صفحه 55 از 80 نخستنخست ... 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 65 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 541 تا 550 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

با دیدن این بحث ها (مخصوصا چند پست اخیر که از تاپیک دیگه ای به اینجا منتقل شد) به عنوان کسی که تابحال دستش هم به DSLR نخورده (زندگی اجازش رو صادر نکرده!) ولی به شدت عکاسی رو دنبال میکنه یک سوال دارم از دوستانی که طرفدار دو آتیشه هر یک از این 2 برند هستند :
    "آیا شما صرفا با دیدن یک عکس میتونید قاطعانه برند دوربین رو تشخیص بدید ؟"
    اگر پاسخ منفی هست پس قبول کنیم هر دو برند دوربین های خوبی دارند و همینطور بپذیریم همیشه تفاوت به معنی برتری یکی بر دیگری نیست , صرفا تفاوت هست برای سلایق و نیاز های مختلف . ولی اگر پاسختون مثبت هست خوبه واقعا چنین چالشی برگذار بشه !
    یک پیشنهاد هم برای دوستانی که در خط مقدم جبهه های حق علیه کنون یا نایکون هستند : حتما اپیزود 8 از The Grid رو ببینید (البته اگه تابحال مشاهده نکردید چون زیاد جدید نیست). در این قسمت Scott Kelby و میهمان برنامه Terry White بهمراه بینندگان آنلاین برنامه بیش از یک ساعت پیرامون Canon Vs Nikon بحث میکنند و بنظر من که حرفشون کاملا منطقی هست . (لینک در انتهای همین پست)
    راستی بنظر شما اساسا میشه این تعداد عکاس بزرگ و هنرمندانی که مسلما اسمشون در تاریخ این هنر ثبت میشه شعور بصری کافی نداشته باشند و برندی که شما نکوهش میکنید رو انتخاب و شاهکار های فوق العاده ای هم باهاش خلق کرده باشند ؟!

توضیح:
    در متن بالا قصد توهین به هیچ شخص و یا گروهی نبود و صرفا نظر شخصی خودم رو خیلی ساده بیان کردم

لینک صفحه مربوط به اپیزود 8 از The Grid برای دوستانی که مایل به مشاهده این قسمت هستند
    rezafh، aidin594، Ali Talebi و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

دوستان تازه وارد زیاد این پست ها رو جدی نگیرید خواهشا ... هممون میدونم هم کنون خوبه و هم نیکون ،اینجا همه باهم دوست و رفیقند ، منتهی هرزگاهی یه طوفانی به پا میشه و خوب اون هم گذراست و دوباره به حالت عادی برمیگرده ، اصلا به نظرم مدیران مخصوصا این تاپیک رو قرار دادند تا هیجان و آدرنالین دوستان یه کم بالا و پایین بشه چون واسه سلامتیشون لازمه

خواهش میکنم این بحث ها رو فعلا کنار بزارید و انشاالله تجدید قوا کنید!!! واسه وقتی که کانن و نیکون محصولات جدیدشون رو اعلام کنند ( چه خبر بشه )
    yaghoobi، Mehdi Rojaie، farhad_k و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

یادمه یه بار با کاوه قبادی در یکی از تورهای حوزه هنری کرج، کنار یه رودخونه بودیم که بقول خودش، کله پاچه ی کنن و نایکان رو جوری بار گذاشت همونجا، که بنیان و دودمان هر دو رو با مثالهای عملی که روی دوربینهای بچه ها زد، با خاک سیاه یکسان کرد ... دقایقی بعد، با همراهان عزیز به این نتیجه رسیدیم که بهترین راه، تلفیق محاسن هر دو برند، به جهت داشتن یک دوربین تمام عیار، و تولید یک برند جدید است

هر برندی و هر مدل از هر برند، محاسن و معایبی دارند ... و پر واضح است که هنر، اینست که با توجه به نیازمان، بهترین انتخاب را انجام دهیم ... البته بحث و جدل هم مزه ی خاص خودش رو داره ( همون مبحث شیرین آدرنالین و ... )

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

یک جایی تو همین فروم خوندم که اگر دوربین نیکون داینامیک رنج بالاتری داره یک چیز دیگر کمتر هست و اون رو کنون بهتر داره..
    شاید کنتراست بوده زیرا که داینامیک رنج و کنتراست درست مثل آبی و قرمز در بحث رنگها...

اجازه میخوام در این تاپیک موضوعی را مطرح کنم و دوست دارم اساتید محترم روشنگری کنند.
    ابتدا قیمت این سه بدننه را در نظر بگیریم:

Nikon D3s = 6.500.000
    Nikon D3x = 11.400.000
    Sony a900 = 2.900.000

خوب همه ما میدانیم بدنه مورد استفاده هر دو بدنه d3s و d3x کاملا یکسان و مشابه می باشد و تفاوت تنها در حسگر می باشد.
    باز همه میدانیم که حسگر به کار رفته در هر دو بدنه d3x و Sony a900 یکسان و مشابه می باشد.

