صفحه 9 از 80 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من هیچ اطلاعی در خصوص لنز های Zuiko ندارم ولی لینک زیر را پیدا کردم.
    کد:
    http://www.olympusamerica.com/cpg_section/cpg_digital_slr.asp?section=lens
    حالا سئوالم اینه آیا تمام لنز های Zuiko فقط همین تعداد است یا هنوز لنز هم دارد؟
    ایا قیمتهایی که زیر لنز ها زده واقعا همه جا همین قیمت است یا یا این سایت اشتباه قیمتها را درج کرده است؟مثلا 300اف2.8 رو زده6999.99دلار!!!درسته؟تقریبا 7000000 تومان!!!!!!
    پایدار باشید
    یا حق
    سلام جناب مداح

لنز های Zuiko Digital همین تعداد است. البته می شود از تبدیلی برای استفاده کردن از لنز های قدیمی Zuiko هم استفاده کرد که خوب خودتان بهتر می دانید چه معایب و محاسنی دارد.

کراپ فکتور این لنزها 2X هست.
    A_Maddah و persian.boy تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    والا به نظر من اين كه ما چيزي رو كه نمي پسنديم فكر كنيم كه بده و بدرد نمي خوره به نظرم صحيح نيست چون انسان براي هر چيزي شريك مي تونه داشته باشه الا سليقه ! كه اگر اين طوري نبود كه امروزه فقط يك كمپاني ماشين و دوربين و .....توليد داشتند
    پس به نظرم اگر اين كمپاني ها توليد دارند حتما هم مشتري و مصرف كننده هم دارند حالا شايد تعدادشان متفاوت باشد و اين يعني در بازار توان رقابت دارند
    reza_Bahman تشکر می‌کند.

كاربر همراه mehrdadr آواتار ها
    تشکر کرده
    134

سلام
    دوستان من هیچ اطلاعی در خصوص لنز های Zuiko ندارم ولی لینک زیر را پیدا کردم.
    کد:
    http://www.olympusamerica.com/cpg_section/cpg_digital_slr.asp?section=lens
    حالا سئوالم اینه آیا تمام لنز های Zuiko فقط همین تعداد است یا هنوز لنز هم دارد؟
    ایا قیمتهایی که زیر لنز ها زده واقعا همه جا همین قیمت است یا یا این سایت اشتباه قیمتها را درج کرده است؟مثلا 300اف2.8 رو زده6999.99دلار!!!درسته؟تقریبا 7000000 تومان!!!!!!
    پایدار باشید
    یا حق
    بله دوست عزیز، این لنز ها مجموعا یک رنج ۷مم تا ۳۰۰ مم رو پوشش میدن كه در دنیای ۳۵ مم معادل ۱۴ تا ۶۰۰مم خواهد بود. البته بدون استفاده از تله کانورتر های ۱.۴ یا ۲. در کناره این لنز ها سیگما و لایکا/پاناسونیک هم لنز های دیگری رو برا این سیستم اریه میکنن. از این لیست به غیر از ۸ لنز بقیه مقاوم در برابر ضربه و رطوبت و گرد خاک هستن. در مورد قیمت ها اینها اصطلاحا همون قیمتهای WRP هستن و در آمازون و سایر سایت ها قیمتها پایینتر هستن.
    Olympus E5,E-P2, E510
    ZD14-54 F2.8-3.5, ZD50-200 F2.8-3.5, ZD50 F2, Sigma 150 F2.8, mZD14-42 F3.5-5.6, MMF-1, EC-14, EX-25, FL-50R, FL-14
    Lowepro Mini Trekker AW, Manfrotto 718B

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

با سلام.
    بر خلاف آن چیزی که بسیاری از دوستان فکر میکنند،برند المپوس، برند بسیار پر استفاده است. تنها دلیل فروش بیشتر کانون و نیکون، بحث تبلیغات آنهاست.
    مثالی میزنم بسیار واضح:
    فرق ویندوز و لینوکس. چه تعداد در ایران و کشورها از لینوکس استفاده میکنند؟ اصلا چه تعداد بلدند یک سی دی ناقابل را در لینوکس از سی دی رام بیرون بیاورند؟:biggrin:
    اما ویندوز! هر بچه ای بلد است با آن کار بکند.
    این درست است که بگوییم لینوکس بد است؟ یا ویندوز برتر است؟
    تبلیغات و قراردادهای مایکروسافت با کارخانجات تولید سخت افزار از عوامل فروش بالای آن است. وگرنه بدانید که سرور مایکروسافت، لینوکس است!!!
    در مورد دوربین بنده خودم قبل از خرید کانون، قصد خرید المپوس را داشتم. برعکس آنچه فکر میکنید، لنزهای آن نسبت به کیفیت و قابلیت ها، بسیار ارزانتر از کانون است. اما بله! تعداد محدود است. و در ایران بسیاری از این لنزها یافت نمیشود.
    اما در اروپا و آمریکا بسیاری از المپوس استفاده میکنند. اما به دلیل تبلیغات اصولی تر و بازاریابی حرفه ای، تعداد خریداران بیشتری به سمت کانون و نیکون رفته اند.
    بحث بازاریابی و شناخت بازار را دوستان مدنظر قرار بدهند.

-----نظر یک آماتور-----:biggrin:
    mehrdadr و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    مهرداد خان شما از پست دوستان در اینجا چنین برداشت کرده اید که کانن و نیکون برتری مطلق هستند؟من که از پست دوستان چنین برداشتی نداشتم .بهتر است از اول پستهای این تاپیک را بخوانید.
    مهرداد خان چند تا لنز در برند کانن و نیکون موجود هست که در المپوس نیست؟به نظر شما حال صحیح است که بگوییم کانن و نیکون بخاطر همین نبود چند لنز در برند Zuiko خیلی برتر و سرتر از Zuikoاست؟
    قیمتهای لنز های Zuiko به نظر شما چطور است؟
    می خواستم بدانم که آیا Zuiko لنز های م م 400 وم م 500 و 600م م هم دارد؟800م م کانن که دیگر بماند!!!که مثلا من اگر خواستم عکاسی حیات وحش بکنم دستم تو حنا نماند!!!
    مهرداد خان در لینکی که ارائه کردم
    در قسمت Super high grade lenses هنوز قیمت لنز ها را باورم نمی شود.!!!!!گرچه در قیمت بقیه لنز ها هم مورد های زیادی است که تقریبا مشمئزکننده است.
    به نظر من نیکون و کانن برتریهایشان نسبت به این برند و سایر برندها مطلق نیست اما کانن و نیکون برتریهای زیادی دارند که خریدبرند مورد نظر شما را با چالش رو برو می کند.
    ممنون جناب حسنیان و الند عزیز.
    بله کراپ این برند دو ایکس است که لنز 300 ان می شود 600م م .یعنی مساوی با یک لنز 400 روی بدنه کراپ دار نیکون.اما همانطور که می دانید برای مثال تو همین ایران خودمون اکثر دوستان لنز 500م م را که روی بدنه نیکون و کانن می بندند باز هم کم می اورند.500 مم همانطور که می دانید روی نیکون با توجه به کراپ ان 750 م م می شود.خوب حالا اگر رضایت بدهم (که محال است)7میلیون تومان بدهم لنز 300 بخرم که چی بشه؟برم عکاسی ببینم چقدر کم اوردم.به نظرم کار بیخودی و غلطی است که با وجود لنزی مانند 300 اف 2.8 کانن که شاهکاری محسوب می شود برویدZuiko 300مم بخرید ان هم با ان قیمت .............
    تا امدم پستم را بنویسم و ارسال کنم چقدر پست زده شد
    پایدار باشید
    یا حق
    mehrdadr، mreza1001، BERLANO و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    134

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    مثلاً در برند الیمپوس، برای یک عکاس پرتره بسیار عالی خواهد بود که از شر کراپ مسخره و بی‌قواره 2/3 که خیلی سنتی به دوربین‌های DSLR تحمیل شده راحت شود ،‌ و کراپ بسیار مناسب‌تر 4/3 را داشته باشد.

