صفحه 6 از 14 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 139

موضوع: Pma 2006

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: Pma 2006

در مورد عکاسی پرتره با لنز 85 جدید دیافراگم رو تنگ تر کنید.
    عکس خوب و باب میل شما در میاد.

!
    واقعا از راهنمایی شما ممنون!

كسي از قيمت 1.8 85 نيكون خبر داره؟
    80 F1.4 نیکون احتمالا 800 هزارتومان (این حدودا ) ، 1.8 نیکون گمانم 300 هزارتومان...
    ویرایش توسط Arash : Wednesday 22 February 2006 در ساعت 14:32
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

در مورد عکس پرتره یا من اشتباه گفتم یا درست.
    اگر اشباه گفتم که جای تشکر نداره. اگر هم درست گفتم و شما میدانید پس چرا مطرح کردید که مشکلش این است
    ؟؟!!
    . ( مسخره کردن کمتر باشه بهتره)
    آریو مینوسپهر

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash
    در این مورد دوستانی که D70 دارن لطفا سریعا شیرینی و شام فلاش سینکشون رو لطف کنن!

آقای روشن! فلاش سینک دی 70 الان از همه بالاتره؟ چون روی 1.1000 هم میزنه... با شاتر الکترونیکی... اگر اشتباه نکنم D1h هم همینطور بود... چه دوربین های دیگری این قابلیت رو دارن؟

در ضمن آقای روشن! چه عکس بی نظیری! چه ترکیب شیرینی!

راستی برای اینکه حال کنون رو بگیرم! یه عیب روی این لنز بگذارم! کلی فکر کردم تا یه عیب پیدا کنم! ندیده! بر اساس تجربه! گمان میکنم این لنز بسیار به درد پرتره میخوره! حالا اگر روی دماغ سوژه فوکوس کنید! چشمهایش تار خواهد بود! اگر چشمهایش فوکوس باشید نوک دماغ فوکوس نیست! اه اه اه! چه لنز بدی!
    بله آرش جان، D1H و D1X و D1‌ و صد البته d70‌ سينكهاي 1/500 دارند. هر چند بعلت سيستم شاتر الكترونيكشان امكان سينك سريعتر هم ميتوانستند داشته باشند اما در عمل كارايي اش چندان اضافه نمي شد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    اگر اشباه گفتم که جای تشکر نداره. اگر هم درست گفتم و شما میدانید پس چرا مطرح کردید که مشکلش این است
    ؟؟!!
    حرف به جا و شايسته اي گفتيد.
    آقا آرش بالاخره شما ريش سفيد قوم هستيد...از شما بعيد بود!
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

تشکر کرده
    4010

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    ؟؟!!
    خوب من منظور خاصی داشتم و دارم...
    ساده ترین چیزی که به ذهن میرسه، 85 با دیافراگم گشاد! پرتره پرتره....
    خوب اصولا اینجوری نیست....
    میخوام بگم این لنز چه مصرفی داره؟
    دوستی که در بخش لنز میگه اگر 16-400 نمیدونم دیافراگم 2.8 بسازه مثل این نمیشه ؟ میخوام بدونم چه استفاده ای از این لنز خواهد کرد؟
    وقتی که قراره بنده با دیافراگم مثلا 2.8 عکاسی کنم؟ یا مثلا دیافراگم 1.8 ؟
    به گمان شما مریضم 2 ملیون اضافه تر نسبت به یک 85 با دیافراگم 1.8 پرداخت کنم؟
    نکته مهم اینجاست...

حالا نظر من ؟
    به نظر من تعدادی از تولیدات درسته که کاربرد دارن، ولی این کاربر عمومی نیست... و تعداد خریداران بسیار کم خواهند بود... یعنی من احتمال میدم این لنز کیفیت پایین تری در دیافراگم 2.8 نسبت به 85 مم 1.8 در دیافراگم 2.8 داشته باشه!
    حالا چرا؟ بحث جداگانه ای داره....
    این لنز برای موارد خاصی کاربرد داره... و کمپانی های بزرگ برای تکمیل کلکسیون و نوعی تبلیغ حرفه ای گری و نامبر1 بودن! تولیدات خاصی دارن... که فقط در جهت تبلیغات شرکت انجام میشه.... این هزینه رو خریداران اون محصول با قیمت نجومی پرداخت میکنن... بقیش رو هم خریداران 300 دی و 350 دی و ... بقیه در کنون... و مثلا خریدان دی هفتاد نیکون باید هزینه تبلیغات نیکون رو روی لنز 24 با دیافراگم 1.4 بپردازن...
    البته بسیاری از خریداران هم خودشون کلکسیون دارن... وگرنه به چه دلیل دوربین های دیجیتال لایکا میفروشه؟ در صورتی که همون لنز و همون سنسور رو میشه روی دوربین پاناسونیک با 30 درصد قیمت خرید؟

فعلا !
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

واقعا عکاسی بدون نور سنجی نقطه ای مشکل هست مخصوصا اگر عکسی تر و تمیز بخواهید.خیلی مواقع نمیشه 20 تا عکس گرفت تا یکی خوب بشه خیلی موقع ها موضوع میره خیلی موقع ها وقت نیست باتری کم دارید حافظه و ...
    دوربین بدون نورسنجی نقطه ای بیشتر شبیه سیب زمینی هست.

