صفحه 346 از 735 نخستنخست ... 246 296 336 342 343 344 345 346 347 348 349 350 356 396 446 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,451 تا 3,460 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه :hamid: آواتار ها
    تشکر کرده
    426

درود
    یک مساله !
    Stop درست است یا Step ؟
    میگن دو استاپ دیافراگم رو بستم ( منظور F-stop بوده که خوب درست ... )
    ( مثلا عکس دو گام روشنتر میشود ) به اون هم میگن دو استاپ عکس روشنتر شد
    ولی آیا برای تمامی جاها باید بگیم استاپ ؟
    آیا وقتی توسط ایزو عکس روشنتر میشود ، باز هم میگیم 2 استاپ عکس روشنتر شده ؟
    اصلا آیا استپ هم گفته میشه ؟
    کلا من با این قضیه مشکل دارم
    ممنون میشم توضیح بدهند اساتید

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

استاپ در واقع عبارتی است که برای بیان حجم نور ورودی به دوربین استفاده میشه . هر بار 2 برابر کردن نور ورودی معادل 1 استاپ است. بنابراین عباراتی مثل " دو گام روشنتر شدن" عبارات دقیقی نیست. بعد اینکه اغلب برای سرعت شاتر هم از همین کلمه استاپ استفاده میشه که دلیلش اینه که دقیقاً بیان میکنه که نور ورودی چه قدر تغییر کرده. از طرفی معادل همان نور نورودی با حساسیت سنسور هم قابل دسترسی است اما به ندرت دیدم جایی برای ایزو از استاپ استفاده بشه. اما هر بار 2 برابر شدن یا نصف شدن ایزو هم معادل یک استاپ است.

کلمه step به هیچ عنوان برای دیافراگم استفاده نمیشه. چیزی که براش استپ استفاده میشه و احتمالا شنیده اید EV Step است. ev در واقع مخفف Exposure value است.که ترکیب همزمانی از سرعت شاتر و گشودگی دیافراگم را در یک حساسیت مشخص سنسور بیان میکند که ارزش نورسنجی یکسانی را ارائه میکند. مثلا f 8 s 500 معادل f 16 s125 است و هر دو یک EV step مشخص دارند. در واقع یک واحد دیگر برای بیان نور سنجی است. میتونید از قفل نور سنجی دوربینتون استفاده کنید و ببینید دقیقا چه کاری انجام میدهد.

Exposure value - Wikipedia, the free encyclopedia

F-number - Wikipedia, the free encyclopedia

این لینک هم همه چیز رو توضیح داده : A Tedious Explanation of the f/stop
    ویرایش توسط mreza1001 : Monday 11 February 2013 در ساعت 23:07 دلیل: تایپ
    Anoosh-Em، persian.boy، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه :hamid: آواتار ها
    تشکر کرده
    426

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    استاپ در واقع عبارتی است که برای بیان حجم نور ورودی به دوربین استفاده میشه . هر بار 2 برابر کردن نور ورودی معادل 1 استاپ است. بنابراین عباراتی مثل " دو گام روشنتر شدن" عبارات دقیقی نیست. بعد اینکه اغلب برای سرعت شاتر هم از همین کلمه استاپ استفاده میشه که دلیلش اینه که دقیقاً بیان میکنه که نور ورودی چه قدر تغییر کرده. از طرفی معادل همان نور نورودی با حساسیت سنسور هم قابل دسترسی است اما به ندرت دیدم جایی برای ایزو از استاپ استفاده بشه. اما هر بار 2 برابر شدن یا نصف شدن ایزو هم معادل یک استاپ است.

کلمه step به هیچ عنوان برای دیافراگم استفاده نمیشه. چیزی که براش استپ استفاده میشه و احتمالا شنیده اید EV Step است. ev در واقع مخفف Exposure value است.که ترکیب همزمانی از سرعت شاتر و گشودگی دیافراگم را در یک حساسیت مشخص سنسور بیان میکند که ارزش نورسنجی یکسانی را ارائه میکند. مثلا f 8 s 500 معادل f 16 s125 است و هر دو یک EV step مشخص دارند. در واقع یک واحد دیگر برای بیان نور سنجی است. میتونید از قفل نور سنجی دوربینتون استفاده کنید و ببینید دقیقا چه کاری انجام میدهد.

