صفحه 277 از 735 نخستنخست ... 177 227 267 273 274 275 276 277 278 279 280 281 287 327 377 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,761 تا 2,770 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط ara9979 نمایش پست ها
    من از فروشگاه کنون تو انقلاب یه پلاریزه خریدم 8 تومن. شنیدم ارزون ترش هم هست.
    خدا خیرت بده! اگه میشه آدرس دقیقشو واسم پ.خ کن. منم برم یه 4 5 تا بگیرم !!

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouria Arshadi نمایش پست ها
    آقا شاید من منظورم رو درست نرسوندم !
    یک عکس توش براش به کار رفته.میخوام 50 در 70 بدم چاپ. حالا میخوام بدونم که این براش ها توی این سایز از لحاظ رزولوشن کیفیتشون پایین میاد و پیکسل پیکسل میشن یا نه !
    این پرینت سایز از کجا میفهمه خب !
    اون کارش فهمیدن نیست. فقط بهت نشون میده. تشخیصش با خودته!
    البته یه فرمولی هم هست که چه عکسی با چه رزولوشنی ، توی چه سایزی میتونه چاپ بشه ولی توو این مورد فقط از چشمات میتونی کمک بگیری!
    Pouria Arshadi تشکر می‌کند.

كاربر همراه mojtaba79 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

با سلام

آقا من یه تعداد از عکسهامو تو ایران فیلم (میدان آزادی) چاپ کردم. نتیجه اصلا راضی کننده نبود. عکس ها کمی سیاه شده.
    حالا سوالم اینه:
    بهترین چاپ رو تو تهران و احتمالا کرج کجا داره؟
    آیا کیفیت چاپ تو لابراتوار های مختلف فرق داره؟

ممنون می شم نظر بدین

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba79 نمایش پست ها
    با سلام

آقا من یه تعداد از عکسهامو تو ایران فیلم (میدان آزادی) چاپ کردم. نتیجه اصلا راضی کننده نبود. عکس ها کمی سیاه شده.
    حالا سوالم اینه:
    بهترین چاپ رو تو تهران و احتمالا کرج کجا داره؟
    آیا کیفیت چاپ تو لابراتوار های مختلف فرق داره؟

ممنون می شم نظر بدین
    بله ... خیلی هم فرق داره
    لابراتوار آریا رو امتحان کنید، من که خیلی راضی بودم. دیگه نیازی ندارم جای دیگری رو امتحان کنم.
    لینکش بالای همین صفحه هست : "چاپ عکس"

كاربر همراه atashin آواتار ها
    تشکر کرده
    339

سلام به دوستای گلم
    سوالی که برام پیش امده هر چقدر راجبش تحقیق کردم به نتیجه نرسیدم
    برای اینکه بالانس توازن سفیدی ایجاد بشود باید به تناسب دیاف و شاتر را کم و زیاد کنیم... سوالم اینه به جر عمق می دان که دیاف ایجاد می کنه تاثیر دیگری هم بر کیفیت و مسایل دیگر دارد یا خیر ؟
    مثلا به جای اینکه از دیاف 4 استفاده کنیم با سرعت زیاد به جاش از دیاف مثلآ 8 استفاده کنیم با سرعت کم تر ( البته در صورت عکاسی از شیع بی حرکت با پایه )
    می خواستم تغییراتی که ایجاد می شود در عکس را بدونم ( به جز عمق می دان )
    كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط atashin نمایش پست ها
    سلام به دوستای گلم
    برای اینکه بالانس توازن سفیدی ایجاد بشود باید به تناسب دیاف و شاتر را کم و زیاد کنیم... سوالم اینه به جر عمق می دان که دیاف ایجاد می کنه تاثیر دیگری هم بر کیفیت و مسایل دیگر دارد یا خیر ؟
    مثلا به جای اینکه از دیاف 4 استفاده کنیم با سرعت زیاد به جاش از دیاف مثلآ 8 استفاده کنیم با سرعت کم تر ( البته در صورت عکاسی از شیع بی حرکت با پایه )

اول از همه اینکه در اینجا استفاده از واژه بالانس توازن سفیدی کاملا اشباه هست به جای اون باید از رسیدن به نوردهی مناسب استفاده کنید. بحث تراز سفیدی مربوط به تاثیر دماهای رنگ نور بر روی سوژه و عکسه.

