صفحه 49 از 83 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 481 تا 490 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

بی طرفانه به عنوان یک کاسب این مملکت میگویم:
    در مملکتی زندگی میکنم که روز به روز احساس میکنم قدرت خرید مردم کم شده .مربوط امسال و پارسال هم نیست و سالها بر همین منوال است.
    در مملکتی زندگی میکنم که هزینه ها سال به سال افزایش پیدا میکنه .
    در مملکتی زندگی میکنم که بدون تعارف فروشنده ها و مغازه دارانش سال به سال ضعیف تر میشوند و دلال ها قوی تر.
    چند فروشگاه را دیده اید که از هر لنزی 10 عدد داشته باشد و از هر بادی 20 عدد؟
    چند فروشگاه دیده اید که جنس پشت ویترینش را هر چند هفته عوض نکند(جای نو نفروشد) و از ان فقط به عنوان نمونه و تست مشتری استفاده کند؟
    چند بارشده که فروشنده به شما بگوید باید از انبار (دلال. وارد کننده و ان کسی که دست اول است وتاثیر گذار در قیمت)جنس را بیاورم.
    مشکل اینجاست که این (ما) فروشندگان همه دست چندمی هستند و این چند عدد دوربین و لنز کل داراییشان است.
    فروشگاه هایی که کل جنس مغازه شان 10 میلیون تومان نمیشود و کل مغازه رو با کیف و سه پایه و رم ریدر و جعبه خالی پر کردند و در سر ماه باید با این 10 میلیون سرمایه ماهی چند میلیون اجاره بدهند و پول برق و مالیات و ...... و خرج جند نفر را از همین جا در بیاورند و ....
    با این وضع شما فکر کنید تعداد مشتری ها هم روز به روز کم میشود.
    روز به روز هم بر تعداد همکاران اضافه میشود و هر ماه درامد مغازه دار کم.
    اینگونه میشود که فروش اجباری رم و فیلتر تغلبی و باب میشود و هر مشتری به عنوان ناجی مغازه دار برای حیات فرض میشود و مغازه دار این احساس را میکند که باید تا میتواند هزینه ها را از این مشتری جبران کند.
    این است که زلزله در ژاپن و قیمت دلار و قیمت نفت و بورس ژاپن و .... که دلیلی میشود بر گران فروشی.
    صادقانه باید گفت که برای فروشندگان و مغازه داران ضعیف تنها راه برای بقا گران فروشی است.
    قوی ها و سرمایه داران و واردکنندگاه هم که اصلا تن به فروشندگی و نمایندگی نمیدهند و سود را در ساپورت کردن همین مغازه داران ضعیف میبینند و از راه دور برای ژاپن در ایران زلزله درست میکنند !
    درست است قیمتها بالا رفته و دلار گران شده ولی نه تا به این حد !
    به قول یکی از دوستان چطور فقط برای کنون 7d دلار گران شده نه برای نیکون d7000
    در حالی که قیمت نیکون d7000 همان 1299 دلار است.
    موفق باشید.
    amehrshad، Javid، MehdiM و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

امروز قصد خرید فلاش نیکون SB600 داشتم که با قیمت تعجب بار 380 تومن برخوردم!!!
    نمیدونم اینا با چه فکر و منطقی اینقدر اجناسشون را گرون کردند!
    ایا به دین و دنیا و اخرت اعتقاد دارند؟
    ایا بازار به این شکل باقی خواهد ماند؟
    ایا فروشندگان محترم مایحتاج دیگری ندارند و به بازارهای دیگر مراجعه خواهند کرد؟
    ایا این کلاهبرداری و دزدی را زرنگی میدانند؟
    ایا...

زورم که بهشون نمیرسه مجبورم حواله بدم به خدا : خدا ازشون نگذره!
    Sina.J، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