Exposure value - Wikipedia, the free encyclopedia

F-number - Wikipedia, the free encyclopedia

این لینک هم همه چیز رو توضیح داده : A Tedious Explanation of the f/stop
    بسیار عالی و دقیق...
    ممنونم
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    85

نمیدونم جای سوال ونوع سوالم درست یا نه ولی میخوام از دوستان یک مشاوره بگیرم
    من بدنه 7D با لنز 70-200 f2.8 ii دارم و این لنز اکثرا (80%) خواسته هایم را مرتفع میکنه ولی جای یک لنز زوم استاندار برای عکاسی خانوادگی و...(وایدتر )کاملا محسوس از طرفی به یک فلاش هم نیاز دارم.
    بودجم 2 میلیون تومان که برای خرید لنز 15-85 و فلاش 600 کنون کافی نیست(هر دو) و یکی یکی باید خرید بشه،اولویت و نیازم به این دو وسیله یکسان، که بتونم قطعا تصمیم بگیرم کدوم اول بخرم...
    حالا سوالم از دوستان اینه که با توجه به نوسانات بازار و و تجربه های شما (لنز یا فلاش)و...دوستان خرید کدوم اول پیشنهاد میکنند.
    تشکر کرده
    16459

فلاش را برای چه منظوری نیاز دارید؟ فلاش خود 7دی نمی تونه تا حدی کارتون رو راه بندازه؟ معمولا لنز با ارزش تر از فلاش ارزیابی میشه . بدون فلاش و با لنز در فضایی که نور باشه میتونید عکاسی کنید اما فلاش داشته باشید بدون لنز به چه دردتان میخورد؟
    Anoosh-Em، behzad_milad، kiavash و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    فلاش را برای چه منظوری نیاز دارید؟ فلاش خود 7دی نمی تونه تا حدی کارتون رو راه بندازه؟ معمولا لنز با ارزش تر از فلاش ارزیابی میشه . بدون فلاش و با لنز در فضایی که نور باشه میتونید عکاسی کنید اما فلاش داشته باشید بدون لنز به چه دردتان میخورد؟
    اما من یک لنز دارم....
    من در بیرون زیر نور طبیعی عکس میگیرم،مثلا برای جاهایی که نور خیلی زید...سایه خیلی شدید...و...

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط msms نمایش پست ها
    نمیدونم جای سوال ونوع سوالم درست یا نه ولی میخوام از دوستان یک مشاوره بگیرم
    من بدنه 7D با لنز 70-200 f2.8 ii دارم و این لنز اکثرا (80%) خواسته هایم را مرتفع میکنه ولی جای یک لنز زوم استاندار برای عکاسی خانوادگی و...(وایدتر )کاملا محسوس از طرفی به یک فلاش هم نیاز دارم.
    بودجم 2 میلیون تومان که برای خرید لنز 15-85 و فلاش 600 کنون کافی نیست(هر دو) و یکی یکی باید خرید بشه،اولویت و نیازم به این دو وسیله یکسان، که بتونم قطعا تصمیم بگیرم کدوم اول بخرم...
    حالا سوالم از دوستان اینه که با توجه به نوسانات بازار و و تجربه های شما (لنز یا فلاش)و...دوستان خرید کدوم اول پیشنهاد میکنند.
    با توجه به اینکه لنز شما فقط بازه تله را پوشش می دهد و بازه واید و نرمال را ندارید به نظرم خرید لنزی مانند 15-85 بسیار مهم تر از خرید فلاش است. ضمناً به جای فلاش گران قیمت کنن 600 می توانید فلاش نایسین 866MKII یا فلاش ارزان تر نایسین 622MKII را خریداری کنید.
    ارادتمند

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

نقل قول نوشته اصلی توسط msms نمایش پست ها
    اما من یک لنز دارم....
    من در بیرون زیر نور طبیعی عکس میگیرم،مثلا برای جاهایی که نور خیلی زید...سایه خیلی شدید...و...
    طبق استفاده ای که گفتید (بولد شده) شما میتونید با هزینه خیلی کمتر اقدام به خرید یه رفلکتور 5 کاره کنید که قطعاً کار شما رو راه میندازه و بقیه پول رو هم بابت خرید یه لنز دیگه مانند 85-15 خرج کنید

اما اگر خرید فلاش برای استفاده در جاههای کم نوره که باز برمیگرده به نیازه شما که آیا فلاش ارجح تره یا لنز
    البته فکر میکنم با داشتن 200-70 f2.8 در جاههای کم نور با مشکل کمبود نور مواجه نشید ؟
    mreza1001 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    16459

به اضافه ی اینکه اگر فلاش را روی دوربین بخواهید استفاده کنید با 200-70 و کراپ 1.6 خیلی بدرد خور نخواهد بود.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

با سلام دوستان
    جدیدا تو دانشگاه به پوستر مسابقه عکاسی از شعله برخوردم، از دوستان خواهشمندم اگه اطلاعاتی در این زمینه خاص عکاسی ( شعله ) دارن در اختیار من هم بزارن. از اونجایی که تو دانشگاه آزمایشگاه سوخت و ارتاق موجوده که انواع فرایند های احتراق توش صورت میگیره از نظر وجود شعله مسئله ای مشکلی ندارم :)