صفحه 25 از 28 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 278
Like Tree214تشکر

موضوع: مقايسه ديجيتال با نگاتيو

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

پیش فرض پاسخ: مقايسه ديجيتال با نگاتيو

اقای وطن دوست

تجربه نشون داده در این فروم هرموقع بحثها بدون جبهه گیری و تعصب دنبال شده به نتایج خوبی رسیدیم
    من به شما اطمینان میدم كه دوستانی كه در این بحث شركت كردند هدفشون بحث منطقی هست پس شما هم ناراحت نشوید چون اصلا كسی قصد نداره بگه فرضا تجهیزات شما دیگه كارایی نداره بلكه داریم مقایسه میكنیم

حالا یك خاطره بگم

یكبار با چند نفر از اعضای این فروم رفته بودیم الموت دریاچه اوان

ساعت 7 شب حركت كردیم كه شب تا صبح رو اونجا عكاسی شب انجام بدیم

یك عكاسی هم با ما امده بود كه در زمینه كاری خودش نسبتا معروفه و اكثرا میشناسنش به همین دلیل اسم نمیارم

توی ماشین هی مارو مسخره كرد ( البته به شوخی ) كه شماها با این دوربینهای دیجیتالتون عكاسی نمیكنید بلكه " عكس برداری میكنید " گفتیم یعنی چی ؟ گفت یعنی عكاسی یك فوت و فنی داره یك حسی داره ...

خلاصه یكمی داشتم ازش شاكی میشدم ولی خب چون تو ماشین من بود نخواستم چیزی بهش بگم

این بابا 5 عدد بدنه فیلمی با یك كوله لنز و یك مدیوم فرمت هم اورده بود و خودش میگفت تمام لوازم من قیمتش به اندازه یكدونه 5 دی هم نیست ولی با همینا ال میكنم بل میكنم...

مام گفتین ایول عجب ادم خفنی باهامون امده .عكاسی رو امشب بیخیال شیم بریم بغل دستش ازش مطلب یاد بگیریم

اقا سرتون رو درد نیارم رسیدیم بغل دریاچه ایشون 5 تا دوربین رو در زوایای مختلف بست رو سه پایه و سه پایه رو هم گذاشت رو زمین و رفت یك سوسیس كباب كرد وخورد بعد رفت گرفت تو چادرش خوابید تا صبح !

اقا مارو میگی گفتیم عجب تكنیك عكاسی توپی!:(

دیگه اینقدر لجمون گرفته بود كه بعضی موقعها با چراغ قوه تو لنز دوربینهاش نورمینداختیم

حالا همه اینها رو گفتم كه بگم بعضی ها گاهی اوقات زیادی جو گیر میشن و فكر میكنند خبریه

حالا یك زمانی تعداد عكاسها كم بود دوربین مثل الان راحت قابل تهیه نبود و یكنفر با قدری تلاش و همت میتونست سری تو سرها داشته باشه ولی الان دیگه اینطوری نیست

وقتی امكانات در اختیار تعداد زیادی قرار میگیره تعداد زیادی هم استعداد كشف میشه

حالا در این رقابت كسی كه ابزاری داره كه میتونه با هزینه كمتر و خیلی اسانتر با اون كار كنه احتمال پیشرفت و عقب نموندن از قافله براش بیشتره

شما رو بحث اقتصادی قضیه زیاد تاكید كردید .خب درسته اگر براتون صرف نمیكنه كه كارتون منطقیه و توجیه داره در غیر اینصورت میتونید در كنار داشتن همین تجهیزاتتون یك دیجیتال هم بخرید و یواش یواش وارد این ماجرا بشید

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط نادر نمایش پست ها

حالا یك خاطره بگم

یكبار با چند نفر از اعضای این فروم رفته بودیم الموت دریاچه اوان

ساعت 7 شب حركت كردیم كه شب تا صبح رو اونجا عكاسی شب انجام بدیم

یك عكاسی هم با ما امده بود كه در زمینه كاری خودش نسبتا معروفه و اكثرا میشناسنش به همین دلیل اسم نمیارم

توی ماشین هی مارو مسخره كرد ( البته به شوخی ) كه شماها با این دوربینهای دیجیتالتون عكاسی نمیكنید بلكه " عكس برداری میكنید " گفتیم یعنی چی ؟ گفت یعنی عكاسی یك فوت و فنی داره یك حسی داره ...