وقتش نرسیده مدتی بازار رو تحریم کنیم؟
    من فکر می کنم 1ماه همه با هم خریدهامون رو عقب بندازیم بازار مجبور میشه قیمت هارو پایین بیاره حتی اگر مدت طولانی این کار انجام بدیم یک رم و 3 پایه هم روش میگیریم
    من مخالف این حرفا هستم که خود بازار هم دچار بدبختیه وقتی دیدم توی همین جمهوری همه با هم ارتباط دارند و وقتی می فهمن شما خریدار هستید تمام بازار خبردار میشه پس یه چیزی هست و اون هم اتحاد بازاره ،اگر این اتحاد رو ما به عنوان مصرف کننده داشته باشیم پس میشه قیمت هارو پایین اورد حد اقل هممون میدونیم این قیمت ها قیمت واقعی نیستند !
    خوشحال میشم کسی مخالفتی داره توضیح بده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_k نمایش پست ها
    بی طرفانه به عنوان یک کاسب این مملکت میگویم:
    در مملکتی زندگی میکنم که روز به روز احساس میکنم قدرت خرید مردم کم شده .مربوط امسال و پارسال هم نیست و سالها بر همین منوال است.
    در مملکتی زندگی میکنم که هزینه ها سال به سال افزایش پیدا میکنه .
    در مملکتی زندگی میکنم که بدون تعارف فروشنده ها و مغازه دارانش سال به سال ضعیف تر میشوند و دلال ها قوی تر.
    چند فروشگاه را دیده اید که از هر لنزی 10 عدد داشته باشد و از هر بادی 20 عدد؟
    چند فروشگاه دیده اید که جنس پشت ویترینش را هر چند هفته عوض نکند(جای نو نفروشد) و از ان فقط به عنوان نمونه و تست مشتری استفاده کند؟
    چند بارشده که فروشنده به شما بگوید باید از انبار (دلال. وارد کننده و ان کسی که دست اول است وتاثیر گذار در قیمت)جنس را بیاورم.
    مشکل اینجاست که این (ما) فروشندگان همه دست چندمی هستند و این چند عدد دوربین و لنز کل داراییشان است.
    فروشگاه هایی که کل جنس مغازه شان 10 میلیون تومان نمیشود و کل مغازه رو با کیف و سه پایه و رم ریدر و جعبه خالی پر کردند و در سر ماه باید با این 10 میلیون سرمایه ماهی چند میلیون اجاره بدهند و پول برق و مالیات و ...... و خرج جند نفر را از همین جا در بیاورند و ....
    با این وضع شما فکر کنید تعداد مشتری ها هم روز به روز کم میشود.
    روز به روز هم بر تعداد همکاران اضافه میشود و هر ماه درامد مغازه دار کم.
    اینگونه میشود که فروش اجباری رم و فیلتر تغلبی و باب میشود و هر مشتری به عنوان ناجی مغازه دار برای حیات فرض میشود و مغازه دار این احساس را میکند که باید تا میتواند هزینه ها را از این مشتری جبران کند.
    این است که زلزله در ژاپن و قیمت دلار و قیمت نفت و بورس ژاپن و .... که دلیلی میشود بر گران فروشی.
    صادقانه باید گفت که برای فروشندگان و مغازه داران ضعیف تنها راه برای بقا گران فروشی است.
    قوی ها و سرمایه داران و واردکنندگاه هم که اصلا تن به فروشندگی و نمایندگی نمیدهند و سود را در ساپورت کردن همین مغازه داران ضعیف میبینند و از راه دور برای ژاپن در ایران زلزله درست میکنند !
    درست است قیمتها بالا رفته و دلار گران شده ولی نه تا به این حد !
    به قول یکی از دوستان چطور فقط برای کنون 7d دلار گران شده نه برای نیکون d7000
    در حالی که قیمت نیکون d7000 همان 1299 دلار است.
    موفق باشید.
    همین خود جنابعالی اگه تاکسی سوار بشی و واسه 50تومن اضافه کرایه ای که ازتون بگیره این روزه ها رو بخونه مطئنآ یقشو میگیری و میگی به من چه که خرجت بالاست کرایت 200 تومن بیشتر نیست. حالا چطور انتظار داری که این جماعت واسه خریدن یه دوربینی که وسیله کار و امرار معاششون هست حداقل 200هزار تومن پول اضافه تر پرداخت کنه؟!!!!
    با این توجیه زشتی که آوردید نه تنهاکار زشتتون توجیه نشد بلکه اون رو زشت تر جلوه دادید. کاسبای مملکت مارو ببین....
    mdei، farhad_k و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Saman-rock نمایش پست ها
    وقتش نرسیده مدتی بازار رو تحریم کنیم؟
    من فکر می کنم 1ماه همه با هم خریدهامون رو عقب بندازیم بازار مجبور میشه قیمت هارو پایین بیاره حتی اگر مدت طولانی این کار انجام بدیم یک رم و 3 پایه هم روش میگیریم
    من مخالف این حرفا هستم که خود بازار هم دچار بدبختیه وقتی دیدم توی همین جمهوری همه با هم ارتباط دارند و وقتی می فهمن شما خریدار هستید تمام بازار خبردار میشه پس یه چیزی هست و اون هم اتحاد بازاره ،اگر این اتحاد رو ما به عنوان مصرف کننده داشته باشیم پس میشه قیمت هارو پایین اورد حد اقل هممون میدونیم این قیمت ها قیمت واقعی نیستند !
    خوشحال میشم کسی مخالفتی داره توضیح بده
    با شما 100% موافقم. من این پیشنهاد رو 2هفته پیش توی پست آخرین قیمت d7000 دادم. خواهش می کنم از دوستان عضو سایت واسه یک بار هم که شده بیایم با اتحادمون جلوی کم فروشی، گران فروشی، تقلب، دلال بازی، کلاهبرداری و .... هر چیزی که باعث میشه مشتری در مقابل فروشنده سر تعظیم فرود بیاره بایستیم. ما ولی نعمتان فروشندگان هستیم، اونها هستند که باید به ما و خواسته های ما احترام بگذارند نه ما.
    یا حق
    NetNegar تشکر می‌کند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط delmon نمایش پست ها
    همین خود جنابعالی اگه تاکسی سوار بشی و واسه 50تومن اضافه کرایه ای که ازتون بگیره این روزه ها رو بخونه مطئنآ یقشو میگیری و میگی به من چه که خرجت بالاست کرایت 200 تومن بیشتر نیست. حالا چطور انتظار داری که این جماعت واسه خریدن یه دوربینی که وسیله کار و امرار معاششون هست حداقل 200هزار تومن پول اضافه تر پرداخت کنه؟!!!!
    با این توجیه زشتی که آوردید نه تنهاکار زشتتون توجیه نشد بلکه اون رو زشت تر جلوه دادید. کاسبای مملکت مارو ببین....
    دوست عزیز ،

دوربین گرون شده که شده !
    دلیل نمیشه اینقدر بی پروا با هم صحبت کنیم، کمی خونسرد باشید و در صحن علنی فروم رعایت ادب کنید.