بستن دیافراگم غیر از افزایش عمق میدان بر روی افزایش شارپنس عکس هم تاثیر خواهد داشت. و صدالبته بستن بیش از حد دیافراگم موجب کاهش شارپنس خواهد شد. این میزان بسته به نوع لنز متغیر خواهد بود. ولی به صورت میانگین میتونید از دیاف ۸ برای رسیدن به حداکثر شارپنس استفاده کنید.

موفق باشید

خط رو خط شدیم!
    M.Meghdari، Vahid و atashin تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط atashin نمایش پست ها
    سلام به دوستای گلم
    تراز سفيدي ربطي به شاتر و ديافراگم و غيره نداره.
    White balance - دانشنامه عکاسی
    يكي از عوامل موثر بر عمق ميدان، ديافراگمه و در تركيبش با شاتر و ايزو مثلث نورسنجي رو تشكيل ميده.
    و معمولا لنز ها در ديافراگم هاي خاص كيفيت بهتري رو ارائه ميدن (براي مثال 2 استاپ بسته تر از بازترين ديافراگم) بنابراين وقتي ديافراگم رو ببنديد عمق ميدانتون بيشتر ميشه و ممكنه روي كيفيت هم تاثير داشته باشه.

پ ن: با جناب غفاريان خط رو خط شد.
    farsad، Vahid و atashin تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    45

سلام
    یک سوال برام پیش اومده که اگه جواب بدید ممنون میشم.
    میخواستم بدونم یک چتر سفید یا یک سافت باکس مثلا 90-60 چند استاپ از نور یک فلاش را میگیرد.

ممنون
    m.a.i تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi 85 نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال برام پیش اومده که اگه جواب بدید ممنون میشم.
    میخواستم بدونم یک چتر سفید یا یک سافت باکس مثلا 90-60 چند استاپ از نور یک فلاش را میگیرد.

ممنون
    سلام
    بسته به کیفیت ساخت ، نوع و سایز سافت باکس میزان افت نور فرق میکند.مثلا در آدرس زیر شرکت Lumiquest که محصولات بسیار باکیفیتی یرای فلاشهای هاتشو میسازه برای سافت باکس 25 در 35 سانتیش مقدار افت نور (light loss ) رو معادل یک و نیم استاپ اعلام کرده :

کد:
    http://www.lumiquest.com/store/products/LumiQuest-SoftBox-LTp.html
    به نظر من شما برای سافت باکستون حدود 2 استاپ در نظر بگیرید.
    m.a.i و hadi 85 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام لطفا منو راهنمایی کنید من عکاسی رو تازه شرو کردم کار اصلیم گرافیکه یه کار عکاسی تبلیغاتی سینک گرفتم به تجهیزاتی نیاز دارم
    در حال حاضر سه تا فلاش چتری دارم دوتا 300 یه دونه مینی150 دوربینم هم 40کانن کلا برا عکاسی از استیل باید چه کار کنم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط paeizan نمایش پست ها
    سلام لطفا منو راهنمایی کنید من عکاسی رو تازه شرو کردم کار اصلیم گرافیکه یه کار عکاسی تبلیغاتی سینک گرفتم به تجهیزاتی نیاز دارم
    در حال حاضر سه تا فلاش چتری دارم دوتا 300 یه دونه مینی150 دوربینم هم 40کانن کلا برا عکاسی از استیل باید چه کار کنم
    بنظر من، شما حتماً به سافتباکس نیاز خواهید داشت، هم متوسط ( بین 70 تا 100 سانتیمتر) و هم بزرگتر اگر سینک دو لگنه موضوع عکسبرداری باشد.
    نیاز به سافتباکس، بجهت نورپردازی بمنظور ایجاد بازتابهای نرم و یکنواخت بر روی ورق استینلس استیل سینک است. برای نمایش خاصیت بازتابی ورق استینلس، بهترین و تنها گزینه همانا سافت باکس است (دو یا حتی بیشتر). بر روی قسمتی از سینک که جاظرفی قرار میگیرد، معمولاً شیارهائی در قالب پرس تعبیه میشوند که نمایش آنها بواسطه ی نورپردازی مناسب، نقطه ی اوج کار خواهد بود. همینطور نمایش انحنای لگن ها.

پی نویس: عمدتاً ورقهای مورد مصرف در پرس سینک ها، دارای پولیش هائی موسوم به BA finishing و نیز 2B finishing هستند. پولیش BA براق تر و Shiny تر از 2B است. طبیعتاً اگر finishing سینک شما، BA باشد، عکاسی از آن نسبت به 2B کار بیشتری خواهد برد.
    Rouzbeh Ehsani و Mazy تشکر می‌کنند.