صفحه 73 از 735 نخستنخست ... 23 63 69 70 71 72 73 74 75 76 77 83 123 173 573 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 721 تا 730 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

حالا که بحث جواب آماتوری است من بگگگگم؟ زیننننگ

داینامیک رنج را به صورت ساده من اینجوری تعریف می کنم:

توانایی صفحه حساس دوربین (یعنی سنسور یا فیلم و اسلاید ... ) در ثبت استاپ ها نوری متفاوت.

یعنی وقتی می گیم x داینامیک رنجش بالاتره یعنی اینکه تو عکسی که 4 استاپ مختلف نوری موجود است ثبت دقیق تری خواهد داشت و تیره روشنی های کمتری را از دست خواهیم داد مثلا اتاقی را تصور کنید که پنجره داره و یک میز : بیرون پنجره نور خود را دارد / فضای عمومی اتاق نور خود را دارد. پرده های توری پنجره چیزی بین نور داخل و بیرون را دارند و زیر میز و قسمت های سایه هم نور خود را دارد. هر کدام در یک استاپ نوری هستند- شاید تفاوتشان بیش از 2 استاپ هم باشد- حالا از اتاق عکس میگیرید با یک نور سنجی میانگین. هرکدام از فضاهایی که گفتیم چه قدر جزییات دارند؟یعنی تا چه حد ثبت شده اند؟ هرچه داینامیک رنج بالاتر باشه جزییات بیشتری از استاپ های نوری مخلف خواهید داشت. (البته انتظار نداریم که تمام موارد فوق کامل باشد چون تفاوت نوری زیاد است)

دوربین های دیجیتالی که ما داریم تقریباً 4 استاپ را خوب ثبت می کند. حاللا بین همین ها هم بعضی ها کمی بهتر هستند (داینامیک رنج بالاتری دارند) نتیجه اش سایه روشن های بهتر و تنالیته های رنگی بهتر است.

سوال 4 هم بله عکاس هم تعیین کننده است و انتخاب صحیح نورسنجی هم کمک می کند.

بقیه سوالات در حد یک تاپیک است! مثلاً در جواب سوال 6 : می تواند باشد می تواند نباشد. الزاماً بالا رفتن مگاپیکسل نسبت به ابعاد سنسور باعث افت داینامیک رنج نمی شود چون با هزار جور ابداع و کلک نقایص را جبران می کنند.
    ویرایش توسط mreza1001 : Saturday 16 October 2010 در ساعت 15:55
    a_vanili، odesa، AmirS و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

منم دوست دارم جواب این سوالات رو از زبان اساتید بشنونم...
    اما در جواب سوال 3 باید بگم که دوربینهای دیجیتال هنوز در ثبت گامهای نوری محدودیت دارن.جایی خوندم بعضی از فیلمهای سیاه و سفید تا 11 گام رو ثبت میکنن.حالا نمیدونم چقدر این موضوع صحت داره...منتظر اساتید میمونیم ماهم...
    odesa تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه Saeid Arzani آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

سلام به همه دوستان و اساتید گرامی سوالی داشتم که تایپک مناسبی پیدا نکردم که در انجا مطرحش کنم.یکی از دوستانم عکسی را چاپ کرده و حالا قصد دارد ان را روی MDF بچسپاند حالا به هر دلیلی که ازش نپرسیدم از اساتید و دوستان گرامی اگر راه حل خاصی دارد و یا هر راه حل چسپاندنی لطفا راهنمایی بفرمایید و اگر سوالم مربوط به این تایپک نبود و یا اف تایپک معذرت می خوام
    با تشکر
    Nikon D3100 kit 18-55

