo Rumors

در سال 2016 فروش دوربینهای با قابلیت تعویض لنز 11 درصد کمتر از پارسال شده است.

این هم لیست شرکتهایی که در این آمار آمده اند:
    http://www.cipa.jp/stats/documents/e/list_e.pdf
    DELL، a.g g.a و Alpha_850 تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

فکر میکنم به کلی متوجه داستان نشده اید ، یک پست حاوی اطلاعات اشتباه را منتشر کردید که پاسخ شما داده شد و نیازی به برخورد شخصی وجود ندارد ، کافی است از بحث عبور کنید یا اگر فکر می کنید نظر شما درست است آن را توضیح دهید. همین که کنون با جسارت در 60 دی از ال سی دی چرخان و جنس بدنه متفاوت و امکان فیلمبرداری استفاده کرد تغییر مهمی محسوب می شود که اثراتش هنوز هم پابرجاست و اصولا دو دوربین 50دی و 60دی هیچ ربطی به هم ندارند. در 700دی هم برخلاف مدل های گذشته شاهد امکان فوکوس اتوماتیک در فیلمبرداری بودیم که پیشرفت قابل ملاحظه ای بود.

در مورد تبلیغات هم متاسفانه این دیدگاه که شرکت باید سرش در پیشرفت باشد به کلی رد شده است، تبلیغات باعث می شود منابعی به شرکت وارد شود که رشد ادامه دار شرکت را تضمین کند . زمانی که اولین بار فیلمبرداری در دوربین های DSLR مطرح شد مخالفان بسیار جدی در همین فروم داشت (شاید خود من هم جزو آنها بوده باشم) اما در ادامه بوسیله تبلیغات این مسئله جا افتاد و امروز من هم یکی از کسانی هستم که از این امکان دوربینم استفاده می کنم. در مورد اینکه فرموده بودید مثلا 1000 ابزار مجانی توسط شرکت کنون به آزانس های خبری هدیه شده عرض کردم جایی چنین مسئله ای را ندیده ام و ابزاری که در برنامه ها به عکاسان ارائه می شود بصورت امانی است. ضمن اینکه من هنوز متوجه نمی شوم چه اشکالی دارد کنون ، نیکون یا هر شرکت دیگری ابزار را - حتی به صورت مجانی - در اختیار عکاسان قرار دهند، مگر اینکه شما با خود کنون مشکل داشته باشید که این کار درست تبلیغاتی را تقبیح کنید.
    من اول یه نکته رو بگم. هیچ ایرادی نداره من اشتباه کنم و بعدش اصلاح کنم بهرحال انسان جایز الخطاست ولی اتفاقا حرف شما اصلا مرتبط به حرف من نیست! شما دارید در مورد جزییاتی صحیت میکنید که بحث روی اونا نبوده! کلا عادت شده که یه موضوع رو داخل بحث کش میدند به یه موضوع دیگه! یه کاربر در مورد کم بودن اختلاف ذاتی بدنه های سری 5000 نیکون پستی زده! من در جوابش نوشتم این رویه از کنون شروع شده! حالا شما میخوای به من ثابت کنی مثلا 550 و 600 دی فرقشون ال سی دی چرخونه! چه ربطی به بحث داره؟ قیاس مع الفراغ که میگن همینه!

در ضمن برادر هر کسی به من بگه اطلاعات اشتباه دادم ناراجت نمیشم ولی یادم هم نمیره طرف مقابلم چه پست هایی زده! یه بار دیگه هم نوشتم اصلا برای بنده بد بشه و وجه منم خراب بشه نمیتونم تحمل کنم یکی بیاد از روی هوا ساده ترین مسائل علمی تو عکاسی رو زیر سوال ببره! کسی نمیاد تو این تاپیک دنبال مشاوره خرید بگرده ولی شما همون شخصی هستید که ایده ال رو گارانتی میدونید (و بهتر از نیکونگرش) و هنوز فکر میکنید سطح سنسور رو روی دوربین های بدون فیلتر AA تمیز میکنید! اون موارد مستقیم به یه ادم اماتور که پست شمارو میخونه اسیب میزنه ولی اینکه من در بحث با یه کاربری درمورد کلیت بیزینس یه شرکت تو تاپیک شایعات چی نوشتم به کسی اسیبی نمیزنه! برای شخصی کردن بحث و گرفتن حال یه شخص خاص لزومی نداره بیاد 4نفر دیگه رو بدبخت کنید! پستی که من زدم با پست این دوستمون contax چه فرقی داشت (هر دو یه موضوع رو نوشتیم و از یه چیز گلایه کردیم)؟ فرقش این بود که شما مشکل شخصی پیدا کردین! من علاقه ای به کش دادن بحث با شما ندارم به نظر من اون کسی که نوشته های فروم رو میخونه قاضی میتونه باشه که بر اساس موضوع و بحث و غیره چه حرفی حساب و چه حرفی نا حساب!
    fard تشکر می‌کند.