حال
    این اختلاف قیمت بین d3s و d3x از کجا ناشی میشود؟
    اختلاف قیمت این دو بدنه چیزی حدود 5 میلیون تومان میشود به عبارت دیگر اختلاف قیمت دو حسگر به کار رفته در این بدنه هاست
    حتی اگر قیمت حسگر d3s را صفر ریال حساب کنیم پس حسگر dsx پنج میلیون تومان ارزش دارد ,در حالی که همین حسگر بر روی بدنه a900 سوار شده و کل بدنه حدود 3 میلیون تومن به فروش میرسد!

(چنین موردی در مورد 1ds m3 و 5Dm2 نیز وجود دارد هر دو از حسگر مشترکی بهره میبرند ولی اختلاف قیمت دو بدنه مربوط میشود به سلینگ و ساخت بدنه و سیستم فوکوس ولی در نیکون چنین مواردی وجود ندارد چه بسا سیستم فوکوس d3s پیشرفته تر و پیچیده تر از d3x باشد ولی در مقایسه هر دو را از این نظر مشابه مقایسه میکنیم)

این موضوع مدتهاست که ذهن بنده را مشوش ساخته ,چندی پیش در حاشیه مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ملی عکس ایران و در حین صرف شام این موضوع را با جمع دوستان عکاس حاظر مطرح کردم و البته به جز خنده جوابی از کسی دریافت نشد

یکی از بحثهای مهم فتوشاپ بحث select کردن یا جدا کردن می باشد و تقریبا تمامی اساتید فن هنگام توضیح و تدریس این قسمت از یک جمله مشترک استفاده میکنند:
    حالا من با این ابزار این قسمت را انتخاب میکنم البته هدف در اینجا تدریسه بنابراین لازم نیست که خیلی دقیق باشه و اینکه شما باید با دقت این کار را انجام بدید و.....
    و اینکه اصل مطلب هم دقیقا همان نکته بود که چگونه باید با دقت انجام..

باری این مثال را به خاطر این بیان کردم که دوستان از جوابهایی مانند:
    اینگونه مقایسه ها درست نیست
    این مقایسه از بن غلط است
    اصل مطلب اشکال دارد
    به صورتی که شما بیان کردید نیست
    ای کاش به همین سادگی بود
    مسایل بسیاری است که شما در این مقایسه توجه نکردید
    پرهیز کنند

زیرا که سوال بنده هم دقیقا همین ها هستند:
    چرا درست نیست؟
    چرا غلط است؟
    چرا اشکال دارد؟
    پس به چه صورتی است؟
    پیچیدگی های آن چیست و
    مسایلی که بنده در این مقایسه فراموش کردم یا توجه نکردم کدامها هستند؟

با تشکر

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

جناب سعادت جریان خیلی سخت نیست.
    قیمت‌گذاری محصولات لزوما بر اساس قیمت قطعات مصرفی برای تولید نیست.

تفاوت قیمت ۱دی اس مارک ۳ با ۱ دی‌ مارک ۳ چقدر است؟ حدود ۳ هزار دلار. یعنی قیمت ۵ دی مارک ۲.(قیمتها را دلاری حساب کنید تا بازار مکاره‌ی ما از جریان حذف شود.)
    امیدوارم تشویش از شما دور گشته باشد.
    Daruosha، Saadat، Ali Saeedi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

خواندن این مطلب هم برای کمی روشنگری مفید است:

http://mansurovs.com/nikon-d3s-vs-d3x

بدرود تا درودی دیگربار

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

اخیرا از جایی شنیدم که سیستم فوکوس کنون 40 دی از نیکون دی 300 بهتره!! واقعا گیج شدم!!!
    حقیقت داره!!؟
    AlirezaAkhlaghi تشکر می‌کند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    اخیرا از جایی شنیدم که سیستم فوکوس کنون 40 دی از نیکون دی 300 بهتره!! واقعا گیج شدم!!!
    حقیقت داره!!؟
    خیر
    maziyarsh، lamagra و shahbazi تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    خیر
    قابل اثبات هم هست؟
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    قابل اثبات هم هست؟
    وقتی سالهاست که این دو دوربین دیسکانتینیو شده اند اصولا چه نیازی هست؟
    خیلی به هر حرف و اظهار نظری نباید اهمیت داد و پیگیرش بود.زمانی در همین فروم شخصی اصرار داشت که سیستم فکوس مارک تو از 7دی بهتر است.
    کلا عدد و رقمی و کمیتی برای مقایسه سرعت فکوس وجود ندارد ولی سیستم فکوسی که روی دی 300 و چند دوربین دیگر نیکون بود سیستم فکوسی عالی و جلوتر از زمان خود بود.
    Persian، Amin Zarif، M-Yousefi و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 55 از 80 نخستنخست ... 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 65 ... آخرینآخرین