صفحه 94 از 735 نخستنخست ... 44 84 90 91 92 93 94 95 96 97 98 104 144 194 594 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 931 تا 940 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

مدیریت رنگ در عکاسی سیاه و سفید
    متاسفانه اسم غلط اندازی داره ولی منظور رو این مقاله تا حدودی میرسونه:

http://www.focalpress.com/uploadedFi...nd%20White.pdf
    FD master

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    بله ... احتیاجی هم به محاسبه نیست.

دوربین را روشن کنید در مد M در فوکال 18 دیاف را روی 3.5 تنظیم کنید. سپس روی فوکال مورد نظرتون، دیاف تغییر می کند اما همیشه دیاف کمترین را در فوکال مربوطه نمایش می دهد.
    مثل اينكه من سوالم رو بد مطرح كردم . فرمايش شما براي لنزي است كه در دسترس باشد . اما منظور من يك قانون كلي بود . كه گاهي وقتها در انتخاب و خريد لنز مي تواند موثر باشد مثلا بنده علاقه دارم كه بازترين ديافراگم لنز 85-17 رو در 50mm داشته باشم و اون رو با ديافراگم لنزهاي ديگري مثل 85-15 كانن و يا 70-17 سيگما در 50mm مقايسه كنم .در حالي كه به هيچكدووم از اين لنزها دسترسي ندارم .

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

سلام.

رابطه اکتاکروم با اسلاید رو میخواستم بفرمایید. اکتاکروم جنس اونه , اسم دیگرشه یا ... ؟

فیلم E6 هم توضیح بفرمایید چیه. ممنون.
    FD master

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

دوست من ،

فیلم اسلاید نوع خاصی از فیلم عکاسی است و همانطور که از اسم آن بر می آید، در نقطه مقابل فیلم نگاتیو قرار دارد. رنگ ها را همان طور که هستند ثبت می کند (بر عکس فیلم نگاتیو که رنگ ها را قرینه ثبت می کند).

Ektachrome یک نام تجاری برای فیلم های اسلاید بود که Kodak آن را نعرفی کرده بود.

E-6 هم نوعی شیوه ظهور فیلم اسلاید است.

پ.ن: این لینک را حتما ببین:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Ektachrome
    همه چیز را توضیح داده. باز اگر جای ابهامی بود، در خدمت هستم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

پیش فرض رفع اشکالات عکسبرداری

با سلام و احترام به اساتید .
    دوربین من CANNON d7 است و لنز های من CANNON 10-22 15-85 70-200 VII و فلاش 580 EXII میباشد و کاملا غیر حرفه ای هستم
    درعکاسی از هدفی مشخص ویا روی هدف تسلط داشته باشم اشکال ندارم .
    در عکاسی در مواقعی که روی هدف تسلط ندارم ازقبیل مراسم تودیع، جشن فارغ التحصیلان ویا میهمانی های تعدادزیاد و یا جلسات بزرگ
    من تعدادی عکس میگیرم ودر بازنگری در کامپیوتر و فتوشاپ ازبین نفراتی که در عکس هستند و اغلب از کسانی که در زمینه عکس هستند و حواسشان نیست چهره های با حالتی زیبا پیدا میکنم و به نمای نزدیک تبدیل کرده و زیبا سازی میکنم
    اشکال اینجاست که عکس ها نسبتا تار میافتد
    اگر سرعت شاتر را زیاد کنم عکسها تاریک میشوند- اگر دیافراگم را ببندم که شارپ تر بیفتد باز تاریک میشود -و... - عملا تنها کاری که میکنم دهنه دیافراگم را در بازترین حالت ( کمترین درجه ) گذاشته (در حالتav و حالت پرتره) و iso را زیاد میکنم- چیکار کنم افرادی که در زمینه عکس هستند واضح تر بیفتند-در خاتمه در اینگونه موارد امکان استفاده از سه پایه نیست. با تشکر

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

تا جايي كه من برداشت كردم شما رو سوژه فوكوس ميكني ولي توقع داريد افراد يا اشياء پس زمينه تار نباشند و براي افزايش سرعت شاتر ، دياف رو هم باز ميكنيد

بنظرم ساده ترين را حل فعلا اينه كه دوربين رو در حالت AUTO بذاريد و عكس بگيريد .

