صفحه 612 از 689 نخستنخست ... 112 512 562 602 608 609 610 611 612 613 614 615 616 622 662 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,111 تا 6,120 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط havokh نمایش پست ها
    درود
    اینکه بازار پرفروش گوشی موبایل بر فروش دوربین های عکاسی رده پایین تاثیر گذار بوده مساله واضحی هست
    اما اینکه کمپانی مثل نیکون به مشکلاتی برخورد کرده یا فروش کلی بازار کمتر شده نمیشه فرضیاتی چون مقایسه سنسورهای apsc و سنسورهای موبایل یا دلایل تکنولوژیکی دیگه رو در نظر گرفت هنوز هم اختلاف خروجی عکس موبایل با دوربین های apsc بقدری هست که اصلن نخایم مقایسه ای بینشون داشته باشیم
    افزایش فروش محصولات فوجی که بنظر من جزو معدود بازیگرای این بازار هست که هنوز به مشتری اهمیت میده و محصولات هیجان انگیزی ارائه میکنه مصداق دیگر این موضوع هست،
    اگر مشت رو نمونه خروار در نظر بگیریم در همین فروم کاربرایی هستن که سیستم های فول فریمشونو کنار گذاشتن و به سمت میرورلس و سنسور های کوچک تر اومدن و رضایتمند هم هستن، جز اینکه کاربر هنوز خروجی دوربین با چنین سنسوری رو ندیده باشه و از خروجی ایفون یا گلکسیs7ـش راضی باشه! که قرار گرفتن این گروه در دسته عکاس ها خودش جای بحث داره!
    نمیدانم چطور فوجی به مشتری اهمیت میدهد! با انبوه لنزهایی که به همراه دوربینهایش ارائه نکرده یا با قیمت بالای دوربینهایش؟ فوجی نهایتا یک دوربین ساز خوب و با اندازه دوربینهای خوب ولی باقیمتهای بسیار بالاست که حتی انتخابش را کاملا تحت تاثیر میگذارد. درکاربرانی هم هستندکه میرورلس راانتخاب کردند شکی درش نیست ولی اینکه ازانتخابشان راضی ماندندجای تردید دارد. مسائل زیادی هست هنوز که در میرورلسها حل نشده است. من فک میکنم این سیستمها یکی از بهترین انتخابهابرای عکسهای خانوادگی ومسافرتی هست درصورتی که مشکل مالی نداشته باشید.راستی این موضوع مشکلدار شدن نیکون دراین یکی دو صفحه نمیدانم چطور مطرح وداغ شده! کجا گفته شده نیکون الان مشکلات فروشی جدای از دیگرشرکتها دارد؟!

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    واقعا این مبحث فول‌فریم و aps-c به نظرم بد فهمیده شده. اختلاف و نیاز این دو سایز، اختلاف حرفه‌ای بودن یا نبودن یا جدی بودن یا نبودن نیست. بلکه فقط اختلاف اندازه‌ی چاپ است! چه فول‌فریم چه کراپدار هر کدام بر دیگری برتری‌هایی دارند. در مورد برتری‌های هر کدام بر دیگری بارها و بارها صحبت شده و دوباره‌گویی آن بی‌فایده‌است.
    تفاوت مثل یک فیلم با فرمت mkv سایز مثلا 1080p با 5 مگا بایت بیت ریت تصویر و همان فیلم با همان سایز با 10 مگا بایت bit rate تصویر هست از نظر شارپنس منظورمه سوای تفاوت هایی مثل رفتار نویزی بهتر و عمق میدان کمتر . خلاصه اینکه شارپنس این عکس http://s5.picofile.com/file/8286631118/DSC_1931.JPG

با لنز 85 1.8 g , و بادی 7200 منو راضی نکرد واسه همین دارم میرم سمت فول فریم با همین لنز 85
    ویرایش توسط kato : Thursday 16 February 2017 در ساعت 22:30