در مورد مگاپیکسل به نظر من هنوز جاداره و شاید علت اصلی برای عدم افزایش اون عدم وجود رقیب برای 1ds باشه و به التبع اون کانون نمیتونه یک دوربین نیمه حرفه ای با 13 مگاپیکسل بده بیرون در این صورت خودش 5d رو سوزونده
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

تشکر کرده
    4010

در مورد مگاپیکسل به نظر من هنوز جاداره و شاید علت اصلی برای عدم افزایش اون عدم وجود رقیب برای 1ds باشه و به التبع اون کانون نمیتونه یک دوربین نیمه حرفه ای با 13 مگاپیکسل بده بیرون در این صورت خودش 5d رو سوزونده
    آقای فیروز آبادی به نکته جالبی اشاره کردن.... که منهم یه چیزی بهش اضافه کنم...
    در صورتی که 30 دی با 10 مگاپیکسل یا 12 مگاپیکسل به بازار عرضه میشد؟ با سرعت 5 فریم در ثانیه و نورسنجی نقطه ای و تشکیلات اضافه؟ بیشتر از همه به نظرم 1دی مارک 2 نون بود که میسوخت! غیر از اینه؟
    و مشکلی که وجود داشت با وجود دی 200 دیگه کنون هر قیمتی نمیتونه روی محصولاتش بگذاره...

و اینجاست که میشه فهمید کمپانی های بزرگی مثل مینولتا چجوری سر به نیست میشن؟ با توجه به هزینه های بسیار بالای تحقیقات و تولید.... و رقابت بسیار فشرده کنون و نیکون... قیمتها بسیار شکسته... و فقط تولید بالای این کمپانی هاست که باعث میشه سود کنن....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

در صورتی که 30 دی با 10 مگاپیکسل یا 12 مگاپیکسل به بازار عرضه میشد؟ با سرعت 5 فریم در ثانیه و نورسنجی نقطه ای و تشکیلات اضافه؟ بیشتر از همه به نظرم 1دی مارک 2 نون بود که میسوخت! غیر از اینه؟
    و مشکلی که وجود داشت با وجود دی 200 دیگه کنون هر قیمتی نمیتونه روی محصولاتش بگذاره...
    به نظر من دوربین 30d حتی با 13 مگاپیکسل رقیبی برای 1ds نیست چون اصولا این دوربین ها در دو رده متفاوت هستند و افراد حرفه ای با بودجه حرفه ای که به دنبال خرید مثلا 1ds هستند تاثیر مگاپیکسل بر روی اون ها خیلی کمتر از بقیه هست.به علاوه که بدنه برای خیلی از افراد نقش تعیین کننده ای داره.

در کل شاید با وارد شدن 5d انتظار 1ds جدیدی خیلی دور از انتظار نباشه به نظر من جای چند دوربین خالی هست از جمله دوربین با برش بالا مثلا 2 در رده حرفه ای برای استفاده ورزشی و جک و جونور با 15-16 مگا پیکسل
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

تشکر کرده
    4010

محمد جان نگفتم 1ds گفتم 1d mark II
    این کنون هم با این اسم گذاری هاش ما رو کشت!
    علتی هم که معتقدم 30 دی در صورتی که 10 یا 12 مگاپیکسل بود روی 1دی مارک 2 تاثیر بیشتری میگذاشت تا 1دی اس و 5 دی اینه که اونها فول فریم هستن... و کلا کلاس جداگانه ای دارن....
    اما 1دی مارک 2 فول فریم نیست.. و خیلی اوقات اصلا نمیتوان از 8 فریم در ثانیه استفاده کرد... اصولا کنون خود زنی کرده بود!
    اگر درست یادم باشه... 1 دی 6 مگا پیکسلی وقتی تبدیل شد به 1دی مارک 2 با 8 مگاپیکسل بعد 20 دی به بازار اومد با 8 مگاپیکسل...
    و تا وقتی که 1 دی مارک 2 upgrade نشده مثلا به 1d mark III نمیشه انتظار تولد موجود 10 یا 12 مگاپیکسلی با کراپ 1.6 داشت....

اما در مورد کراپ 2!
    من گمان میکنم ... فرصت طلایی خاصی در دستان الیمپوس قرار داره تا با تولید دوربینی حرفه ای کولاک کنه! چون همه دوربین هاش با کراپ 2 ساخته شدن... میتونه هزینه کنه و لنزهای تله زوم با دیافراگم پایین بسازه... و خلاصه ترکیب جذابی برای همان هایی که گفتی! عکاسان ورزشی و عکاسان جک و جانور بوجود بیاره...

البته نیکون هم ممکنه این هزینه رو بکنه برای d2x و مثلا لنزهای تله DX بسازه!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

... یعنی من احتمال میدم این لنز کیفیت پایین تری در دیافراگم 2.8 نسبت به 85 مم 1.8 در دیافراگم 2.8 داشته باشه!
    ؟!!
    درجه تفکیک خطوط این لنز در دیافراگم 1.2 در مرکز و حواشی لنز برابر هم و تقریبا معادل آن در دیافراگم 1.8در لنز EF85/f1.8 میباشد. در دیافهای بالاتر هم که خوب بالاتره.
    آرش خان شرمنده شما استاد ما هستید ولی نتونستم راحت از کنارش بگذرم. :)
    مجتبی ناظمی

صفحه 6 از 14 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین