صفحه 280 از 735 نخستنخست ... 180 230 270 276 277 278 279 280 281 282 283 284 290 330 380 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,791 تا 2,800 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

سپاسگزارم آیدین گرامی.
    پس برم در منوی دوربین دی 7000 خودم بگردم و این مورد رو شخصا هم تست کنم.
    aidin594 تشکر می‌کند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

چرخ Release mode را روی MUP قرار دهید. تمام.
    با اولین اشاره به شاتر آینه قفل میشود. با دومی ثبت انجام میشود.

خوبه که دفترچه راهنمای دوربین خود را بعد از اینکه دانستید نور سنجی دستی دوربین در کجا قرار دارد دور انداخته باشید

تشکر کرده
    1405

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    چرخ Release mode را روی MUP قرار دهید. تمام.
    با اولین اشاره به شاتر آینه قفل میشود. با دومی ثبت انجام میشود.

خوبه که دفترچه راهنمای دوربین خود را بعد از اینکه دانستید نور سنجی دستی دوربین در کجا قرار دارد دور انداخته باشید
    ممنونم بله انجام شد.مرسی از محبتتون.
    اتفاقا همین کار و کردم. چون دفترچه دوربینم ژاپنی نوشته بود. :دی
    و نورسنجی دستی رو هم با دوربین دی 90 خودم یاد گرفته بودم.:دی
    تست کنم ببینم واقعا ملموس خواهد بود یا خیر ؟
    مدیران گرامی در صورت لزوم چند پست اخیر رو به تاپیک دی 7000 منتقل کنند.
    با تشکر از آیدین عزیز
    aidin594 تشکر می‌کند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

برای عکسهای تک شارپ معمولن چند چیز پیشنهاد میشه : یکی استفاده از اپتیمال رنج لنز هست ، که بهترین دیافراگمی است که میشه برای هر لنز استفاده کرد که معمولن دو استاپ بسته تر از بازترین دهانه دیافراگم تا دو استاپ بسته تر از آن. استفاده از سرعت مناسب و استفاده حتمی از سه پایه ( که برخی میگن بزرگترین تفاوت عکاس های حرفه ای با آماتوره !!) و برخی تمهیدات به ظاهر ساده ولی ضروری دیگه مانند استفاده از دکلانشور کابلی به جای فشردن دکمه شاتر یا اگر در دسترس نیست ، استفاده از تایمر و سرآخر همین قفل آینه است .
    omid mohebbi، Miri، Hamid.M و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1405

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    برای عکسهای تک شارپ معمولن چند چیز پیشنهاد میشه : یکی استفاده از اپتیمال رنج لنز هست ، که بهترین دیافراگمی است که میشه برای هر لنز استفاده کرد که معمولن دو استاپ بسته تر از بازترین دهانه دیافراگم تا دو استاپ بسته تر از آن. استفاده از سرعت مناسب و استفاده حتمی از سه پایه ( که برخی میگن بزرگترین تفاوت عکاس های حرفه ای با آماتوره !!) و برخی تمهیدات به ظاهر ساده ولی ضروری دیگه مانند استفاده از دکلانشور کابلی به جای فشردن دکمه شاتر یا اگر در دسترس نیست ، استفاده از تایمر و سرآخر همین قفل آینه است .
    مرسی کوروش گرامی در مورد عکسهای پانوراما هم نظرات شما خیلی راهگشا بودند و این موارد رو هم قبلا فرمودید. فقط همین بحث قفل آینه رو که در کتاب آقای وکیل زاده خوندم کمی برام عجیب بود که با راهنمایی شما و آیدین گرامی مطلب رو درک کردم.
    با تشکر.
    کوروش تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12880

خواهش میکنم دوست عزیز . در مورد اپتیمال رنج و اهمیت اون بگذارید این نمونه رو هم بزارم چون حتمن به درد دوستان خواهد خورد . سه تصویر از دیتیل اسکناس که هر دو با لنز 200-70 نیکون گرفته شده اند . یکی با f5.6 ، دومی با f2.8 و دیگری با f22 تفاوت ها در شارپنس بسیار گویا هستند.

f22 nikkor70-22.jpg
    omid mohebbi، ahmad.abaee، Rouzbeh_Fakuri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1405

خواهش میکنم دوست عزیز . در مورد اپتیمال رنج و اهمیت اون بگذارید این نمونه رو هم بزارم چون حتمن به درد دوستان خواهد خورد . سه تصویر از دیتیل اسکناس که هر دو با لنز 200-70 نیکون گرفته شده اند . یکی با f5.6 ، دومی با f2.8 و دیگری با f22 تفاوت ها در شارپنس بسیار گویا هستند.

f22 nikkor70-22.jpg
    ممنونم کوروش گرامی
    تصور میکنم این تصاویر بیانگر اون موضوع هستند که برخی ها بیان میکنند که هیچ لنز در بازترین و بسته ترین دیافراگم شارپنس کامل رو نخواهد داشت درست بیان کردم ؟
    کوروش تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12880

درسته . این نکات برای ثبت عکسهای تک شارپ بسیار کلیدی هستند. اپتیمال رنج معمولن برای هر لنز کمی تفاوت میکنه ولی میشه به صورت کلی گفت که معمولن دو استاپ بسته تر از بازترین دهانه دیافراگم برای هر لنز است. ولی با این حال برای هر لنز با شیوه هایی محاسبه میشود . بعد مراحل بعدی برای رسیدن به عکسهای تک شارپ همون مواردی است که شما هم بهشون اشاره کردید و معمولن عکاسهای حرفه ای اون ها رو لحاظ میکنند و در برخی منابع هم بهشون اشاره شده . البته یکی دیگه اش هم اینه که موقع استفاده از سه پایه باید VR رو خاموش کرد .
    omid mohebbi و Rouzbeh_Fakuri تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

درسته . این نکات برای ثبت عکسهای تک شارپ بسیار کلیدی هستند. اپتیمال رنج معمولن برای هر لنز کمی تفاوت میکنه ولی میشه به صورت کلی گفت که معمولن دو استاپ بسته تر از بازترین دهانه دیافراگم برای هر لنز است. ولی با این حال برای هر لنز با شیوه هایی محاسبه میشود . بعد مراحل بعدی برای رسیدن به عکسهای تک شارپ همون مواردی است که شما هم بهشون اشاره کردید و معمولن عکاسهای حرفه ای اون ها رو لحاظ میکنند و در برخی منابع هم بهشون اشاره شده . البته یکی دیگه اش هم اینه که موقع استفاده از سه پایه باید VR رو خاموش کرد .
    سلام

ضمن استفاده از 3 پایه برای به دست آورن ثبت های شارپ همیشه نیاز هست VR خاموش باشد؟

تشکر کرده
    12880

بله اینطور توصیه می شود . گفته می شود که چون سیستم های لرزش گیر چون VR یا IS طوری طراحی شده اند که در جستجوی هر گونه لرزشی هستند وقتی که هیچ لرزشی پیدا نمیکنند ، باز هم می کوشند تا لرزه ای را پیدا کنند و خود این عمل باعث ایجاد لرزش بسیار خفیفی خواهد شد.
    برای همین توصیه می شود که وقتی از سه پایه استفاده می شود حتمن لرزش گیر را غیر فعال کرد .
    aidin594، omid mohebbi، Rouzbeh_Fakuri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.