كاربر همراه
    تشکر کرده
    541

نقل قول نوشته اصلی توسط havokh نمایش پست ها
    با استدلال هایی که در 2 صفحه اخیر شده سیستم های کراپ فوجی هم بزودی بازارشونو به گوشی های موبایل میبازن چون علاوه بر سنسور کوچک(!) قیمت بالایی هم دارن
    اینطوری فوجی میمونه و سیستم های جدید مدیوم فرمتش که برای کاربرهای حرفه ای در نظر گرفته
    کاش یکم این مسئله رو هم در نظر بگیرید که این سنسور apsc که انقدر بر کوچک بودنش تاکید میکنید هنوز هم خیلی بزرگ تر از سنسور های موبایلیه!

از طرفی در موبایل با محدودیت فیزیکی هم مواجهیم، فرض کنید سنسور d7100 بخواد بیاد روی گوشی آیفون، اصلا مکانیزم شاتری میشه براش ساخت؟ سایز گوشی چقدر باید بزرگ تر بشه؟ با این فرض که روز به روز موبایل ها دارن نازک تر و کوچکتر هم میشن.

و به نظرم تیر آخر رو کاربری دوربین موبایل میزنه، ثبت عکس هایی که فقط توی اینستاگرام و ف.بوک استفاده میشن، خبری از کار حرفه ای و پرینت نیست و نیازی هم بهش نیست، در ضمن عمر عکس های موبایلی بسیار کوتاهه و شاید در بهترین حالت یک هفته دیده بشن.

پس همونطور که قبلا هم عرض کردم موبایل اصلا قرار نیست بیاد جای دوربین های کراپ معمول رو بگیره، نه توانایی شو داره و نه نیازش.

ارادتمند

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط WardeN نمایش پست ها
    کاش یکم این مسئله رو هم در نظر بگیرید که این سنسور apsc که انقدر بر کوچک بودنش تاکید میکنید هنوز هم خیلی بزرگ تر از سنسور های موبایلیه!

از طرفی در موبایل با محدودیت فیزیکی هم مواجهیم، فرض کنید سنسور d7100 بخواد بیاد روی گوشی آیفون، اصلا مکانیزم شاتری میشه براش ساخت؟ سایز گوشی چقدر باید بزرگ تر بشه؟ با این فرض که روز به روز موبایل ها دارن نازک تر و کوچکتر هم میشن.

و به نظرم تیر آخر رو کاربری دوربین موبایل میزنه، ثبت عکس هایی که فقط توی اینستاگرام و ف.بوک استفاده میشن، خبری از کار حرفه ای و پرینت نیست و نیازی هم بهش نیست، در ضمن عمر عکس های موبایلی بسیار کوتاهه و شاید در بهترین حالت یک هفته دیده بشن.

پس همونطور که قبلا هم عرض کردم موبایل اصلا قرار نیست بیاد جای دوربین های کراپ معمول رو بگیره، نه توانایی شو داره و نه نیازش.