خلاصه یكمی داشتم ازش شاكی میشدم ولی خب چون تو ماشین من بود نخواستم چیزی بهش بگم

این بابا 5 عدد بدنه فیلمی با یك كوله لنز و یك مدیوم فرمت هم اورده بود و خودش میگفت تمام لوازم من قیمتش به اندازه یكدونه 5 دی هم نیست ولی با همینا ال میكنم بل میكنم...

مام گفتین ایول عجب ادم خفنی باهامون امده .عكاسی رو امشب بیخیال شیم بریم بغل دستش ازش مطلب یاد بگیریم

اقا سرتون رو درد نیارم رسیدیم بغل دریاچه ایشون 5 تا دوربین رو در زوایای مختلف بست رو سه پایه و سه پایه رو هم گذاشت رو زمین و رفت یك سوسیس كباب كرد وخورد بعد رفت گرفت تو چادرش خوابید تا صبح !

اقا مارو میگی گفتیم عجب تكنیك عكاسی توپی!:(

دیگه اینقدر لجمون گرفته بود كه بعضی موقعها با چراغ قوه تو لنز دوربینهاش نورمینداختیم
    ممنون نادر جان از تجدید خاطره
    قسمت جالبش اینجا بود كه تا بچه ها عكس مینداختن 6 هفت نفری میرفتن سر اغش و عكسها رو بهش نشون میدادن و میگفتن حیف كه شما نمیتونی عكسهاتون رو ببینید
    eksir، Ghadiri، Kaveh Ghobadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اتفاقا این استاد با ما دوستی كمی دارد....

این عزیز جملات قصار دیگری هم دارند كه در یك جمع خصوصی برایتان تعریف خواهم كرد...!

یك دوربین مینولتای قدیمی دارند كه با چسب آكواریوم! آبندی شده است...:confused:

پی نوشت :

قصار اینطوری بود؟
    Daruosha، Ghadiri، نادر و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

آقا نادر از خاطره و صحبتهای قشنگت ممنونم.

جناب قبادی عزیز از توضیحات شمل هم بسیاز سپاسگذارم.

شاید شما درست می گویید و دلیل عمده اش همان مسائل اقتصادی قضیه باشد. به هر حال ممکنه الان نتونم یا نخوام دیجیتال بخرم اما این بحث یک فایده بزرگ داشت برام و اون اینه که با دوستهای خوبی چون شما آشنا شدم.

از همتون ممتونم.
    Kaveh Ghobadi و نادر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

حالا گذشته از این حرفها الان چند ساله كه دیجیتال به حدی رسیده كه میشه واقعا باهاش عكس گرفت ولی این همه عكسهای زیبا و تاثیر گذار قبل از اون همه با فیلم بودند

صحبت ما فقط اینه كه اگر دیدیم تكنولوژی های جدید راهگشا هستند در حد توان ازشون استفاده كنیم

ولی اینو باید خدمت شما اعتراف كنم اقای وطن دوست كه عكاسی دیجیتال و فوتوشاپ و ...دست ادم رو برای جبران اشتباهات و خطاها باز میگذاره یعنی در عكاسی با فیلم شاید خیلی از اشتباهات رو به این راحتی ها نشه تصحیح كرد پس احتیاج به تسلط و تجربه بیشتری داره و من میدونم كه شما كه از پس این سیستم عكاسی بخوبی بر امدید هر زمان وارد سیستمهای دیجیتال شوید خیلی سریع به اون هم مسلط میشید

امیدوارم همیشه موفق باشید
    Kaveh Ghobadi و M.vatandoost تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

.
    ویرایش توسط نادر : Thursday 20 December 2007 در ساعت 00:06 دلیل: .

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

پیش فرض پاسخ: یک نقطه عجیب. . . .

شما اصلا حتی یک نگاه هم به پست و امضای من نیانداخته اید این همه جمله برام نوشتی فقط بخاطر اینکه یکی یه شکری خورده کلمه آنالوگ رو در پستش بکار برده.
    من الان در حدود یک میلیون تومان تجهیزات آنالوگ دارم 10 ساله که دارم. بحث سر اینه که آیا ارزش داره اینهمه هزینه کنم و بیام دیجیتالی بشم یا نه. چون این تجهیزاتی که خیلی بیشتر از اینها به مرور پولش رو دادم 100 تومن هم نمی خرن.
    اتفاقا من دقیقا جمله ای که به نظرم غیر منطقی اومد رو نقل قول کردم....دوباره نگاه کنید...
    مهیار درست میگه...برای ما مهم نیست که شما دیجیتال بخرید یا با هما دوربین قبلی کار کنید..به هر حال شما صاحب تجربه هستید و خوب و بد رو خودتون حتما تشحیص میدهید.......
    علت بحث ما با شما اصلا سر این نیست که آقا تورو خدا بیا دیجیتال بگیر...نه....ما از فرمایشات غیر منطقی شما نقل قول کردیم و در اون موارد از دیجیتال دفاع کردیم....

2
    - فکر می کنم با اینکه دلیلی برای توجیه آنالوگ و ادامه این بحث نمی بینم. کسی که با آنالوگ کار کرده و به آن علاقه مند است گناه که نکرده حتی اگر دیجیتال با کیفیت تر باشد که اگر با انصاف نگاه کنید حقیقتا اینطور نیست. نباید با یک آنالوگ کار اینگونه برخورد کرد من فکر می کنم که شما دارید کمی متعصبانه با من برخورد می کنید. اگر اینگونه است من در یک پست با فونت درشت برایتان می نویسم که دیجیتال خدای مطلق عکاسی است تا خیال همه راحت شود. اما اگر اینطور نیست بیایید منطقی تر با هم بحث کنیم.
    هیچ تعصبی در کار نیست....دوست عزیز....اصلا میدونید تعصب به چی میگن؟؟؟؟به اینها:

حاضرم یک عکس را از روی نگاتیو اسکن کنم و با بالاترین کیفیت و اندازه عکس شما به مقایسه بگذارم. پس بحث کیفیت را قبول ندارم. در ضمن برای چاپ هم حاضرم مقایسه ای را با هم انجام دهیم.
    در مورد اتوفکوس و لرزه گیر هم من با دوربین دیجیتال کار کردم می تونم به جرات بگم که برای یک عکاس خوب مد اتو اصلا کاربرد ندارد. (جز در عکاسی خبری و عکسهایی که خیلی با عجله گرفته می شود) که الحمدالله من جزو این دسته عکاسان نیستم.
    در مورد ندیدن عکس در زمان عکاسی بحث خیلی مفصل است. که بعد از تمام شدن این بحث برایتان می نویسم. من خیلی ها را می شناسم که از این قابلیت دوربین خود به عمد استفاده نمی کنند. چون معتقدند دیدن عکس در لحظه فکر شما را برای بستن کادرهای متفاوت دیگر محدود می کند. این فقط یک دلیلش است.
    باور کنید که نمی خواهم از آنالوگ دفاع کنم ا
    !!!!!!!!!!!!!!
    فرق دوربین شما با دوربین من این است که پشت اتاق تاریک شما یک سنسور است. پشت اتاق تاریک دوربین من هم یک سنسور است به اسم نگاتیو. برای وارد کردن عکسها به کامپیوتر از کابل استفاده می کنید و من از اسکنر .
    کاملا اشتباه میکنید......اصلا چنین فرقی نیست....یعنی این کوچکترین فرق و کم ارزش ترین فرق دیجیتال با آنالوگ است.توضیحات بیشتر باشه برای بعد.برای زمانی که شما علاقهمند بودید برای شنیدن.....

