صفحه 281 از 735 نخستنخست ... 181 231 271 277 278 279 280 281 282 283 284 285 291 331 381 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,801 تا 2,810 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    بله اینطور توصیه می شود . گفته می شود که چون سیستم های لرزش گیر چون VR یا IS طوری طراحی شده اند که در جستجوی هر گونه لرزشی هستند وقتی که هیچ لرزشی پیدا نمیکنند ، باز هم می کوشند تا لرزه ای را پیدا کنند و خود این عمل باعث ایجاد لرزش بسیار خفیفی خواهد شد.
    برای همین توصیه می شود که وقتی از سه پایه استفاده می شود حتمن لرزش گیر را غیر فعال کرد .
    خاطرم هست برای بعضی از لنزهای High End نیازی به این کار نبود

The EF70-200mm f/2.8L IS USM incorporates the same automatic tripod detection function that is used with Canon’s super-telephoto IS lenses. Output signals from the vibration gyro are analyzed to determine if the lens is hand-held or mounted on a tripod. When the image stabilizer function is turned on and the lens detects that a tripod is in use, the shift lens is electronically centered and locked on the optical axis, preventing improper operation
    کد:
    http://www.canon.com/camera-museum/tech/report/200109/200109.html

برای لنزهای High End نیکون هم به گمانم اینگونه بود فرمایش شما بطور کل صحیح است اما برای همه لنزها احتمالا یک گزاره درستی نیست میباید نظر شما و دیگر دوستان خوب فروم رو پرسید

حال که صحبت از شارپنس شد دیدن این تاپیک هم خالی از لطف نیست

معمائی به نام شارپنس
    Elend و M.Meghdari تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

اون چه که من در منابع پیدا کردم تفکیکی نداشت بین لنزهای High End یا معمولی . گویا این موضوع بر میگرده به تکنولوژی لرزش گیر ها که تقریبا یکسان هستند در همه لنزها . تفاوت های لنزهای High End بیشتر در جنس شیشه های مورد استفاده ، سیلینگ ، کیفیت ساخت ، پره های دیافراگم است تا لرزش گیرهای آن ها .

پ. ن : در کتاب اسکات کلبی ذکر شده که برخی لنزهای قدیمی نیکون و کانن رو همچنان میشه با روشن نگهداشتن لرزش گیر استفاده کرد و توصیه کرده که از دفترچه راهنمای هر لنز برای کسب اطلاعات بیشتر استفاده کرد .

كاربر همراه mojtaba79 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

بهترین و معتبرترین سایت آموزش انلاین عکاسی(البته به زبان انگلیسی) کدوم سایت هستش. بطور کلی اعتبار مدارکشون برام مهمه.
    بطور کلی مدارک بین المللی معتبر عکاسی چه مدارکی هستند؟

كاربر آشنا ali759 آواتار ها
    تشکر کرده
    2018

پیش فرض Raw format

سلام و درود

برای اولین بار با فرمت Raw عکاسی کردم و نمی دونم چطور باید عکسم رو با فتوشاپ ادیت کنم، فقط کمی در مورد برنامه ACR شنیدم .
    از دوستان راهنمایی می خواستم.
    مورد دیگه اینکه اگر به نرم افزار ACR نیاز هست آیا میتونید یک لینک برای دانلود معرفی کنید؟
    با تشکر فراوان
    علی رضایی

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

سلام
    چند روز پیش با یکی از دوستان مشغول بحث راجع به لنز ماکرو بودم که یه مطلبی برام تبدیل به سوال شد ... در دوربینهای کراپدار بدلیل کوچکتر بودن سنسورشان فاصله کانونی ضرب در عدی ( بسته با سایز سنسور ) میشه تا معادل فاصله کانونی استاندارد بدست بیاد مثلا 100 ماکرو کانن روی کراپدار میشه 160 ... حالا سوال من اینه ایا این موضوع میزان بزرگنمایی روهم میتونه تحت تاثیر خودش قرار بده ؟ یعنی لنزی که 1.1 هست این نسبت بر روی کراپ و فول فریم ثابته ؟
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

ACR همراه فوتوشاپ میاد، ولی اگه دوربین شما از نسخه فوتوشاپ جدید تر باشه، باید ACR رو آپدیت کنید تا فایل های خام دوربین رو بشناسه...
    برای اینکار هم میتونید به سایت ادوبی مراجعه کنید.
    ali759 تشکر می‌کند.

كاربر همراه movahedian آواتار ها
    تشکر کرده
    642

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    سلام
    چند روز پیش با یکی از دوستان مشغول بحث راجع به لنز ماکرو بودم که یه مطلبی برام تبدیل به سوال شد ... در دوربینهای کراپدار بدلیل کوچکتر بودن سنسورشان فاصله کانونی ضرب در عدی ( بسته با سایز سنسور ) میشه تا معادل فاصله کانونی استاندارد بدست بیاد مثلا 100 ماکرو کانن روی کراپدار میشه 160 ... حالا سوال من اینه ایا این موضوع میزان بزرگنمایی روهم میتونه تحت تاثیر خودش قرار بده ؟ یعنی لنزی که 1.1 هست این نسبت بر روی کراپ و فول فریم ثابته ؟
    با سلام
    مطلب یا موضوع راجع به اینکه ضرائب لنز ها در بزرگنمایی هم موثر هست یا خیر پیدا نکردم اما تصور خودم اینه که لنز ماکرو روی سنسور کراپدار کادر بسته تری به شما ارائه میکنه و همچنین شما همان مینیمم فاصله فوکوس رو هم دارید. پس تصویر ثبت شده از سنسور کراپدار از تصویر سنسور فول فریم بزرگتر هست امیدوارم اشتباه نکرده باشم.
    شاهین اکبری و iman mehr تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط movahedian نمایش پست ها
    با سلام
    مطلب یا موضوع راجع به اینکه ضرائب لنز ها در بزرگنمایی هم موثر هست یا خیر پیدا نکردم اما تصور خودم اینه که لنز ماکرو روی سنسور کراپدار کادر بسته تری به شما ارائه میکنه و همچنین شما همان مینیمم فاصله فوکوس رو هم دارید. پس تصویر ثبت شده از سنسور کراپدار از تصویر سنسور فول فریم بزرگتر هست امیدوارم اشتباه نکرده باشم.
    اتفاقا نظر دوست من هم با شما یکی بود ولی از نظر من در فاصله کانونیه برابر چون تصویری که روی سنسور ثبت میشه برابرهست ، برای هردو به میزان 1.1 خواهد بود ... تا نظر دیگر اساتید چه باشد ...
    movahedian تشکر می‌کند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

درست فرموديد جناب موحديان

تصوير حاصل از سنسور كراپدار كادر بسته تري دارد اما طبق فرمول ( طول كادر و طول سنسور ) بزرگنمايي لنز به كراپ سنسور وابسته نيست .
    movahedian، iman mehr و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

اینطور که من فهمیدم، کراپدار بودن تاثیری روی پرسپکتیو و ابعاد اجزا نمیذاره، در واقع کراپ دار بودن سنسور فقط به این معنی‌ه که چون سنسور کوچیک تر‌ه (در مقایسه با سنسور کامل) یه بخشی از تصویر رو ثبت نمی کنه، و این یعنی زاویه دید محدود تر... به همین دلیل میان و یه ضریب تعریف می کنن تا نشون بدن که زاویه دید یه لنز روی دوربین کراپ دار معادل زاویه دید لنزی‌ه...
    از طرفی تعریف ماکرو هم اینه که اندازه تصویر با اندازه واقعی شی‌ برابر باشه ( فرقی هم نمیکنه که پرده‌ی پشت لنز که تصویر روش می افته پرده سینماست یا یه سنسور یک سانتی متری) مهم اینه که مثلا اگه یه تصویر یه خط کش رو بگیریم، هر یک سانتیمتر از تصویر روی پرده دقیقا یک سانتیمتر از خطکش رو نشون بده...