یکی از مشکلاتی که عکاس‌ها در ایران سراغ برند‌هایی مثل الیمپوس و پنتکس نمیروند شاید مربوط به خود این برندها نباشد و به نمایندگی آن‌ها و تعداد فروشگاه‌ها و تنوع تجهیزات و بی‌ربط بودن قیمت‌ ارزی و ریالی آن‌ها مربوط باشد.
    بله این نسبت چیزی بود كه باعث شد الیمپوس با شهامت سیستم قدیمی خودش رو کنار بگذاره و همه چیز رو از پایه طراحی کنه. به همین خاطر لنز های الیمپوس از پایه برای سیستم دیجیتال و نسبت ۴/۳ طراحی شدن و بین تمامی عکاسان دنیا شامل نیکنی ها و کنونی ها معروف به اینه که بهترین corner to corner sharpness رو دارن.
    دوستان کمی واقع بین اگه باشیم میبینیم كه مزایای دیگری هم بوده و هست كه تعصب روی یک برند خاص نباید باعث بشه ما اونها رو نا دیده بگیریم.
    مثال دیگی میزنم، الیمپوس سیستمه ضد گردوغبار سنسورش رو سال ۲۰۰۱ معرفی کرد و باز اگر دوستان تحقیق کنن میبینن كه هنوز هم موثر ترین سیستم به حساب میاد.
    روزی با یکی از دوستان كه 40D داشت مشغول عکاسی در بیابون بودیم، کمی باد میومد و ما چندین مرتبه لنز هارو عوض کردیم، وقتی كه شب عکس هارو تو لپتاپ دیدیم متوجه شدیم كه دوربین من چقدر موثر تونسته بود غباری رو كه رو سنسور نشسته از بین ببره اما در 40D این موضوع باعث شد كه دوست بنده دوربین خودش برا سرویس بفرسته پیش دوستدیگری كه به این کار وارد بود! من بعد از بیشتر از ۲ سال استفاده از دوربین خودم هنوز مشکلی با خاک نداشتم.
    قبول دارم كه این به تنهایی باعث نمیشه كه فردی از برند الیمپوس خرید کنه اما باز هم اگه سری به فروم های خارجی بزنید میبینید كه عده زیادی از این مزیت و مزایای لنز های الیمپوس به خوبی یاد میکنن و حتا از کانون و نیکون به کلی جدا شدن! پس دنیا محدود به این فروم و عکاسان اینجا و کانون و نیکون نیست عزیزان من!
    mreza1001، AslanAslan و persian.boy تشکر می‌کنند.
    Olympus E5,E-P2, E510
    ZD14-54 F2.8-3.5, ZD50-200 F2.8-3.5, ZD50 F2, Sigma 150 F2.8, mZD14-42 F3.5-5.6, MMF-1, EC-14, EX-25, FL-50R, FL-14

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

بله کراپ این برند دو ایکس است که لنز 300 ان می شود 600م م .یعنی مساوی با یک لنز 400 روی بدنه کراپ دار نیکون.اما همانطور که می دانید برای مثال تو همین ایران خودمون اکثر دوستان لنز 500م م را که روی بدنه نیکون و کانن می بندند باز هم کم می اورند.500 مم همانطور که می دانید روی نیکون با توجه به کراپ ان 750 م م می شود.خوب حالا اگر رضایت بدهم (که محال است)7میلیون تومان بدهم لنز 300 بخرم که چی بشه؟برم عکاسی ببینم چقدر کم اوردم.به نظرم کار بیخودی و غلطی است که با وجود لنزی مانند 300 اف 2.8 کانن که شاهکاری محسوب می شود برویدZuiko 300مم بخرید ان هم با ان قیمت .............
    پایدار باشید
    یا حق
    جناب مداح
    به نظرم مقایسه 300 mm کنن و المپوس به همان دلیل تفاوت در کراب ها غلط است
    در رابطه با عکاسی حیاط وحش هم پیشنهاد میکنم نگاهی به عکسهای زیر داشته باشین
    http://www.pbase.com/cameras/olympus..._28_digital_ed

بعد ها نمون های دیگری در تاپیک سیستم المپوس قرار خواهم داد
    A_Maddah تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    134

سلام
    مهرداد خان شما از پست دوستان در اینجا چنین برداشت کرده اید که کانن و نیکون برتری مطلق هستند؟من که از پست دوستان چنین برداشتی نداشتم .بهتر است از اول پستهای این تاپیک را بخوانید.
    مهرداد خان چند تا لنز در برند کانن و نیکون موجود هست که در المپوس نیست؟به نظر شما حال صحیح است که بگوییم کانن و نیکون بخاطر همین نبود چند لنز در برند Zuiko خیلی برتر و سرتر از Zuikoاست؟
    قیمتهای لنز های Zuiko به نظر شما چطور است؟
    می خواستم بدانم که آیا Zuiko لنز های م م 400 وم م 500 و 600م م هم دارد؟800م م کانن که دیگر بماند!!!که مثلا من اگر خواستم عکاسی حیات وحش بکنم دستم تو حنا نماند!!!
    مهرداد خان در لینکی که ارائه کردم
    در قسمت Super high grade lenses هنوز قیمت لنز ها را باورم نمی شود.!!!!!گرچه در قیمت بقیه لنز ها هم مورد های زیادی است که تقریبا مشمئزکننده است.
    به نظر من نیکون و کانن برتریهایشان نسبت به این برند و سایر برندها مطلق نیست اما کانن و نیکون برتریهای زیادی دارند که خریدبرند مورد نظر شما را با چالش رو برو می کند.
    ممنون جناب حسنیان و الند عزیز.
    پایدار باشید
    یا حق
    دوست دارم نظر شما رو در این مورد بدونم:
    Olymus 300mm f2.8 + EC2.0=600mm f5.6(1200 dar 35mm) با وزن 3515 گرم و قیمت 6130$
    برای بدست آوردن این رنج با f5.6 چه ترکیبی رو روی کنون باید داشته باشیم. در مورد وزن و قیمت هم لطفا توضیح بدین.
    A_Maddah و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    Olympus E5,E-P2, E510

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    قبل از هر چیز عذر می خواهم که خارج از بحث تاپیک دارم صحبت می کنم , و ببخشید دیر جواب می دهم .رفته بودم مغازه .
    مهرداد عزیز.
    پیشنهاد شما روی کاغذ پیشنهاد خوب و مقرون به صرفه می باشد ولی در عمل اصلا مناسب نیست و کمتر کسی را خواهید دید که برای عکاسی حیات وحش اینگونه عمل کند .خوب بهتر است مسئله را کمی باز تر کنیم .
    لنز 300 اف 2.8 کانن بسیار لنز خوب و عالی می باشد با تله کانورتور 1.4 باز هم افت قابل محسوسی را در ان مشاهده نمی کنید چه در سرعت فوکوس و چه در شارپنس و بقیه موارد........این لنز با تله کانور تور 2Xمم 600 با اف 5.6 به شما می دهد اما سرعت فوکوس بصورت محسوسی افت می کند بشکلی که شما هنگام فوکوس با مشکل مواجه خواهید شد طوریکه شاید استفاده از تله کانورتور 2 را بی خیال بشوید.این در شرایطی است که ما عکس هایی بسیار با کیفیت از 300اف 2.8 کانن با تله کانورتور 2Xدیده ایم ولی عملا از انجا که در عکاسی حیات وحش سرعت عمل و سرعت فوکوس و کیفیت , بسیار حائز اهمیت است کسی از این لنز خوب با تله کانورتور 2Xاستفاده نمی کند.اینها رو گفتم که برای شما روشن شود 300 با تله کانورتور 2Xعملا استفاده ای ندارد.
    پیشنهاد شما رابا تله کانورتور 1.4 بهتر می بینم .بعبارتی 300 اف 2.8 Zuiko با تله کانورتور 1.4 که می شود 840مم