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط Tati نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و اساتید گرامی سوالی داشتم که تایپک مناسبی پیدا نکردم که در انجا مطرحش کنم.یکی از دوستانم عکسی را چاپ کرده و حالا قصد دارد ان را روی MDF بچسپاند حالا به هر دلیلی که ازش نپرسیدم از اساتید و دوستان گرامی اگر راه حل خاصی دارد و یا هر راه حل چسپاندنی لطفا راهنمایی بفرمایید و اگر سوالم مربوط به این تایپک نبود و یا اف تایپک معذرت می خوام
    با تشکر
    معمولا لابراتوار ها خودشون این کار رو میکنن (مثلا همین آریا ی خودمون)
    تو ولیعصر (کمی بالا تر از انقلاب) هم چند تا کارگاه هستن که فقط کار شاسی می کنن...
    البته اگه خودتون بخواید این کار رو بکنید هم مشکلی نیست، چوبش رو که تهیه کردید، اولی خوب پاکش می کنید تا کوچکترین براده ای روش نمونه، بعد چسب نواری دوطرفه (مثل همین چسب شفاف نواری پهن هایی که باهاش کارتن ها رو می چسبونن، ولی دو طرفش چسب داره و روی یک طرفش کاغذ زردی داره که مثل کاغذ پشت عکس برگردونه) رو از طرفی که کاغذ نداره روی چوب می چسبونید ولی کاغذ اون طرف رو نمی کنید؛ طبیعیه که تو این مرحله اگه کوچک ترین حباب هوا یا دانه براده یا گرد و خاکی زیرش بره کارتون خراب میشه... برای همین هم چسب رو باید کم کم بچسبونید و با یه دستمال پارچه ای روش بکشید تا هوا کاملا خارج بشه...
    بعد عکس رو روی کار می ذارید و اطرافش رو تنظیم می کنید... بهتره از هر طرف چند میلی متر اضافه باشه (دقت کنید که قسمت سفید حاشیه کاملا بیرون کار باشه) بعد که تنظیم کردیدیه وسیله سنگین رو تو پارچه بپیچید و روی یک طرف کار بذارید تا تکون نخوره، بعد طرف دیگه رو آروم بلند کنید، با یه کاتر وسط کاغذ رو ببرید (مواظب باشید جای برش روی چسب نمونه) و کاغذ اون نیمه رو جدا کنید، بعد عکس رو به آرومی از وسط به سمت لبه شاسی، روی چسب بذارید و با یه پارچه نرم روش بکشید تا هوا خارج بشه... بعد هم نیمه دیگه رو به همین ترتیب بچسبونید...
    حالا کل کار رو چک کنید و اگه جایی هوا داره سهی کنید خارجش کنید؛ بعد کار ور برگردونید و روی یه شیشه بذارید (سطح عکس روی شیشه باشد) ، بعد با کاتر (از پشت کار) قسمت های اضافه ببرید، تو این مرحله باید فشار کافی وارد کنید تا کاغذ ریش ریش نشه و ضمنا لازمه که برشه رو برای هر ضلع در یه مرتبه انحام بدید تا لبه ها دندونه دندونه نشه...
    من چند باری این کار رو کردم، ولی ترجیح میدم که کارم رو به لابراتوار بسپارم یا اگه خیلی فوری باشه، شاسی چسب خورده رو آماده بگیرم و وقتی چاپ کردم، خودم فقط بچسبونم...
    king4 و Saeid Arzani تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

درود بر دوستان
    قصد دارم عکسی را با فرمت raw به دوستی نشان بدم و همانطور که می دونید این فایل سنگین هست (حدودا 23MB)
    می خواستم دوستان لطف کنند و سایتی را معرفی کنند که بتونم این عکس را آپلود کنم.
    سپاسگزارم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

پیش فرض سایت برای Upload

با سلام

کد:
    www.ifile.it
    و
    کد:
    http://www.4shared.com/
    من به شخصه اولی را ترجیح می دهم.
    ssobhdel تشکر می‌کند.
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

كاربر همراه Saeid Arzani آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

سلام دوستان در چند پست پیش سوالی عرض کردم حالا از چه چسپی استفاده کنم برای چسپاندن عکس به Mdf با تشکر
    Nikon D3100 kit 18-55

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

سلام دوستان در چند پست پیش سوالی عرض کردم حالا از چه چسپی استفاده کنم برای چسپاندن عکس به Mdf با تشکر
    بهترین روش استفاده از کاغد های 2 طرف چسب هست
    چون به هیچ وجه نمیشود چسب های مایع و جامد رو به صورت یکنواخت بر روی سطح MDF پخش کرد
    این کاغد ها به صورت رول در عرض های متفاوت در خیابان فرودوسی قابل تهیه هستند
    Saeid Arzani تشکر می‌کند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrlp نمایش پست ها
    بهترین روش استفاده از کاغد های 2 طرف چسب هست
    چون به هیچ وجه نمیشود چسب های مایع و جامد رو به صورت یکنواخت بر روی سطح MDF پخش کرد
    این کاغد ها به صورت رول در عرض های متفاوت در خیابان فرودوسی قابل تهیه هستند
    بله، هموطور که تو پست قبلی هم عرض کردم، باید از چسب نواری دو طرفه استفاده کنید... اگه سایز کارتون کوچیک باشه (حول و حوش ۳۰ سانت) ممکنه از جاهایی که لوازم نقاشی ساختمان می فروشن هم بتونید گیر بیارید، ولی اونا معمولا عرضشون در حد همین چسب نواری پهن های خودمونه...
    پ.ن: فکر کنم هایپر استار هم همین عرض حدود ۱۰ سانتش رو داشت...

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

درود
    یکی از دوستان که از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنه کالیبراسیون رنگ کامپیوترش بهم ریخته می خواستم ببینم دوستان برنامه یا لینکی دارند که برای کالیبراسیون دوباره معرفی کنند.
    متشکرم

اگر جای اشتباهی پست زدم عذرخواهی میکنم مدیران محترم زحمت انتقال را بکشند

صفحه 73 از 735 نخستنخست ... 23 63 69 70 71 72 73 74 75 76 77 83 123 173 573 ... آخرینآخرین