صفحه 606 از 689 نخستنخست ... 106 506 556 596 602 603 604 605 606 607 608 609 610 616 656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,051 تا 6,060 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها
    درود بر شما

موتور فوکاس لنز لرزش های خفیف تری در مقایسه با موتور لرزش گیر دارد

شما یک تست انجام بدهید که خیلی هم لرزش دست شما در آن دخیل نباشد

دوربین ( 24 مگاپیکسل کراپ دار یا هردوربین با فشردگی پیکسلی بالا)را روی سه پایه بگذارید لرزش گیر خاموش باشد ( روی سه پایه همیشه باید لرزش گیر خاموش باشد)

و از Live View استفاده کنید

و یک لنز زوم که دارای فاصله کانونیی بالاتر از نرمال باشد روی دوربین ببندید و از آخرین فاصله کانونی ان استفاده کنید

یک سوژه ای رو انتخاب کنید که روی آن نوشته های ریزی باشد مثلا ضبط صورت و تا میتوانید از آن فاصله بگیرید

دوربین روی سه پایه و لایو ویو حالا در لایو ویو با زدن دکمه + روی لایو ویو زوم کنید تا به کراپ 100% ان برسید

مود فوکاس تون هم در نیکون Af-S باشه که وقتی فوکاس انجام شد دیگه تغیر نکنه تصویر زوم شده روی لایو ویو رو در این حالت با زمانی که فوکاس تغیری نمیکنه فقط موتور فوکاس رو از روی لنز خاموش میکنید مقایسه کنید!

نتیجه اش متعجبتان میکند

پ.ن.
    درکل وقتی دوربین شما کراپدار 24 مگاپیکسل است توصیه میکنم خیلی به لرزش گیر امیدوارم نباشید سعی کنید از سرعت های بالاتر از انچه قبلا از توصیه میشد استفاده کنید مثلا قبلا برای عکاسی در فاصله کانوین 100mm سرعت 1/200 سرعت مطمئنی محسوب میشد اکنون خیر در سرعت های بالاتر خروجی بهتری خواهید داشت. و پیکسل ها هم نور میخواهند پیکسل های ریز تر متسفانه نور کمتری دریافت میکنند ، پس سعی کنید شرایطی محیا کنید که نور بهتری باشد ( با هرمگاپیکسلی با نور فلاش مشکلات یاده شده را ندارید)

از محبت شما جناب باروجی عزیز و جناب نوری عزیز ممنونم
    متاسفانه در این خانه انتظار دارند که حتما با آنها هم عقیده باشی
    و تا هرمرحله ای اعم از متلک گفتن تا نقد شخص بجای نقد فنی تا
    توهین پیش میروند و نظر دادن مایه دردسر میشود اگر نظر متفاوتی داشته باشید

برای همه دوستان روزهای بهتر آرزومندم
    دوست عزیز! من عرض نکردم با من هم عقیده باشید! شما دارید بطور غیر قابل باوری مطالب غلط رو به اسم درست منتشر میکنید و ساده ترین مسائل علمی رو هم زیر سوال میبرید! این مثالی که از لایو ویو زدید دقیقا نشون دهنده همین عرض بنده است! خیلی ساده است که باید اون تغییرات رخ بده! اصول کارکرد لرزشگیر همینه! اولین اشتباه هر عکاس اماتوری اینه که ورودی چشم خودش رو با تصویر ثبت شده دوربین مقایسه کنه! اکسپوژر و سنسور و غیره هم همگی الکی هستند! تمام سایت های بزرگ عکاسی هم همگی کشک هستند! من عرض نمیکنم بنده درست میگم! من عرض میکنم شما منبع حرفاتون کجاست! نمیشه فقط یه نفر شما به این نتایج رسیده باشید! یه جایی یه ادم دیگه ای داخل این کره خاکی مشابه حرف شمارو باید زده باشه! لطف کنید به من بی سواد هم نشون بدید و سواد من رو زیاد کنید! یا بلعکس عرض کردم یه مقاله کنید و منتشر کنید و بقیه دنیا رو از تئوری خودتون مطلع کنید چون حدود چندین قرن ائه علم داره اشتباه میکنه و شما درستشو پیدا کردید! کجای این حرف بنده تقاضای عجیبیه؟

من برای خط به خط حرفایی زدم لینک و منبع بیرونی خواهم داد! هر جایی هر زمانی بنده هر حرفی زدم 1000 تا مرجع و مصداق و منبع نداشت بنده رو اعدام کنید!
    Image Stabilization (IS) and Vibration Reduction (VR)
    https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-5ds-sr/12
    قسمت Mirror and Shutter Shock
    در مورد رزولوشن واقعی هم که قبلا لینک دادم!
    Film and digital resolution compared - Rangefinderforum.com
    هر موردی دیگه ای بود بگید من بلافاصله منبع بدم! کم بود بازم منبع بدم! ولی حرف زور به عنوان واقعیت علمی بخورد باقی دوستان ندید!
    ویرایش توسط Rax : Wednesday 25 January 2017 در ساعت 10:21
    vahidshah، Soheil Qoddusi و Ahmad_ تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    دوست عزیز! من عرض نکردم با من هم عقیده باشید! شما دارید بطور غیر قابل باوری مطالب غلط رو به اسم درست منتشر میکنید و ساده ترین مسائل علمی رو هم زیر سوال میبرید! این مثالی که از لایو ویو زدید دقیقا نشون دهنده همین عرض بنده است! خیلی ساده است که باید اون تغییرات رخ بده! اصول کارکرد لرزشگیر همینه! اولین اشتباه هر عکاس اماتوری اینه که ورودی چشم خودش رو با تصویر ثبت شده دوربین مقایسه کنه! اکسپوژر و سنسور و غیره هم همگی الکی هستند! تمام سایت های بزرگ عکاسی هم همگی کشک هستند! من عرض نمیکنم بنده درست میگم! من عرض میکنم شما منبع حرفاتون کجاست! نمیشه فقط یه نفر شما به این نتایج رسیده باشید! یه جایی یه ادم دیگه ای داخل این کره خاکی مشابه حرف شمارو باید زده باشه! لطف کنید به من بی سواد هم نشون بدید و سواد من رو زیاد کنید! یا بلعکس عرض کردم یه مقاله کنید و منتشر کنید و بقیه دنیا رو از تئوری خودتون مطلع کنید چون حدود چندین قرن ائه علم داره اشتباه میکنه و شما درستشو پیدا کردید! کجای این حرف بنده تقاضای عجیبیه؟

من برای خط به خط حرفایی زدم لینک و منبع بیرونی خواهم داد! هر جایی هر زمانی بنده هر حرفی زدم 1000 تا مرجع و مصداق و منبع نداشت بنده رو اعدام کنید!
    Image Stabilization (IS) and Vibration Reduction (VR)
    https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-5ds-sr/12
    قسمت Mirror and Shutter Shock
    در مورد رزولوشن واقعی هم که قبلا لینک دادم!
    Film and digital resolution compared - Rangefinderforum.com
    هر موردی دیگه ای بود بگید من بلافاصله منبع بدم! کم بود بازم منبع بدم! ولی حرف زور به عنوان واقعیت علمی بخورد باقی دوستان ندید!
    دوست گرامی شما از یک نکته مهم غافل مانده اید آن هم این مسئله است که فروم عکاسی یک پانل علمی نیست که هرکس باید برای گفته خودش منبع و مدرک معتبر ارائه کند. هر تجربه ای در مقام عمل ارزشمند هست و اینجا کاربران جمع شده اند تا با تجربیات هم آشنا شوند و آن را با هم تبادل کنند وگرنه این اطلاعات علمی در منابع موجود است و هرکس علاقه مند باشد به آنها رجوع می کند. در مورد خط آخری هم که فرمودید حرف زور را بخورد بقیه ندهند ، اولا این ادبیات مناسب شان کاربران قدیمی (حداقل) نیست ، ثانیا کاربری که در این سطح به مطالعه در مورد سنسور می پردازد کسی نیست که حرف زور را پذیرد ، ثالثا به نظر من بهتر است بجای تمرکز بر گفته های دیگری اگر فکر می کنیم اطلاعات ما درست تر است آن را ارائه کنیم و قضاوت را به خواننده و مخاطب بسپاریم.
    Nima Sadigh، M.Nouri، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نکته‌ی نخست اینکه به‌نظرم آنچه لازم‌است در پس همه‌ی گفتگوها باشه، عنصر احترامه. علمی‌ترین و دقیق‌ترین موضوعات، اگه باعث رشد و ارتقای انسانی نباشه، یه نتیجه نمی‌رسه.
    شاید حتی نتیجه‌ی معکوس هم بده. چون همه‌ی دانش بشری برای اعتلای انسانی‌است.
    و اما نکته‌ی دوم
    گویا یزودی لنز تامرون SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 معرفی‌خواهد‌شد .