ببنید دوستان من قبول دارم که حرفهای شما درست است
    این هم آخر تناقض در نوشته های شما...اگر قبول دارید پس این حرفها چیه؟؟؟؟

منتظر تجربیات سازنده شما هستم. مطمئن باشید روی نظر های خالی از تعصب حتما فکر می کنم. لطف کنید در راهنمایی هاتون شرایط من را هم در نظر بگیرید. من تجهیزاتم برای آنالوگ کامله
    میشه بگید منظور از نظارت بدون تعصب چیه؟؟
    اینکه میگیم در لحظه عکاسی عکس رو میبینید و قابلیت این رو دارید تا از ایزوی 100 تا 3200 رو در چند لحظه تنظیم کنید و یا لنز شما لرزش گیر داره و یا اتوفکوس داره...به نظر شما غیر منطقی است و ارزش فکر کردن نداره؟؟؟!!!

و اینکه شما میفرمایید دیدن همان لحظه عکس برای لای جرز دیوار خوبه و یا لرزش گیر به درد سازندش میخوره و اتوفکوس هم که تکلیفش روشن و الحمدالله در مورد ایزوها نظری ندادید...اما احتمالا اون هم به درد نمیخره...چون شما به سرعت فیلم رو عوض میکیند........

به نظر شما کدام عیر منطقی است دوست عزیز....؟؟؟؟!!!!!
    Kaveh Ghobadi، smn و Rofougaran تشکر می‌کنند.
    مسعود قدیری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1219

با درود
    امیدوارم در این بحث هم كلام خوبی باشم.
    سعی كردم مطالب این تاپیك رو خوب بخونم چون برای من حیاتی میبا شد. واقعیت اینه كه با شرایط فعلی چاره ای جز استفاده از تجهیزات دیجیتال نیست.
    حدودا 10 سال از عدم تولید كاغذ های عكاسی سفید و سیاه با پایه كاغذ میگذرد وآنچه الان موجود است كاغذ های عكاسی با پایه كاغذ وپلاستیك میباشد.
    از آخرین داروی ظهور و ثبوتی كه برای ظهور نگاتیو سفید سیاه ساختم حدودا 3 سال میگذره (واقعا میساختیم متول+هیدروكنین+سولفیت+كربن ت+برومور را با یك فرمول جادویی كه در هیچ كتاب شیمی عكاسی ندیده بودم با ترازوی دقیق وزن میكریم .
    پدرم آن را روی یك كاغذ زرد شده كه از 50 سال پیش از استاد كار های قدیمی براش مانده بود و مثل یك نقشه گنج نگهداریش میكرد.
    برای ظهور نگاتیو دو فرمول دارو و برای ظهور كاغذ هم دو فرمول خلاصه هفته ای دو با برای ساختن دارو پشت بازو كار میكردیم.
    حدودا 2 سالی هم هست كه دیگه كلا تاریكخانه سفید سیاه رو جم كردیم. از اون اگراندیسور های دورست ایتالیایی غول 5×4 دیگر هیچ كاری بر نمیاد این رو واقعا میگم باور كنید هر روز چنتاش جلو چشممه .
    اما برسیم سراغ بحث شیرین تاریكخانه های رنگی كه با این شكل كه جلو میره تا آخر همین امسال او نهاهم میرن كنار وسایل تاریكخانه سفید سیاه.
    اواخر سال 1999 میلادی وقتی نماینده فروش كداك در ایران ادعا كرد از سال 2000 میلادی محصولات كداك دیگر در امریكا تولید نخواهد شد بهش خندیدیم آخر مگر ممكن بود. ولی شد ومحصولات كداك در اروپا تولید شد.
    دوباره وقتی اعلام كرد نگاتیو 120 كداك دیگر تولید نخواهد شد با ورمان نشد تا اینكه روی جعبه نگاتیو ها عبارت Made in chine رو دیدیم .
    و الآن در سایت كداك دیگر نگاتیو مدیوم فرمت نمی بینید .
    این یعنی آقاجون بر و یادبگیر از ابزار دیجیتال چگونه باید استفاده كرد .
    شركتها از خیلی سال قبل شروع به سرمایه گذاری در این زمینه كردند وامروز به این نتیجه رسیدند كه تا سایز مدیوم رومیشود با ابزار دیجیتال ساپورت كرد و شاید هم بیشتر.
    حالا اگر كسی مشق عكاسی میخواد بكنه نگاتیو 135 توسط تعداد اندكی كارخانه مثل فوجی هنوز تولید میشه (راستی روی جعبه های جدید نگاتیو 135 كونیكا كه آدرس شركت تولید كننده ایرانی آن رو نوشته دید.)و حرفه ای ها هنوز میتونن از نگاتیو یا اسلاید لارج فرمت استفاده كنند.
    من از این فروم جیزهای بسیاری آموختم وامید وارم در بحث های این چنینی با تعصب برخورد نكنیم.:)
    Arash، Amir Mohebi، infinity و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