ایشون هم به عنوان یک کاسب کمی درد دل کردند و از مشکلات جاری خودشون گفتند ...
    A_Maddah، reza_Bahman، Mashhadi Vahid و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

با تشکر از دوستان عزیز جناب آقایان مبین، پسر پارسی، radioheadz ، farhad_k و دیگر عزیزانی که با پست های سازنده، به ادامه بحث پرداختند.

از آنجائیکه به نظر میرسد اغلب عزیزان افزایش شدید قیمت ها را بیشتر در راستای سیاست های وارد کنندگان و فروشندگان جهت کسب در آمد بیشتر میدانند، (برخلاف نظر دیگر دوستان و بنده که عوامل دیگر مانند افزایش قیمت دلار، هزینه های جاری و بالا رفتن قیمت دوربین در شرکتهای مادر را نیز به همین اندازه دخیل میدانند)، بهتر است جهت استفاده خردمندانه و عملی از دیدگاه اغلب دوستان به تاپیک http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=14740 مراجعه کرده و با اتحاد از طرح های ارائه شده توسط دیگر عزیزان حمایت کنیم، تا بلکه به راهکاری منطقی و عملی برای خرید ارزان تر برسیم.

با تشکر مجدد از عزیزانی که با کنترل هیجان خود، و با احترام به قوانین فروم به حفظ فضای دوستانه و سازنده فروم کمک میکنند.

سهی
    farhad_k، Hamid.d، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

دوست عزیز ،

دوربین گرون شده که شده !
    دلیل نمیشه اینقدر بی پروا با هم صحبت کنیم، کمی خونسرد باشید و در صحن علنی فروم رعایت ادب کنید.

ایشون هم به عنوان یک کاسب کمی درد دل کردند و از مشکلات جاری خودشون گفتند ...
    سلام
    آقای حسینیان، خدمت شما عارضم که گرون فروشی شرعاً و قانوناً جرم محسوب میشه و این عزیزان فروشنده رو هم کسی مجبور نکرده که توی این کار بمونن و برای کسب سود بیشتر کارشون به اینجاها کشیده بشه و بخوان ملت رو تلکه کنن.
    درد و دل...؟
    به نظر من که به هر چیز دیگه ای شبیه بود الا درد و دل.
    farhad_k، delmon و NetNegar تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina.J نمایش پست ها
    سلام
    آقای حسینیان، خدمت شما عارضم که گرون فروشی شرعاً و قانوناً جرم محسوب میشه و این عزیزان فروشنده رو هم کسی مجبور نکرده که توی این کار بمونن و برای کسب سود بیشتر کارشون به اینجاها کشیده بشه و بخوان ملت رو تلکه کنن.
    درد و دل...؟

دوست عزیز،
    صحبت من ربطی به گران فروشی یا ارزان فروشی یا .... ندارد.
    فقط یادآوری کردم که میتوان زیباتر و با ادب تر با هم صبحت کنیم. همین.

در مورد موضوع این تاپیک:
    همه به عنوان خریدار دارند صحبت میکنند، حال یک نفر به عنوان یک کاسب چند سطری نوشته اند ( که به نظرمن چیزهای عجیبی نگفته اند،و همه مان این موارد را میدانیم و به نظر من بیشتر درد دل است ) اما این طرز برخورد اصلا جالب نیست !

در مورد وضیعت بازار :
    دوستان، به نظر من هم، قیمت تجهیزات عکاسی بالاست ! اما مطمئن باشید اینجا (ایران) همیشه نتیجه دو دوتا چهارتا نیست ! هزار و یک مسئله اقتصادی و سیاسی و .... وجود دارد که بر قیمت ها تاثیر گذار است. حالا زلزله ژاپن بهانه ای شده است (با وجود موثر بودن بر قیمت جهانی ) که همه آنرا میتوانند راحت بیان کنند.

اما به نظرم تنها دلیل بالا رفتن شدید قیمت تجهیزات عکاسی، زلزله ژاپن نیست.
    A_Maddah، Javid، ashkan 78 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina.J نمایش پست ها
    سلام
    درد و دل...؟

هر چیز که بود شما لطفا بیشتر متوجه ادبیاتتون باشین . در این فروم خوشبختانه با این لحن و برخورد به شدت مقابله میشه.
    اگر از شرع و قانون دم میزنید اول خودتون پابند باشین
    farhad_k و NetNegar تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

صفحه 49 از 83 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 ... آخرینآخرین