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط golroz نمایش پست ها
    با سلام و احترام به اساتید .
    دوربین من CANNON d7 است و لنز های من CANNON 10-22 15-85 70-200 VII و فلاش 580 EXII میباشد و کاملا غیر حرفه ای هستم
    درعکاسی از هدفی مشخص ویا روی هدف تسلط داشته باشم اشکال ندارم .
    در عکاسی در مواقعی که روی هدف تسلط ندارم ازقبیل مراسم تودیع، جشن فارغ التحصیلان ویا میهمانی های تعدادزیاد و یا جلسات بزرگ
    من تعدادی عکس میگیرم ودر بازنگری در کامپیوتر و فتوشاپ ازبین نفراتی که در عکس هستند و اغلب از کسانی که در زمینه عکس هستند و حواسشان نیست چهره های با حالتی زیبا پیدا میکنم و به نمای نزدیک تبدیل کرده و زیبا سازی میکنم
    اشکال اینجاست که عکس ها نسبتا تار میافتد
    اگر سرعت شاتر را زیاد کنم عکسها تاریک میشوند- اگر دیافراگم را ببندم که شارپ تر بیفتد باز تاریک میشود -و... - عملا تنها کاری که میکنم دهنه دیافراگم را در بازترین حالت ( کمترین درجه ) گذاشته (در حالتav و حالت پرتره) و iso را زیاد میکنم- چیکار کنم افرادی که در زمینه عکس هستند واضح تر بیفتند-در خاتمه در اینگونه موارد امکان استفاده از سه پایه نیست. با تشکر
    درود ...

شارپ بودن یک مقوله نسبی است، مهم این است که در چه سایزی نمایش داده می شوند. به هر حال همیشه به علت سایز سنسور به نسبت دوربین های غیر حرفه ای همیشه با این مساله درگیر خواهید بود که البته بیشتر مواقع حسن محسوب می شود تا عیب.

بهتر است هنگام عکاسی چشمان شما اون زیبایی ها را ببیند. چون عملا با روش مذکور شما ناچار به مقدار زیادی کراپ خواهید بود که به نوعی می تواند در همان مساله شارپنس هم دخیل شود.

به نظر من روش عکاسی شما باید کمی تغییر کند، تنظیمات دوربین مناسب است.
    navidsohi، M.R.Mir و golroz تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    درود ...

شارپ بودن یک مقوله نسبی است، مهم این است که در چه سایزی نمایش داده می شوند. به هر حال همیشه به علت سایز سنسور به نسبت دوربین های غیر حرفه ای همیشه با این مساله درگیر خواهید بود که البته بیشتر مواقع حسن محسوب می شود تا عیب.

بهتر است هنگام عکاسی چشمان شما اون زیبایی ها را ببیند. چون عملا با روش مذکور شما ناچار به مقدار زیادی کراپ خواهید بود که به نوعی می تواند در همان مساله شارپنس هم دخیل شود.

به نظر من روش عکاسی شما باید کمی تغییر کند، تنظیمات دوربین مناسب است.
    با تشکر از اظهار نظرتان ، طبیعتا" بعضی از فرق های عمده من شاگرد و شما اساتید در عکسبرداری :دیدن زیبائی ها ، زاویه نگاه از دریچه دوربین و و و ...
    بنظر شما آیا درجه سرعت شاتر را افزایش دهم مثلا" 250 ویا حداکثر500 به فریز شدن موضوع در نتیجه شارپ تر شدن آن کمک میکند؟ ( البته درمورد موضوعاتی که در بالا ذکر شده است صحبت میکنم یعنی هر لحظه در حال تکان خوردن و یا حرکت ناگهانی هستند).
    توضیح بیشتر میدم: من از 70-200 خود طبیعتا برای پرتره و در 90 در صد مواقع یا با سه پایه و یا تکیه دادن بدیوار وغیره انجام میدم و در حد خودم راضی کننده است .
    اما از بعضی گردهمائی و یا جشن های فارغ التحصیلی ها و...دریایی که دستور داده میشود که عکس هم تهیه گردد .من فرضا از 100 عکسی که میگیرم 80 تای آن با لنز 10-22 است نه در فاصله متری دور باشم بلکه من بتوانم عکس های واید بیشتری گرفته تادر کامپیوتر و با آموزش هایی که از سایت بیشتر از همین سایت و کمتر از جاهای دیگه یاد گرفتم موضوع وکراپ مناسب پیدا کنم ( بزبان دیگر من در کامپیوتر یک بار دیگر عکاسی میکنم).
    پس من که الکی بین دوستان و همکاران معروف شدم که عکسهای خوبی میگیرم ( چون در اصل من با کمال فرصت در کامپیوتر عکس (کراپ کردن) میگیرم.
    بنا براین من نیاز دارم که راهنمائیم بفرمائید چه تنظیمی در دوربین بوجود بیاورم تا عکس های نفراتی که در زمینه عکس (کراپ شده) هستند تار نیفتد و شارپ باشد.- با تشکر
    ویرایش توسط golroz : Wednesday 16 February 2011 در ساعت 16:56 دلیل: توضیح بیشتر