به عنوان كسی كه سال هاخاك نگاتیو خورده باید بگم كه از روزی كه دیجیتال پا به عرصه گذاشت حدس می زدم كه عكاسی فیلمی روزی منسوخ خواهد شد ولی هیچ وقت فكر نمی كردم ( و نمی كردیم) كه سرعت این سقوط و اضمحلال و فروپاشی اینقدر وحشتناك باشه .

جبر تاریخ رو باید پذیرفت.

من هم هنوز دلتنگ عكاسی فیلمی ام.

هنوز دلتنگ مدارس بزرگ دولتی نزدیك خونه هام كه به راحتی و حتا پیاده می شد رفت و اومد و از حیاط بزرگ مدرسه لذت برد و مجبور نبود با سرویس راه طولانی پیمود تا وارد یك خونه یا كانكس یا .... به عنوان مدرسه شد.

هنوز دلتنگ اتوموبیل های كلاسیك آمریكایی ام.

هنوز دلتنگ عشق های پاك پسرها و دختران ساده پوش دهه های گذشته ام. زمانی كه اول عاشق می شدند بعد از پدر و مادر و خونه و زندگی و ماشین و حساب بانكی همدیگه سوال می كردند.

هنوز دلتنگ بیتلز و پینك فلوید و كوئین فلیت وود مك و سایمون اند گارفونكلم.

هنوز دلتنگ فیلم های سینمایی دهه ی 60 و آلفرد هیچكاك و .... ام

ولی آخرش كه چی ؟

جبر تاریخ رو باید پذیرفت و با تكنولوژی پیش رفت. من از اونایی هستم كه اگه 60 و 70 سالم بشه هم سعی میكنم از تكنولوژی روز و از پیشرفت بشر عقب نمونم.
    Arash، Amir Mohebi، Amirabbass و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

آقایون من عذر می خوام. فکر می کنم که بحث در مورد دیجیتال یا نگاتیو بحث خیلی کش داری باشه. خوبه که این بحث رو ادامه بدیم اما لطفا من رو هدف قرار ندید. خیلی خیلی ممنون میشم.

اینجا بزرگ می نویسم که دیگه نگید که غیر منطقی هستم :

اعتراف میکنم که حرفهایم در مورد دیجیتال و دفاع از نگاتیو کاملا غیر منطقی بوده و چون پول ندارم که دیجیتال بخرم دارم از نگاتیو دفاع می کنم .

امیدوارم این برای دوستانی که صحبتهای من را باعث رنجش ایشان شده بود کافی باشد.

در ضمن خارج از این بحث من واقعا از مصاحبت با شما دوستان لذت بردم از صحبتهای جناب قبادی جناب فرهاد و نادر خان هم خیلی استفاده کردم از همه شما ممنونم . قول می دم که حتما در صورتی که بتونم مبلغش رو تهیه کنم یک دوربین دیجیتال خوب بخرم. اما مطمئنم موقعی این کار را خواهم کرد که حداقل بتونم تمام لنزها و فیلتر هام رو یکجا برای دیجیتال بخرم .

با تشکر

صفحه 25 از 28 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 آخرینآخرین