من اگر کمترین قیمت کانن 500 اف 4را در نظر بگیرم با قیمت 300اف 2.8 شما تقریبا برابری می کندو اگر قیمت معمول 500 کانن را در نظر بگیرم با قیمت 300اف2.8 Zuiko در لینکی که گذاشتم تقریبا برابری می کند.خلاصه انکه 500 کانن قیمتی بسیار نزدیک به قیمت لنز ارائه شده توسط شما را دارد..(در خصوص قیمت 500مم باز هم اگر خواستید برای شما توضیح خواهم دادچون خودم دنبال این لنز بودم )
    لنز 300Zuiko م م با تله کانورتور 1.4, تا 840 میلیمتر را پوشش می دهدحال انکه 500 کانن بدون تله کانور تور 800مم را پوشش می دهد ان هم با اف 4 .با وزن تقریبا نزدیک لنز 300Zuikoمم.
    حال سئوال من از شما این است شما اگر عکاس حیات وحش باشید کدام گزینه راانتخاب می کنید
    800مم با اف 4 بدون تله کانور تور با قیمتی حدود 7 تا 7200000تومان با لرزه گیری بسیار کارا
    یا
    840با اف 4 با تله کانور تور با قیمتی حدود 6500000تومان(Zuiko)
    و تازه این در شرایطی است که شما می توانید به راحتی از تله کانورتور 1.4 روی 500کانن استفاده کنید بدون افت کیفیت محسوس.یعنی 1120مم روی کانن.
    و اما مورد دیگه ای که بد نیست بدانید در سایت BPNهر روز تمام عکس هاو اگزیف انها ر ا نگاه می کنم الان می توانم به جرات به شما بگویم از هر 100 عکس ارسالی شاید یکی با Zuiko300 اف 2.8 باشد.یرای رسیدن به حرف من کافیست عکس های چند صفحه آخری را چک کنید که زیاد وقت گیر هم نیست .
    مهرداد خان اگر گزینه پیشنهادی شما مناسب بود مطمئن باشید الان کلی عکاس حیات وحش بود که این لنز و دوربین در دست داشتند.اما اینطور نیست.البته من BPNرا مثال زدم چون سایت پربیننده و وپرارسال است مگرنه سایتهای دیگری هم مثل سایت جوزا و .....هم هستند.برای همین من کمی شک دارم این برنددر حال حاضر نه تنها در ایران که در کشورهای دیگر هم با ان استقبالی که شما عنوان می کنید روبرو باشد
    برای من روشن است که المپوس در خارج از ایران لنزها و لوازم جانبی بیشتر را پشتیبانی می کند البته نسبت به ایران .اما باز هم قیمتها لنزهای این برند بخصوص دیجیتال , خیلی بالاتر از لنزهای برند نیکون و کانن است , که فکر کنم قیمت لنزها و لوازم جانبی این برند فروش ان را در مقابل کانن و نیکون با چالش روبرو کند.
    ببخشید این همه پر حرفی کردم .
    پایدار باشید
    یا حق
    ویرایش توسط A_Maddah : Tuesday 24 November 2009 در ساعت 22:57 دلیل: رفع اشتباه تایپی
    SBadri، ARASH II، hamid_kh و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadr نمایش پست ها
    دوست دارم نظر شما رو در این مورد بدونم:
    Olymus 300mm f2.8 + EC2.0=600mm f5.6(1200 dar 35mm) با وزن 3515 گرم و قیمت 6130$
    برای بدست آوردن این رنج با f5.6 چه ترکیبی رو روی کنون باید داشته باشیم. در مورد وزن و قیمت هم لطفا توضیح بدین.
    با توجه به اینکه المپوس بادی با تراکم پیکسل 5.1 MP/cm² pixe بیشتر ی نداره ( با توجه به 12.3 مگا پیکسل ) و مقا یسش با تراکم پیکسل کنون 7D با 5.4 MP/cm² pixe میشه راحت به نتیجه رسید که با یه لنز 300 مم با کانورتور 2 x به نتیجه تله تری به نسبت اون 1200 مم که شما به اون افتخار میکنید , رسید .
    مهم نتیجه کار هست نه عدد و رقم
    ( بحث عمق میدان هم باشه کنار چون به نظر من با کراپ 2X عمق میدان واقعا " حرفی برای گفتن نداره )
    Persian، A_Maddah، Pooyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

صفحه 9 از 80 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 ... آخرینآخرین