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

با تشکر از اظهار نظرتان ، طبیعتا" بعضی از فرق های عمده من شاگرد و شما اساتید در عکسبرداری :دیدن زیبائی ها ، زاویه نگاه از دریچه دوربین و و و ...
    بنظر شما آیا درجه سرعت شاتر را افزایش دهم مثلا" 250 ویا حداکثر500 به فریز شدن موضوع در نتیجه شارپ تر شدن آن کمک میکند؟ ( البته درمورد موضوعاتی که در بالا ذکر شده است صحبت میکنم یعنی هر لحظه در حال تکان خوردن و یا حرکت ناگهانی هستند).
    توضیح بیشتر میدم: من از 70-200 خود طبیعتا برای پرتره و در 90 در صد مواقع یا با سه پایه و یا تکیه دادن بدیوار وغیره انجام میدم و در حد خودم راضی کننده است .
    اما از بعضی گردهمائی و یا جشن های فارغ التحصیلی ها و...دریایی که دستور داده میشود که عکس هم تهیه گردد .من فرضا از 100 عکسی که میگیرم 80 تای آن با لنز 10-22 است نه در فاصله متری دور باشم بلکه من بتوانم عکس های واید بیشتری گرفته تادر کامپیوتر و با آموزش هایی که از سایت بیشتر از همین سایت و کمتر از جاهای دیگه یاد گرفتم موضوع وکراپ مناسب پیدا کنم ( بزبان دیگر من در کامپیوتر یک بار دیگر عکاسی میکنم).
    پس من که الکی بین دوستان و همکاران معروف شدم که عکسهای خوبی میگیرم ( چون در اصل من با کمال فرصت در کامپیوتر عکس (کراپ کردن) میگیرم.
    بنا براین من نیاز دارم که راهنمائیم بفرمائید چه تنظیمی در دوربین بوجود بیاورم تا عکس های نفراتی که در زمینه عکس (کراپ شده) هستند تار نیفتد و شارپ باشد.- با تشکر
    لطفا استاد خطاب نکنید .

مهارتی که عرض کردم از دریچه تجربه به دست می آید.

در مورد سوالتون هم تا سرعتی خاص متناسب با سوژه بله و بیشتر از آن دیگر اثر ملموسی ندارد ... مثلا برای خزش یک حلزون شاید 1/10 ثانیه هم فریز باشد.
    mreza1001 و golroz تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

از آنجائیکه در بیشتر مواقع از لنز 22-10 استفاده مینمائید سرعت شاتر 250 باید تصاویر شارپی به شما بدهد. به نظر بنده اصلی ترین دلایل تار بودن تصاویر : 1- فوکوس بودن دوربین روی سوژه دیگر و 2- کراپ کردن بیش از حد عکس میباشد.
    بنا بر گفته دوستمان با تمرین دادن دیدتان میتوانید به کسب نتیجه مورد نظر در دوربین و نه در کامپیوتر نزدیک شوید. :)
    lamagra و golroz تشکر می‌کنند.

صفحه 94 از 735 نخستنخست ... 44 84 90 91 92 93 94 95 96 97 98 104 144 194 594 ... آخرینآخرین