IMG_1381.JPG

منبع:
    Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 Lens to be Announced Soon ! | Camera News at Cameraegg
    yaghoobi، Rax، Canon! و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    تاثیر منفی لرزشگیر را با چه روشی می شود تست کرد؟ این مورد روی دست یا سه پایه اتفاق می افتد؟
    درود جناب صدیق

بنده شخصا هیچوقت جز چشمم به چیز دیگه ای اعتماد نمیکنم
    در شرایط کاملا برابر اما غیر آزمایشگاهی تست هایی انجام دادم با لنز های مختلف صرفا جهت آگاه شدن خودم که نتیجه در حالت تعادل عکاس بر این بود که عکسها بدون لرزشگیر به مراتب وضوح بیشتری نسبت به عکسهای با لرزشگیر بودن
    تنها لنزی که تو دوران عکاسیم تونستم استفاده کنم و از لرزشگیرش واقعا بهره ببرم همین چند روز پیش بوده و لنز 150-600 تامرون
    در باقی موارد برای شخص بنده استفاده از لرزشگیر نتیجه خوبی نداشته
    مکانیزم لرزشگیر های جدید تا اونجایی که من مشاهده کردم به صورت الکترونیکی هستش و همانند گذشته از اون حالت های مکانیکی چهار محوره نیست(اسم مکانیزمشو نمیدونم)

شخصا مدت تقریبا زیادی هستش که تمام عکسها رو روی سه پایه میگیرم و باز هم استفاده از لرزشگیر توجیهی برای من نداره

پ.ن:

1: اگر در این جمع به کسی خوشآمد گفته میشه مطمئنا دلیل داره.(شخصا از دانش افراد زیادی در فروم همچون انوش عزیز در خیلی از زمینه ها استفاده کردم).

2: در این مورد نظر شخصیمو میگم...در همین فروم دوستان زیادی دارم که با خیلی هاشون صمیمی هستم...اما اگر روزی به اشتباه حرفی زده بشه به هیچ عنوان حامی حرف اشتباه نیستم و اگر به فعالیت های بنده نگاهی بیاندازید متوجه میشین که شاید گاهی با صمیمی ترین دوستانم در این فروم اختلاف نظر داشتم.

3: اگر موقعی شخصی اطلاعات درست یا غلطی رو بازگو میکنه با دلیل و رفتار درست اون شخص رو توجیه کنیم و اگر توجیه نشد قضاوت رو بر عهده خواننده ها و بیننده ها بزاریم تا خودشون تصمیم بر این بگیرن که چه حرفی درست و چه حرفی غلط هستش.

4:منظورم به شخص خاصی نبوده و صرفا جهت تصحیح روال کلی صحبت ها بوده.

در آخر مجددا عذرخواهی میکنم که آف تاپیک زدم و اگر مدیران صلاح میدونن پست رو با تاپیک مرتبط با این صحبت ها انتقال بدن

موفق باشید
    yaghoobi، Nima Sadigh، M.Nouri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    نکته‌ی نخست اینکه به‌نظرم آنچه لازم‌است در پس همه‌ی گفتگوها باشه، عنصر احترامه. علمی‌ترین و دقیق‌ترین موضوعات، اگه باعث رشد و ارتقای انسانی نباشه، یه نتیجه نمی‌رسه.
    شاید حتی نتیجه‌ی معکوس هم بده. چون همه‌ی دانش بشری برای اعتلای انسانی‌است.
    و اما نکته‌ی دوم
    گویا یزودی لنز تامرون SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 معرفی‌خواهد‌شد .