ارادتمند
    ما همه میدونیم موبایل 100 سال دیگه هم از نظر کارایی جای دوربین رو نمیگیره ولی موضوع اینه که اکثر ادما به جز حرفه ای ها و عکاس ها و خبر نگار ها و ...... به همین دوربین موبایل حالا هرچی که هست خودشون رو قانع کردن و دوربین نمیخرن این موضوع بحث بود یعنی دوربین ایفون یه خانواده رو قانع کرده که نره دوربین بخره و کمپانی های ساخت دوربین دارن بازار اماتور و حتی یه کم جدی تر خودشون رو از دست میدن
    yaghoobi، Anoosh-Em، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    نمیدانم چطور فوجی به مشتری اهمیت میدهد! با انبوه لنزهایی که به همراه دوربینهایش ارائه نکرده یا با قیمت بالای دوربینهایش؟ فوجی نهایتا یک دوربین ساز خوب و با اندازه دوربینهای خوب ولی باقیمتهای بسیار بالاست که حتی انتخابش را کاملا تحت تاثیر میگذارد. درکاربرانی هم هستندکه میرورلس راانتخاب کردند شکی درش نیست ولی اینکه ازانتخابشان راضی ماندندجای تردید دارد. مسائل زیادی هست هنوز که در میرورلسها حل نشده است. من فک میکنم این سیستمها یکی از بهترین انتخابهابرای عکسهای خانوادگی ومسافرتی هست درصورتی که مشکل مالی نداشته باشید.راستی این موضوع مشکلدار شدن نیکون دراین یکی دو صفحه نمیدانم چطور مطرح وداغ شده! کجا گفته شده نیکون الان مشکلات فروشی جدای از دیگرشرکتها دارد؟!
    درمورد قیمت محصولات فوجی تا حدی باهاتون موافقم، دلیل اینکه خیلیها به سمتش نمیرن همین مورد هست اما درمورد رضایتمندی مشتری چیزی که میبینم خلاف گفته های شما است.
    درمورد نیکون گمان میکنم گزارش های جدیدی که منتشر شده بحث رو به این سمت کشوند البته دوستان رکود کلی صنعت رو هم مطرح کردن که منظور من هم کلی بود و نه خاص نیکون،
    اینجا هم یک انجمن عکاسی هست و ترجیح بر این است که درمورد مسایل تکنیکی این صنعت با دلیل و شواهد موجود صحبت کرد نه اینکه صرف مقایسه ای روی کاغذ و بدور از واقعیت و شواهد بگوییم دلیلی مثل سایز سنسور یا سایز پیکسلی درمقابل بازار پر رونق گوشی های موبایل دلیل بر شکست است.

ارادتمند
    گمان میکنم به اشتباه نقل قول کردید یا منظورم رو اشتباه برداشت کردید چون مقایسه دوربین موبایل و دوربین های عکاسی با سنسورهایی چندین برابر بزرگتر حتی اگر لنزها رو در نظر نگیریم (!) بی معنی میدونم و گفته ی شمارو هم قبول دارم.
    amir.komeily و WardeN تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    تفاوت مثل یک فیلم با فرمت mkv سایز مثلا 1080p با 5 مگا بایت بیت ریت تصویر و همان فیلم با همان سایز با 10 مگا بایت bit rate تصویر هست از نظر شارپنس منظورمه سوای تفاوت هایی مثل رفتار نویزی بهتر و عمق میدان کمتر . خلاصه اینکه شارپنس این عکس http://s5.picofile.com/file/8286631118/DSC_1931.JPG

با لنز 85 1.8 g , و بادی 7200 منو راضی نکرد واسه همین دارم میرم سمت فول فریم با همین لنز 85
    شما شک‌ندارم که فول‌فریم هم بخرید، تفاوتی رو بتونید ایجادکنید. چون شما واقعن فکر می‌کنید که این دوربینه که کیفیت خلق می‌کنه و متاسفانه این ساده‌ترین و بدیهی‌ترین اشتباه هر فردیه . اگر این حرف رو یک آدم معمولی بزنه، چندان حرجی نیست. اما متاسفانه کاربران این فروم که باید جدی‌تر به مقوله‌ی عکاسی بپردازند، وقتی مدام به این مساله اشاره می‌کنند، کمی ناامید‌کننده‌ست.
    به هر حال من امیدوارم که شما دوربین‌ فول‌فریم‌ خود رو بخرید و بعد عکس‌های خودتون رو اینجا بگذارید تا دوستان استفاده‌کنند.
    ضمن اینکه واقعن نه من ( و نه دیگر اعضای فروم ) فکر نمی‌کنم که تمایلی داشته‌باشیم که شما ذهنیت‌تون رو در این مورد اصلاح‌کنید چون تجربه نشون داده که بی‌فایده‌ست.
    به هر حال این حق شخصی شما هم هست که نظری رو داشته‌باشید و سراغ علاقه و هابی خود بروید.