IMG_1381.JPG

منبع:
    Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 Lens to be Announced Soon ! | Camera News at Cameraegg

نابودم کردی با خبرت اینم سری از لنز های تامرون واقعا معرکن هر کس نخره ضرر کرده خدا کنه قیمتش بالا نباشه
    yaghoobi و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    CANON 5D MARK IV / TAMRON 85MM 1.8 SP VC / TAMRON 15-30MM 2.8 SP VC
    GODOX AD600B / NISI ND 1000 150×150 / NISI ND GRAD 0.9 150×70/ LOWEPRO WHISTLER 450
    Kupo C stand 40

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    دوست گرامی شما از یک نکته مهم غافل مانده اید آن هم این مسئله است که فروم عکاسی یک پانل علمی نیست که هرکس باید برای گفته خودش منبع و مدرک معتبر ارائه کند. هر تجربه ای در مقام عمل ارزشمند هست و اینجا کاربران جمع شده اند تا با تجربیات هم آشنا شوند و آن را با هم تبادل کنند وگرنه این اطلاعات علمی در منابع موجود است و هرکس علاقه مند باشد به آنها رجوع می کند. در مورد خط آخری هم که فرمودید حرف زور را بخورد بقیه ندهند ، اولا این ادبیات مناسب شان کاربران قدیمی (حداقل) نیست ، ثانیا کاربری که در این سطح به مطالعه در مورد سنسور می پردازد کسی نیست که حرف زور را پذیرد ، ثالثا به نظر من بهتر است بجای تمرکز بر گفته های دیگری اگر فکر می کنیم اطلاعات ما درست تر است آن را ارائه کنیم و قضاوت را به خواننده و مخاطب بسپاریم.
    دوست گرامی من خودم کاملا موافق حرف شما در مورد به اشتراک گذارن تجربه هستم! ولی شما فرق کاربران رو نمیبینید! یه نفر به شوخی و یا برای کل کل با دوستانش حرفی رو خواهد زد و کسی هم خرده نخواهد گرفت. یه نفر دیگه بطور نسبی کاربرد وسیله ای رو رد میکنه شما حرفی نخواهید زد. یه نفر بطور نسبی نتیاج تستی رو مورد انتقاد قرار میده بازم جای گله کردن نیست! تجربه مسئله ای نسبی است! هنر هم نسبی است! ولی به عمق حرف های ایشون توجه کنید و بگید موارد زیر ایا جزو این دسته هاست:
    dxo کشک است! و نتیجه تست هاشون دقیقا بلعکس است!
    رزولوشن کشک است! و فقط بدنه هایی که من سال 1320 داشتم خوبه چون خودم فقط تست کردم اوکی بودن و هیچ تستی توسط هیچ کس دیگه ای قبول نیست!
    کنون و نیکون هر دو در راه اشتباهی هستند و هر حرفی ایشون میزنند فقط درست است!
    لنز فول فریم بطور کلی اشغال است! فقط لنز کراپ جوابگو است!
    IS و VR کشک است و روشن کردن انها فقط باعث بدتر شدن عکس شما میشود!
    و سایر موارد خارق العاده دیگر!
    من حاضر این وسط ادم منقی ماجرا بشم ولی ننگ ساکت موندن در مقابل همچین حرفایی رو به دوش نکشم!
    در ضمن شما این سطح مطالعه ایشون رو با جک های منشر شده در داخل تلگرام و امثالهم اشتباه گرفتین! دلیلشم اینه که نیازی ندید ببینید حرف ایشون علمی و واقعی هست یا خیر! اگر بنده الان پشت هم 4تا دونه کلمه قلمه سلمبه بدون دلیل و مدرک سوار کنم و بگم مهندس ارشد طراحی اپتیک تو ناسا هستم شما قبول میکنید؟
    در اخر هم شما نظر شخصی خودتون رو به عنوان هذف فروم و انحمن ارائه نکنید! این نوشته شما که اینجا نباید صحبت ها علمی باشه از کدوم قسمت اهداف و قوانین فروم در امده است؟ اینکه من هر حرفی دوست داشتم بزنم و اخرش هیچکس هم نتونه ازم انتقاد کنه مربوط به کجای اهداف سایت و کاربران سایته؟ این همه کلاس اموزشی تو سطح ایران برگزار میشه حداقل 50% وقتشون برای مسائل تئوری تلف میشه نمیتونن بگن اقا برید مراجع رو چک کنید؟ شما پای روی حق نگذارید! یکی گفته IS کشکه و دلیلی هم نیورده! من عرض کردم IS یه تکنولوژیه که باید شما تکنیک استفاده ازش رو بدونید! حالا حرف ایشون شد تجربه! حرف بنده شد مسائل علمی اضافه که نیازی به مطرح شدن تو فروم نداره! پستن بنده برای برادر نیما صدیق رو چک بفرمایید و بگید کجای این پست نوک سوزنی بد لحنی و خدای نکرده بی احترامی داخل هست!
    شايعات يا واقعيات
    قضاوت در مورد مطالب علمی و لحن کاربران و لزوم داشتن دلیل و مدرک برای صحبت ها و غیره هم بقول اون یکی دوستمون به عهده خواننده ها! من پستی برای کسب محبوبیت یا گرفتن تنکس و غیره نزدم که الان هم نگران از دست رفتن این موارد باشم
    lamagra، Ahmad_، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