پ.ن :
    از گذاشتن این عکس ابا داشتم، چون یک کمی تبلیغاتی به نظر می‌آمد ولی چون حقیقتی در آن هست، آن را اینجا می‌گذارم :

16807807_496978590472510_192532205361889091_n (1).jpg
    ویرایش توسط کوروش : Thursday 16 February 2017 در ساعت 23:31
    Mehrdad-PL، M.Nouri، a.g g.a و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

ارادتمند

درود بر شما

کجا گفته شده سنسور های APS-C مشکل سایز دارند؟
    مشکل تغییر کاراییشان وقتی ایجاد شد که مگاپیکسل بیشتری در مقایسه با خودشان پیدا کرده اند. نسبت پیکسل بر اینچ همون نسبت اگر در فول فریم هم باشه بازم همین مورد درمورد فول فریم هم صدق میکنه...

من فکر میکنم یک بخشی رو از مطلب استخراج میکنیم بدون در نظر گرفتن بقیه پارامترها ، بله اینطوری معنی عوض خواهد شد.

من خودم هم شخصا از روند تمایل افراد به موبایل گرافی! خوشحال نیستم و تاییدشون نمیکنم

درکل تمام چیزهایی که فرمودید درسته عقل سلیم هم تایید میکنه
    منحای جمله اخر که با تاسف فراوان باید بگم آمار ها دارن میگن جای اون رو نزد بخش عظیمی از کاربران با تاسف فراوان گرفته
    حالا خوبه یا بد منهم میگم بده

شاد باشید
    amir.komeily و Vahid5500 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها
    درود بر شما

کجا گفته شده سنسور های APS-C مشکل سایز دارند؟
    مشکل تغییر کاراییشان وقتی ایجاد شد که مگاپیکسل بیشتری در مقایسه با خودشان پیدا کرده اند. نسبت پیکسل بر اینچ همون نسبت اگر در فول فریم هم باشه بازم همین مورد درمورد فول فریم هم صدق میکنه...

من فکر میکنم یک بخشی رو از مطلب استخراج میکنیم بدون در نظر گرفتن بقیه پارامترها ، بله اینطوری معنی عوض خواهد شد.

من خودم هم شخصا از روند تمایل افراد به موبایل گرافی! خوشحال نیستم و تاییدشون نمیکنم

درکل تمام چیزهایی که فرمودید درسته عقل سلیم هم تایید میکنه
    منحای جمله اخر که با تاسف فراوان باید بگم آمار ها دارن میگن جای اون رو نزد بخش عظیمی از کاربران با تاسف فراوان گرفته
    حالا خوبه یا بد منهم میگم بده

شاد باشید
    ازگفته های شما اینطور برداشت میشه که افزایش تراکم پیکس یک نقطه ضعف و مشکل هست
    بعنوان مثال یک سنسور کراپ 18 مگاپیکسل بهتر از یک سنسور 24 مگاپیکسل مثل میرورلس کنون m و m5؟
    یا سنسور فول فریم 22 مگاپیکسل بهتر از سنسور 50 مگاپیکسلی است مثل کنون 5d m3 و 5dsr؟
    اما در عمل سنسورهای با مگاپیکسل بالاتری که اومدن با تکنولوژی برتری ارایه شدن که داینامیک رنج، کالردپث و حساسیت و نویز ایزو برتری دارن

دقیقن منظورتون ضعف و مشکل در چه قسمتی است؟

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    شما شک‌ندارم که فول‌فریم هم بخرید، تفاوتی رو بتونید ایجادکنید. چون شما واقعن فکر می‌کنید که این دوربینه که کیفیت خلق می‌کنه و متاسفانه این ساده‌ترین و بدیهی‌ترین اشتباه هر فردیه . اگر این حرف رو یک آدم معمولی بزنه، چندان حرجی نیست. اما متاسفانه کاربران این فروم که باید جدی‌تر به مقوله‌ی عکاسی بپردازند، وقتی مدام به این مساله اشاره می‌کنند، کمی ناامید‌کننده‌ست.
    به هر حال من امیدوارم که شما دوربین‌ فول‌فریم‌ خود رو بخرید و بعد عکس‌های خودتون رو اینجا بگذارید تا دوستان استفاده‌کنند.
    ضمن اینکه واقعن نه من ( و نه دیگر اعضای فروم ) فکر نمی‌کنم که تمایلی داشته‌باشیم که شما ذهنیت‌تون رو در این مورد اصلاح‌کنید چون تجربه نشون داده که بی‌فایده‌ست.
    به هر حال این حق شخصی شما هم هست که نظری رو داشته‌باشید و سراغ علاقه و هابی خود بروید.