پست ها اینقدر طولانی هستند و پیچیده تقریبا چیزی از اونها دستگیرم نمیشه.

در مورد لرزشگیر و تاثیرات مثبت و منفی هم نمی توانم حرف هیچ یک از دوستان را رد کنم. بحث جدیدی بود که زیاد چیزی در موردش نشنیده بودم و هنوز با آن درگیر نشده ام.
    ولی اینکه لرزشگیر کلا چیز بلا استفاده ای است شبیه این هست که بگوییم مثلا فرمان هیدرولیک و یا گیربکس اتوماتیک در ماشین کلا بلا استفاده هستند. کمی عجیب به نظر می رسد.

پیشنهاد میکنم تاپیکی با عنوانی شبیه "لرزشگیر لنز: افزایش یا کاهش شارپنس" باز کنید.
    به نظر من باید روی لنزهای مختلف با فواصل کانونی مختلف به صورت موردی در موردش بحث کرد.
    yaghoobi، DELL، Mehrdad-PL و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

فکر ميکنم به خاطر مجازی بودن ارتباط تو فروم سوء تفاهمی در مورد لرزشگير پيش اومده
    هيچ کدوم از دوستانی که بحث ميکنند تازه کار نيستند و اين بحث ها به نظر سوء تفاهم مياد تا عدم اطلاع

درسته لرزشگير ممکنه باعث کم شدن شارپنس تو دوربين های با رزولوشن بالا بشه اما کاربرد لرزشگير برای استفاده روی 3 پايه و شرايط کنترل شده نيست
    هيچ عکاسی اکشنی هم از 5dsr برای عکاسی استفاده نميکنه که بودن و نبودن لرزشگير مشکلی براش ايجاد کنه به نظر من اصلاً دليلی برای اين بحث ها وجود نداره
    yaghoobi، DELL، saeed2vfx و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه Alpha_850 آواتار ها
    تشکر کرده
    381

نزدیک به یک سال از زلزله 7 ریشتری در ژاپن گذشت ، در این زلزله کارخانه کوماموتو سونی که ظاهرا مهم ترین کارخانه تولید سنسور سونی است خسارت سنگینی دید که بیشتر مربوط به دستگاه هایی بود که آسیب دیدند همچنین تولید محصولات جدید سونی با توجه به آماده سازی سفارش سایر شرکت ها با تاخیر زیادی روبرو شد.

sonysemicon.jpg

تصاویری از خسارات داخلی کوماموتو

00306c04c810a4080f.jpeg

bb159684c72cca0ad53.jpg

640_8ee068345a19ed20984911bba9d5d259.jpg

640_d3b285fb23023ff59b62c2d9d8e960e6.jpg

در چند روز گذشته ظاهرا این کارخانه دوباره آماده تولید سنسور شده و kazuo Hirai در جمع مدیران گفت کوماموتو به حالت عادی برگشته با این وجود هنوز معلوم نیست در 2017 بدنه جدیدی از سری آلفا تولید بشه یا نه.

20150530_sony_article_main_image.jpg
    yaghoobi، Mashhadi Vahid، Kourosh Kahal و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

EOS M6 این ماه معرفی خواهد شد.
    ویوفایندر اکسترنال جدیدی هم همراه آن معرفی خواهد شد.
    bf ، yaghoobi، K_NMT و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"