پ.ن :
    از گذاشتن این عکس ابا داشتم، چون یک کمی تبلیغاتی به نظر می‌آمد ولی چون حقیقتی در آن هست، آن را اینجا می‌گذارم :

16807807_496978590472510_192532205361889091_n (1).jpg
    Nikon D750 vs Nikon D7200 Detailed Comparison

EXCELLENT 81% =Nikon D750 for Portrait Photography
    Nikon D7200 for Portrait Photography = GOOD 69%

حتما میگید که اون چند درصد اختلاف به خاطر عمق میدان کمتره نه شارپنس مطمعنم

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    Nikon D750 vs Nikon D7200 Detailed Comparison

EXCELLENT 81% =Nikon D750 for Portrait Photography
    Nikon D7200 for Portrait Photography = GOOD 69%

حتما میگید که اون چند درصد اختلاف به خاطر عمق میدان کمتره نه شارپنس مطمعنم
    ببینید دوست عزیز، من واقعن نمی‌دونم چرا دارم با شما بحث می‌کنم ؟! چون واقعن بی‌فایده‌ست. چون پیش از این بارها این بحث رخ‌داده و بعید می‌دونم باز هم اتفاقی رخ بده . این آخرین نکته رو صرفا برای اینکه ممکنه برای برخی دوستان دیگه سوال باشه جواب می‌دم.
    شارپنس، و مفهومی که شما از شارپنس دارید کلن یک مفهوم اشتباهه . امروزه دیگه اون چگالی پیکسلی‌ای که در گذشته در مورد برخی سنسورها صدق می‌کرد دیگه صدق نمی‌کنه .* بنابراین، تفکیک فضایی Spatial Resolution در یک سنسور فول‌فریم با یک سنسور APS-C تقریبا برابره . میگم تقریبا، چون اون اختلاف، گاهی به خاطر کیفیت ساخت و سال تولید سنسور و کارخانه‌ی تولید‌کننده و ... متفاوت ممکنه باشه .
    اون چه که شما مدام از شارپنس اشاره می‌کنید، فقط و فقط به لنز برمی‌گرده . و البته لنزهای فول‌فریم ( به دلایلی ) کیفیت اپتیک بهتری دارند. چون باید دایره‌ی بزرگ‌تری را پوشش بدهند پس باید کیفیت بهتری داشته باشند.
    و البته به همین دلیل هم گران‌ترند. ( گران‌تر و باز تکرار می‌کنم گران‌تر )
    یکی از برتری‌های کراپدار به فول‌فریم این‌است که شما با هزینه‌ی کمتری به نتیجه‌ی مطلوبی می‌رسید. نیاز به آن « گران‌تر » بودن ندارید. چون نیاز به چاپ بزرگتر و در نتیجه بزرگنمایی بیشتری ندارید ( خود این مفهوم یک کمی پیچیده‌ست و از حوصله‌ی بحث خارج )
    با این حال دوست گرامی، واقعن من قصد مجاب‌کردن شما رو ندارم . شما اگر به فول‌فریم علاقه‌دارید بخرید و از آن لذت ببرید. ولی لطفن سعی نکنید که با اطلاعات نادرست و یا ناقص بقیه‌ی دوستان رو دچار اشتباه کنید.
    بسیاری از کاربران تازه‌کار به پست‌های این فروم به عنوان یک منبع رجوع می‌کنند و نباید آن‌ها را دچار اشتباه کرد.

*http://www.mdavid.com.au/photography/pixeldensity.shtml
    DELL، Mehrdad-PL، kiavash و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.